Přejít na obsah


Fotka

GC com.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
77 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2006 - 18:20

Ok zamáčkl jsem slzu nad našima stránkma a naučil jsem se ho používat, ale nějak nehmohu příjít na to jak udělat, aby mi to nezobrazovalo již nalezené cache. Může někdo polopaticky poradit????? Díkes moc
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2006 - 19:32

Ok zamáčkl jsem slzu nad našima stránkma a naučil jsem se ho používat, ale nějak nehmohu příjít na to jak udělat, aby mi to nezobrazovalo již nalezené cache. Může někdo polopaticky poradit????? Díkes moc

já si to teď stahuju na: http://www.geocachin...3&lon=17.077567, přičemž poslední číslice udávají souřadnice Tvého bydliště a pak je to seřazeno od nejbližších do vzdálenosti 80 km. Jinak se to dá stáhnout i v profilu na: from your home coordinates. Předtím ale musíš mít zadané svoje souřadnice na: Update home coordinates.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2006 - 20:06

Ok zamáčkl jsem slzu nad našima stránkma a naučil jsem se ho používat, ale nějak nehmohu příjít na to jak udělat, aby mi to nezobrazovalo již nalezené cache. Může někdo polopaticky poradit????? Díkes moc

Musis byt zalogovany na GC.COM. Na adrese "http://www.geocaching.com/my/" zvol na strance vpravo nahore link: Search for nearest caches from your home coordinates (filter out finds) Musis mit v profilu nastaveny nejake tzv home coordinates, cili tebou zvoleny bod, od ktereho se budou zobrazovat nejblizsi kese.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 15:53

Ok zamáčkl jsem slzu nad našima stránkma a naučil jsem se ho používat, ale nějak nehmohu příjít na to jak udělat, aby mi to nezobrazovalo již nalezené cache. Může někdo polopaticky poradit????? Díkes moc


No jo, ale když dám ve svém profilu Search for nearest caches from your home coordinates (filter out finds) (Pozn. home coordinates mám nastaveny) tak mi vyskočí stránka, kde je jen asi 20 cachí do vzdálenosti cca 3km (další se musí listovat jako další stránky) dám Check all a zatrhne to jen ty cache na té zobrazené stránce.. takže Download pak stáhne jen ty cache na dané stránce :( čili jen asi těch 20.
Nejde nějak jednoduše (jeden soubot .loc) stáhnout všechny cache třeba do vzdálenosti 100km?
Poradí někdo? Díky.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2006 - 15:09

Nezajímám se o žádnou konkrétní databázi. Jenom nemám představu, jak to funguje, aby to bylo rychlé. Jak se to uvnitř realizuje, třeba seřazení podle vzdálenosti.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2006 - 20:20

Musis byt zalogovany na GC.COM. Na adrese "http://www.geocaching.com/my/" zvol na strance vpravo nahore link: Search for nearest caches from your home coordinates (filter out finds) Musis mit v profilu nastaveny nejake tzv home coordinates, cili tebou zvoleny bod, od ktereho se budou zobrazovat nejblizsi kese.


Tehoz lze dosahnout z listingu KAZDE kese. Od te budou zobrazovany nejblizsi kese, v pripade volby "that I haven't found" nebudou zobrazeny tebou zalogovane kese. Muzes volit typy kesi podle typu kese, jejiz listing k hledani pouzijes:
Find...
...other caches hidden or found by this user = dalsi kese tehoz uzivatele
...nearby caches of this type, that I haven't found = nejblizsi kese stejneho typu jako je zobrazena
...all nearby caches, that I haven't found = vsechny nejblizsi kese bez ohledu na typ
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 16:00

Nejde nějak jednoduše (jeden soubot .loc) stáhnout všechny cache třeba do vzdálenosti 100km?
Poradí někdo? Díky.

Jde i nejde... BM může stahovat loc soubory pouze po stránkách. Jde to jen jako PM prostřednictvím PQ (ale to už nestahuješ loc, ale gpx).
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 16:12

No jo, ale když dám ve svém profilu Search for nearest caches from your home coordinates (filter out finds) (Pozn. home coordinates mám nastaveny) tak mi vyskočí stránka, kde je jen asi 20 cachí do vzdálenosti cca 3km (další se musí listovat jako další stránky) dám Check all a zatrhne to jen ty cache na té zobrazené stránce.. takže Download pak stáhne jen ty cache na dané stránce :( čili jen asi těch 20.Nejde nějak jednoduše (jeden soubot .loc) stáhnout všechny cache třeba do vzdálenosti 100km?Poradí někdo? Díky.

A co se tak naučit používat Skryšotlač?
Není to složité, věřím, že ji najdeš, nainstaluješ a použiješ velmi snadno :-)

  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 16:36

No jo, ale když dám ve svém profilu Search for nearest caches from your home coordinates (filter out finds) (Pozn. home coordinates mám nastaveny) tak mi vyskočí stránka, kde je jen asi 20 cachí do vzdálenosti cca 3km (další se musí listovat jako další stránky) dám Check all a zatrhne to jen ty cache na té zobrazené stránce.. takže Download pak stáhne jen ty cache na dané stránce :( čili jen asi těch 20.
Nejde nějak jednoduše (jeden soubot .loc) stáhnout všechny cache třeba do vzdálenosti 100km?
Poradí někdo? Díky.

Kdyby to jen tak jednoduše zadarmo šlo, tak by zase všichni zbytečně zatěžovali server stahováním všech kešek v okolí půlky kontinentu, i když jdou s gpskou v ruce jenom vyvenčit psa někde kolem domu. Lidi prostě touží po datech zdarma, i když je vůbec nepotřebují - konzumní způsob života pronikl už i do nehmotných statků.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2006 - 15:53

Nezajímám se o žádnou konkrétní databázi. Jenom nemám představu, jak to funguje, aby to bylo rychlé. Jak se to uvnitř realizuje, třeba seřazení podle vzdálenosti.


Používá se prostorový index. Pro 2D data dvourozměrný, pro 3D data třírozměrný. Zjedodušeně se to celé da představit jako čtvrečkovaný papír. Když pak vyhledáváš geometrii podle nějakého prostorového dotazu, tak se nejprve engine podívá které "čtverečky" jsou dotčené, poté začne počítat vztah pouze pro objekty uvnitř čtverečků. V praxi se používají prostorové indexy komplikovanější, většinou velikost všech "čtverců" není konstantní ale řídí se hustotou dat, tak aby v každém "čtverci" bylo zhruba stejně geometrií. Také podle dat se někdy volí i jiný tvar než čtyřúhelník. Na velmi podobném principu funguje např. mapa v Garminu. Prostorový index pak hodně pomáhá zrychlit vykreslování (rychleji se najde, co je potřeba vykreslit).
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2006 - 11:14

Povsimni si konce url adresy, ktera ti vyleze z hledaciho dotazu. Kdyz jsi prihlaseny, staci mit na konci adresy (tj. za souradnicemi) pripojene &f=1 a tim se ti vysledek zobrazi bez vlastnich a nalezenych. Neco jako http://www.geocachin...873&lon=13.3719&f=1
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 17:21

Kdyby to jen tak jednoduše zadarmo šlo, tak by zase všichni zbytečně zatěžovali server stahováním všech kešek v okolí půlky kontinentu, i když jdou s gpskou v ruce jenom vyvenčit psa někde kolem domu. Lidi prostě touží po datech zdarma, i když je vůbec nepotřebují - konzumní způsob života pronikl už i do nehmotných statků.

Právě že to jednoduše jde. Je to jen použít vhodný soft. Lidi chtěj data, nechtěj za ně platit. A nebo i chtějí. Ale místo aby je dal groundspeak aspoň platícím zákazníků data rozumným způsobem k dispozici a tak přenesl zátěž k uživatelům, tak velká část šaškuje pm s pq, aby dostala to co chce a zátěž serveru já určitě řádově vyšší než by mohla být. A stahovat data až když je potřebuju? To se taky může stát, že se místo stránky s pq dočkám jen přetíženého serveru. A rušit vícedenní plány jen proto, že se nedostanu k datum, za který platim? Takže nejspíš začarovaný kolečko.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 17:28

Takže nejspíš začarovaný kolečko.

Myslim, ze uplne zacarovany to neni. Resenim by byla moznost redistribuce - PM by si mohli PQ stahovat z gc.cz po prihlaseni stejnem jako na gc.com. Ale pochybuju ze Groundspeak, bo jak se pise, k tomu da nekdy svoleni.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 18:23

místo aby je dal groundspeak aspoň platícím zákazníků data rozumným způsobem k dispozici a tak přenesl zátěž k uživatelům, tak velká část šaškuje pm s pq, aby dostala to co chce a zátěž serveru já určitě řádově vyšší než by mohla být.

Stahovat opakovaně celou republiku je zbytečné, PM je o všech změnách informován notifikacema, BM je jednou týdně informován aspoň o nově založených. Chtělo by to jenom program (open source, aby tam každý mohl přidávat všechna vylepšení která ho napadnou), který by udržoval každému jeho lokální databázi keší a ty maily od GC přechroustal a stáhl souřadnice a popis nových keší a doplnil je do té databáze.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 17:47

Myslim, ze uplne zacarovany to neni. Resenim by byla moznost redistribuce - PM by si mohli PQ stahovat z gc.cz po prihlaseni stejnem jako na gc.com. Ale pochybuju ze Groundspeak, bo jak se pise, k tomu da nekdy svoleni.

A kdyby to takhle fungovalo, tak proč by měli PM stahovat celou ČR přes gc.cz a ne přímo přes gc.com ? Brečíme na špatném místě...
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 18:52

Stahovat opakovaně celou republiku je zbytečné

A co tenhle scénář. moje domácí lokalita praha, tak stahuju prahu a okolí. Jeden krásný pátek se rozhodnu vyrazit do brna. To neni tak daleko, abych se nemohl rozhodnout ze dne na den. Rozhodnu se stáhnout pq z okolí brna. Server dole. Jéje, to je ale překvapení.... (1) Konečně to běží... A dopr... proč nepřišly ty mejly... Nojo, mailserver stávkuje... tak to zkusim poslat jinam... Kua, zase dole...... (několikrát skok na 1)... Hmm, limit 5 PQ za den v tahu... kde je ten skrýšotlač?.... :-)

PM je o všech změnách informován notifikacema, BM je jednou týdně informován aspoň o nově založených. Chtělo by to jenom program (open source, aby tam každý mohl přidávat všechna vylepšení která ho napadnou), který by udržoval každému jeho lokální databázi keší a ty maily od GC přechroustal a stáhl souřadnice a popis nových keší a doplnil je do té databáze.

Takový prográmek by nejspíš odporoval podmínkám použití a BM by stejně k ničemu nebyl. A program který pmkum podle notifikací stáhne gpxy je trivka.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 22:31

Stahovat opakovaně celou republiku je zbytečné, PM je o všech změnách informován notifikacema, BM je jednou týdně informován aspoň o nově založených. Chtělo by to jenom program (open source, aby tam každý mohl přidávat všechna vylepšení která ho napadnou), který by udržoval každému jeho lokální databázi keší a ty maily od GC přechroustal a stáhl souřadnice a popis nových keší a doplnil je do té databáze.


Mno, nevim, ale treba GSAK je naprosto dokonalej nastroj! Jen to nechce skudlit a brecet a nadavat a misto toho si zaridit moznost stahovat GPXka primo z listingu, nebo pres PQ. Ale to radej mnozi budou snit nad tim, ze jim obetavi programatori, co nemaj stejnak cely dny co na praci, brzy zcela zdarma pripravi soft typu freeware nebo opensource a budou jim je na zaklade jejich pripominek neustale vypiplavat.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 18:13

A kdyby to takhle fungovalo, tak proč by měli PM stahovat celou ČR přes gc.cz a ne přímo přes gc.com ? Brečíme na špatném místě...

Protože pokud by byl na gc.cz za definovaných podmínek mirror, tak když bude gc.com zase zdechlý, tak je šance se k něčemu dostat. A pochybuju že by někdo dělal refresh na Server is too busy nebo jak to je, místo aby šel na funkční server kde získá co chce. Ale tohle je jen teorie a nejspíš to tak nikdy fungovat nebude.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 19:35

Takový prográmek by nejspíš odporoval podmínkám použití

Tím že nestahuje rychleji než bych to dělal ručně to ani nezatěžuje víc server, ani to není zjistitelné, takže jak z morálního tak i praktického hlediska je to v pořádku.

a BM by stejně k ničemu nebyl.

BM se podle týdenní zprávy dozví o nových keších. O změnách stavu nejbliších dvaceti (čtyřiceti,...) keší v okolí místa kde se chystá lovit jedním (dvěma, několika) dotazy. Stejně tak se snadno dozví i o tom, jestli v okolí jeho obvyklého loviště (či několika lovišť: bydliště zaměstníní, letní sídlo) nevznikly úplně nové kešky v době od přichodu poslední týdenní zprávy.
I počáteční naplnění databáze je proveditelné po těch dvaceti keších, protože se provede jenom jednou a nemusí to být provedono naráz.
A potom jsou neomezené možnosti jak takový program vylepšovat: zobrazení cachemapy i v době kdy nejsem připojen na internet, pro majitele mapových přístrojů generování průhledné mapy keší, atd.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 15:36

snit nad tim, ze jim obetavi programatori, co nemaj stejnak cely dny co na praci, brzy zcela zdarma pripravi soft typu freeware nebo opensource a budou jim je na zaklade jejich pripominek neustale vypiplavat.

Výhodou opensource je právě to, že nemusíš čekat jestli ti to podle tvejch připomínek někdo upraví, ale můžeš si to upravit sám.

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama