Přejít na obsah


Fotka

Geojarry - jeho nahrada legalnimi postupy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
139 odpovědí na toto téma

#1 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 13:41

Protoze se mnozi informace, ze GJ zase nefunguje, rozhodl jsem se zalozit vlakno, kde by uzivatele mohli najit postupy, kterymi legalnimi funkcemi nahradit nektere funkce GJ. Podle me se bude jednat o drtivou vetsinu funkci.

 

Od 8.1.2016 bylo Grounspeakem pro BM zavedeno omezení na načtení informacích o pouhých 3 keších i pro Souhrn (RESUME). Proto většina zde popsaných postupů pro ně asi nebude funkční a opět pro ně zůstávají jen víceméně nelegální postupy na úrovni GJ a některých pluginů do prohlížečů.

 

Zacnu tim, co nahrazovat neni treba - waymarky a stahovani wherigo cartridge, protoze stranky techto webu se nezmenily, GJ bude fungovat dal.

 

Zapis statistiky do profilu - netreba, Stator to ma vyreseno.

 

Nacist informace o kesi muze BM i pro jine typy kesi nez tradicky jednou z techto moznosti:
  • importovat kese v GGT seznamu
  • zadanim GC kodu kese pri importu
  • oznacit kese v seznamu, prave mysitko a aktualizovat kese
 
Pochopitelne, vzdy existuje moznost pozadat PM kamarada o pomoc.
 
 

A) Obecne stahovani ruznych seznamu (zejmena pro BM):

(napr. bookmarky, PQ preview, ...)

  1. zobrazit pozadovany seznam na webu
  2. pokud je to mozne nastavit pocet zobrazenych kesi na jedne strance na maximum (BM to nema moznost nastavit a navic je pro stahovani .loc souboru pozadovana captcha, coz trochu otravuje, ale proto tam ta captcha je)
  3. oznacit vsechny kese (budto je tam tlacitko nebo kliknout na ikonku zaskrtavatka v nadpisu prvniho sloupce tabulky)
  4. stahnout .loc soubor (soubor nebude obsahovat archivovane kese)
  5. importovat stazeny soubor a po importu zobrazit importovane kese
  6. pokud kese nejsou v databazi, maji nastaven implicitni typ Traditional cache, protoze v .loc souboru neni typ kese uveden
  7. oznacit vsechny kese v seznamu
  8. prave mysitko, Aktualizovat kese, zvolit Souhrn (i BM ma limit 10000)

Je take mozne pozadovane kese zobrazit na mape nebo v kteremkoli seznamu a "pretahnout" je mysi do okna GG. Pokud kes dosud neni v databazi, je zobrazene nevyraznym pismem a je mozne vsechny takove kese oznacit a stahnout (viz predchozi bod 8.).

 

 

B ) Stazeni novych kesi: (pominu to, ze jde o pofiderni funkci, protoze neni mozne stahovat podle data publikace, ale jen X nejnovejsich podle data vytvoreni listingu)

  1. stahnu vsechny kesky (jen LITE=zakladni informace) v kraji nebo v prislusnem okruhu
  2. najdu kese, ktere nemaji listing
  3. jim stahnu Summary (=Prehled) informace
  • protoze soucasny limit pro LITE i SUMMARY je pro BM 10000 kesi, je to myslim vhodna nahrada

C) Stahovani PQGeoget umi stahovat PQ sam o sobe (Nastroje - Nastaveni - Ziskavani dat - GC.Live). Jinak take odstavec A v tomto prispevku.

 

D) Kese podel trasy - viz toto.

 

E) Stazeni novych nalezu - funkce Databaze - Import - Aktualizovat vase nalezy. Prvni spusteni teto funkce bude trvat dele (stahuje vsechny nalezy), ale ostatni spusteni berou jen ty nove (logy zmenene nebo vytvorene od posledniho pouziti te funkce).

 

F) BM, stahovani vsech kesi bez ohledu na typ - viz toto nebo toto nebo odstavec A v tomto prispevku.

 

G) BM, stazeni bookmarku - viz toto nebo odstavec A v tomto prispevku.

 

H) Kese, ktere nema nalezen dalsi kacer (nebo vice kaceru)

  • stahovani kesi pres GC/Live  je mozne na zalozce vztahu urcit mj. i kdo je nema mit nalezene (jen pro PM)
  • na http://project-gc.com/Tools/MapCompare je mozne zobrazit mapu odpovidajicich kesi (neplatici uzivatele serveru maji asimoznost urcit jen jednoho dalsiho kacera)

I) stazeni seznamu kesi, ktere ma nejaky jiny kacer nalezene

  • zatim neni ve formulari mozne seznam nicku nalezcu zadat
  • je mozne stahnout vsechny logy uzivatele, ale pak je treba najit jen kese, kde ma FI log, coz nejde zatim asi jinak nez pomoci SQL (celkem primitivniho)
  • pro Combine k tomu existuje davka

J) ziskani plneho listingu kese pro BM uzivatele

  • API umoznuje stahnout jen 3 listingy denne, a jen pro tradicky
  • zobrazeny listing obsahuje i pro BM uzivatele tlacitko GPX. Po kliknuti na dojde ke stazeni GPX souboru se vsemi infoemacemi o kesi, bey ohledu  na jeji typ. GPX soubor lze pak importovat do GeoGetu beznym zpusobem

 

Hledame reseni pro nasledujici ukoly:

  1. seznam a informace o prenesenych TB a GC (umim stahnout informace o vlastnich TB/GC a spocitat absolvovanou vzdalenost, ale zatim jsem nenasel zadnou funkci, ktera by poskytovala seznam zalogovanych TB/GC)
  2. stazeni seznamu kesi bookmarku pro BM, zda se, ze BM nema prava stahovat bookmark pres API

 

Jake dalsi funkce GJ potrebujete nahradit?


Tento příspěvek byl upraven od gord: 05 září 2018 - 11:17

  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 13:54

Stahování PQ - umí Geoget sám o sobě pomocí Geocaching Live. Navíc s možností omezení na "jen 1x za X dní", případně s automatickým spuštěním nějakých skriptů po importu.


  • 0

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 13:56

Takhle by to šlo, to s tím Lite a následným Summary mě nenapadlo, ale napadlo by mě to až bych si s tím začal hrát. Chybí tedy už jen možnost toto automatizovat přes Combine, tam jsem to podobně dělal už dávno (GJ vygeneroval seznam, pak všechno Lite a následně Full, stáhly se 3 plné listingy a když toho bylo víc, zbytek byl bez listingů). Teď při rychlosti API už nebude třeba dělat seznam, ale stáhnout vše nenalezené v daném okruhu, tím se vyřeší i problémy s neaktualizací.

Statistiku do profilu už dávno nahrávám CtrlA,CtrlV a kdoví jestli nebude nutno nahrávat ji na jiný server, pokud GS časem zkrouhne velikost BIO boxu. Ale to by mělo jít taky přes Combine, až na to že mě to nejde (už to nepotřebuju).


  • 0

#4 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 08 duben 2015 - 15:18

A keše podél trasy?


  • 1

#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 15:37

Já myslím, že je potřeba aktualizace GJ ve smyslu odstranění funkcí, které už obsahuje GG.

 

A do záložky, kde se ty funkce volaly, je třeba dát informační text co použít přímo v GG.

 

Jinak ty dotazy nikdy neskončí .......


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 16:08


Zapis statistiky do profilu - netreba, Stator to ma vyreseno.

 

Ahoj, asi mi nekdy neco uniklo. Jak mam donutit Stator, aby mi automaticky nahral statistiku do profilu? Po precteni tohoto prispevku jsem se obratem podival na stranky Statoru a stale jsem schopen identifikovat pouze dve moznosti pro zapis do profilu na GC.com:

 

1) poloautomaticky pres clipboard (coz se mi kvuli potrebe rucniho zasahu nelibi)

2) pomoci retezce Stator ->  Stator Combine -> GJ

 

Je jeste jina moznost?

 

Toto je posledni oblast, kde GJ pouzivam, takze nemam problem se ho zbavit.


Tento příspěvek byl upraven od Dardalion: 08 duben 2015 - 16:09

  • 0

#7 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 17:28

Je výhoda pro ty co nejsou PM, že lze geoget umí stáhnout zcela oficiálně tradiční kešky podle krajů, jen je nevýhoda že bez atributů. 


  • 0

#8 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 18:42

Používám GJ na stahování PQ Preview, to jsou ty samé seznamy jako pro okolí souřadnic či stát/kraj.

V tom mi přijde GJ nenahraditelný.

Výhoda je, že nemusím generovat celé PQ.


  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 20:14

A nedelas jen slozite neco, co lze nahradit normalnim hledanim kesi pres gc.live?


  • 0

#10 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 20:27

No třeba PQ podél trasy s kešemi, které obsahují TB...


  • 0

#11 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2015 - 6:52

Já myslím, že je potřeba aktualizace GJ ve smyslu odstranění funkcí, které už obsahuje GG.

 

A do záložky, kde se ty funkce volaly, je třeba dát informační text co použít přímo v GG.

 

Jinak ty dotazy nikdy neskončí .......

 

Ja myslim, ze neni potreba aktualizace GJ vubec :) Pokud nebude aktualizovany, nebude se pouzivat.


  • -2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2015 - 6:54

Ahoj, asi mi nekdy neco uniklo. Jak mam donutit Stator, aby mi automaticky nahral statistiku do profilu? Po precteni tohoto prispevku jsem se obratem podival na stranky Statoru a stale jsem schopen identifikovat pouze dve moznosti pro zapis do profilu na GC.com:

 

1) poloautomaticky pres clipboard (coz se mi kvuli potrebe rucniho zasahu nelibi)

 

 

 

To je to Ctrl+V takovy problem? V tom pripade existuje aplikace, ktera to "naklika" za tebe. Pouziva ji treba plugin Checker.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2015 - 6:56

Používám GJ na stahování PQ Preview, to jsou ty samé seznamy jako pro okolí souřadnic či stát/kraj.

V tom mi přijde GJ nenahraditelný.

Výhoda je, že nemusím generovat celé PQ.

 

Neni to v podstate totez jako stahnout LITE pro danou oblast? Tedy je to v podstate totez jako prvni krok popsany pro nahradu stazeni novych kesi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2015 - 6:57

Ja myslim, ze neni potreba aktualizace GJ vubec :) Pokud nebude aktualizovany, nebude se pouzivat.

 

Nemáš pravdu. Budou se stále pokládat stejné dotazy .....

 

Ale musím přiznat, že je velmi málo lidí, co si přečtou hlášku z programu, než ji zavřou :-(


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2015 - 7:04

A keše podél trasy?

 

Kese podel trasy: GJ ma takovy sileny mechanismus, ze jsem mel pocit, ze to ani nikdo nemuze pouzivat :)

 

Pro PM je primo funkce na gc.com. Muzeme se tedy bavit jen o BM.

 

  1. stahl bych LITE kesi v dane oblasti
  2. pres definici filtru a zalozku Trasa zobrazil prislusne kese
  3. k nim dotahl SUMMARY a pokud bude potreba, tak i logy

Tento příspěvek byl upraven od gord: 09 duben 2015 - 7:08

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2015 - 7:07

No třeba PQ podél trasy s kešemi, které obsahují TB...

 

To myslis vazne? Ta informace o ulozenem TB bude platit tak mozna u jednoho procenta kesi. Navic GJ takovou funkci vubec nema (celkem pochopitelne).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2015 - 8:53

 

Kese podel trasy: GJ ma takovy sileny mechanismus, ze jsem mel pocit, ze to ani nikdo nemuze pouzivat :)

 

Pro PM je primo funkce na gc.com. Muzeme se tedy bavit jen o BM.

  1. stahl bych LITE kesi v dane oblasti

Myslíš tím, že pokud pojedu z Karlových Varů do Brna a budu chtít keše podél trasy, musím to stáhnout po celých krajích, že? Ve volbě Stáhnout kešky volba "podél trasy", případně v "definovaném polygonu" není.

Právě keše podél trasy je myslím jediné, co v Geogetu nejde (anebo jsem to nenašel) a musím nerad používat GC.com (nicméně i tam jsem limitovany tisicovkou keší a musím případné PQ rozsekat)...


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 09 duben 2015 - 8:54

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2015 - 9:15

Ne, nevim o tom, ze by API poskytovalo moznost stahovani podel trasy. Myslim stahnout kese budto v kraji nebo treba podle stedu a polomeru, Mozna to bude potreba nanekolikrat. Mozna nepohodlne, ale i tak to urcite bude rychlejsi nez GJ. 

 

Pokud jsi PM, tak myslim, ze nastroj z gc.com je docela sikovny (pochopitelne vyhrady se vzdycky najdou).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2015 - 9:48

To myslis vazne? Ta informace o ulozenem TB bude platit tak mozna u jednoho procenta kesi. Navic GJ takovou funkci vubec nema (celkem pochopitelne).

 

1) Připravím si PQ podle požadovaných kritérií (podél trasy, okolo bodu, atd) + další kritéria

2) pomocí GJ příkazu list stáhnu seznam GC kódů (PQ nespouštím, mohu těchto PQ připravit mnoho)

3) dotáhnu ty keše, které v GG nemám

 

Ukaž mi cestu, jak to udělat bez GJ. A aby zůstala možnost výběru kritérií alespoň tak jako u PQ.


  • 0

#20 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2015 - 10:06

To se ovsem pohybujes na jine urovni nez o ktere tu od pocatku hovorim. Nejsi bezny uzivatel a vubec nejde o pouziti pluginu GJ, nybrz o gj.exe, ktere si volas sam (sam si pro nej pripravujes URL). Nebo se pletu?

 

Je to spis otazka na autora GJ jakym zpusobem vytvari seznam kesi, ktere maji byt zarazeny do definovaneho PQ.

 

- kde mas moznost v tech dalsich kriteriich definovat pritomnost TB/GC?

- myslim, ze ani timto postupem neziskas seznam vice nez 1000 kesi

 

Podivej se do seznamu vsech API funkci, ktere GC poskytuje, treba je tam i obdoba stranky PQ Preview. GG ti umozni pouzit kteroukoli z nich.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 09 duben 2015 - 10:12

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama