Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

Dotaz - jak začít?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 Bidlo35

Bidlo35

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2015 - 11:46

Ahoj, 

předem děkuji za shovívavost a pomoc.

 

Můj 8-letý syn přišel ze školy zeptal se mně co je keška. Jako vzorný rodič to mám všechno natríénováno, ale: Nikdy jsem kešku nehledal, nic jsem s tím neměl společného, tudíž jako KULTURISTA TEORETIK,  jsem i kačer TEORETIK.

Napadlo mě, protože syn je líný, že bychom mohli začít kešky hledat... Ale...

Prostudoval jsem internet a jsem stále teoretik, avšak ZMATENÝ...VELICE.

Proto prosím touto cestou o jakoukoli radu, návod, jak vlasně začít, atd.Děkuji.

 

PS : Jedná se mi o okres Česká lípa, Cikovsko, pokud je možno a můj e-mail je Jiri.Bidlo@seznam.cz

 

Ještě jednou děkuji


  • 3

#2 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2015 - 11:55

Ahoj, potřebujete registraci na www.geocaching.com. Pak zadejte do vyhledávače na těch stránkách (geocaching.com) město nebo obec a vyjede vám seznam kešek.


Máte GPS navigaci nebo chytrý telefon? Některé kešky najdete i podle mapy a nápovědy. Ptejte se.


Asi máte informací až moc. Geocaching.com je jediná stránka, kterou momentálně potřebujete. Registrujte se, abyste se dostali k souřadnicím polohy kešek.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 11 duben 2015 - 12:16

  • 3

#3 Onybazmek

Onybazmek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2015 - 12:00

Ahoj, tak asi nejdůležitější je založit účet zde: www.geocaching.com. tj. se zaregistrovat.

Tato stránka, tj. Geocaching.cz slouží jako fórum. Zde není databáze kešek. Databáze je na webu .com

Vice Ce můžeš dozvědět zde:

https://ceskygeocach...ce-zacatecnika/
  • 1


Garmin Dakota 10, Gigabyte akta a4


#4 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2015 - 12:08

Podívej se na video.


  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2015 - 12:44

ještě chybí http://wiki.geocachi...i/Hlavní_strana


  • 0

#6 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2015 - 18:40

Možná byste se před tou registrací mohli domluvit s nějakým kačerem a jít na kešky jako doprovod. Jestli to syna bude vůbec bavit. Ale to základní členství na gc.com je zdarma.
  • 1

#7 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2015 - 18:54

Dělat někomu křoví nemá to kouzlo, jako si to najít úplně sám...Ale věc názoru...


  • 5

#8 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2015 - 19:40

http://www.geocachin...0&lng=14.640233

Čím nižší číslo Obtížnost, Terén, tím lehčí podmínky pro odlov.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 11 duben 2015 - 20:16

  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2015 - 20:24

Začněte hledat bez navigace. Jde to a je to i o trochu zábavnější. Jen na multiny budete muset jít několikrát, ty zkoušejte jen ve svém okolí. Ale možná máte navigaci v telefonu, zkuste v tom případě nějakou aplikaci, co se tu nabízí, v tomto oboru jsem také teoretik, hledám s Garminem.


  • 0

#10 Bidlo35

Bidlo35

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2015 - 23:42

Děkuji všem za odpovědi.

 

Informací je spousta, ale plavu v tom. syna i mě to bavit bude, něco podobného děláme s dětmi na táborech, ale ne takto. Díky za vstřícnost a pokud se tu budu objevovat častěji, mějte trpelivost.

 

Navigaci mám v telefonu, mám i navigaci (půjčenou od dcery) garmina. Zaregistroval jsem se, tak zkusím na netu - mapě najít souřadnice v okolí.

Myslel jsem, že bych šel se zkušenějším, ale pravda je,že by to nebylo ono... Zamotat se někde v terénu je lepší sám.

Ještě poslední dotaz, je někde SROZUMITELNĚ VYSVĚTLENO jak číst a používat souřadnice?

Děkuji


  • 1

#11 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2015 - 6:48

 

Ještě poslední dotaz, je někde SROZUMITELNĚ VYSVĚTLENO jak číst a používat souřadnice?

 

Trochu nerozumím.

 

Souřadnice se, pro potřeby v geocachingu, zapisují ve tvaru

N 50°41.775 E 15°35.185

 

Většina ostatních zápisů jde převést do tohoto tvaru. Nejsnažší je kliknout na odkaz pod souřadnicemi v listingu, tam je převodník taky. A ve většině zařízení a jde nastavit i jiný formát a zapsat ty souřadnice přímo tam.

 

Pokud se někde počítá nějaký vzorec v listingu, tak to je případ od případu.

 

Začněte nějakou tradiční keší (zelená truhlička) na místě mimo civilizaci a podívejte se, aby neměla terén 5 nebo podobný. A podívejte se na logy předchozích nálezců, ať Vás něco nepříjemně nepřekvapí.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#12 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2015 - 7:20

Možná myslíš něco takového - http://wiki.geocachi..._pro_geocaching a potom gůglit, je toho všude dost, třeba http://www.geopraha....ategory/navody/ nebo http://www.path.cz/f....php?f=19&t=373. Záleží na tom, co vlastně máš za přístroje a jaký soft chceš používat. 

@kolombo pobavils, čéče ty ještě chrápeš - vybírat terén 5 nebo podobný  :rolleyes:  :D  :D  :D


  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#13 OK2APY

OK2APY

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2015 - 7:22

Pro chytré telefony existují i aplikace, které ti s keškami pomůžou, já používám c:geo, ale je i spousta dalších, každému vyhovuje něco jiného :)


  • 0

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2015 - 7:27

@kolombo pobavils, čéče ty ještě chrápeš - vybírat terén 5 nebo podobný  :rolleyes:  :D  :D  :D

 

Jo, měli jsme včera tichý hudební event, z rovin kolem MB tam byl jen Moucha :-)

 

Jako trest za připomínky se převlékni do montérek a můžeš se hlásit na chalupě, za chvilku vyrážíme :-)


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2015 - 8:13

Tady jde asi o to, jak souřadnice dostat do navigace nebo telefonu, aby se na ně dalo rovnou navigovat.

Pro zcela začátečníka bude asi nejjednodušší si je tam opsat, určitě je tam nějaká funkce jako Jdi na...souřadnice, nebo Vytvořit trasový bod a pak Navigovat na--- ten trasový bod.

A jednodušší je připojit navigaci k PC, zřejmě nainstalovat nějaký ovladač (řekne si to o něj) a pak přímo z mapy nebo listingu najít něco jako Send to ... Já to dělám jinak a nevím, co máte za přístroje, tak jen takto obecně. Neplatícím uživatelům to tam přenese jen název a souřadnice, ne listing a hint, ale je to rychlejší, než ručně.

A s tou T5 opravdu pozor, abyste neskončili s navigací pod bukem, co má první větev ve 20 metrech, a keš nevisela na ní. No, ale nestalo by se nic horšího, než že byste se nezapsali.


  • 0

#16 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2015 - 8:50

http://www.geocachin...0&lng=14.640233
Čím nižší číslo Obtížnost, Terén, tím lehčí podmínky pro odlov.

Jirko, rozklikni ten můj odkaz, vyber si nějakou keš a klikni na ni. Pro nováčky jsou ty zvýrazněný. Souřadnice jsou nahoře, zkus je naťukat do přístroje a navigovat se na to místo. Tyhlety pro nováčky asi najdeš podle místa a nápovědy.

Edit: N 50 41.775
E 15 35.185

Když to ťukám do Mapy.cz, tak dávám
50d41.775 15d35.185

50 stupňů, 41.775 minut severní šířky
15 stupňů, 35.185 minut západní délky
Nebo tak nějak.


EDIT: Zajeď do Nového Boru a zkus tuhle:
http://www.geocachin...ihovna-novy-bor

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 12 duben 2015 - 10:14

  • 0

#17 Bidlo35

Bidlo35

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2015 - 12:30

Jirko, rozklikni ten můj odkaz, vyber si nějakou keš a klikni na ni. Pro nováčky jsou ty zvýrazněný. Souřadnice jsou nahoře, zkus je naťukat do přístroje a navigovat se na to místo. Tyhlety pro nováčky asi najdeš podle místa a nápovědy.

Edit: N 50 41.775
E 15 35.185

Když to ťukám do Mapy.cz, tak dávám
50d41.775 15d35.185

50 stupňů, 41.775 minut severní šířky
15 stupňů, 35.185 minut západní délky
Nebo tak nějak.


EDIT: Zajeď do Nového Boru a zkus tuhle:
http://www.geocachin...ihovna-novy-bor

Díky MOC. Nový Bor je 9km. Určitě zkusím.

Tak uvidíme.


  • 0

#18 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2015 - 13:14

Díky MOC. Nový Bor je 9km. Určitě zkusím.
Tak uvidíme.

Promiň, přemáčknul jsem se a dal Ti tam mínus. On to někdo napraví.
Jeď tam ve všední den.

Zjednodušeně je to celý (geocaching) o tom, že se zaregistruješ, najdeš si keše k lovení a jdeš ven. Když najdeš, tak se zapíšeš do logbooku v kešce a zase zamaskuješ. A pak si zaloguješ návštěvu i na internetu na stránce té které kešky.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 12 duben 2015 - 13:18

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama