Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Falešná keš vedle pravé


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
125 odpovědí na toto téma

#21 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 18:57

Nejhorší je, že se mi to tedka stalo taky.

No vážně.

V Ženevě na letišti.

 

Ale jen 15 cm od té pravé - to fakt odhalit nešlo - navíc logbůček opatřený logem GC - všechno tak jak má být.

 

http://coord.info/GLHY23WM

 

ještě jsem nelogoval


Tento příspěvek byl upraven od Skywalker: 22 červen 2015 - 19:01

  • 0

*


#22 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 20:26

Mohl-li bych poprosit některé iniciativní hráče, kteří nosí při odlovu hromadu náhradních sáčků, papírků, v lepším případě filmovek: nezakládejte tyhle "fejky" v případě, že nenaleznete na místě keš. Ona tam nejednou je, jen vy ji při svém spěchu najít nemůžete. Ale i kdyby tam nebyla, což možné a časté také je, od toho máte tu institut "DNF". Žádná ostuda to není, keš tam opravdu často prostě není. Zalogujte nenález, dobrý owner jistě keš dříve či později disabluje, navštíví, verifikuje, opraví, nahradí (pokud ne, tak archív taky dobrá možnost pak je; co s takovou sirotou nechutnou). Nacházení originálních, ownerem položených krabiček je to pravé, co přináší lovcům radost, a ne nacházení náhradních papírků v zip sáčcích, ze kterých blejt se chce, navíc nezřídka nedaleko existující funkční keše; ba i nález takového odpadku při skutečné neexistenci původní keše nenaplňuje, alespoň u mne, lovce žádnou radostí, navíc často ve zmatek to vede. Bodů máte povětšinou až moc, tisíce, ba desetitisíce již, takže jistě další jediný bodík až tak moc nepotřebujete a radost tím neuděláte jinému krom především sobě. Owner vám nezřídka ten bod vám povolí, když si třeba místo vyfotíte nebo jinak na bodu lpět budete a jiným hru kazit a degradovat nebudete. 


  • 21

#23 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 21:12

Vlastně ani nevím, zda jsem se vždy zalogoval do správné krabičky, jednou jsem dokonce našel dvě orig schránky nedaleko od sebe (wherigo v Davli), majiteli prostě nahlásili ztrátu krabky, tak tam vzorně dodal novou a ta původní byla jen sakra dobře schovaná kousek vedle. Nu, a jednou na vzácném místě (Decebal v rumunské soutěsce Dunaje) jsem si byl tak jistý, že správné místo je prázdné a tak moc jsem o ten nález stál, že jsem skutečně do té díry vstrčil vlastní PETku a zalogoval. Když mi za měsíc další český kolega potvrdil, že tam našel původní schránku, tak jsem log s pozdechem smazal. Možná tam dodnes mate další hledače, tak sorry...


  • 4

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#24 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 22:55

Mohl-li bych poprosit některé iniciativní hráče, kteří nosí při odlovu hromadu náhradních sáčků, papírků, v lepším případě filmovek: nezakládejte tyhle "fejky" v případě, že nenaleznete na místě keš. Ona tam nejednou je, jen vy ji při svém spěchu najít nemůžete. Ale i kdyby tam nebyla, což možné a časté také je, od toho máte tu institut "DNF". Žádná ostuda to není, keš tam opravdu často prostě není. Zalogujte nenález, dobrý owner jistě keš dříve či později disabluje, navštíví, verifikuje, opraví, nahradí (pokud ne, tak archív taky dobrá možnost pak je; co s takovou sirotou nechutnou). Nacházení originálních, ownerem položených krabiček je to pravé, co přináší lovcům radost, a ne nacházení náhradních papírků v zip sáčcích, ze kterých blejt se chce, navíc nezřídka nedaleko existující funkční keše; ba i nález takového odpadku při skutečné neexistenci původní keše nenaplňuje, alespoň u mne, lovce žádnou radostí, navíc často ve zmatek to vede. Bodů máte povětšinou až moc, tisíce, ba desetitisíce již, takže jistě další jediný bodík až tak moc nepotřebujete a radost tím neuděláte jinému krom především sobě. Owner vám nezřídka ten bod vám povolí, když si třeba místo vyfotíte nebo jinak na bodu lpět budete a jiným hru kazit a degradovat nebudete.

Budu strašně rád, když mi některý lovec opraví keš když náhodou nebude v pořádku. Ale dosud žádný ani nereagoval na prosbu o foto současného stavu.
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#25 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2015 - 22:55

Prave. A uplne stejne na tom asi byli i ti, co se zalogovali do spatneho "logbooku". Urcite to mohli spolehlive poznat, ze loguji nekam, kam nemaji?

Asi nevím, co srovnáváš... že tam jezdí každou chvíli kontrolovat... my ano ????


  • -1
Kdo si hraje, nezlobí

#26 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 3:09

kubacom: Jestli tomu dobře rozumím, tak jsi všem, kdo se zalogovali do podvržené keše, log smazal. To mi přijde jako zbytečně radikální krok, i když právo na to máš. Poznat pravou keš od nepravé nemusí být jednoduché. Keší, u kterých nesedí terén nebo obtížnost jsem našel mraky, o logboocích, které jsou jen cárem papíru ani nemluvě. Já osobně bych smazal log jen tomu, kdo tam tu falešnou keš dal a ostatním bych log uznal.
  • 21

#27 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 8:25

Jednou jsem našel keš v dutině skály. Při vracení keše jsem zjistil, že asi dvacet centimetrů pod listím je další keš, dokonce obsahovala coina. Pro jistotu jsem se zalogoval do obou, ale ti, co se logovali do té nepravé, za to přece nemůžou. Takovým by se logy mazat neměly.


  • 6

#28 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 8:32

Kdyby byla nějaká kritéria pro to, jak má vypadat keš, tak by bylo jasný, že prázdný kalíšek s cárem papíru to prostě být nemůže... Prostě to není keš, a to ani provizorní.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 23 červen 2015 - 8:32

  • 3

#29 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 8:33

kubacom: Jestli tomu dobře rozumím, tak jsi všem, kdo se zalogovali do podvržené keše, log smazal. To mi přijde jako zbytečně radikální krok, i když právo na to máš. Poznat pravou keš od nepravé nemusí být jednoduché. Keší, u kterých nesedí terén nebo obtížnost jsem našel mraky, o logboocích, které jsou jen cárem papíru ani nemluvě. Já osobně bych smazal log jen tomu, kdo tam tu falešnou keš dal a ostatním bych log uznal.

Ano, smazali, stačilo, kdyby napsali slušně abychom log uznali, poslali bychom jim foto pravé keše a tím by se to vyřešilo......... místo toho jsme dostávali arogantní maily a v listingu nám nadávali a vymlouvali se na kdeco.

Teď už z toho není cesty ven, obě strany jsou uražené.....

 

Prosím tě, my nejsme žádní blázni, je to jenom hra a toto jsme udělali poprvé za 7 let. Jenom nás mrzí, že 7 let lítáme a udržujeme naše keše a když se něco takového stane a chceme to uvést na pravou míru, tak zjistíme, že jsme špatní my...

 

Jestli to někoho zajímá, tak se podívejte na naši keš Podivný spáč


  • 3
Kdo si hraje, nezlobí

#30 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 8:36

Presne jak pises je to jen hra. Tak proc jim ty logy mazete. Ti co se logovali do falesne kese za to nemohou. Oni nevedeli ze tam je jeste jina krabka. Tak proc je za to trestas. Ja bych taky z toho smazani nebyl nadsenej a nedivim se ze ti nepisi zrovma smirlive maily. Oni se zalogovali podle pravidel a ty by si po nich chtel aby te jeste zadali o povoleni logu kdyz ty si dovolil aby nejakou dobu byla u ksse jeste jedna fakova a mohlo se do ni logovat.
  • 3

#31 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 8:47

Zrovna v sobotu jsme na jediné větvi asi 30 cm od sebe našli dvě krabičky (lékovku a petku) a obě vypadaly jako originál od ownera, v obou stejné bonusové číslo stejným rukopisem a uvnitř poctivý logbook. Tak jsme se pro jistotu zalogovali do obou  :D .


  • 3

#32 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 8:50

Já tomu příliš nerozumím. Všichni píšete, že to je jenom hra. Takže si pojďme ujasnit, jakou hru to tedy hrajeme. Podle mého názoru se jedná o hledání krabičky, kterou owner ukryl na nějaké místo a zveřejnil jeho souřadnice. Klíčové podle mě je, že se jedná o hledání krabičky, kterou tam uložil owner. Nikoliv nějaké libovolné krabičky poblíž toho místa. Takže z toho mi vyplývá, že ti, kdo se zapsali do špatné krabičky, tedy nenašli to, co měli najít. Nenašli keš „Podivný spáč“, ale nějaký papír v nějakém obalu od svíčky. Tudíž nemají nárok na zápis na webu. To, že jednali v „dobré víře“ je podle mě nedůležité. Nejedná se přece o žádný právní spor, jedná se o hru. Jak by to asi vypadalo, kdyby se jedno družstvo ve fotbale dožadovalo uznání gólu, protože přece jednali v dobré víře, že se o ofsajd nejednalo. Jenže pokud tam ten ofsajd předtím byl, tak gól nemůže platit. Tady je to podobné - nezapsali se do keše, nemají nárok na zápis na webu. Je to sice smůla, ale taková je hra.


  • 11
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#33 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 8:56

Tak jsme se pro jistotu zalogovali do obou  :D .


Tak to je asi nejlepší postup, no. Pak není důvod k žádným sporům.

Existuje keška, kde jsou dvě krabičky od ownera, kdyby se jedna ztratila. Ale nejsou úplně vedle sebe. Někdo loguje do jedné, někdo do obou.
  • 0

#34 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 9:09

Přesně jak to píše mh.mail....

Tahle hra se totiž zvrhla v cosi divného, potom nevím, proč by měli autoři udržovat svoje keše, když si tam kdokoli dá kus papíru a jede se dál.

Naše keš tam byla a  byla vpořádku, o všech našich 17 keší se staráme, děláme vše podle pravidel.

Autor keše má jenom povinnosti, práva žádná nemá?

 

I v právním sporu jsou důležitá fakta. Když podepíšeš falešnou smlouvu, tak se s tebou nikdo bavit nebude.

 

A tady je fakt jednoznačný - keš nenašli, v logbooku zapsaní nejsou, všechno okolo jsou jen zbytečné řeči.


  • 6
Kdo si hraje, nezlobí

#35 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 10:36

...

 

A tady je fakt jednoznačný - keš nenašli, v logbooku zapsaní nejsou, všechno okolo jsou jen zbytečné řeči.

a stanovisko Groundspeaku je teda pro vás irelevantní? Já bych to tak jednoznačně neviděl.

http://support.groun...=kb.page&id=427

 

BTW chtěl jsem se podívat, co je to za keš, ale máte špatně vyplněný "Profil na geocaching.com" (viz geowiki)


  • 4

#36 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 10:47

Jestli můžu...

http://coord.info/GC1EXRC
Lepší řešení, než dávat jakousi další schránku, by asi bylo DNF. Buď dotyčný kačer chtěl mít ten takzvaný bod, nebo byl prostě horlivý.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 23 červen 2015 - 11:07

  • 0

#37 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 11:00

a stanovisko Groundspeaku je teda pro vás irelevantní? Já bych to tak jednoznačně neviděl.

http://support.groun...=kb.page&id=427

 

BTW chtěl jsem se podívat, co je to za keš, ale máte špatně vyplněný "Profil na geocaching.com" (viz geowiki)

 

Ackoli nepatrim mezi "advánc spíkry", tak na uvedenem odkaze je uvedeno "when the previous geocache is missing or cannot be found" a hlavne "Geocaches should never be replaced without the permission of the geocache owner". Tedy bych selskym rozumem rekl, ze se tento odstavec na to nevztahuje. 

 

A k jadru pudla. Myslim, ze obe strany jsou pravem nastvany. Ownera chapu, ze je nastvanej. Taky by me nastvalo, kdybych do toho investoval tolik usili a pak zjistil, ze musim uznat jakejkoli log na pohozenym papirku. A chapu i hledajici, ze jsou nastvany. Taky bych byl. Mel bych pocit, ze jsem nasel spravnou schovku a postupoval jsme dle meho nejlepsiho svedomi.


  • 6

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#38 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 11:02

 

BTW chtěl jsem se podívat, co je to za keš, ale máte špatně vyplněný "Profil na geocaching.com" (viz geowiki)

Prosím tě, já nevím... myslím ten profil, já když na něj kliknu, tak se mi zobrazí náš profil na GC.com...


  • 0
Kdo si hraje, nezlobí

#39 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 11:05

Prosím tě, já nevím... myslím ten profil, já když na něj kliknu, tak se mi zobrazí náš profil na GC.com...


Každýmu se zobrazí ten jeho. Když na to kliknu já, tak se mi zobrazí můj.
  • 0

#40 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 11:07

a stanovisko Groundspeaku je teda pro vás irelevantní? Já bych to tak jednoznačně neviděl.

http://support.groun...=kb.page&id=427

 

 

 

Prosím tě, není pro nás irelevantní... už jsem se na to ptala o kousek výš... fakt neumím tak dobře anglicky, ale jak píšu právě výš, tak se mi zdá, že to není tento případ


  • 0
Kdo si hraje, nezlobí




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama