Přejít na obsah


Fotka

Kešky umístě "příliš" vysoko - pro malé lidi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
58 odpovědí na toto téma

#21 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 6:39

Jednou jsem měl keš kousek od baráku, ale v zimě a musel jsem čekat na jaro, to jezdím na kole a dalo se použít jako žebřík. Tolik sněhu ten rok nenapadlo, aby se na něm dalo stát a člověka udržel. A jednou jsem jako podložku musel použít pohozenou láhev od vína. A jednou jsem si musel pomoci skládací pilkou. Ne na ten dub, ten měl metr v průměru, ale z padlé olše opodál jsem si uřízl špalík pod nohy. Nebo se mi osvědčilo mít s sebou asi 3m šňůry. Když se ji povede hodit přes větev a svázat, dá se do té smyčky stoupnout.

Ovšem viděl jsem jednou kačera, jak stoupal na strom po opřených klaccích a kdyby si pořádně přečetl listing, věděl by, že opodál v křoví je schovaný žebřík.


  • 2

#22 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 7:10

Jedna 1,5/1,5 keš je ve Stožci na Šumavě. Aby na ni člověk dosáhl, musí vylézt na zábradlí a i tak to má jen tak tak. Vcelku slušný kaskadérský kousek pro někoho. V logu jsem na to upozornil nejen já, že buď nesedí D/T a nebo je keš jinde než původně byla, ale zdá se, že na to owner nereaguje.


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 20 červenec 2015 - 7:15

  • 0

#23 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 7:12

Kdyz jsem to tak cetl, tak jsem si uvedomil, ze mam dve takove "vyse polozene" - pro 180 v pohode. Obe dve jsou adoptovane, takze jsem radej zkontroloval a vysledek. Prvni je v poradku a druha ma teren 1,5. Otazkou je, zda menit teren o 0,5 u 8 let stare kese (a delat bordel ve statistikach) s navstevnosti 4 kaceru za mesic.


  • 0

#24 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 7:23

  Snažím se vyhýbát městským keškám, mám 194cm a provozuji horolezectví(už 43let), takže s technikou a výstupy do výšek mám velké zkušenosti, které můžu při geocachingu dobře uplatnit. Je pravdou že některé nástupy stromovek jsou i pro mne složitější, ale u mne jde vždy o ten slastný pocit z překonání něčeho co vypadá na první pohled nelezitelně. Nejsem příznivcem zpřesňování odlovů pomocnými atributy, mne nejde o kvantitu nálezů a hodnotím výše originalitu umístění.


  • 0

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#25 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 7:24

Jedna 1,5/1,5 keš je ve Stožci na Šumavě. Aby na ni člověk dosáhl, musí vylézt na zábradlí a i tak to má jen tak tak. Vcelku slušný kaskadérský kousek pro někoho. V logu jsem na to upozornil nejen já, že buď nesedí D/T a nebo je keš jinde než původně byla, ale zdá se, že na to owner nereaguje.

Owneři většinou na logy nereaagují. Pokud to není NA, ti lepší reagují ještě na NM.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#26 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 8:27

Já jednou lovila krabičku v budce, která byla na stromě, na který se dalo normálně vylézt, jenže to já neumím, ač jsem se fakt snažila. Ale když už jsem pro ni šla tak daleko, jsem si nějak předtím nevšimla obtížnosti terénu, tak jsem nedaleko našla dlouhou větem, kterou jsem tu budku otevřela a pak krabičku shodila. Jenže horší bylo dostat ji zpět. Tak jsem do víčka přicvakla sáček a tak jsem měla očko pro tyč a mohla jí tam pak celkem pohodlně vrátit. I budku se mi pak podařilo klackem zavřít. Jen další lovec se pak v logu divil, proč tam byl přicvaknutý ten sáček. .-)


  • 0

#27 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 8:52

Ono jak kdy, leckdy si musím pomoci sám:

http://www.geocachin...3e-1743851ca289

 

Tak zrovna na Ústí Úslavy je terén označený T5 a je mírně nadhodnocen, protože jsem ptačí budku nezvládl dát výše :) Tam na pidilidi pamatováno bylo jasným vyznačením terénní náročnosti ;)


  • 0

#28 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 9:10

K tomu pohled tak trochu z druhé strany. Mám jednu keš v budce na stromě asi 3 m vysoko. Fór je v tom, že výška platí při pohledu ze země. Strom se dole rozděluje na tři kmeny a stačí si do vidlice stoupnout. Budka má na zádech lať, na které je zavěšena a lať dole pokračuje jako držátko na sundavání. Sumasumárum odlovitelné pro 170+ na lehké natažení ruky. Pokud se tedy lovec zamyslí. Uznávám, že pro 150 cm jedince je to těžší. Původně měla keš dokonce T2, ale po hromadných protestech německých kačerů (keš je skoro na hranicích) jsem ji změnil na T3. Asi se méně zamýšleli...  :P

 

Ale proč to píšu. Tímhle rádobyvtipným umístěním jsem si na sebe upletl bič. Kačeři srážejí budku klackama a já se ji pak z rozmlácených třísek snažím znovu sestavit. Často ji sundají a pak ji už nevrátí zpátky. Nebo do rozsochy stromu umisťují balvany, pařezy či kmeny. A přitom se stačí zamyslet a natáhnout ruku...  :huh:


  • 1

#29 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 9:46

Tak zrovna na Ústí Úslavy je terén označený T5 a je mírně nadhodnocen, protože jsem ptačí budku nezvládl dát výše :) Tam na pidilidi pamatováno bylo jasným vyznačením terénní náročnosti ;)

Ale já si přece nestěžuju. To byla jen reakce na Zvědavku, že ne vždycky mám na odlov vyšších keší lidi  :) . A docela mi tam udělalo radost, že jsem si s tím dokázal poradit :) , terén T5 jsem původně přičítal vodě okolo, až na místě mi to došlo. 


  • 0

#30 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 10:06

Sražených keší jsem taky již pár potkal. Jo holt někdo chce mít bod za každou cenu :-( Kolikrát se i do logu přiznají, jak nad tou keší vyzráli :-(


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 20 červenec 2015 - 10:07

  • 0

#31 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 10:46

Tenhle problém při svých 150 cm řeším docela často. Vpodstatě výšku žádný terén, obtížnost, atribut neuvažuje. Jedinou jistotou je T1 keš  :unsure: (a to ještě za předpokladu, že owner ví, co má T1 znamenat). 

Upřímtě tohle mi dost vadí. Na keše na značkách ve většine případů nedosáhnu a bohužel dřív než dojdu na místo to nezjistím. Byla jsem jednou lovit sama v Plzni a takto jsem prošla v řadě asi kolem 4 keší, všechny jsem je viděla, ale prostě nesundala.  :wacko: Jo kdyby bylo rovnou v hintu napsaný, že keš je ve výšce x, tak s tím člověk tak nějak počítá. Dalším problémem jsou keše, které jsou na sloupku, kam člověk sice dosáhne, ale když se k tomu připočte až 10 cm délka keše, tak už je to zase problém.

 

Já nevytahuji keš odnikud, kam bych ji už nedokázala vrátit. To by ostatně měl každý, ale neřekla bych, že to všichni dělají, když pak nacházím keše (i svoje) na místech hintu neodpovídajícím. 

 

Pamatuji si, že jsem jednou lovila na koloběžce a i těch pár cm, kdy jsem si stoupla na stupátko, pomohlo. Dokonce jsem to i přežila ;)

 

Ale říkám si, že by ownerři mohli na myslet na to, že jsou i lidi menšího vzrůstu.

 

Jo a jinak baví mne hinty jako "v úrovni očí" :D Obyvle natahuji ruku docela vysoko nad svou hlavu  :D A občas si říkám jestli ji nemám opravdu vrátit do úrovně očí  :P


  • 2

#32 jilovak

jilovak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 10:54

Kešky umístě "příliš" vysoko - pro malé lidi ???

NEZAKLÁDAT KEŠE PRO MENŠÍ LIDI.

NEZAKLÁDAT KEŠE PRO NEHOROLEZCE.

NEZAKLÁDAT KEŠE PRO NEPLAVCE.

NEZAKLÁDAT KEŠE PRO LIDI CO SE BOJÍ DO LESA.

NEZAKLÁDAT KEŠE PRO LIDI CO NESNÁŠÍ ODÍRÁNÍ STROMŮ.

NEZAKLÁDAT KEŠE PRO LIDI CO SE BOJÍ PAVOUKŮ .

NEZAKLÁDAT KEŠE PRO LIDI CO SE BOJÍ HADŮ.

NEZAKLÁDAT KEŠE PRO LIDI CO SE BOJÍ BROUKŮ.

NEZAKLÁDAT KEŠE PRO LIDI CO SE BOJÍ OSTATNÍCH LIDÍ.

NEZAKLÁDAT KEŠE PRO LIDI CO SE BOJÍ TMY.

NEZAKLÁDAT KEŠE PRO LIDI CO NESNÁŠÍ KEŠE DO KOPCE.

NEZAKLÁDAT KEŠE PRO LIDI CO SE BOJÍ JESKYNÍ.

NEZAKLÁDAT KEŠE PRO LIDI CO SE BOJÍ VÝŠEK.

ATD, ATD ADT… 


Tento příspěvek byl upraven od jilovak: 20 červenec 2015 - 10:55

  • -2

#33 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 11:00

Kdyz jsem to tak cetl, tak jsem si uvedomil, ze mam dve takove "vyse polozene" - pro 180 v pohode. Obe dve jsou adoptovane, takze jsem radej zkontroloval a vysledek. Prvni je v poradku a druha ma teren 1,5. Otazkou je, zda menit teren o 0,5 u 8 let stare kese (a delat bordel ve statistikach) s navstevnosti 4 kaceru za mesic.

Nebylo by lepší dát do listingu nebo k hintu upozornění, že keš je lovitelná jen pro kačery s určitou výškou? Už jsem to u pár keší viděla a podle toho se zařídila ( keš minula, nebo nejdřív odlovila vyšší pomoc :) ). Plně souhlasím, že měnit terén u starší keše je nesmysl. Někteří menší jsme prostě zvyklí, že některé keši zespoda jen zamáváme a jdeme dál. až tak moc bych to neřešila, jen se občas na eventu díky tomuhle tématu docela zasmějeme, uděláme malou ukázku, kam kdo dosáhneme - třeba to alespoň jednoho ownera přiměje myslet i na nás. Jsou místa, kde prostě nejde si hodit něco pod nohy nebo stoupnout do smyce omotané kolem sloupku. 


  • 2

#34 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 11:12

Teď jsem dal Jílovákovi palec. Prostě nejsou všechny keše pro všechny. Máme tady v Tisé tři nové stromovky, ale neodlovím je. Jenom proto, že stromy s jumarovaním nemusím. Pokud si chci zatrénovat, je v Ústí horozezecká stěna. Je pravdou, že holky jsou menší a na vršek značky nedosáhnou. A co si pomoci smyčkou? Stačí dvoumetrovej plocháč, v úrovni pasu omotám kolem značky prusíkovej uzel a pohoda.
  • 4

#35 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 11:34

"Výše očí" mě nedávno taky pobavila. Bylo to tak ve výšce 260 cm -docela bych chtěla vidět, jak autor vypadá:))


  • 1

#36 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 11:35

No mam sice 185, ale ted jsem zrovna lovil jednu, kdy jsem stal na spickach a mel jsem co delat, ale ulovil. Jinak kdyz vim, ze cache je nekde vys, ale ne zas moc, tak sebou beru skladaci zebrik, ktery mam v aute jako povinou vybavu nebo provazovy zebrik, ktery mam v baglu jako povinou vybavu. A tak cache do 4m metru bez problemu.

Ale uz se mi stalo, ze mi chybelo 20cm, tak jsem zamaval cache a sel dal, precijen nemusim vse odlovit.

 

Pridavam jeste odkaz na provazovy zebrik ktery jsem tu kdysi prezentoval.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 20 červenec 2015 - 11:42

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#37 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 11:41

Myslím, že kouzlo geokešingu je i v tom, že před člověka z ničeho nic postaví novou, ať už očekávanou nebo neočekávanou výzvu. A radost z odlovu se pak násobí právě překonáním té výzvy. A je celkem jedno, jakým způsobem si s výzvou poradím, tedy za předpokladu, že po mé návštěvě bude stav keše, jejího maskování a okolí stejný jako před ní.


  • 1

#38 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 11:42

Kešky umístě "příliš" vysoko - pro malé lidi ???

NEZAKLÁDAT KEŠE PRO .... 

Ale jo, ale tady asi jde o to, že pokud je umístění pro nestandardního obyčejného kačera (třeba mne), tak by z atributů, listingu či hintu bylo záhodno to poznat. Takže když je v hintu třeba "dutina stromu" a T1,5, tak se předpokládá, že to nebude ve 4 m.

Stačí tedy (pokud by to nebyl spoil) doplnit výšku nebo ji aspoň naznačit. Taky už jsem našel kešku v díře, kam jsem musel strčit ruku po rameno a sotva ji nahmatal, a to ani nevím, co všechno tam mohlo být.

Jinak na sloupek se značkou se dá vyšplhat jak po tyči, na tenký stromek na medvěda, ale jako starší člověk si při tom už připadám trapně.


  • 4

#39 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 12:04

Přesně tak. Ono, spoustu kešek odlovím, jakž takž, protože si poradím, ale když vidím popis či terén tak si říkám, že autor asi počítá průměrného člověka s výškou 190.

Klidně pak napíšu do logu, že pro mě s výškou 170 jsem si pak připadal dost blbě, když jsem musel šplhat v centru města pro T1,5, protože jsem na ni nedosáhl, takže si myslím, že je to terén spíše 3, nebo že si myslím, že je zbytečně vysoko, když se dá dát i níže.

Nebo že si myslím, že keš, kdy první příčky žebříku jsou ve 2,5 metrech je už spíše T5, protože sice na ně někdo třeba dosáhne a bez vybavení to tak bezpečně dá, ale spousta lidí ne a pro ně pak už to je docela nebezpečné dát bez výbavy...


  • 2

#40 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2015 - 12:07

...ale jako starší člověk si při tom už připadám trapně.

Obleč si reflexní vestu, bude to vypadat, že jsi tam pracovně :rolleyes: .


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama