Přejít na obsah


Fotka

Keš není na místě - bez disable


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
90 odpovědí na toto téma

#81 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 13:20

Však taky Arne nic nerozhoduje, pouze upozorňuje revírníka který se jinak o problému nedozví. To opravdu není žádné práskačství, ujasni si pojmy a dojmy.

Pokud budou všichni strkat hlavu do písku, nevyřeší se nikdy nic.

V Maďarsku nechť si udělají pořádek Maďaři a pošlou případně NA logy. Myslím že tam nejsou zvědaví na nějakého Čecha, který si účelově čistí mapu, aby po návratu viděl v dané oblasti samé smajlíky.

Tady v Plzeňském kraji by se určitě zrovna tak potkal s nevolí, kdyby to chtěl praktikovat.

 

A mě by tedy v žádném případě nenapadlo dělat (geo)pořádek v Brně.

Předpokládám, že bys nikdy nenabonzoval souseda, který mlátí děcka do krve

 

Ale tak to zase jo, tam jde o život nebo o zdraví, máš pravdu, že ta hranice je tenká.


  • 0

#82 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 13:37

mh.mail - naprostý souhlas!

Tyhle teci o praskacstvi a bonzovani vůbec nejsou na místě a fakt mam pocit, ze Ti, co to tu stále opakuji, tak mají z minulosti nějaký problém. Ale ten s gc a pravidly hry nemá co do činění.

Kes není na místě, více DNF, NM, owner na to nic, tak zbývá jen NA aby mohl kes reviewer alespoň disablovat, pripadne archivovat. Owner nejeví o kes zájem, tak je to jediný správný a ferovy postup vůči všem ostatním hracum.
Nevidím v tom nic amoralniho a stbackeho.
  • 7

#83 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 13:54

Tyhle teci o praskacstvi a bonzovani vůbec nejsou na místě a fakt mam pocit, ze Ti, co to tu stále opakuji, tak mají z minulosti nějaký problém.

Ano, bohužel jsem v té době musel žít dost dlouho a nerad bych aby se to vrátilo.

 

Ale zcela zjevně části místní komunity ty metody nejsou cizí ani proti srsti <_< .


  • -4

#84 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 14:03

phrkt - taky nemam s minulým režimem právě dobre zkusenosti, ale myslím, ze by jsme se jako společnost měli posunout dal.
A rozhodne nesouhlasím s tim, abys tu kohokoli tituloval estebakem jen proto, ze chce, aby se owneri i své kese starali, aby hra byla hrou a hratelná, aby dělala hráčům radost atd. Toto sem na forum a do komunity gc vůbec nepatří, je to opravdu uplne mimo mísu.
Nebo bys snad radši, aby byla kesmapa plna nefungujicich kesi? Verim, ze nikoli. A jak jinak to chceš provest? A je uplne jedno, kdo to NA napíše, když je evidentně na místě.
  • 6

#85 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2015 - 23:28

No rozhodně to tak z toho odkázaného logu nevypadá - cituji "No teď už není zbytí a do měsíce se zasnažím. Jawičku proženu technickou kontrolou a s novou krabkou, která už je dávno připravena, se na místo dopravím." - Tohle jednoznačně říká, že bez NA logu by "zbytí bylo" a obnova by trvala jak dlouho ?

Říká se tomu milosrdná lež. Aby se vlk nažral... A tím vlkem nemyslím reviewra, který je hodný a má pochopení.

Ve skutečnosti jsem to zařídil podle svých možností.


  • 0

#86 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2015 - 8:59

phrkt - taky nemam s minulým režimem právě dobre zkusenosti, ale myslím, ze by jsme se jako společnost měli posunout dal.
A rozhodne nesouhlasím s tim, abys tu kohokoli tituloval estebakem jen proto, ze chce, aby se owneri i své kese starali, aby hra byla hrou a hratelná, aby dělala hráčům radost atd. Toto sem na forum a do komunity gc vůbec nepatří, je to opravdu uplne mimo mísu.
Nebo bys snad radši, aby byla kesmapa plna nefungujicich kesi? Verim, ze nikoli. A jak jinak to chceš provest? A je uplne jedno, kdo to NA napíše, když je evidentně na místě.

Myslím, že nejsme příliš v rozporu. Jen poukazuju na to, že tady někteří mají pocit, že právě oni jsou tu od toho "dělat pořádek", protože "někdo to přece dělat musí" a na základě toho rozdávají NA logy hlava nehlava a odůvodňují to uvolněním místa pro nové keše. Bohužel to ale obvykle nebývají zrovna titíž, co případně ty nové keše udělají. A já si mnohem víc cením práce ownerů, než těch co číhají na každou příležitost tu pracně uplácanou bábovičku rozšlapat.

 

Pokud kačer čas od času oznámí NA logem, že nenašel a podle předchozích logů to vypadá, že je to setrvalý stav, nic proti tomu. Když to někdo dělá systematicky, ať už z pocitu mesiášství nebo z jakýchkoliv jiných důvodů, tak se sám staví do role informátora. A je neoddiskutovatelným faktem, že sítě informátorů používala právě ona nechvalně známá organizace.

 

Možná mám kliku, že tady v širokém okolí se owneři o keše celkem starají a pokud nemůžou, pošlou keš do archivu sami, takže opravdu nemám pocit, že by těch informátorů bylo potřeba.

 

A když si přečtu: "než někam jedu projdu mapu a pošlu NA logy kam uznám za vhodné", to už se mi opravdu otvírá kudla v kapse. Chování typu "Teď k vám jedu JÁ, koukejte mi dát keše do pořádku" považuju za vrchol sebestřednosti a arogance.


  • 6

#87 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2015 - 11:07

V Maďarsku nechť si udělají pořádek Maďaři a pošlou případně NA logy. Myslím že tam nejsou zvědaví na nějakého Čecha, který si účelově čistí mapu, aby po návratu viděl v dané oblasti samé smajlíky.

Tady v Plzeňském kraji by se určitě zrovna tak potkal s nevolí, kdyby to chtěl praktikovat.

...

Jak můžeš doma od stolu posuzovat situaci v Maďarsku? Vždyť jsi tam ještě ani nic nelovil  :)


  • 2

#88 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2015 - 11:19

Tomuhle rikam slusna davka narcismu. Bez znalosti mistniho pomeru nasazet Need Archive logy do cizi zeme, kde neznam mistni pomery a pravidla. Z vlastnich zkusenosti vim, ze co zeme, to jina podoba geocachingu. V Nemecku muzete najit stromovku uprostred mesta, nebo tradicku na jejiz odlov potrebujete specialni pomucky. V cechach vec naprosto nemistna. A napadlo by nekoho na tuhle krabicku dat Need Archive log? Ani nahodou.

Na vlastnich kesich mam docela dost DNF logu a to jenom proto, ze dnesni kaceri se uz hledanim neobtezuji. Krabicky samozrejme na miste jsou. Takze podle zdejsi logiky vyfasuju Need Archive log?

Prekladat Need Archive jako Need Attendance je hodne ujety. Kdyz kesku nemohu nalezt, tak spravne poradi je:

DNF a pak Need Maintenance. Prece nebudu oznacovat Need Archive krabicku co jsem nenalezl. Chapal bych, ze uz ji mam odlovenou, dojdu ji zkontrolovat a pak ji oznacim jako NA (kdyz jsem si 100% jisty, ze tam neni).

Logovat NA jidny nez v tomto pripade je ztrata casu revirniku a zbytecne obtezovani. Kazdy alespospon trosku inteligentni clovek je prece schopen pri priprave odlovu (zvlaste v pripade odlovu v cizine) oznacit si krabicky, co muzou byti problemove.

Pokud nekdo pouzije Need Archive log v tomto kontextu, tak se, dle meho, ustanovuje sam do pozice dohlizitele na kvalitu hry, coz si myslim, ze zadnemu z beznych kaceru neprislusi.


  • 1

#89 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2015 - 13:12

Bez znalosti mistniho pomeru nasazet Need Archive logy do cizi zeme, kde neznam mistni pomery a pravidla. Z vlastnich zkusenosti vim, ze co zeme, to jina podoba geocachingu. .

Ale, ale, snad pravidla GC platí pro všechny státy světa stejně? A tady nediskutujeme o NA na stromovce uprostřed města, ale o dlouhodobě neudržovaných keškách. Tzn. takových, kde je několik DNF v delším časovém úseku. A owner na to nic. Pokud mě přistane v průběhu zhruba měsíce jen DNF logy, jdu na kontrolu. I když jsou ty DNF třeba jen tři. Většinou, když někdo vidí někoilik DNF logů za sebou, na krabičku ani nejde, páč je přesvědčen, že tam asi není. Nebo tam, kde je několoik NM logů bez reakce ownera. A u dlouhodobě disablovaných keškách to vidím dokonce jako velmi správné. Takže nevidím nic špatného na tom, když někdo dá NA log na takových keškách, klidně i v cizině. Samozřejmě se s tím musí citlivě a s rozvahou.


  • 10
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#90 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2015 - 13:22

Samozřejmě se s tím musí citlivě a s rozvahou.

A vo vo vo tom to právě je :) .


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 17 srpen 2015 - 13:23

  • 1

#91 greenhair

greenhair

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2015 - 22:18

snažím se tu všechny příspěvky pozorně pročítat....a přiznávám,že v téměř každém názoru nacházím různě velké zrnko "pravdy"... zrnko,s kterým se můžu ztotožnit....

 

ale na názor(shrnuto) ..."než někam jedu projdu mapu a pošlu NA logy kam uznám za vhodné",

 

jsem zůstala celkem zírat...

 

a k vyjádření od phrkt :

 

A když si přečtu: "než někam jedu projdu mapu a pošlu NA logy kam uznám za vhodné", to už se mi opravdu otvírá kudla v kapse. Chování typu "Teď k vám jedu JÁ, koukejte mi dát keše do pořádku" považuju za vrchol sebestřednosti a arogance.

 

bych se,s dovolením,připojila....

myslela jsem si,že případný NM nebo snad NA můžu použít po tom,co jsem místo navštívila a osobně se seznámila s eventuálně tragickým stavem věcí....

nenapadlo by mě rozvinout si kobereček bezbolestných odlovů na dovolené v dálavě  z domova,od stolu.... :-)

člověk se pořád učí.... :-)

 

no,nic ve zlém,přátelé... :-)

hezkou dobrou noc.... :-)


  • 4

Žij a nech žít.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama