Přejít na obsah


Fotka

Logování vlastní keše členy týmu.


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
55 odpovědí na toto téma

#1 JURIV7

JURIV7

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2015 - 14:40

Ahoj,

chtěl bych se zeptat na názor logovaní vlastní keše, členy vlastního týmu.

Jde o to, že pokud založím keš a zbylí členové týmu ji budou chtít najít. Přičemž jediný já znám přesné umístění keše a zbytek týmu ne. Proto půjdou hledat keš na slepo jen podle šipky, takže podle pravidel by to mělo normálně platit. Proto by mě zajímal váš názor na takový bod v rámci jednoho nicku.

Díky :)


  • 0

#2 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2015 - 15:08

Na vlastní keše se nechodí. Ani v rámci jednoho nicku (jeden založí, druhý jde hledat, přičemž oba užívají stejný nick).
  • 6

#3 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2015 - 15:31

Tak, nedělá se to. Váš nick už má bod za založení, tak Found It na takové keši se neloguje. Systém to ale umožňuje, takže když to uděláte, nikdo s tím nic nezmůže. Ale kačeři se na vás budou dívat úkosem. ;)


  • 15

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#4 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2015 - 18:30

Na vlastní keše se nechodí. Ani v rámci jednoho nicku (jeden založí, druhý jde hledat, přičemž oba užívají stejný nick).

Mohla by vzniknout zajímavá situace, druhý člen týmu by logoval DNF....... :-D


  • 6

Co nevidím, nahmatám . . .


#5 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2015 - 21:03

A proč to musí být s bodem na té vlastni, když v okolí jsou stovky a tisíce jiných...
I když je to technicky možné, tak mi to přijde zbytečné až hloupé.
  • 2

#6 JURIV7

JURIV7

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2015 - 21:13

Protože bude pěkná a proto si ji chtějí odlovit. A zakládat nový profil kvůli tomu nemá cenu. Jinak v okolí mají taky týmy zalogovanou vlastní keš s logem: :)
  • -8

#7 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2015 - 21:18

Protože bude pěkná a proto si ji chtějí odlovit. A zakládat nový profil kvůli tomu nemá cenu. Jinak v okolí mají taky týmy zalogovanou vlastní keš s logem: :)

To není argument.

Proč mají členové týmu jeden společný nick, když chtějí lovit a/nebo zakládat samostatně?

http://wiki.geocaching.cz/wiki/Etiketa


  • 15

#8 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2015 - 21:57

Co tak sleduji ve svém okolí, tak se z poměrně dost společných nicků časem jednotlivci stejně osamostatní. Trend je, že rodiny zakládají rovnou každému členu vlastní nick - dokonce některým dětem rovnou v den narození. :) Má to smysl, mimča navštěvují s maminami eventy, batolata a starší si je často i užívají víc než dospělí.  Někteří rodiče jim i moc pěkně eventy logují, až budou děti starší, bude to docela dobrá kronika jejich života. 

Také bych považovala logování nálezu pod společným nickem za podivné + mohlo by to dopadnout, jak už psal jardavera. Osobně být v téhle situaci, tak si keš užiju při odlovu, ale nelogovala bych ji jako FI, napsala bych zážitky a hodnocení jako WN.


  • 3

#9 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2015 - 22:05

JURIV7: tak ať se zapíšou jen do logbooku.
Já znám jinou situaci, autory keše jsou nick Petr a nick Pavel, majitelem listingu je Petr. A Pavel si zaloguje Found it.
  • 2

#10 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2015 - 23:20

Ahoj,

chtěl bych se zeptat na názor logovaní vlastní keše, členy vlastního týmu.

Jde o to, že pokud založím keš a zbylí členové týmu ji budou chtít najít. Přičemž jediný já znám přesné umístění keše a zbytek týmu ne. Proto půjdou hledat keš na slepo jen podle šipky, takže podle pravidel by to mělo normálně platit. Proto by mě zajímal váš názor na takový bod v rámci jednoho nicku.

Díky :)

Moje dítka některé mé keše mají, dokonce jednu beze mne dlouho hledala. Tak proč ne?


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#11 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 6:10

Co tak sleduji ve svém okolí, tak se z poměrně dost společných nicků časem jednotlivci stejně osamostatní. Trend je, že rodiny zakládají rovnou každému členu vlastní nick - dokonce některým dětem rovnou v den narození. :) Má to smysl, mimča navštěvují s maminami eventy, batolata a starší si je často i užívají víc než dospělí.  Někteří rodiče jim i moc pěkně eventy logují, až budou děti starší, bude to docela dobrá kronika jejich života. 

Také bych považovala logování nálezu pod společným nickem za podivné + mohlo by to dopadnout, jak už psal jardavera. Osobně být v téhle situaci, tak si keš užiju při odlovu, ale nelogovala bych ji jako FI, napsala bych zážitky a hodnocení jako WN.

Já ty zmíněné "kroniky života" neuznávám. Ale ať si každej hraje či loguje jak chce a co chce. Nemá cenu se nad tím nějak zamýšlet či to do nekonečna rozebírat na forech. Nakonec to dopadá, tak jako nedávno na jedné serii. Potkám tátu se synem, po jejich návštevě je zalogována celá jejich (asi) rodina, 6-7 nicků. I mnou vložený coin do keše měli zalogovaný všichni.   


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 22 červen 2015 - 6:15

  • 10

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 6:21

Logování vlastních keší je divné, logování eventu nemluvnětem mi připadá divné taky, ale o co jde? O houby s octem. A občas se dá logovat i DNF na vlastní keši, když se kačerskou tvořivostí postupně přemístí jinam.


  • 6

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 6:26

Moje dítka některé mé keše mají, dokonce jednu beze mne dlouho hledala. Tak proč ne?

Akorát že tvá dítka asi logují na své nicky, nebo logují pod tvým nickem?

 

V případě, že tým většinou loví spolu, ale každý má svůj nick, a jeden z nich založí keš, o kterém ti ostatní neví, tak nevidím problém, proč nezalogovat tu dotyčnou krabičku (ostatně s manželkou taky společně zakládáme keše, jeden ji založí, druhý si ji většinou najde při příští opravě, nebo jako "betatest" ), ale každý máme svůj nick.

 

V případě, že však je více lidí pod jedním nickem, kde jeden z nich založí keš, je pak docela divné logovat založenou keš i jako nalezenou... Pokud chtějí logovat nález, můžou mít své vlastní nicky...

 

Co tak sleduji ve svém okolí, tak se z poměrně dost společných nicků časem jednotlivci stejně osamostatní. Trend je, že rodiny zakládají rovnou každému členu vlastní nick - dokonce některým dětem rovnou v den narození. :) Má to smysl, mimča navštěvují s maminami eventy, batolata a starší si je často i užívají víc než dospělí.  Někteří rodiče jim i moc pěkně eventy logují, až budou děti starší, bude to docela dobrá kronika jejich života. 

Také bych považovala logování nálezu pod společným nickem za podivné + mohlo by to dopadnout, jak už psal jardavera. Osobně být v téhle situaci, tak si keš užiju při odlovu, ale nelogovala bych ji jako FI, napsala bych zážitky a hodnocení jako WN.

 

V tomhle bych moc nesouhlasil, myslím, že děti by si měli logovat keše, pokud budou chtít a od té doby, kdy se k tomu rozhodnou sami (klidně s pomocí)... Na co budu malému logovat keše, na kterých sice byl jako mimino, ale z kterých nic nemá, protože si je vůbec nepamatuje?


  • 7

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 6:39

To je zase debata o ničem.

 

1000 názorů a spousty přípomínek a jde o co ? Že někdo něco zalogoval ? A čím tak ublížil ostatním ?


  • -4

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 6:58

Je to tu diskusní fórum a často se tu diskutuje tzv. "o ničem". Pokud mě vlákno neoslovuje, tak je fajn řešení netrhat si tím žíly a nepřispívat do něj. ;)


  • 16

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#16 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 7:34

... Na co budu malému logovat keše, na kterých sice byl jako mimino, ale z kterých nic nemá, protože si je vůbec nepamatuje?

 

 <offtopic> Hmmm, asi bych měl přestat logovat úplně, polovinu odlovených keší si vůbec, ale vůbec, nepamatuji :)  </offtopic>


  • 3

#17 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 8:07

.... Na co budu malému logovat keše, na kterých sice byl jako mimino, ale z kterých nic nemá, protože si je vůbec nepamatuje?

 

Taky jsem tomu našemu založil profil hned v den narození a loguju keše, které s ním najdu. A důvod mám prostý, kdyby ho to náhodou někdy bavilo, aby fotrovi jednoho dne nevynadal, že nemá keše z míst, kam už se asi nepodívá, které neexistují a nemá suvenýry, které už nikdy nebudou, přestože u té kešky byl. Když bude chtít logovat jen ty, které opravdu najde sám, nic mu nebrání udělat si vlastní nový účet.


  • 6

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 8:33

Až bude mít mimino z toho rozum, už nebude geocaching existovat nebo to celé bude někde úplně jinde. Ale jak už jsem psal, nejde o nic, klidně ať si každý loguje co chce.


  • -1

#19 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 8:58

 <offtopic> Hmmm, asi bych měl přestat logovat úplně, polovinu odlovených keší si vůbec, ale vůbec, nepamatuji :)  </offtopic>

No jo, kdybys místo TFTC nebo Dík za keš logoval Odloveno s Hynkem, Vilémem a Jarmilou, polojasno, 20oC, JV vítr 5ms-1, hned by sis vzpomněl, jak ten odlov kešky probíhal.

Abych nebyl úplně OT, tak to logování FI členy týmu považuji též za nesmysl, který vede k tomu, že jeden člen týmu založí kešku a ostatních třeba 5 členů si samostatně odloví a zalogují FI, takže tým má kešku založenou a navíc i 5x odlovenou. Pokud členové týmu odloví samostatně stejnou kešku, asi také nelogují FI vícekrát, nebo snad ano? 


  • 2

#20 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 9:07

To je zase debata o ničem.

 

1000 názorů a spousty přípomínek a jde o co ? Že někdo něco zalogoval ? A čím tak ublížil ostatním ?

Autor se nahoře ptal na názor, kdyby ho názor nezajímal, nejspíš by se na něj neptal, nemyslíš? Ale ono je dnes moderní komentovat vše, i když k tomu nemám co říct a ještě se u toho divit, že tam je tisíc příspěvků o ničem. :mellow:

 

Logovat vlastní keše se prostě nedělá, je to hloupost, nikomu neuškodí, ale okolí se bude dívat asi divně, stejně tak zakládat nick pro miminko a logovat mu keš. Co když bude chtít jako větší jít na nějaké krabičky, ale při pohledu na mapu zjistí, že v okolí má všechno "vylovené", ačkoliv si nepamatuje ani jednu keš?


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 22 červen 2015 - 9:08

  • 6




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama