Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Problém s vyhledáním družic,sílou signálu a přesností


Nejlepší odpověď john111 , 18 květen 2015 - 4:57

Měl jsem stejny problém, příčinou byl špatný spoj na anténě. Anténa je maly keramický hranol pripajeny na desku plošných spojů a jeden spoj asi vlivem mechanickych otřesů nevedl (utřepal se). Stacilo propajet mikropajkou a funguje dál. Trhlina ve spoji byla videt jen pod velkou lupou, pouhym okem neviditelna. Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 17 květen 2015 - 18:13

Oregon 550T:

Z ničeho nic už tři dny mám problém s vyhledáním družic. I na volném prostranství dlouho nic nemůže najít, nebo nebo 2-3 družice s mizernou úrovní - signáloměr stále červený. Po opakovaném zapínání, popř. velmi dlouhé době v klidu se nakonec chytí (někdy ale ne, a pomůže hoďka oddychu), ale najde tak max. 6 družic s velmi slabým signálem a přesnost se mi drží mezi 25-40m. Při zapnutí za jízdy v autě, tj. v pohybu, naprosto bez šance družice chytit. Přitom ještě minulý víkend naprosto v pohodě.

 

Už jsem zkoušel tovární nastavení (jak přes menu, tak při startu držením v levém horním rohu), vyměnil jsem baterky z dobíjecích na jednorázové alkalické, přehrál znovu FW 6.60 ...nic nepomohlo. Měl jsme ji i rozebranou, jestli třeba anténa není pošozená, ale klasickou anténu jsem tam nenašel.

Ještě tu někdo radí recovery pomocí RGN souboru, ale odkaz na postup v daném vlákně byl již nefunkční. Věděl byste někdo, jak na to?

Popř. co by s GPSkou mohlo být?

 

Díky Niraj


Tento příspěvek byl upraven od Niraj: 17 květen 2015 - 18:14

  • 0

#2 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2015 - 21:23

Povedlo se vyresit ? Vcelku by me to zajimalo.
  • 0

#3 john111

john111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 4:57   Nejlepší odpověď

Měl jsem stejny problém, příčinou byl špatný spoj na anténě. Anténa je maly keramický hranol pripajeny na desku plošných spojů a jeden spoj asi vlivem mechanickych otřesů nevedl (utřepal se). Stacilo propajet mikropajkou a funguje dál. Trhlina ve spoji byla videt jen pod velkou lupou, pouhym okem neviditelna.
  • 2

#4 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 18 květen 2015 - 6:23

Díky za tip, zkusim to dohledat a propájet. Jen pro upřesnění: když si tak vybavuju co je uvnitř, tak jeden hranol tam je čtvercový (krychlička), a přes něj je nasazenej mosaznej plech. Pak tak je hranol menší, ale obdélníkovej (kvádřík, resp. dvojkvádřík), na horním okraji plošňáku.

Který z nich to je? Nebo ještě jinej? Kdyžtak odpoledne ofotím vnitřek.

 

Díky moc


  • 0

#5 john111

john111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 7:38

určitě je to na horním okraji desky, bez plechu

Přiložené miniatury

  • IMAG2493.jpg

Tento příspěvek byl upraven od john111: 18 květen 2015 - 8:04

  • 1

#6 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 9:08

Tady se o anténě taky hovoří. Jak píše john111, jde o "dvojobdélníček" na horním okraji desky (bacha, fotka na odkazu je vzhůru nohama).

 

P.S.

Zajímavé je, že tam píšou, že Oregon má největší citlivost při vodorovné poloze.


  • 1

#7 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 18 květen 2015 - 14:50

Jo díky oběma, vím oč se jedná, je to ten obdélníkovej dvojkvádřík, jak jsem psal výše.

Navečer na to s pájkou mrknu, a zkusí propájet vše, co tam uvidím

 

Doufám že to pomůže

 

Díky moc.

Niraj


  • 0

#8 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 14:54

Pájej opatrně a krátce, ať ti anténka nerupne tepelným pnutím. Ať se dílo podaří...


  • 0

#9 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 15:12

Tak pak dej v3det jak si dopadl. Mas mikropajku a nebo budes hazardovat s klasickou pajkou ?
  • 0

#10 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 18 květen 2015 - 20:06

--> john111: DÍKY MOC, BYLO TO ONO. JSI MACHR !!!

 

Tak skutečně asi ten spoj u antény. Nejdřív jsem na to čumel přes mikroskop, prasklinu jsem tam žádnou neviděl, ale docela dost degradovanej cín. Tak jsem to risknul a všechny 3 plošky znovu přepájel. Mikropájku nemám, mám jen trafačku, ale s mikrohrotem asi 1mm, tak jsem ho nožem ještě seřezal do špičky a vlítnul do toho. Měl jsem trošku obavy, ale když se neklepou ruce a jen tak se tam cvrkne špičkou, tak to jde. No a venku pak během 10s mrtě družic v plné síle a přesnost se dostala na 6m (mám okolo zahrady vysoké stromy, tak doufám že to bude tím a že v přírodě se dostanu na obligátních 2-3m). Nadto teď chytnu signál i doma na okně, sice slabej (dostanu se na 10-15m přesnosti), ale pokud si dobře pamatuju, tak to se mi nikdy předtím nepodařilo.

Takže ještě jednou díky, už jsem se viděl jak kupuju novou GPSku  (což by asi přes manželku neprošlo  ;) )


  • 1

#11 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 21:22

Hmm, to vypada na bezolovnatou cinovou pajku, ktera je krehka a navic v silnem mrazu podleha cinovemu moru.

 

Tak ted nevim co je elologictejsi, zda kazde 3 roky nove zarizeni, nebo jedno zarizeni s olovnatou pajkou, ktere vydrzi treba 10 let.

 

No v kazdem pripade je dobre ze se oprava zdarila a dalsi vedi kde mohou cekat zavadu.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#12 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 20 květen 2015 - 17:57

Jo, přesně, cínovej mor. Tak to vypadalo. Oprava provedena starou dobrou olověnou pájkou, takže o anténu do budoucna už strach nemám. Ale když vidím tu spoustu ostatních minisoučástek, a takovýto problém se může vyskytnou u kterékoliv z ní a není šance tu závadu objevit .... to je představa. A to samozřejmě platí u všech novějších el. zařízení naší doby.


  • 0

#13 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2015 - 16:31

Ahoj,

Dostal jsem do ruky jednu Dakotu co nenačítá družice. Po otevření jsem uviděl tohle.

tohle už asi opravit nepůjde co? :wacko:

dakota1.JPGdakota2.JPG


Tento příspěvek byl upraven od LudaL: 30 říjen 2015 - 16:39

  • 0

#14 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2015 - 19:40

Neházej flintu do žita a zkus bloček antény na webu pohledat. Za pokus to stojí...


  • 0

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2015 - 20:16

Nevidím to z té fotky dobře, ale není to jen utržený cín? Nestačilo by to propájet?


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama