Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Falešná keš vedle pravé


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
125 odpovědí na toto téma

#1 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 11:31

Ahoj, po 7 letech kdy děláme GC jsme se poprvé setkali s tím, že vedle naší keše obtížnost 3*, terén 1,5*, v atributech sněhová vločka, k dnešnímu dni 208 favoritů... kdosi (nechceme uvádět nick) dal na zem do škvíry víčko od svíčky a zmuchlaný papír. Kačeři se tedy začali logovat na tento fake, ALE ne všichni, jiní se v průběhu té doby logovali do správné keše.

Zajímá nás, jak byste se jako autor v tomto případě zachovali? 

Díky za reakce


  • 0
Kdo si hraje, nezlobí

#2 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 11:33

Tu náhradní zrušit, tomu kdo ji tam ponechal smazat log.


  • 14

#3 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 11:39

sebrat "falešnou" keš a roztřídit do nejbližších kontejnerů

nejspíš někdo tu pravou nenašel a tak iniciativně provedl "obnovu"


  • 0

#4 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 11:42

Mirek Dušín by falešnou kešku odstranil a všem zalogovaným, pokud by náhodou nebyli zalogováni i v té pravé, FI logy smazal. Já bych to asi udělal jak Petman02, tj. po odstranění falešné kešky smazal jen log toho, kdo ji tam dal, a ostatní nechal, pokud ovšem falešná keška je podobná originálu a je s ním zaměnitelná. Pokud je pravá keška větší krabička, tak je jasné, že když najde papírek v kalíšku od svíčky, tak to nemůže být pravá keška. Takže opět logy smazat.


  • 3

#5 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 11:46

Falešná keška není vůbec podobná originálu, asi jsi myslel možnost, jak se ukládají keše do svíčky... ne tak to ne


  • 0
Kdo si hraje, nezlobí

#6 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 11:50

Když se někdo logoval do odpadku, nemá samozřejmě nárok na log na webu. Jeho riziko - to, že poklad nenajdu, je riziko této hry. Každý se s tím musí smířit, musí s tím počítat.

 

I kdyby nová pseudokeš nebyla v podobě odpadku zastrčeného kamsi, ale někdo by po svém nenálezu keše iniciativně umístil krabičku ve standardním provedení bez souhlasu autora keše, není to prostě ona keš, ale jen nějaká krabička a do ní zalogovaní prostě ten určitý poklad nenašli...

 

Kam by to vedlo, kdyby kdekdo po nenálezu umístil jakousi keš (dokonce v provedení odpadek) a logy do ní by byly legální. Pak by stačilo nosit s sebou podobné odpadky, nechávat je na místě a logovat do nich.


  • 5

#7 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 11:54

Zcela pravidelně řeším jiné krabičky nedaleko keší, pokud jsou třeba u pomníčku a tak podobně.

 

V listingu je napsané Lock&Lock a v logu mám "sklenice je rozbitá". Vzhledem k tomu, že nemám ty keše T5, tak to neřeším. Ono to ani řešit nejde, to bych to musel kontrolovat 3x do týdne.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#8 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 11:59

Falešná keška není vůbec podobná originálu, ..

V tomto případě je to jasné, logy smazat.

 

Ale může nastat případ, kdy falešná keška je nerozpoznatelná od originální, či je dokonce lepší, a všechny atributy odpovídají. Např. keška v podobě filmovky v dutině stromu bez popisu.

 

Podobné případy se mi také staly, kdy někdo nevrátil kešku na původní místo, a další, který ji nenašel, dal náhradní na správné místo. Když jsem to pak za dlouho zjistil, logy v té falešné jsem uznal. Nebo v díře ve zdi někdo nenahmatal filmovku, tak tam dal PETku a další lovci radši logovali do ní.


  • 0

#9 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 12:25

Já bych asi přimhouřil oči a smazal log jen autorovi falešné krabičky.

 

Na druhou stranu ale, pokud já bych zalogoval do falešné keše a owner by mi log smazal, tak bych mu za to, bez jakékoliv ironie, pěkně poděkoval. Rozhodně bych totiž nechtěl mít na netu zalogovanou keš, u které nejsem zapsaný ve správném logbooku.


  • 8

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#10 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 12:44

Já bych taky smazala jen tomu, kdo tam dal tu falešnou krabičku. Mě by vůbec nenapadlo po nálezu něčeho s logbookem hledat ještě něco jiného...

Smazaný log by mě mrzel v každém případě, tuplovaně ovšem pokud bych byla zdaleka, pokud bych byla z vedlejší vesnice, tak bych to ještě přežila ;)!
  • 1

#11 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 12:47

Jak koukam, tak spousta lidi by mazala vsem, ale obavam se, ze takovy postup by byl v rozporu s pravidly. Nevim presne kdy, ale resilo se to cca 1-2 roky zpatky. Opravnene je smazani logu pouze toho, kdo tam tu falesnou kes dal.


  • 2

#12 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 12:51

Já bych taky smazala jen tomu, kdo tam dal tu falešnou krabičku. Mě by vůbec nenapadlo po nálezu něčeho s logbookem hledat ještě něco jiného...

 

Nebyl tam logbook, ale zmačkaný papír ve víčku od svíčky... to jenom pro přesnost


  • 0
Kdo si hraje, nezlobí

#13 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 13:04

Jak koukam, tak spousta lidi by mazala vsem, ale obavam se, ze takovy postup by byl v rozporu s pravidly. Nevim presne kdy, ale resilo se to cca 1-2 roky zpatky. Opravnene je smazani logu pouze toho, kdo tam tu falesnou kes dal.

 

 

Máš pravdu.

http://support.groun...=kb.page&id=427


  • 5

#14 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 13:09

Diky.

 

Hledal jsem to od vlozeni prispevku do ted, ale tema jsem nenasel. Nicmene, tohle je asi jeste jednoznacnejsi...


  • 0

#15 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 13:38

Nebyl tam logbook, ale zmačkaný papír ve víčku od svíčky... to jenom pro přesnost

já už se logovala na tolik zmačkaných papírků, že bych asi tak 1/10 krabiček musela považovat za fake


  • 12

#16 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 13:54

No, základ logování je být zapsaný v logbooku.

 

Takže pokud to někdo řeší tak, že vytvoří svůj logbook a tam se napíše, je to asi špatně.

 

To se buď musí domluvit s autorem keše a nebo má asi smůlu. Už jsem viděl, že ukradenou keš prostě jedna parta obnovila a od té doby tam funguje a autorovi to nevadí.


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#17 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 15:59

Já tedy neumím tak dobře anglicky, ale z tohoto odkazu chápu, že tam keš mohou dát,

 

a) se souhlasem autora

b)když se o ni autor nestará

 

jinak tomy.22 díky za příspěvky v diskuzi na naší keši, přivedl jsi nás  na dobrý nápad, jestli naše keše nedáme do archivu (což asi dáme, protože nás přešla chuť něco pro kačery dělat...) tak to příště uděláme tak....


  • 1
Kdo si hraje, nezlobí

#18 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 16:30

Nebuďte prosím tak upjatí, spousta kačerů se logovala v dobré víře, nekazte jim hru / statistiky mazáním všech nesprávných logů. Geocaching není zkouška, příběh odlovu není jen krabička, ale i všechno kolem ní. Někdy je keš z celého "procesu" získání bodu tím nejmenším střípkem zážitku, ať už se to autorům líbí či ne... Podle mne jde falešná krabička do jisté míry na vrub autora, on je za svou keš "odpovědný" vůči kačerům. S tím souvisí i to, že při pravidelné kontrole by něco takového měl odchytit včas (chybějící logy v oficiálním logbooku). Samozřejmě pokud je něco takového (falešná krabka) činěno s jasným záměrem ulehčit si získání bodu, pak to patří smazat. Ale jak mám jako kačer vědět, že nalezená keš odlišující se od listingu není dočasná náhrada namísto disable? Už jsem se setkal s provizorními krabičkami přímo od autorů, překlenujícími nějaký aktuální problém s originální keší. A každý není v terénu on-line, aby si všechny rozpory hned ověřil. Jsem prostě zastáncem nadhledu při hraní hry. Takového, abych jako autor keše nekazil hru ostatním...


  • 20

#19 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 16:48

Nebuďte prosím tak upjatí, ....

 

Ano, to máš pravdu, v případě smazání logu by určitě stačilo, kdyby postižení napsali... prosím, šlo by to vyřešit jinak.... jenomže to neudělal nikdo kromě jednoho a ten to v zápětí "napravil"

 

Ale jak píšeš o údržbě, my jsme se  tam jezdili koukat, co se děje a krabička byla vpořádku. Nás to napadlo až po měsíci, jestli tam není i něco jiného...


  • 1
Kdo si hraje, nezlobí

#20 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 17:00

Ale jak píšeš o údržbě, my jsme se  tam jezdili koukat, co se děje a krabička byla vpořádku. Nás to napadlo až po měsíci, jestli tam není i něco jiného...

 

Prave. A uplne stejne na tom asi byli i ti, co se zalogovali do spatneho "logbooku". Urcite to mohli spolehlive poznat, ze loguji nekam, kam nemaji?


  • 5

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka