Přejít na obsah


Fotka

Časopisy a noviny


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 7:05

Zaujalo mě vlákno PUBLISH (aneb další pokus o geočasopis). Ono dělat dneska jakýkoliv časopis na přesyceném trhu není legrace. Já dělám "jen" školní časopis, v září budu začínat 6.ročník a tvořit to tak, aby to děti zajímalo, je dřina. Co teprve psát něco pro dospělé.

Kdo si co dnes koupí. Kolik  časopisů začínalo, aby se po pár číslech vypařilo...

Moc by mě zajímalo, jestli máte nějaké předplatné a proč zrovna tenhle časopis (noviny)?

A který časopis/noviny si občas kupujete.

Třeba Vaše informace budou pro tvůrce časopisů zajímavé.


  • 1

#2 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 7:52

Máme už léta předplatné Koktejlu, D-testu (prodloužení předplatného je praktickým vánočním dárkem ;)) a pravidelně si na pobočce Vodafone vyzvedávám Čilichili (zdarma - sice je 30% reklam, ale zbytek je vcelku zajímavé a zábavné čtení)


  • 0

#3 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 8:25

Dlouhá léta odebíráme tištěný Respekt, i když nabízejí i elektronickou verzi.


  • 0

#4 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 9:01

V současnosti už neodebírám ani nekupuji žádný časopis. Má to několik důvodů. Asi tím nejpodstatnějším je cena. Ty nejzajímavější časopisy jsou úzce specializované, pro malý okruh čtenářů, tím pádem se v nich nedá umístit tolik reklamy, takže jejich cena je vysoká. Dalším důvodem je aktuálnost informací a jejich dostupnost někde jinde, hlavně na internetu. 

Ve svém životě jsem pravidelně četl i odebíral spoustu časopisů. Začalo to před cca 45 lety ABC, který v té době odpovídal svému dovětku, tj. časopis mladých techniků a přírodovědců. Když jsem ho znovu před pár lety začal kupovat svému synovi, tak jsem se zhrozil, jak se mezitím změnil. Mohu uvést pár příkladů. Nemá cenu asi zmiňovat reklamu, která kdysi v časopisech vůbec nebyla přítomna, zatímco v současných časopisech obsazuje celé stránky. Ještěže aspoň v časopisech pro mládež není reklama na sexuální služby a prostředky intimní hygieny. Překvapila mne ale úroveň článků. Zatímco dříve byla spíše naučně-popularizační, dnes je naopak téměř bulvární a plná skryté reklamy. Součástí ABC jsou odjakživa papírové modely a návody na výrobu různých věcí. A i jejich úroveň a složitost je teď nižší. Asi to souvisí přece jen i s intelektuální a manuální úrovní současných čtenářů. Hlavně aby mi teď někdo nevytkl, jak zruční jsou přece dnešní mladí s prstíky na displeji, klavesnici, joystiku či jiném ovladači svých elektronických zařízení.

Ale k podstatě. Sám jsem též kdysi něco jako časopis vydával, byl to zpravodaj teraristické (to "a" je tam správně) organizace. Ale v té době nebyl internet (alespoň u nás, tj. koncem 80. let 20. st.) a vycházel jen jeden odborný časopis, kde bylo informací pomálu.

Řekl bych, že asi má význam vydávat časopis, který obsahuje informace úzce specializované, které jsou jinak obtížně dostupné (pro nás Čechy třeba v cizojazyčných odborných časopisech) nebo specifické, což jsou třeba různé školní časopisy nebo časopisy nějakých zájmových skupin. Ty pak mohou fungovat, pokud mají stálý okruh odběratelů a nízké náklady na výrobu, aby byly dostupné. Předpokládám, že i ten školní časopis není na křídovém papíru v barvách a příspěvky nejsou honorovány.


  • 6

#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 9:05

MF Dnes a National Geographic, už dlouho.

 

A nárazově občas koupíme i něco jiného, když je tam něco, co chceme na papíře.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 9:17

Odjakživa bereme ABC. Jeden čas jsme to chtěli odhlásit, úroveň šla opravdu dolů a reklamy je tam až moc, ale mezitím nám dorostly děti, obě to čtou a dcera občas lepí (hodně ubrali na obtížnosti).

Pak bereme potápěčský časopis Buddy (jako podporu dobré myšlenky).

A na trénink AJ má dcera předplacený Gate.

V práci máme předplatné 6 časopisů a 2 časopisy mám dohodnuté jako podpultovku v knihovně (čtu je, ale nic z toho bych nekupovala, v době internetu by mi to přišlo jako zbytečně vyhozené peníze).

Jeden časopis z nostalgie, jeden na podporu a jeden na učení - na nás opravdu vydavatelé nezbohatnou. :)


  • 0

#7 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 9:54

Bereme do komunity jedny Lidovky a pár specializovaných časopisů (Salve, Teologické texty...) Ty noviny převážně nečtu, upřednostňuju zprávy na internetu. Ale když musim někam jet, beru si někdy do autobusu nebo metra ten páteční magazín, zajímají mě třeba rozhovory, názory různejch lidí atd. Jo, a pak mě baví National Geographic - mám tu nějaký starší ročníky od Kapsy. Když někde, např. u doktora, náhodou nahlídnu do nějakýho běžně vydávanýho časopisu, nestačím se divit, jaký kraviny dneska lidi zajímají :D
 
Pokud bych o tom rozhodovala jen já sama, nejspíš bych si předplatila elektronickou verzi časopisu http://www.tyzden.sk/ . Je mi opravdu líto, že nic v této kvalitě a stylu neexistuje v Čechách.
 
Jo, a jako dítě jsem četla ABC a starý ročníky Junáka, co byly po tátovi na půdě. K starým ABC se vracím dodnes, když potřebuju najít třeba střih na nějaký konkrétní plyšový zvířátko - návody tam obsažený mívaly opravdu úroveň, a to ve všech možnejch oborech.


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 22 červenec 2015 - 10:14

  • 0

#8 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 9:59

Máme předplacený Sport a Deník, ale jenom v některé dny. Dřív jsem odebíral měsíčník Mobility, když skončilo jeho vydávání, tak Sluníčko.
  • 0

#9 Kendar05

Kendar05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 10:01

Já měla roky předplacený Týden, poslední cca rok a půl ho odebírám v elektronické podobě. Předplatné 21.století a History revue už jsem zrušila, přišlo mi, že se stále více bulvarizovaly. No a kupuju si čtvrteční MFDnes kvůli programu a taky ty rozhovory bývají občas zajímavé.


  • 0

#10 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 10:18

Kdysi jsme mívali předplacené různé noviny a časopisy. Poslední předplatné jsem zrušil v roce 2005. Některé tituly mě přestaly zajímat, jiné mě začaly vysloveně rozčilovat a u zbylých jsem přešel na elektronické verze. Dneska čtu jen výběr zpravodajství z webu a z časopisů pravidelně jen Dotyk. Na papíře nekupuju vůbec nic.


  • 0

#11 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 10:26

Už pár let po sobě předplatné 100+1 které dostávám jako dárek :) Jsou tam zajímavé články a pěkné fotky, ideální na offline čtení do vlaku.


  • 0

#12 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 16:19

Kdysi před nástupem internetu jsem toho odebíral dost, ale dnes jen hudební Pařát. Po letech jsem zkusil scifi/fantasy/horor XB-1 (dříve Ikarie), tak aspoň mám co číst při každodenním dojížděním do práce vlakem :-)

Tento příspěvek byl upraven od drowned: 22 červenec 2015 - 16:19

  • 1

#13 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 542 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2015 - 18:18

Já dostávám jako dárek už několik let předplatné časopisu Turista vydávaný Klubem českých turistů a jsem s ním nadmíru spokojen, velmi pěkné články, které zaujmou především turisty putující po Česku. Kromě článků o památkách se v něm dozvídám o nových zajímavostech - např. rozhlednách, muzeích, které stojí za to navštívit. Fakt moc pěkně udělaný časopis!


  • 2

#14 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2015 - 6:47

Když to tu tak čtu, tak si se slzou v oku vzpomínám na časy, kdy nebyl internet v každém mobilu a kdy jsem místo zpráv a informací v mobilu vozil s sebou tyto časopisy...

Jako malý Čtyřlístek :-), jako větší ABC (zhltnul jsem i několik ročníků, které měl svázané táta na půdě), Mladého hlasatele a pár dalších pár klukovských časopisů, které začaly vycházet v mých "klukovských letech" krátce po 90-tém roce.

Z těch pozdějších to jsou VTM (Věda, technika mládeži, později Věda, technika a my) se spoustou článků o vědě a technice, opět jsem si prolistoval i ročníky, které měl táta uložené na půdě), Ikárie XB1, kde jsem hltal sci-fi, táta odebíral i Turistu, kterého jsem si občas také přečetl. Bohužel jsem na ty časopisy jsem měl čím dál méně času a taky jsme je měli dohromady spolu s tátou, který si je také četl. Nejdříve jsme přestali odebírat Ikárii, když se nám kupila nepřečtená doma. Po tátově smrti jsem nakonec zrušil odebírání i obou dalších časopisů...

Takže nyní je jediným časopisem, který odebírám, časopis Skaut.

 

Jinak několik let jsem hodně amatérsky "vydával" časopis našeho oddílu - černobílý tištěný na normálním papíře. Většinou spíše "zdarma" a proto, aby nahradil nefungující kroniku a pro radost pár lidem. Spíše jsem ho dotoval ze svých a většinu článků jsem psal nakonec sám, i když ze začátku se všichni hlásili, jak budou psát články. Dělal jsem to tak asi 5 let, vyšlo zhruba 25 vydání a času jsem na tom zdarma strávil mnoho. Vzhledem k tomu, že nejsem grafik ani literát, kvalita tomu odpovídala, ale byla to také zajímavá zkušenost...


  • 1

#15 HarryhoCache

HarryhoCache

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2015 - 17:38

To je hezké téma :)

Čtu odmala, ale jako každému ubývá času. Časopisy čtu hodně, proto mi nezbývá čas na knihy :( Je to ideální do dopravních prostředků. Velkou konkurencí jsou e-časopisy a web obecně. V IT komunitě jsem již se svými skeny a papíry za exota.

Předplaceno a čtu: Computer

Občas koupím: Score, Level, Krásy Česka, Nový Prostor.

Čtu víceméně (jak co) pravidelně: CHIP, ComputerWorld a další z IDG, DTest, Žlutý, Týden, Pátek LN, E15.

Četl jsem, ale vzdal jsem z nedostatku času: Turista, Živá Historie, Koktejl.

Držím palce komukoliv, kdo pěkně píše a nebojí se papíru, ale nebudete to mít bohužel vůbec lehké.


  • 0

#16 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2015 - 18:09

Dobré téma. Papírové předplatné jsem zavrhl tak před 6 lety.

Dříve (pravidelně):

CINEMU (od 1. čísla) do 2002

Reflex (s tím jsem se názorově rozešel),

Živou historii (přestala mi informačně stačit - obsah copy paste z netu)

Art and Antigue (do roku cca 2006)

Největší Malíři (byl to geniální časopis - mám všechny čísla:-)

Watch it - příležitostně dodnes

 

Osobně si sám pro sebe sleduju vlastní výběr blogů, webů, skupin a for. A jsem spokojený.

Maličko mě mrzí pozvolný zánik městsklých trafik...to je osud - po fotolabech, videopujčovnách a telefonních budkách.


  • 0

*





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama