Přejít na obsah


Fotka

Mapové zdroje pro Geocaching Map Enhancements

mapa

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
540 odpovědí na toto téma

#241 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2017 - 9:11

A máš v GCLH zaškrtnuto, že NECHCEŠ, aby ti dodával další mapové vrstvy? Jinak se pohádají GCLH a GME mezi sebou.

Ano, mám. Divné je, že problémy začaly s poslední aktualizací Firefoxu. Třeba po příští zase přestanou. B)


  • 0

#242 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2017 - 9:43

Používám Firefox taky (53.0 momentálně) v práci i doma a tento druh problémů jsem nezaznamenal. Ale jestli se bude šířeji vyskytovat, stoprocentně ho někdo nahlásí do issues a Frank udělá maximum pro to, aby se to odstranilo (pokud je to ze strany GClh možné). Tento projekt opravdu žije. :) A GME je myslím taky aktivní.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 28 duben 2017 - 9:44

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#243 RaknalB

RaknalB

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 15:41

Mně zmizely po včerejší aktualizaci Firefoxu. Dneska jsem se snažil zjistit, v čem je problém, postupně jsem GME vypnul, zapnul, vypnul, zapnul (a mezitím koukal, co se změnilo), a najednou tam mapy byly. Občas si počítače z nás prostě dělají prdel.

GreaseMonkey mám v Mozille, TamperMonkey v Chromu (různé PC). U obou se mi to děje, zcela nezávisle. Myslela jsem si právě, že to nějak souvisí s aktualizací prohlížeče. Zapínat - vypínat a dokola :-) mě nenapadlo. Příště to taky zkusím. Myslela jsem, jestli nemám někde mít ještě něco aktivováno, co jsem zapomněla. Protože po aktualizaci prohlížeče se mi ale to původní dlouhé spektrum map na GC.com nenačte. Zůstane mi jich tam jen těch 5, tzn. že to rozšíření GME je aktivní, jen mapy.cz zmizí.


Tento příspěvek byl upraven od RaknalB: 01 květen 2017 - 15:42

  • 0

#244 RaknalB

RaknalB

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2017 - 15:44

Mám věcnou. Když v listingu keše klikneš na mapu (pro její zvětšení), taky se mapy.cz ani další, které máš doinstalované, nenačtou. Není to váš případ?
Jinak se mi to totiž za celou dlouhou dobu používání rozšíření Tampermonkey+mapy nestalo.

Ne, při zvětšení mapy v listingu se mi tam až na párkrát vždy zobrazí ty mapy, co jsou na hlavní mapě View map (tj. cca 5-6).


  • 0

#245 Nikita-1

Nikita-1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2017 - 13:21

I mě se momentálně ztratily mapy.cz z výběru a není to problém jen firefoxu.


  • 0

#246 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2017 - 15:12

I mě se momentálně ztratily mapy.cz z výběru a není to problém jen firefoxu.

Mě stačí na to jen F5
  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#247 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2017 - 17:09

A máte ty mapy stále definované v GME?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#248 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2017 - 21:08

Mám tam jen turistickou a cykloturistickou (totožné) z mapy.cz a z ČUZK ZM10 a fungují, nic se nestalo. Což mi ale připomíná, že bych si to měl někam zálohovat, abych to nemusel hledat v diskusi, až to někdy zmizí.


  • 0

#249 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2017 - 6:13

Tady jsem kdysi sepsal stručný návod i se seznamem map. Možná to bude pro někoho užitečné.


  • 2

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#250 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2017 - 7:57

Mám tam jen turistickou a cykloturistickou (totožné) z mapy.cz a z ČUZK ZM10 a fungují, nic se nestalo. Což mi ale připomíná, že bych si to měl někam zálohovat, abych to nemusel hledat v diskusi, až to někdy zmizí.

Taky to pokaždé hledám, když to vypadne. Mne by spíše zajímalo, jak se to dá najít přímo na mapách, Abych měl i aktuální zdroj :)


  • 0

#251 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2017 - 8:26

... podivej se ve webovem prohlizeci na adresy tech obrazku, ze kterych se mapa sklada.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 16 květen 2017 - 8:26

  • 0

#252 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2017 - 8:39

... což pro laika není úplně jednoduché, protože pravé myší tlačítko často nic neukáže. Já na to obvykle používám doplněk http://chrispederick.../web-developer/, ten umí, mimo jiné, ukázat informace o všech obrázcích na stránce.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#253 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2017 - 8:54

Tak treba ve Firefoxu staci vlezt do menu "Nástroje" a dát volbu "Informace o stránce". Tam jsou pak v jedne záložce videt všechny obrázky, co na stránce jsou, i s jejich adresami.


  • 0

#254 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2017 - 18:00

Tak jsem na to nakonec nepřišel. V Chromu je záložka možnosti pro vývojáře. Já to ale nenašel. I tak díky za snahu :)ththth.jpg


  • 0

#255 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2017 - 19:50

Což třeba CtrlShift K ? Zapnu si to každou chvíli, když chci psát velké K a umáčknu se na Shiftu. Nebo jiné z Vývojáře, je jich tam víc, Konzole prohlížeče CtrlShift J, apod.


  • 1

#256 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2017 - 20:07

Takhle, já vím, jak se dostat do konzole i vývojáře. Mám problém s nalezením adekvátní adresy pro monkey :) Jestli to teda chápu správně :)) :))


  • 0

#257 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2017 - 20:38

Tak treba ve Firefoxu staci vlezt do menu "Nástroje" a dát volbu "Informace o stránce". Tam jsou pak v jedne záložce videt všechny obrázky, co na stránce jsou, i s jejich adresami.

 

Já jsem si říkal, jak sakra někdo sesmolí ten link tak aby správně fungoval. Tohle by mne opravdu nenapadlo. Díky za info


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#258 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2017 - 7:32

Jeste to dovysvetlim... kdyz najdes v tech obrazcich na strance ty spravne obrazky mapovych dlazdic, uvidis tam treba neco takoveho:

 

https://mapserver.ma...-m/14-8851-5552

 

Ta cisla na konci je uroven zoomu, i X a Y souradnice mapove dlazdice. Tyto tri udaje si potrebuje aplikace menit, proto se do definice misto nich napisi specialni znacky {z}-{x}-{y}. Misto nich si pak apliakce dosazuje svoje hodnoty dle potreby. Takze v tomto pripade ta definice URL vypada takto:

 

https://mapserver.mapy.cz/base-m/{z}-{x}-{y}

 

V definici te mapy se pak jeste urcuje, jake minimalni a maximalni hodnoty muze dosahnout ten ZOOM, informace o autorskych pravech, nazev te mapy a tak. Ale zadna velka veda to neni.

 

A abych si prihral polivcicku, tak tyto znalosti se daj vyuzit i pro definovani vlastni mapy v Geogetu. ;-)


  • 2

#259 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2017 - 18:05

Předem bych chtěl poděkovat za návod. Nyní k příkladu. Chtěl bych takto udělat mtb mapy. Jsou trochu odlišné. Jak bych to tedy udělal. 

 

aaaaaa.jpg


  • 0

#260 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2017 - 18:11

Předem bych chtěl poděkovat za návod. Nyní k příkladu. Chtěl bych takto udělat mtb mapy. Jsou trochu odlišné. Jak bych to tedy udělal. 

 

attachicon.gifaaaaaa.jpg

 

proc odlisne? Vidis tam treba:

 

http://tile.mtbmap.c...17606/11029.png

 

Je to v podstate stejne, akorat se to neoddeluje pomlckami, ale lomitky... a na konci je pripona obrazku. Staci postupovat analogicky, a vyleze ti:

 

http://tile.mtbmap.c...{z}/{x}/{y}.png

 

Fakt to neni zadna věda! ;)


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama