Přejít na obsah


Fotka

Kolik cachí si pamatujete?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

Anketa: Kolik cachí si pamatujete? (88 uživatel(ů) vložilo hlas)

Kolik ze svých cachí si pamatujete?

  1. Ani nevím, co jsem lovil včera. (3 hlasy [3.41%])

    Procento hlasů: 3.41%

  2. 10 % (3 hlasy [3.41%])

    Procento hlasů: 3.41%

  3. 20 % (3 hlasy [3.41%])

    Procento hlasů: 3.41%

  4. 30 % (4 hlasy [4.55%])

    Procento hlasů: 4.55%

  5. 40 % (2 hlasy [2.27%])

    Procento hlasů: 2.27%

  6. 50 % (9 hlasy [10.23%])

    Procento hlasů: 10.23%

  7. 60 % (6 hlasy [6.82%])

    Procento hlasů: 6.82%

  8. 70 % (17 hlasy [19.32%])

    Procento hlasů: 19.32%

  9. 80 % (19 hlasy [21.59%])

    Procento hlasů: 21.59%

  10. 90 % (18 hlasy [20.45%])

    Procento hlasů: 20.45%

  11. Všechny! (4 hlasy [4.55%])

    Procento hlasů: 4.55%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 11:17

Už několik měsíců přemýšlím, kdy jsem si vlastně přestal pamatovat odlovy svých cachí. Blížím se pomaličku ke druhé tisícovce a pamatuji si, že když padla první, byl jsem schopen dle názvu si okamžitě vybavit kde byla a jak její odlov probíhal. Po přehoupnutí na 4 cifry už to jde nějak hůř. Tak schválně, kolik tak cachí si pamatujete vy? Klidně to pak okomentujte :)

 

(prosím, berte to jako anketu, ne jako "co z těch tisíců můžete mít, stejně si je nepamatujete").


Tento příspěvek byl upraven od Dan-Sam: 10 červenec 2015 - 11:19

  • 3

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 11:22

mně se nelíbí patvar "cachí"


  • -3

#3 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 11:30

Což je přesně to, co mě zajímalo! Díky, že jsi se zapojil! :blink:


  • 18

#4 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 12:07

Zajimava by ta anketa byla ve spojeni s poctem odlovenych kesi... Takhle je to nicnerikajici. Ti, co maji odloveno 200 asi spis daji vetsi procenta nez ti, co maji odloveny tisice.


  • 6
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#5 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 12:12

Ja jsem hlasoval 60%, ale to neznamena, ze ted vyjmenuji 2000 kesi. Spis to myslim tak, ze kdyz nekde jsme, tak si hned rikame, tady jsme lovili za tou zidkou. Kdybych v te chvili ale mel dat nazev, tak to bude treba jen 30% a kdybych mel dat autora, tak 5%.


  • 3

#6 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 12:15

To niximor: Tohle je samozřejmě relevantní připomínka a přemýšlel jsem nad tím taky. Jen mě nenapadlo, jak to přepracovat do ankety, protože to už je spíš na tabulku. Ale říkal jsem si, že dostatečně velký statistický vzorek by to snad mohl vyvážit... A pak je vždycky možnost to okomentovat jako MiTi1. Přesto díky za konstruktivní připomínku :)


  • 0

#7 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 12:16

Dala jsem 80%, za předpokladu, že bych projížděla seznam keší, tam by mi to připomněl název, kraj, a ty okolo. Kdybych rozklikávala i logy, možná to číslo i trochu vzroste, zásadně píšu ke každé keši originální log, i když je to třeba serie (PWT mě ještě nepostihl). Naopak kdybych měla jmenovat jen z hlavy, číslo se radikálně sníží, možná tak ke 20%.


  • 5

#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 12:24

Já si pamatuju spíš místa než konkrétní krabičky. Z keší si pamatuju ty netypické, nějak hezky provedené, a pak keše s vyšším D nebo T, ty asi skoro všechny, protože ty mě baví nejvíc. Ale nevím, jak bych to procento, kolik je těch zapamatovaných, vůbec dokázala zjistit. :D


  • 0

#9 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 13:05

Nemame jich zas tolik, takze bychom si meli pamatovat vsechny, vsak urcite tomu tak neni. ASi si vzpomenem skoro na kazdou,  kdyz kolem onoho mista projdem. Ale jak si zde kazdy vyklada jinak 'pamatovat si kes', coz je taky hrozne zajimave. Tak ja to beru tak jake kese najednou a pokazde vysypu z rukavu. A to jsou ty pekne, nejvice povedene se kterymi si owner fakt vyhral a mel napad, ci kese na vyjimecne krasnych mistech, na kterych si uvedomime, ze bychom je bez hledani kesky neobjevili. Takove si clovek zapamatuje.


  • 0

#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 14:16

Do první tisícovky jsem si pamatoval skoro všechny. Pak jak přibývaly další a jak šel čas, vzpomínky se ztrácely. Dneska si pamatuju hodně kešek ze začátku, pak ty za poslední tři měsíce a pak samozřejmě ty parádní nebo s nějakým zážitkem. 

 

Kdyby teď po mně někdo chtěl, abych mu řekl, které si pamatuju, tak jich asi víc jak 30 % nebude. Kdyby mi dal mapku odlovených nebo jejich seznam, tak u 70 % bych si vzpomněl, jak vypadají a kde jsou.


  • 4

#11 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 14:52

Schválně jsem si projel všechny své odlovené keše a ty, co mi nic neříkaly, jsem vyřadil. U některých mi vzpomínka naskočila už u názvu, u některých jsem se musel podívat do mapy na umístění a pak se mi taky vybavily. Nakonec jsem zjistil, že se mi takto dokázalo vybavit cca 92 % všech odlovených keší, což mě překvapilo.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#12 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 15:20

Doufám jen, že výsledkem ankety bude analýza závislosti počtu odlovených a podílu zapamatovaných (viz obr.) a vyvozeny z toho patřičné závěry a opatření proti honibodství...  :P

 

post-12922-0-09804800-1436537983.png

Přiložené miniatury

  • podíl zapamatovaných.png

  • 7

#13 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 15:32

Pamatuju si jenom powertraily, protože tam si tu petku za ten den několikrát zopakuju a tudiž ji nezapomenu. Ale pixlu, za kterou jsem se honil celý den, sorry, byl to jen jeden bod ;)


  • 3

#14 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 15:40

To kiReGPS: Člověče, skoro mě mrzí, že už mám vysokoškolská léta za sebou - to by byla panečku geobakalářka :D


  • 2

#15 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 15:41

Když jsem dosáhla počtu cca 350, tak jsem si pouze podle seznamu dokázala vybavit všechny. Teď mám něco málo přes 660 a podle seznamu a bližšího průzkumu mapy a fotek si vybavuji všechny. Až na dvě tradičky u Trosek. U nich se vůbec nechytám. Spíš si vybavím místo než krabičku v pařezu. Hlasovala jsem tedy, že si vybavuji 70%. 


  • 0

#16 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 16:36

Vedle počtu nálezů, co mi svítí u nicku, mám další cca stovku nebo o něco víc nezalogovaných. Eventů mám navštívených něco přes stovku - ty se mi vybaví i za tři roky všechny a kupodivu často i s pár lidmi, s kterými jsem se tam bavila. Ani u keší to zatím vzhledem k věkové kategorii ( i ta by se měla vzít úvahu  ;)  ) není s vybavením až tak  špatné, jen jak už tu padlo je třeba definovat, co znamená "pamatovat si". Místa mi při průjezdu určitou oblastí naskakují sama, ať jde o pěknou keš nebo "pohozenou petku", to mám stejné jako řada dalších. Pamatuji si i keše, které nejsou místem ani provedením nijak zajímavé pokud jejich odlov proběhl ve společnosti, která byla zábavná až nezapomenutelná. A že takové některé výpravy byly! Úplně nejlépe se mi vybavují všechny absolvované noční keše - těch zase tolik není, tam vyjmenuji i přítomnou společnost. Keše, které přivedou na pro mne zajímavé místo nebo byly kdysi pro mne první určitého typu ( např.magnetické 2D ) se také vybavují téměř všechny stejně jako keše, které už jsem znala, ale bavila jsem se u nich hledáním kolegy, pro kterého byly nové ( sama jsem očima našla, ale nic neprozradila a užívala si jeho hledání a nápady ).

Kdybych ovšem měla u keše, kterou jsem často schopná znovu najít i bez navigace, říct její název, bude úspěšnost hodně klesat - s názvy mám problém. Když o některých keších s někým mluvím, dám dohromady kdeco, ale název... :rolleyes: A obráceně, někdo řekne název keše a netuším, ale když naťukne místo, vybaví se mi. Podle názvu bych byla někde u 15 - 20%, podle místa v pohodě kolem 90%.


  • 1

#17 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 16:48

Otevřel jsem Geoget, seřadil podle vzdálenosti, aby to nebylo popořadě. Podle jmen se mi vybavila naprostá většina. Ale s mým počtem nálezů to ještě problém není  :)


  • 0

#18 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 18:22

to jsem zvedav co tu predhodi za statistiku teamy, kdo si bude co pamatovat,
krome trailu si za sebe dovolim rici pres pulku, casto pri projizdce ruznymi misty koukam ci upozornuji na kese,
a to nemuvim o georobotkovi, ten si pamatuje vsechno jak pexeso
  • 0

#19 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 18:25

Doufám jen, že výsledkem ankety bude analýza závislosti počtu odlovených a podílu zapamatovaných (viz obr.) a vyvozeny z toho patřičné závěry a opatření proti honibodství...  :P
 
post-12922-0-09804800-1436537983.png


a z daneho grafu udelas BP/DP/ nebo dokonce disertaci ;)
  • 1

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2015 - 19:24

podle názvu si je všechny nepamatuju, ale podle kombinace název a hint si jich vybavím většinu. Mimo velkých sérií, ale těch jsem hledal jen pár.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama