Přejít na obsah


Fotka

Svoboda fotografování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#1 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2015 - 18:14

Tohle by se nás asi týkalo docela dost:

 

http://zpravy.e15.cz...rlament-1200644


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#2 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2015 - 18:29

Zatím jde jen o návrh návrhu. Jsou za tím silné francouzské a italské svazy, něco jako naše OSA pro muziku. Tyhle svazy, to je sbírka těch nejtěžších parazitů, co si jen lze představit...


  • 16

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2015 - 18:31

Už jen to, že si to dovolili navrhnout je neskutečná drzost.


  • 9

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2015 - 18:43

Osa a podobně zastupují tak akorát hromadu prizivniku,kteří sedí v kanclu a sem tam jdou zkontrolovat někoho kdo neplatí za rádio, jesi si ho náhodou nepousti. Nemluvě o výběrech peněz za hudebníky v jejichž zemích autorský zákon ani neexistuje. Jak může zastupovat někoho kdo autorským zákonem není chráněn a ještě si za něj říct penize, to mi hlava nebere!

A tenhle EU paskvil jde na ruku tak akorát médiím, nikomu jinému a o to tu asi jde. Aby jediný zdroj "pravdivych" informací byl bez konkurence a ještě placený...
  • 2

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#5 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2015 - 18:47

Aneb vítejte v 50. letech dvacátého století ... SovětskijSoujz po celé Evropě.


  • 2

#6 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2015 - 18:57

... Jak může zastupovat někoho kdo autorským zákonem není chráněn a ještě si za něj říct penize, to mi hlava nebere!

...

 

 
A to za něj vyberou peníze, ale ten dotyčný nic nedostane.

  • 1

#7 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2015 - 18:59



A to za něj vyberou peníze, ale ten dotyčný nic nedostane.


To mě na tom se*e nejvíc...
  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#8 Tom Fuk

Tom Fuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2015 - 21:09

Já už bych se v tomhle světě ničemu nedivil - všichni platíme absurdní zlodějské licenční poplatky při koupi prázdných CD, DVD, flešek, to samé u tiskáren, kopírek atd. a nikdo s tím nemá šanci cokoliv udělat... Zálohujete své fotky? Tisknete svoje texty? Vždycky platíte jakémusi autorskému svazu. Za co? Nevím.


  • 4

#9 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 6:09

A co s tím ten svaz dělá? Umělce nevyplácí.


  • 0

#10 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 232 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 6:46

Čím dál častěji si říkám, že jsem rád, že jsem zažil devadesátá léta minulého století a první roky tohoto století, že to byla doba asi největší svobody a volnosti, která se už nevrátí...


  • 10

#11 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 9:10

„Je to těžké, fotografovat nádraží?
Lehčí než něco jinýho, odpověděl Švejk, poněvadž se to nehejbá a pořád to nádraží stojí na jednom místě a člověk mu nemusí říkat, aby se tvářilo příjemně“

 

Pokud se to bude myslet vážně, tak to rapidně omezí migraci utečenců do EU. Neb se nechá jeden den na foceni čehokoliv a druhy den se celá EU obežene ostnatým drátem a prohlási se za vězení, jelikož bude jisté, že každý porušil zákon. No a kdo by pak dobrovolně utíkal do vězení? Pro ty co jsou uvnitř a nemaji potřebu se dostat ven se vlasně nic neznění. :D :D :D


  • 4

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#12 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 9:45

Mimochodem, všimněte si, jací europoslanci, za jaké strany, tyto návrhy sestavují, podporují.


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#13 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 11:36

http://us9.campaign-...1&id=3d98dde117

 

Měli by se pánové a dámy konečně dohodnout, co je a co není komerce. Čert aby se v tom pak vyznal, když každý říká něco jiného.  :angry:


  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 11:48

Rád bych věděl, jak se bude posuzovat prodej pohlednic, pořízených např. z věže, kde je vidět půlka města. Asi to skončí podobným poplatkem, jako je dnes poplatek OSE z prázdných nosičů. Možná že komerční fotografové budou mít nějaké hromadné schválení. Jinak si nedovedu představit dohady o tom, jestli tohle je tam vidět a tohle už ne. Ale spíš si myslím, že to vyšumí a bude z toho maximálně nějaký obecný předpis.


  • 0

#15 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 11:49

Je proti tomu nějaká petice? Zatím se mi ji nepodařilo vygůglit :(.

 

Jinak tehle nadpis je ještě horší, četl jsem něco poobného z jiného zdroje, a tam vyhrožovali, že se fotky nebudou smět bez povolení zveřejňovat, ale ne že se nebude smět vůbec fotit.


  • 2
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#16 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 12:07

Píšou kraviny. Histerizující prestitutky. Na to moc neberte zřetel. Je třeba vytípat podstatu.

 

Francöuzské (a prý i italské) ochranné svazy mají velmi vysokou právní sílu, samosebou vylobovanou; tam si prakticky nevyfotíš (resp. nezveřejníš fotografii) ničehož. Nestačí jim to; ochranným svazům nikdy nestačí, co mají. Tlačí svůj vliv do dalších sfér, do dalších prostor. U nás naopak není korekce (z pohledu tzv. autorských práv, resp. lépe copyright laws) vůbec žádná (pořád se bavíme o architektonických dílech; nakolik jde třeba o sochy, v tuto chvíli nevím, ale zřejmě to bude podobné). Tlačí svůj zájem přes Unii a používají frázi "narovnání poměrů" nebo něco ve smyslu "srovnávání právního prostředí". A to srovnání, prý "kompromis", vidí v tom, že se napříč Unií navrhne zpoplatnění, pardon, právní ochrana autorská, "jen na komerční využití". V reálu to znamená, že ve Francii se nic nezmění a všude jinde začnou lidi platit - resp. začnou být buzerováni ochrannými svazy. NIC JINÉHO to neznamená. O nic jiného nejde.

Samosebou je to jen první krok.

--------------------

A samosebou, nejde o nic víc, než první pokus vnéstt toto téma do evropského parlamentu. Zatím o nic nejde... teda kromě toho, že vidíme, že tu je jakási lobby, které už konkrétní poslanci jsou na ruku.

 

Takže ano, k něčemu ten histerický prestitutí kvikot je - ovšem k něčemu jinému, než se píše na Facebůku a než se nám snaží namluvit pan poslanec Svoboda z KDU. Ano, ten o tolik rozumnější, dospělejší než piráti, shovívavý laskavý pán.


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 18 červen 2015 - 12:12

  • 3

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#17 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 15:18

Už jsem Pavlovi Svobodovi napsal svůj názor - myslím že slušně, ale důrazně. Můžete se mu také ozvat, e-mail je pavel@svoboda.com.

Jen pro upřesnění, opravdu se to má týkat jen komerčního využití, ale domnívám se, že ta hranice bývá velmi tenká a zrovna tady by se komercionalizací krajiny hodně podvázala činnost drobných podnikatelů.

 

Takže se určitě ozvěte.


  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#18 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 15:53

Nojo, já se chci ozvat připojením k nějaké petici proti tomu. (A je mi divný, že něco takový v češtině pořád nemůžu najít >:(, když to budí takový diskuze. To přece neni možný, že by na to petice nebyla!)

 

Psát mejl nějakýmu politikovi, k tomu jsem výrazně skeptičtější. Mejl snadno zapadne a i kdyby zareagoval, tak nějakou soukromou zprávu bych nemoh brát vážně (ono politiky nelze brát vážně ani pokaždé, když něco hlásají veřejně).

 

Zato takový organizovaný odpor, občanská petiční "lobby", tomu věřím víc (jasně by to potvrdilo odpor spousty lidí).


  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#19 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 17:18

Pavel Svoboda je v tomto případě klíčová osoba, u které má smysl lobovat - je to předkladatel toho návrhu v Evropském parlamentu a zároveň i expert na právo duševního vlstnictví.

V tomhle případě ale nejde o odborné stanovisko, ale o politické rozhodnutí - to znamená, že záleží na politicích, čí stanovisko a čí zájmy budou prosazovat. Proto je petice a co nejhlasitější odpor dobrá podpůrná strategie. Je to jako ve fyzice s pákou - potřebujeme sílu (petice) i pevný bod, přes který bude síla působit (vlivný politik).


  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#20 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 17:22

Od pana poslance (on je jinak docela fajn): http://us9.campaign-...1&id=3d98dde117


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka