Přejít na obsah


Fotka

Vyhledávaní lamp podle čísel a naopak


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 8:50

http://gis.izscr.cz/map/  - stačí přepnout vyhledávaní na lampy. Případně kliknout v mapě na místo a zobrazí se okolní lampy. 

 

 

Tak koukám, že už to tu v roce 2010 bylo. Napoprvé se mi to nepodařilo vyhledat. Třeba se to i tak hodí.

 

 

předchozí thread zde:

 

http://www.geocachin...pouliční-lampy/


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 24 leden 2017 - 19:13

  • 6
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#2 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 9:22

Nenapadá mě, k čemu by se to mohlo hodit. Leda tak k podvodnému lovu multin a wheriga z gauče.


  • -10

#3 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 10:32

Co je na tom podvodneho?
Když neznas film a najdeš odpověď na netu, tak je to taky podvod? A použití gotomapy a Street View taky podvod?
Nepřehánějte to, prosím...
  • 18

#4 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 10:43

Lampy nevím, ale s telefonními budkami jsou takové keše, asi je znáte. Že musíš najít budku podle telefonního čísla a něco u ní zjistit.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 22 duben 2015 - 10:44

  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 11:02

Mapu IZS umí zobrazit i nová Keškomapa, ale ne vyhledávat podle jejích metadat. A jak na to koukám, mají to hasiči dost nejednotné. Někde mají čísla baráků, někde ne, čísla kandelábrů taky asi jen někde. Ale jsou tam čísla železničních přejezdů a kilometráž trati. Ono totiž hasičům nejde o kešky. Těm jde o to, že pokud je havárie na přejezdu, aby hned věděli, kam jet. A v dlouhých městských ulicích je nejlepším ukazatelem právě číslo kandelábru, to přečte každý i v noci a je to na pár metrů. Ne každý má telefon s navigací, ne každý tam má navigaci zapnutou a ne každý s tím umí ve stresu zacházet. A pokud by něco mohlo někoho zachránit, nevadí mi, že to někomu usnadní hledání keší.


  • 1

#6 Yaro.SH

Yaro.SH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 11:08

Nenapadá mě, k čemu by se to mohlo hodit. Leda tak k podvodnému lovu multin a wheriga z gauče.

 

Podvodny lov multin a wig je, když si sezenes souradnice a jdes rovnou na finale.

Pokud mas v multine zjistit cislo lampy a udelas to doma z tepla, tak je to maximalne BF odlov. Indicie ze stage ziskas, souradnice si vypoctes, tak jaky podvod ?


  • 8
---
Normální je respektovat i jiné postoje - nemusíme dostávat infarkt z toho, že někdo si myslí něco jiného než my. To je podstatou demokracie a plurality.

#7 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 11:35

To už bychom tady řešili něco, co se tu točilo jako kolotoč už několik let. Já takový lov nedělám, multiny hledám proto, abych se prošel.


  • -2

#8 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 14:08

Tak se projdi, někomu zas dělá radost "luštit"...
  • 7

#9 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2015 - 14:16

Presne tak. Kdyz se chci projit, vezmu batoh, macetu, sekeru a jidlo na 3 dny a zajdu si na multinu co nejde brutnout jako jsme treba v sobotu byli na Labsky divocine. Abych se prochazel od pochacnyho kandelabru k jinymu pochcanymu kandelabru mi prilis velkej smysl nedava, to radsi vylustim jak mysterku. Nicmene prochazku po kandelabrech samozrejme nikomu neupiram. Ani ho nenazyvam podvodnikem jen proto, ze se zbabele sel fyzicky podivat co tam je napsany, misto aby to poctive vyhaluzil od compu ;) 


  • 20

#10 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 5:46

A když budou někteří vědět, že taková mapa existuje, třeba to vnese do multin trochu inovace. Místo "zjistí číslo lampy u pomníku" se bude častěji objevovat "prohledni si pomník samotný a zjistí, kolik je na něm andělíčků". Což je o malinko zábavnější :)
  • 4

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#11 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 7:22

Občas, když je čas, si při plánování výletu zkusím zjistit indície z domu - abych se tím nemusel zdržovat v terénu. V terénu pak často jen vyfotím indícii, ověřím, že ji mám správně a jdu dál bez počítání s tím, že si užívám více výlet. Dnes to jde už překvapivě často (odhadem min. v 10%).

 

Ohledně těch lamp - díval jsem se, že to jde asi v hodně málo případech. Co jsem zkoušel 4 města, tak stejně funguje jen v Praze (ani v HK mi to stejně nefungovalo, o menších městech ani nemluvě)...

 

Ono občas to zjišťování andělíčků a podobných věcí nemám moc rád, protože mě občas zavede do slepé uličky, protože občas co je ještě andělíček :-). To raději, když je tam nějaké to číslo :-).


  • 0

#12 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 7:36

A když budou někteří vědět, že taková mapa existuje, třeba to vnese do multin trochu inovace. Místo "zjistí číslo lampy u pomníku" se bude častěji objevovat "prohledni si pomník samotný a zjistí, kolik je na něm andělíčků". Což je o malinko zábavnější :)

Souhlas, ale někdy to počítání andělíčků dokáže docela otrávit. Zrovna nedávno ve Vyškově jsem měla na náměstí na morovém sloupu spočítat andělíčky, kterých tam bylo několik desítek a různě se po sloupu točili, takže to moc nešlo a naštvalo mě to tak, že jsem multinu vzdala. Šla jsem na další a tam bylo počítání ozdobných šroubů na dveřích kostela, kterých také bylo několik desítek, takže jsem se na to vykašlala a neměla jsem z města multinu žádnou. :D  


  • 4

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 8:38

Taky souhlasím, že někdy je lepší jedno jednoznačné číslo, než počítat písmena s diakritikou na pomníku padlých. Zepředu, zezadu, pokaždé jinak, když jsem to měl třikrát stejně, vyfotil jsem si to, ještě jednou spočítal na místě - a měl jsem to stejně blbě, keš jsem našel BF asi 100 m od vypočítaných souřadnic.

Jinak - mapy IZS jsou tu už několik let a moc jsem je na hledání nepoužil. Ale podobným šokem byly Ptačí pohledy, Streetview a ještě před tím Ortofotky.


  • 0

#14 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 8:49

Tak to samozřejmě souhlasím, mě se osvědčil systém... Co je na klice dveří? Andělíček A8, tlapa B7, kotva C6. Detaily mám rád, streetview částo bez šance, lidi poznají místo i v detailech, mizivá šance nepochopení atd :)
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 13:03

Tak to samozřejmě souhlasím, mě se osvědčil systém... Co je na klice dveří? Andělíček A8, tlapa B7, kotva C6. Detaily mám rád, streetview částo bez šance, lidi poznají místo i v detailech, mizivá šance nepochopení atd :)

Ono stačí dát místo, kudy Streetview neprojelo. Třeba celé centrum Krumlova. A jsou jiná místa. Používám to hodně často, ne na keše, a vím, že mnoho míst je pro SW zcela neznámých.

Panorama od Seznamu to projela důkladněji, ale jinde ještě vůbec ne a fotili to snad mobilem, nebál bych se, že tam někdo pozná nějaký detail.


  • 1

#16 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 17:42

a fotili to snad mobilem,

Seznam někde psal, že použil webkamery.


  • 0

#17 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2017 - 9:28

Mel jsem dnes nejake jednani se zachranari a zjistil jsem, ze ze vsech verejnych map byla cisla lamp stazena kvuli licencnim podminkam poskytovatele (ELTODO CILETUM).


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2017 - 10:39

Licenční podmínky, na to naše civilizace zajde. Chápu, když má někdo draze nebo pracně získaná data, že s nimi šetří. Ale třeba ortofoto od Seznamu má API dost volné. Ale ortofoto z 50 let už volné není. Co je tak vzácného a cenného na databázi kandelábrů, netuším. Spíš se to asi svezlo s něčím jiným. Na druhou stranu, komu mimo kačerů vadí, že čísla kandelábrů nenajde v mapě? V terénu je přečte přímo z lampy a když bude dávat nějakou pozici záchranářům, ti je na mapě uvidí. A stejně většina lidí udá pozici podle ulic a na kandelábry se vykašle.


  • 1

#19 MartySc

MartySc

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2017 - 8:48

V Plzni funguje toto:

https://gis.plzen.eu/uzemnisprava/

Vrstvy - Technická mapa - Veřejné osvětlení - lampy


  • 0

#20 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2017 - 8:59

Na www stránkách magistrátu byla dostupná tabulka v excelu, kde byl seznam stožárů, svítidel, výložníků a v jaké ulici je. Bylo to snad jako součást výběru správce před cca 3-4 rukama. Nic jiného snad v Praze aktuálnějšího a volně dostupného není. Ono, udržovat podobný systém není nic jednoduchého a levného


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama