Přejít na obsah


Fotka

Opožděné logy

log logbook pravidla

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
72 odpovědí na toto téma

#1 Rybicky19

Rybicky19

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 13:11

Ahoj geokačeři.

Možná se s tím už někdo z vás taky setkal, že občas někdo zaloguje vaši kešku s dost dlouhým odstupem - třeba půl roku, rok nebo i delším... A já se ptám, jak reagovat na tyhle kačery? Kdo má po ruce staré logbooky, může si snadno dohledat, jestli daný kačer opravdu keš našel a zalogoval se, ale pokud už logbook z nějakého důvodu není, tak co s tím?

 

Napadlo mě, že někteří kačeři to mohou zneužívat a doufají, že ověření nálezu už nebude možné a nahání si tak jenom body.

 

Je nějaká časová hranice, do kdy musí nálezce keš na GC.com lognout? Není třeba stanovena nějaká promlčecí lhůta?


  • 1

#2 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 13:26

Ha, otázka na tělo. Já mám manko asi 3 keše z prosince loňského roku.

Promlčení je. Ale jen tehdy, když loguješ minulou keš za podminky zitřejšího logu na netu  a to v době, ne-li

delší než 121,5 pracovního dne. Pak se na ně vztahuje podmínka z roku 2002, kdy platí, že starší log od nicku novějšího, než z roku 2004 vylučuje předchozí a platí pak budoucí možná. Ale, charters members jsou více než premium members. Na ně se pak podmínka nevztahuje !

Snad jsem to napsal dost srozumitelně.

PS: ještě jsem zapomněl, důrazně jsou však zakázané logy ze záhrobí ( dokonce i taková Šárka Záhrobská měla díky tomu velké problémy)


Tento příspěvek byl upraven od Skywalker: 25 listopad 2015 - 14:11

  • 11

*


#3 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 14:24

Jo je to bezne, ale podle mych zkusenosti to nepresahuje 1% logu a podle kontroly logbooku tam tem kacer je vetsinou zalogovan (cca 95%, zbytek je tezko desifrovatelny). Asi za to ve vetsine pripadu muze ten Nemec, myslim, ze se jmenuje Alzheimer, furt neco schovava. Dalsi 1% jsou rozpadle teamy, kdy se jeden loguje pod novym nickem. Tak bych to neresil, pokud si nekdo takhle nahani body, tak ho to za chvili prestane bavit a da pokoj.

 

Uz se mi stalo, ze jsem v logbooku nasel zalogovaneho kacera a na elektoricky log jsem cekal asi 3 roky. Tehda pro to mel nejake subjektivni duvody, ktere asi po case prestaly platit.

 

Jinak jsem na to uz po ztrate logbooku asi 3x narazil, jednou se kupodivu logbook nasel a samozrejmne ten kacer tam zalogovan nebyl. Ale s ohledem na 26698 nálezů během 3566 jedinečných dní, co pres moje cache prosly to je naprosto mizive mnozstvi pod 0,1promile.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 24 červenec 2015 - 14:26

  • 4

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#4 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 15:12

Ahoj, já mám 8 keší a jestli mi někdo loguje se zpožděním půl roku, to fakt neřeším. Je to jeho boj. A jestli owneři kontrolují jestli jsou všichni zalogovaní na netu taky v logbooku? To by se z toho asi někdo zbláznil a nedělal nic jiného. Můj názor je že at si klidně moji keš zaloguje, když mu to udělá radost. On se musí vyrovnat s tím že tam ve skutečnosti nebyl. Ale to jsou pro mne jen honibodi a jestli maj radost že jim skore narůstá, tak at.


  • 9

#5 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 15:22

Promlčení je. Ale jen tehdy, když loguješ minulou keš za podminky zitřejšího logu na netu  a to v době, ne-li

delší než 121,5 pracovního dne. Pak se na ně vztahuje podmínka z roku 2002, kdy platí, že starší log od nicku novějšího, než z roku 2004 vylučuje předchozí a platí pak budoucí možná. Ale, charters members jsou více než premium members. Na ně se pak podmínka nevztahuje !

Snad jsem to napsal dost srozumitelně.

PS: ještě jsem zapomněl, důrazně jsou však zakázané logy ze záhrobí ( dokonce i taková Šárka Záhrobská měla díky tomu velké problémy)

 

Hezky jsem si pobrečel smíchy...! Díky.  :P

 

Jo je to bezne, ale podle mych zkusenosti to nepresahuje 1% logu a podle kontroly logbooku tam tem kacer je vetsinou zalogovan (cca 95%, zbytek je tezko desifrovatelny). Asi za to ve vetsine pripadu muze ten Nemec, myslim, ze se jmenuje Alzheimer, furt neco schovava. 

 

Fór je v tom, že mám taky pár keší na seznamu, co ještě chybí zalogovat. Jedna dokonce z roku 2013. A hádej, jak se jmenuje...?!? GC3K7B1...!  :lol: :lol:


  • 1

#6 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 15:24

Fór je v tom, že mám taky pár keší na seznamu, co ještě chybí zalogovat. Jedna dokonce z roku 2013. A hádej, jak se jmenuje...?!? GC3K7B1...!  :lol: :lol:

Jestli to nebude tím, že jsi zapomněl, kam sis ten seznam založil :D!


  • 0

#7 Rybicky19

Rybicky19

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 16:36

Díky za odpovědi. OK, nechám to tedy plavat. Jen je pro mě těžko pochopitelné, že si někdo vzpomene na kešku, co někdy lovil před rokem a půl. Já loguju vždycky hned jak se vrátím z lovu, nejpozději na druhý den. Protože za rok už bych si ani nevzpomněl, že jsem na dotyčné kešce vůbec kdy byl. :)


  • 1

#8 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 17:59

Občas se mi logy zpožděné o několik měsíců i o rok objeví ale neřeším to. Někteří kačeři jsou až několikaměsíčním skluzem v logování na internetu pověstní.

 

To je spíše zajímavé, jak se někdy takové opožděné logy objeví, když se krabička ztratí... 


  • 1
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 18:00

Díky za odpovědi. OK, nechám to tedy plavat. Jen je pro mě těžko pochopitelné, že si někdo vzpomene na kešku, co někdy lovil před rokem a půl. Já loguju vždycky hned jak se vrátím z lovu, nejpozději na druhý den. Protože za rok už bych si ani nevzpomněl, že jsem na dotyčné kešce vůbec kdy byl. :)

To se snadno stane tak, že keš lovíš třeba na dovolený spolu s mnoha dalšíma a zapomeneš ji zalogovat. Za čas se na místo dostaneš znova, jdeš pro keš, a když vidíš místo a keš, zjistíš, že jsi tu už přece jednou byl :D. A třeba se i najdeš v logbooku. Jinak já jsem během tejdne cyklo dovolený našla ke stovce keší a dologovávala jsem to ještě měsíc. Měla jsem někdy fakt problém si přesně vzpomenout, která z keší na seznamu byla FI, která DNF a ke který jsme nakonec nezajížděli, zvláště tam, kde jsme míjeli nějakou cyklosérii a brali z ní jen několik kousků.


  • 0

#10 netvor

netvor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 18:28

Osobně považuju bezdůvodné několikaměsíční zpoždění v zalogování za... Asi neuctivé.

Jako cacher to nedělám, jako owner to ale nijak neřeším.


  • 1

#11 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 18:34

Díky za odpovědi. OK, nechám to tedy plavat. Jen je pro mě těžko pochopitelné, že si někdo vzpomene na kešku, co někdy lovil před rokem a půl. Já loguju vždycky hned jak se vrátím z lovu, nejpozději na druhý den. Protože za rok už bych si ani nevzpomněl, že jsem na dotyčné kešce vůbec kdy byl. :)

Já to taky nechápu. Všechno mám v navigaci, zapisuji si to do mapy a ještě k tomu do seznamu vedle. Pak hned do počítače.  :rolleyes:  Ale teď o víkendu jsem koukala v mapě na jednu kešku a říkám si, že tam jsme před rokem byli a docela podrobně si ten kopeček a to místo vybavuji. Zalogovanou ji ale nemám. Jelikož se do těch míst pravděpodobně ještě dostanu, nedalo mi to a zalogovala ji jako WN. Jsem hrozný Mirek Dušín...

Moje polovička přestal logovat do počítače cca u 90 kešky, ale dohromady jich máme téměř 670. Kdysi měl tendence si to zpětně zapsat, ale sama si to nedokážu představit. Do logbooků se zapisujeme oba, kdyby náhodou se odhodlal a ty čtyři roky si chtěl zpětně zapsat. :D  


  • 0

#12 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 20:36

taky to vidim na dve moznosti: bud rozpad tymu nebo honeni bodu, dobre, ze nejde logovat archivalie
  • -2

#13 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 20:47

Díky za odpovědi. OK, nechám to tedy plavat. Jen je pro mě těžko pochopitelné, že si někdo vzpomene na kešku, co někdy lovil před rokem a půl. Já loguju vždycky hned jak se vrátím z lovu, nejpozději na druhý den. Protože za rok už bych si ani nevzpomněl, že jsem na dotyčné kešce vůbec kdy byl. :)

 

To se stane celkem snadno. Když se vrátím z celodenního lovu, tak jsem většinou tak zničený, že nemám ani chuť zapínat počítač, natožpak logovat. A když má člověk koupenou jízdenku na léto, tak je takových dnů 14 po sobě. Za tu dobu se obvykle nastřádá tak 300 keší k zalogování. A každý další víkend to tak o dalších 20 narůstá. Když pak člověk vidí tu frontu, co ho čeká, tak se mu do toho ani moc nechce. Mě to takhle jednou narostlo asi na 500, pak už jsem to musel řešit, tak jsem udělal sice univerzální log, ale aspoň pro každý den jiný. Přesto mi ještě chybí asi 80 ze září 2014 z dovolené na Balkáně, kde bych se chtěl rozepsat, ale ten čas prostě není. A neboj, vše mám uložené ve field notes, takže si přesně pamatuju, kde jsem v kolik hodin který den byl.


  • 2

#14 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 20:55

Logy u ještě nepublikovaných keší bych mazal!


  • -4

#15 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 21:12

Logy u ještě nepublikovaných keší bych mazal!

Tak to tedy ne! Pokud owner schová keš tak blbě, že jí najdu na BF, tak se hned po publikaci (dřív to nejde) zaloguju a budu nárokovat FTF. A v případě smazání to poženu přes revírníka.


  • 3

#16 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 21:29

Vzhledem k tomu, že loguji popořadě, stalo se mi, že jsem měl skluz asi 3 měsíce... I proto, že odmítám logovat stylem hromadných logů, ale ke každé keši něco napíšu...

Pokud někdo nemá zrovna čas, nevadí mi, že dologovává třeba s půlročním zpožděním. Pokud si nezaloguje nález keše třeba těsně před ztrátou keše. I když důkaz, že keš nenašel většinou není. O takovém kačerovi si většinou jen pomyslím svoje... Ale logy mu kvůli tomu nemažu. Kdybych měl mazat logy všem, u kterých nemám důkaz jejich návštěvy keše v logbooku, tak u některých mých keší nemá log víc jak polovina lidí, protože se ty kešky tak často ztrácely...

 

taky to vidim na dve moznosti: bud rozpad tymu nebo honeni bodu, dobre, ze nejde logovat archivalie

 

Archiválie jdou normálně logovat, pokud nejsou zamčené...


  • 1

#17 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 22:00

Já jsem sice dost pečlivej na logování, ale stane se. Čas od času si to kontroluji podle navigace a občas nějaká chybí. :-(


  • 0

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 22:06

Znám kačera, který má zpoždění několik set a asi půl roku. Ten to má ale perfektně fotograficky zdokumentované. A asi právě proto mu to tak dlouho trvá.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#19 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2015 - 23:17

Vedomy skluz v logovani se mi nelibi. Podle me, kdyz nemam cas psat litanie, je lepsi "dik za bod", ale vcas. Takovy ty WN logy, odlovil jsem, ale zaloguju, az zaloguju 826 jinych kesi. Kdyz uz to tam pisu, aby ostani vedeli, jak jsem dobrej, ze uz jsem tam byl, tak bych mohl ten log dat alespon FI kvuli autorovi. Ale je to jen muj nazor.

Ale cas od casu (3x/rok) se mi stane, ze na nejakou okapovku zapomenu. Vzpomenu si po dvou mesicich, kdyz projizdim mapu a najednou koukam, ze mi tam sviti. Dost casto jsme tam ale spolecne s HancaTi a ta loguje precizne, tak to dologuji s omluvou podle ni.

Dovolene na kole v zahranici, kde se jede nahodne bez pripravy podle PQ v navigaci a nazvy si clovek nepamatuje, si striktne davam v Garminu jako nalezeno a pak loguju podle souboru geocachevisits.txt.


  • 2

#20 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2015 - 0:21

Pro mne bylo vždy logování důležitá součást této hry. Rád jsem se po večerech u PC rozpindával o tom, kudy jsme šli, jak jsme kešku našli, co jsme při tom zažili. a přidával jsem i spoustu fotek.

Ale třeba teď, kdy jsme si prožili rychle za sebou tři cyklovandry, jsem logoval i se čtrnáctidenním zpožděním.

Jsem autorem asi třiceti keší. Některé jsou ve městě a často se ztrácejí. U těchto jsem si všiml logů, které byly datovány do doby, kdy byla keš ukradena. Tito kačeři ale nologovali žádnou jinou keš z okolí. Takže je jasné, že jsou to podvoné logy. Ale logbook je ztracený, takže důkaz podvodu chybí.

Neřeším to, počet bodů pro mne v této hře nic neznamená.


  • 4





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:log, logbook, pravidla

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka