Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Úplně se ztrácím...začínám a nevím.

pravidla

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 Andromeda007

Andromeda007

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2015 - 17:08

Ahoj.Prosím hledala jsem v tématech a nenašla jsem asi tento možná trapný dotaz.Jsem uplněj začátečník a nevím zda kešky s označením otazníkem např. Horkovod ( GC2TWZ3 ), horkovod2,horkovod 3.Tak ta první se jen vyluští na pc a dá mi souřadnice a ted ....mám si zalogovat vlastně ten hrokovod ,když je to je nápověda ?Nebo se loguje jen konečný nález ? Děkuji moc.   :wub:


  • 0

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2015 - 17:16

až nález a zápis do logbooku, samozřejmě

Nejlepší je začít čtením tady http://wiki.geocachi...i/Hlavní_strana

 

P.S. teď koukám, že je to sice mysterka, ale hlavně T4, což znamená nějaké šplhání, nebo lezení do kanálu a podobně - poněkud náročnější. Pro začátečníka je vhodnější začít tradičkami a terénem do T3, viz http://wiki.geocachi...g.cz/wiki/Terén


  • 1

#3 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2015 - 17:19

Loguje se az konecny nalez po zapsani do papiroveho logbooku.

Jinak GeoWiki je na zakladni prehled trochu tezkopadna, doporucuji spis serial na www.navigovat.cz - je mnohem ctivejsi a s bohatou obrazovou prilohou.
  • 0

#4 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2015 - 18:35

.... doporucuji spis serial na www.navigovat.cz - je mnohem ctivejsi a s bohatou obrazovou prilohou.

 Myšleno konkrétně toto http://navigovat.mob.../sc-3-a-1312930


  • 1

#5 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2015 - 18:38

Presne, diky za doplneni - na mobilu se mi to strasne nechtelo hledat.


  • 0

#6 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2015 - 18:42

Loguje se az konecny nalez po zapsani do papiroveho logbooku.

Jinak GeoWiki je na zakladni prehled trochu tezkopadna, doporucuji spis serial na www.navigovat.cz - je mnohem ctivejsi a s bohatou obrazovou prilohou.

Chtelo by to by to klikaci odkaz na ten serial, koukl jsem zbezne na www.navigovat.cz, ale nejak jsem to nenasel a navigace na techto strankach neni zrovna prehledna.

 

Aha, tak nez jsem to napsal, tak uz tu je odkaz.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 04 květen 2015 - 18:43

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#7 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2015 - 19:07

Pokud je to samostatná keš, tak se to loguje zvlášť. To znamená, že má svůj listing a GC kód. Pokud jsem vedle, tak sorry.

Stage jedné keše s jedním GC kódem se samostatně nelogují.

EDIT: Horkovod, Horkovod 2, Horkovod 3 jsou samostatnými kešemi. Každá z nich by se měla logovat zvlášť.

Každá má svou krabičku a logbook. Po odlovu na místě se zaloguj i na internetu. O to asi šlo v dotazu.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 04 květen 2015 - 19:23

  • 0

#8 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2015 - 19:18

a víte o tom, že ty odkazy jsou v té geowiki? Hned na začátku, jen kliknout http://wiki.geocachi.../wiki/Jak_začít


  • 1

#9 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2015 - 19:25

Přečíst a prohlédnout si uvedené odkazy je dobrý začátek, ale stejně se asi dostaneš do situace, že něčemu nebudeš úplně rozumět. V tom případě je nejlepší se přihlásit na některý event v okolí, určitě tam najdeš někoho, kdo se ti bude ochotně věnovat. U nás se zrovna v sobotu na dalším eventu vyskytli dva ne úplní nováčci a co se chtěli dozvědět, to jsme jim postupně vysvětlili. Každý jim odpověděl na něco, oba byli podle logů spokojení. S jedním, ještě juniorem, přišla maminka a přiznala se, že měla obavy jít mezi neznámé lidi, ale je moc mile překvapená, jak se jich kačeři ujali a jak se synem zapadli do společnosti. 

Když sem napíšeš, z které jsi oblasti, určitě ti někdo z okolí vyhledá nejbližší event/y a můžeš navázat užitečné kontakty. Skoro každý z nás se na dost věcí ptal zkušenějších, nebudeš první ani poslední. ;)


  • 1

#10 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2015 - 19:40

Ale ten Horkovod se luští každej zvlášť, ne? Asi se v tom dotazu taky ztrácím.

Existuje třeba mysterka, která má tři samostatný části. Vyluštíš první, najdeš, zaloguješ. Ale je v ní třeba
půlka souřadnic ke keši číslo 2. A ta druhá půlka se luští z listingu.
  • 0

#11 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2015 - 20:01

Jedna se o cache Horkovod    Horkovod 2  a Horkovod 3 . Ty cache musis vylustit, vyjdou ti souradnice a na techto vylustenych souradnicich u kazde cache vzlast odlovit krabicku, tam se zaloguj do papiroveho logbooku a posleze i na internetu. To znamena 3 cache, 3 krabicky, 3 logbooky, 3 zapisy do logbooku a 3 logy na internetu, a nebo taky zadny zapis (ani na internetu), kdyz nenajdes krabicku v terenu.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 04 květen 2015 - 20:07

  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#12 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2015 - 20:05

Jedna se o cache Horkovod Horkovod 2 a Horkovod 3 . Ty cache musis vylustit, vyjdou ti souradnice a na techto vylustenych souradnicich u kazde cache vzlast odlovit krabicku, tam se zaloguj do papiroveho logbooku a posleze i na internetu.

Ale každá se luští a hledá zvlášť, nezávisle na těch dalších. Můžeš vyluštit a odlovit třeba jen tu s číslem 3. Jsou to samostatné mysterky. Proto mě ten úvodní dotaz zmátl.

Andromeda007: Pokud nerozumíš některým výrazům, tak se zeptej.
Pokud máš problém s luštěním nebo hledáním jakékoliv kešky, tak napiš jejímu ownerovi.

U některé kešky vyluštíš souřadnice, které Tě dovedou na další stanoviště, kde můžou být instrukce k dalšímu postupu. Ale to je v rámci jedné keše. Tam se zapíšeš do logbooku, který je někde na konci trasy. A pak si můžeš na netu zalogovat nález.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 04 květen 2015 - 21:18

  • 0

#13 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2015 - 20:33

a nebo taky zadny zapis (ani na internetu), kdyz nenajdes krabicku v terenu.

V takovém případě se na internetu loguje DNF.

EDIT: Andromeda007: Četl jsem Tvůj log na této keši
http://coord.info/GC4B4Z5
Pokud potřebuješ rady kolem práce s GPS, tak se zeptej, případně si na to téma najdi články. Nebo se se zkušenějším kačerem/kačerkou domluv na společném keškování. Na tohle by byl dobrý i ten event.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 04 květen 2015 - 23:04

  • 0

#14 koyamas family

koyamas family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2015 - 21:29

Andromedo, každý Horkovod vyluštíš zvlášť doma a každý má svou krabičku. Netuším, kolik kešek máš nalezeno, ale možná by bylo lepší začít nejprve pár tradičkami. Jinak jednička Horkovod je sice terén 4, ale není to extrémně náročné. Jen se musíš dostat na žebříček a kousek po něm vyšplhat. Zvedavka má s tím eventem dobrý nápad, bohužel se tady v okolí žádný v dohledné době nekoná.


  • 1
Vložený obrázek

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2015 - 8:13

Ono to chce i pořádně přečíst listingy, často je tam napovězeno, jaký terén to je. T4 nebývá často extrémní, velice často to znamená vylézt na strom, bez pomůcek. T5 už je lezení s lanem nebo potápění s přístrojem. Nebo delší plavání. Občas lze ulovit i těžkou kombinaci, někdy bývají podceněné.

A s eventy - je i není to dobrý nápad, jak proniknout do tajů hledání. Já nejsem hospodský ani společenský typ, na první event jsem šel víc než po roce hledání (možná až po dvou letech?), na všechno jsem přicházel sám. Spíš si vyber event, který tě bude zajímat, tam určitě najdeš někoho podobného. Nebo nějaký pohodový event typu výlet, posezení u ohně, nebo u piva někde venku (v hospodě bývá randál a nepokecáš si).


  • 1

#16 Andromeda007

Andromeda007

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2015 - 15:09

Děkuji všem moc za rady. :)


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:pravidla

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama