Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Záchrana dat z Adrake (přepis DB)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#21 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2015 - 21:43

Z celé té košaté diskuze si beru to, že přidám do filtru možnost výběru podle data v úplně jednoduché podobě "Poslední změna od". To umožní výběr změněných a jejich následný export do GPX.

Nicméně to stejně neřeší ten úplně první problém, tam pomůže jen pozornost. Jakékoli žurnálování ani automatické zálohování databáze v plánu není.


  • 5

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#22 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2015 - 9:34

Z celé té košaté diskuze si beru to, že přidám do filtru možnost výběru podle data v úplně jednoduché podobě "Poslední změna od". To umožní výběr změněných a jejich následný export do GPX.

Nicméně to stejně neřeší ten úplně první problém, tam pomůže jen pozornost. Jakékoli žurnálování ani automatické zálohování databáze v plánu není.

 

Ahoj, děkuji za rozšíření filtru, myslím že to můj problém vyřeší - prostě si před přepisem db vyexportuji poslední změněné keše. Jen se zeptám - bude tento filtr "poslední změna od" vyhledávat i dle waypointů? Tj. keš se nezměnila, přidal jsem pouze WP. Pokud ano, jsem nadšen a jdu bouchnout šampňské :wub:


  • 0

#23 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2015 - 10:05

Na to, co je změna mám jiný pohled než bylo napsáno výše. Pro mě je v aD každá změna důvodem k aktualizaci dtupdate2, tj. zápis poznámky, nový log, nový waypoint, to vše mění datum poslední aktualizace keše. Je to právě proto, aby se snadno poznalo, že se něco změnilo.


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 15 duben 2015 - 10:05

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#24 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2015 - 12:39

Na to, co je změna mám jiný pohled než bylo napsáno výše. Pro mě je v aD každá změna důvodem k aktualizaci dtupdate2, tj. zápis poznámky, nový log, nový waypoint, to vše mění datum poslední aktualizace keše. Je to právě proto, aby se snadno poznalo, že se něco změnilo.

 

Nevím, kde je zobrazeno dtupdate2, ale pokud přidám WP, položka "Aktualizováno" v hlavní záložce zůstane původní. Zatímco když si třeba jen zobrazím listing, datum se zde se změní. Pak je zde ještě další datum, a to "Poslední aktualizace" právě u WP (ta se samozřejmě mění). No hlavně když to bude chodit tak jak říkáš...


  • 0

#25 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2015 - 10:09

Na to, co je změna mám jiný pohled než bylo napsáno výše. Pro mě je v aD každá změna důvodem k aktualizaci dtupdate2, tj. zápis poznámky, nový log, nový waypoint, to vše mění datum poslední aktualizace keše. Je to právě proto, aby se snadno poznalo, že se něco změnilo.

 

Vracím se k tomuto starému tématu, neboť se snažím upatlat nějaký script na import těchto vyexportovaných keší. Všiml jsem si, že se ve filtru "poslední změna od:" vypíší i keše, které byly pouze prohlédnuty, nikoliv změněny. Je pro to nějaký důvod?

 

Další věc: je nutné, aby se exportovaly v keších i WP označené jako "Original Location"? Zřejmě to bude souviset s nastavením "Preferovat finální souřadnice"? Ale při exportu je tento WP celkem zbytečný...

 

Jinak filtr funguje perfektně, ještě jednou za něj díky.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama