Přejít na obsah


Fotka

krimpování konektorů na koaxiál (Hirschmann M10 x 0,75)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 19:00

Ahojte,

není mezi kačerama nějaký anténář či radio technik? Potřebuju k VKV zesilovači (do auta) přidělat konektory Hirschmann, abych zesilovač mohl vřadit do anténní cesty. A nejsem si jist, jak se mají krimpovat na kabel. Jsou to asi poměrně nestandardní konektory, protože na to téma nemůžu nic najít, ale třeba jsou podobné jiným, se kterými někdo z vás pracuje a bude vědět.

 

Vypadají takto: samec a samice. Mají tam detailní foto po kliknutí na obrázek.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 19:16

Koukl jsem na ten obrazek a myslim, ze to je docela jasny. Na vnitrni vodic se nasadi ten pin a klestema se nakrimpuje. Ty kleste jsou podobne jako na fastony, jen ty celisti jsou mensi, jsou docela standartni, krimpuji se s nimi piny na pocitacove konektory. Pak je oholena povrchova izolace a opleteni je prehrnuto dozadu. Je to je pak zasunuto do trubky konektoru aby vykoukl ten pin do izolace na doraz a ta trubicka je zakrimpovana klestemi s sestiuhelnikouou celisti na koaxialni kabely, tyto kleste uz tak bezne nejsou.

 

Tady je odkaz na ty prvni celisti. a tady na ty druhe celisti a k tomu prislusne kleste.

 

Ten pin by mel jit tez napajet ale ta trubka se musi nakrimpovat, jink to nedrzi pohromade. Pred sestavenim se to musi docela presne namerit.

 

Tady jsem nasel ilustrativni video, je to sice F-konektor, ktery nema ten vnitrni pin, ale jako ilustrace by to melo stacit.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 21 květen 2015 - 19:23

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 19:24

Na koax byly extra krimplovací kleště, ale vždy to bylo na ten daný typ konektoru.

 

Ten středový kolíček se dá i zapájet, ale chce to opatrnost, nesmíš spálit izolaci.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 20:58

Právě, už jsem se dočetl, že dielektrikum některých kabelů je extrémně citlivé na teplo, takže radši krimpovat. Ostatně ty kleště se určitě budou časem hodit.

 

Solim: díky moc za pěkný popis. Nejdřív jsem se chtěl zeptat, jestli tvůj popis je pro samici nebo pro samce, ale prohlídl jsem si je pořádně a vlastně se krimpují stejně. Akorát to přesné změření, kolik kde čeho odříznout.

 

K těm kleštím: v nabídce GME je několik kleští Proskit pro výměnné čelisti, ale nejsem si jist, které jsou pro tyto čelisti? Nebo je to jedno?

 

EDIT: aha, už se asi orientuju. Na to budou kleště Proskit 1PK-3003F - dole se píše "Kompatibilní čelisti řady 1PK-3003Dxx", což jsou ty, které jsi doporučil. Fajn. :)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 21 květen 2015 - 21:07

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 22:26

Ten stredovy kolik muzes zapajet, to dielektrikum je bud polyetylen nebo penovy polyetylen, oboji mekne pri cca 90°C a pak zacne ten stredovy drat ujizdet nekam v tom dielektriku. Pokud se bude pajet cca 1-2 s a hned se bude na to misto foukat, tak by problem nemel byt. Vetsinou pomuze ocinovani jak dratu, tak toho pinu a na zaver se to jen roztavi kratkym ohratim. Vetsinou byva problem, kdyz se cinuje oboji najednou na ostro, pak rozteceni cinu muze trvat cca 3s a to se uz zacne tavit ta izolace dielektrika. Sam jsem uz letoval hodne BNC konektoru, kde se ten stredovy kolik musel letovat a nikdy jsem problem nemel. Ale ty kleste jsou lepsi varianta, jen to je drazsi.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#6 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2015 - 7:04

Moc díky.

 

Pomalu se chystám k objednání, ale zjistil jsem, že dané čelisti pasují ke dvěma typům kleští - 1PK-3003F a CP-3005F. Jaký je mezi nimi rozdíl?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#7 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 12:20

Tak jsem včera krimpoval, kleště jsou super, bytelná ocel. Pin u samce jsem rozdrtil - špatný odhad síly a pružnosti materiálu toho pinu. :) No ale tak jsem tedy použil páječku a vodič k němu přiletoval, šlo to v pohodě a dielektrikum to přežilo.

 

Jinak u těch kleští (1PK - 3003F) mě překvapilo, jak jsou velké. Jsou to obouručky, kdyby byla potřeba opravdu veliká síla (a hodí se to při krimpování těch trubiček do šestiúhelníkového tvaru). I výměnné čelisti jsou robustní ocelové odlitky. Přibral jsem rovnou i čelist pro RJ-45 a "dokrimpoval" konektory na kabelu, co jsem našel. Překvapilo mě, kolik ještě chybělo, bylo to kdysi dělané levnými jednoúčelovými.

 

Tohle je dobrá investice do nářadí, díky za tip, Šolime.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama