Přejít na obsah


Fotka

nejvtipnější zážitky při odlovu kešek možno i trapasy :)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
112 odpovědí na toto téma

#41 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2015 - 16:43

Zkusenosti s odlovy pod popisovanym vlivem mam, a jsou pozitivni:) Na druhou stranu, nedovedu si představit, ze bych se před lovem "posilnil" pivem. Kazdej jak umi...


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#42 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2015 - 18:28

Když se tady psalo o blátě, taky jsem zkusil projet na kole malou kaluží, která ale měla tak 30 čísel hloubky, kolo mi zastavila a já do ní stoupl oběma nohama. Naštěstí byl poblíž rybník. Ale taky jsem ten den jezdil v kopcích, brzdil jak o život a pak když jsem šlapal do kopce, jsem něco uviděl v příkopu, přibrzdil a urval lanko od brzdy. Naštěstí, stát se mi to z kopce, skončil jsem v kotrmelcích v Rakousku.


  • 1

#43 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2015 - 18:30

Zkusenosti s odlovy pod popisovanym vlivem mam, a jsou pozitivni:) Na druhou stranu, nedovedu si představit, ze bych se před lovem "posilnil" pivem. Kazdej jak umi...

Přijeď do Žatce na Dočesnou. Podle logů z loňska není prý nic lepšího, než obchůzka keší s točeným pivkem v ruce. :D (zdroj najdete někde v historii logů několika mých keší)


  • 2

#44 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2015 - 19:24

Odlov keše na výstavišti ve Stromovce, říjen 2013.

Přiložené miniatury

  • vystaviste.JPG

  • 5

#45 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2015 - 21:45


Bohužel mám taky dost příhod s keškami v malých odlehlých dědinách, kam cizinec nepáchne, že hned po zaparkování přiběhne nějaký místní a ptá se, někdy slušně, někdy i dost hrubě, co že tady pohledávám, či koho hledám. A zajímavé je, že je to jen u nás, třeba v rakouském pohraničí si cizince nikdo nevšimne, a ani tam tolik lidí po dědině nebloncá nebo se nepinoží před barákem.

 

Trošku OT: Zrovna v Rakousku jsme lovili jeden dlouhý powertrail, který přes jednu takovou vesničku vedl. Začalo se na nás lepit auto s rakouskou SPZ. Co chce? Hele, oni si nás fotí! Tak jsem se jich došli zeptat na důvod. Prý je tam najednou velký pohyb cizích aut a že si každé fotí. Co kdyby to byli zloději! Takže asi tak :-)


  • 0

geowest.png


#46 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2015 - 21:48

Trošku OT: Zrovna v Rakousku jsme lovili jeden dlouhý powertrail, který přes jednu takovou vesničku vedl. Začalo se na nás lepit auto s rakouskou SPZ. Co chce? Hele, oni si nás fotí! Tak jsem se jich došli zeptat na důvod. Prý je tam najednou velký pohyb cizích aut a že si každé fotí. Co kdyby to byli zloději! Takže asi tak :-)

Na nás kvůli podobné záležitosti ve Švédsku zavolali přímo policisty. Naštěstí věděli.  :)


  • 0

#47 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2015 - 9:24

Taky pridam jednu prihodu z nejmenovaneho mesta.

 

Lovil jsem tam mulinu, ktera koncila v IC. A tak jsem tam napochodoval a jelikoz tam byl docela frmol, tak jsem se zapaskoval nekam do koutu a cekal az bude vetsi klid. A tu ke mne pristoupila slecna z IC a zeptala se co potrebuji a ja ji bez zavahani rekl ze "KEŠ". Slecna ztuhla a na cca 3 sekundy ztichla. V tu chvili jsem si uvedomil, ze to slovo ma tez druhy vyznam a polilo mne horko, neb jsem se uz videl v poutech a doprovodu mistni policie jak mne odvadi na mistni sluzebnu. Nastesti slecna zareagovala slovy: "Á vy myslíte tu krabičku !!!". UF ze mne spadl balvan a zmohl se jen na slovo "JO". No to zas byl jednou rozhovor.


  • 9

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#48 tomaskoz

tomaskoz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2015 - 10:28

http://coord.info/GC2D401

 

Nedávno jsme lovili kešky na Karlovarsku. Jedna z nich, věnovaná již neexistujícímu městu Čistá, má první stage v lesnatých opuštěných končinách poblíž křižovatky dvou okresních silnic. Zastavili jsme opodál a viděli jsme, že tam už stojí někdo, kdo na první pohled vypadal jako kačer. Obcházel první stage, četl si informační tabuli, ze které bylo třeba odečíst údaje pro luštění, v ruce držel mobil a každou chvíli se do něj díval - zjevně aby si zkontroloval úkoly.

Přišel jsem k němu s navigací v ruce, aby mu bylo na první pohled jasné, že jsem taky kačer, a nenápadně jsem se ho zeptal: "Jste tu se stejným účelem jako já?" Vyvalil na mě oči, trochu polekaně se rozhlédl a začal koktat: " No, no, já tu čekám na toho svého kamaráda, on tu musí každou chvíli být." Myslím, že tento pán měl ten den o čem přemýšlet. :-)


  • 7

#49 tomaskoz

tomaskoz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2015 - 10:42

Mnozí z nás měli při svých lovech nějaké setkání s policií. Mám jedno úsměvné.

http://coord.info/GC4F52F

 

Když jsem poprvé šel na tuhle keš, zaparkoval jsem na nedalekém parkovišťátku poblíž hraničního přechodu Svatý Kříž / Waldsassen. Na parkovišti už stálo německé civilní policejní auto s hlídkou. Tyhle hlídky spolupracují s českou policií: celý den stojí na hranici, nudí se a čekají na echo od české poicie, že se k nim od nás blíží německé auto plné dvacetiletých německých kluků, u kterých je vysoká pravděpodobnost, že u nás nebyli jen tak na výletě, ale že na vietnamské tržnici kupovali pervitin. Německá policie si je hned za hranicí pak sama prošacuje.

Zaparkoval jsem tedy hned za touhle německou policejní hlídkou - když má člověk parkovat někde v lese, není lepší parkoviště než to, kde už stojí policejní auto... Němečtí policisté byli zřejmě už zoufalí nudou, tak využili příležitosti a vylezli z auta, aby se protáhli a aby se mě úředně zeptali, co mě tam přivádí. Neurčitě jsem jim řekl, že se potřebuji podívat na něco támhle nedaleko v lese. Jeden z policistů se rozzářil, zamrkal na mě a rukama naznačil tvar krabice. Také jsem na něj zamrkal, přikývl jsem a nebylo třeba si nic dál vysvětlovat. :-) Prostě, i německý policista může být kačer nebo aspoň zasvěcený...

Ten den se mi bohužel nezadařilo a ani policisté po mém návratu už na parkovišti nebyli. Asi už někde šacovali německé kluky s pervitinem.

I tak to bylo příjemné setkání.


  • 6

#50 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2015 - 17:26

Jednou, když jsem lovil mysterku (finálka byla u potoka na stromě uprostřed louky). Vylezl jsem pro ni na strom a slezl, abych se v klidu zalogoval. A najednou naproti mě babka s dětma a knížkou - poznávali hmyz u potoka. Nenapadlo mě nic lepšího, než hodit keš do batohu, jet s kolem na druhou stranu a počkat až odejdou.

 

Po půl hodině konečně vypadli, tak jsem se vrátil. Jenže u stromu stál chlap s autem v maskáčích.

 

Když jsem přišel blíž, tak se mě zeptal: „Lovil jsi“. Já na to „Jasně“. Následovala otázka „Tak kolik dneska ?“ Odpověděl jsem „3 (2 mysterky a tradička)“ On na to „To je dobrý a ten poklad máš v batohu ?“ Odvětil jsem „Jo jo“ A on „Tak ukaž tu nádheru“ 

 

Tak jsem rozepl batoh a vyndal tu schovávanou kešku a stále myslel, že je taky kačer. Chlap vyvalil oči, podíval se na mě a řekl „Co je to za p*čovinu? Děláš si ze mě p*del ? Já myslel ryby a ne nějakou krabici. A k čemu ta blbost vlastně je ?“ 

 

 Následně jsem mu řekl, co GC je, kešku vrátil na strom a radši odjel


  • 24

Samsung Galaxy Core LTE + Garmin Etrex 30


#51 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2015 - 21:46

Mnozí z nás měli při svých lovech nějaké setkání s policií. Mám jedno úsměvné.

http://coord.info/GC4F52F

 

Když jsem poprvé šel na tuhle keš, zaparkoval jsem na nedalekém parkovišťátku poblíž hraničního přechodu Svatý Kříž / Waldsassen. Na parkovišti už stálo německé civilní policejní auto s hlídkou. Tyhle hlídky spolupracují s českou policií: celý den stojí na hranici, nudí se a čekají na echo od české poicie, že se k nim od nás blíží německé auto plné dvacetiletých německých kluků, u kterých je vysoká pravděpodobnost, že u nás nebyli jen tak na výletě, ale že na vietnamské tržnici kupovali pervitin. Německá policie si je hned za hranicí pak sama prošacuje.

Zaparkoval jsem tedy hned za touhle německou policejní hlídkou - když má člověk parkovat někde v lese, není lepší parkoviště než to, kde už stojí policejní auto... Němečtí policisté byli zřejmě už zoufalí nudou, tak využili příležitosti a vylezli z auta, aby se protáhli a aby se mě úředně zeptali, co mě tam přivádí. Neurčitě jsem jim řekl, že se potřebuji podívat na něco támhle nedaleko v lese. Jeden z policistů se rozzářil, zamrkal na mě a rukama naznačil tvar krabice. Také jsem na něj zamrkal, přikývl jsem a nebylo třeba si nic dál vysvětlovat. :-) Prostě, i německý policista může být kačer nebo aspoň zasvěcený...

Ten den se mi bohužel nezadařilo a ani policisté po mém návratu už na parkovišti nebyli. Asi už někde šacovali německé kluky s pervitinem.

I tak to bylo příjemné setkání.

Nezapomeňte, že na podobné situace pamatuje jedna archívní virtuálka v Missouri GC36F3


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#52 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2015 - 8:02

Na GeoZoo v lese jsem se zeptal jednoho pána: "Taky hledáte žirafu?"

A on to byl houbař. Koukal na mě nějak divně.


  • 12

#53 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2015 - 10:12

Zážitky při hledání kešek na místech, kde schází omladina za různým účelem, ať už je to jen popíjení, fetování či souložení, bývají sice zajímavé, ale obvykle ne vtipné. Vždy mne zajímá, co vede autory k takovému umístění.

http://www.geocachin...af-e89d802785a6


  • 0

#54 Novinha

Novinha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2015 - 14:50

P€T@ - stalo se nám něco podobného... Už se smrákalo a my chtěli zajít na poslední kešku, která měla být u výhledu do krajiny. Před námi jelo auto a zastavilo na stejném místě, jako posléze my. Z auta před námi vystoupil postarší pán, my tři se se psem vysoukali z auta, pozdravili jsme a přemýšleli, jestli je, nebo není taky kačer... On však u auta otálel déle, tak jsme šli ke keši, která byla ještě kus cesty od auta a za rohem. V klidu jsme se pokochali výhledem do krajiny, za zády posed, zapsali se a vraceli se po okraji pole k autu. Po cestě zpět jsme potkali toho pána s batohem a věcmi jako na přespání v lese. Zeptal se nás: "Lovíte?" Raději jsem se zeptala: "A co?" "Zvířátka." "Tak zvířátka fakt nelovíme." :D Asi mu přišlo divné, co tam děláme, stejně jako nám přišlo divné, co tam dělá on :D Záhadou je to nejspíš oběma stranám do teď.


  • 1

#55 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2015 - 16:03

Docela by mě zajímalo, jestli se vtipy o blondýnách vypravují i jinde než u nás? Sice se mi už párkrát v zapadlých místech stalo, že jakmile zastavím někde na okresce a chci odlovit keš, hned zastaví někdo ochotný zachránit z nesnází neschopnou ženskou ( jednou kolem bechyňské Elinky hned 2x za odpoledne, jak je vidět, dobrých lidí je na jihu dost  :)  - poděkovala jsem, že auto je OK, jen měním baterie v navigaci .... a opravdu jsem nezabloudila ), ale že se něco podobného stane sotva nakoukneme za hranice, to jsem nečekala - tehdy jsem ani nejela sama.  Po zastavení pár metrů od keše tehdejší geoparťák zmizel v lese a než jsem ho stihla následovat, už u mě zastavovali domorodci, jestli nepotřebuji pomoc....

Mno a naopak se mi "podařilo" pomoct jednomu nenápadnému staršímu pánovi. :D To jsem se vrátila kolem půlnoci z eventu v ČB, sedla k počítači, že budu logovat a začaly se objevovat nové keše v lesích nad městem. Moc hezký okruh, ale FTF jsem ukázněně nechala Lakusovi, hezky se vyspala a druhý den po přípravě obešla v protisměru, protože naše lesy znám a takhle je to přece pohodlnější! Už jsem od poslední keše  šla z kopce se spočítaným bonusem, když se proti mě objevil drobný pán ve věku mého otce a schovával rychle navigaci. Protože jsem tvor komunikativní, pozdravila jsem a doporučila mu, že jestli je kačer  - potvrdil a hezky se usmál - a chce odlovit novou sérii, tudy bude zbytečně šlapat do pořádného krpálu a měl by lepší jít v protisměru jako nás hned první den šlo pár místních. Pán se zeptal, jak se mi série líbila a jestli je v pořádku.....to mi stále ještě nic nedocházelo. B) Až potom se přiznal, že je owner a jde zkontrolovat, jestli někde není problém. Takhle jsem poznala Yanena, velice sympatického pětasedmdesátníka, který s námi drží partu a chodí na bezbodové geopivo. Jak jsem se o pár set metrů dál u bonusovky chystala "sprdnout" kačera, co k ní přijel tereňákem ( za stromem jsem přemýšlela, kdo z kačerů má takové auto, zatímco on si všiml, že nějaká turistka si zřejmě odskočila a taktně chtěl jít na druhou stranu...) a vyklubal se z něj současný ředitel Lesů Písek a bývalý spolužák, s kterým jsem se o keších bavila o pár týdnů dřív, už jsem někde podrobně psala. :)

Je pravda, že když se někde potuluje samotná ženská, většinou má někdo tendenci ji zkontrolovat, zatímco pánům podobné procházky prochází v pohodě. Už se mě i na kraji lesa na polní cestě ptal myslivec, jestli se tam - pár metrů od auta - náhodou nebojím. :rolleyes: Takže jsem mu pochválila psa a lehce jsem mu vysvětlila, že patřím k podivínům, co stále něco hledají. :wub:


  • 7

#56 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2015 - 22:25

S kamarádem jsme se vydali na keš na břehu řeky, poblíž vedla silnice a pěšinka pro pěší, hledáme keš, hlídáme silnici i pěšinku aby nás nepřekvapil žádný mudla. Keš jsme našli, v pohodě zalogovali, ukryli zpět, otočíme se a na druhém břehu celou dobu seděl rybář který se královsky bavil jak jsme byli nenápadný. 


  • 1
Xperia TIPO,oregon 450

#57 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2015 - 19:07

V Brodě fungovala taková keška, kde byla na úvodkách na domě falešná zásuvka, která skrývala přípojku pro sluchátka. Za normálních okolností měla být slyšet nahrávka, jejímž obsahem byly souřadnice finálky. No, s velkými sluchátky jsem tam vypadal opravdu zajímavě. Někdo se mě zeptal, jestli už to beru dlouho, nebo tak nějak v tom smyslu.
  • 6

#58 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2015 - 20:19

Tak zásuvku na stromě jsem už viděl. V době dávno před GC, v 80. letech. V Nové Peci na Šumavě. Mladík, v civilu, ale nakrátko ostříhaný postával nenápadně u bufetu a když jsme náhodou vyšli blbým směrem (brzy jsme na to přišli a vrátili se), nenápadně se odloudal za břízu a až k nám bylo slyšet, že telefonuje. Co měli taky PS dělat, když mobily ještě nebyly.


  • 1

#59 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2015 - 20:24

mpik: Ne, normálně na baráku byla. Stál jsi na ulici u zdi se sluchátkama, který prostě vedly ze zásuvky.


A ještě jsi držel devítivoltovku, aby neupadla.
http://coord.info/GC3M6RA

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 29 červen 2015 - 20:33

  • 1

#60 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 21:04

Heh, docela dost vtipný na Českou kešku mimo hlavní turistické trasy: GL5YN79E  :)


  • 2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama