Přejít na obsah


Fotka

Nevkusná/nevhodná umístění keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
101 odpovědí na toto téma

#1 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 10:59

Stalo se vám, že přijdete na hodně pěkné či z nějakého pohledu velmi zajímavé místo, ale je tam keš, která se tam naprosto nehodí? ....Starobylý kostel v romantickém zákoutí na historickém místě, ke kterému se váže pověst - přímo si říká o legendovou keš či tajemnou mystery :) - no a vznikne tam keš o výpočtech  :blink: v jistém oboru, který s tímto atraktivním  místem nijak nesouvisí (název záměrně neuvádím). Pro mě je to naprostý nevkus a zklamání ze "zabitého místa". Taková keš přeci může být kdekoliv. Dočkám se, že např.  u Chrámu sv.Víta najdu jednou keš s názvem: Matematická olympiáda?? :wacko: Tohle mi v geocachingu hodně vadí a v mých očích ho to sráží. Nechci se tu obouvat do mysterek s různými tématy (určitě každá keš si jistě najde své publikum a fandy dle vkusu každého soudruha, jak se říká....), ani "mýt hlavu" někomu konkrétnímu. Zajímají mě vaše názory, zkušenosti, zážitky.


  • 9

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 832 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 11:15

Hmmm, zuřil jsem na jednom dálničním odpočívadle v Rakousku, kde nějaký ichtyl udělal T5.


  • 6

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#3 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 11:20

Tak tohle vnímám už hodně dlouho. Dva až tři roky už mysterky neluštím, nebaví mě to. Byla doba, kdy jsem luštil poměrně rád a bavilo mě to. Jelikož jsem si nechával postupy, tak jen občas přeluštím a odlovím do blue Year. Mám rád tradičky, multiny a Ec.


Tento příspěvek byl upraven od Loo36: 27 červenec 2015 - 11:21

  • 4

#4 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 11:22

Hmmm, zuřil jsem na jednom dálničním odpočívadle v Rakousku, kde nějaký ichtyl udělal T5.

Ahoj, nemám na mysli místa, kde keše z pohledu pravidel prostě být nesmějí/nemají....nýbrž "kulturní" úhel pohledu  :)


  • 0

#5 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 187 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 11:26

Naprosto souhlasím a také to píšu autorům keší, když vidím podobnou věc, že je škoda, že keš není věnována objektu, kde je umístěna...

Pokud se jedná jen o luštění pro luštění, tak pak ani občas nedám FP bod, i když je keš pěkná na pěkném místě, protože mi z keše zkazí dojem právě to, že je věnovaná něčemu úplně jinému...

 

Jinak dle nadpisu bych sem nezapomínal ještě další nevhodná umístění keší - ta fyzická...  Do rozebiratelných zdí, které se ničí, na památné stromy, uvnitř hřbitovů, na pomníky, křížky atp., kde díky nevhodné nápovědě či umístění člověk oblézá všechno možné atp. Ale to by bylo na další debatu...


  • 2

#6 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 11:28

Hmmm, zuřil jsem na jednom dálničním odpočívadle v Rakousku, kde nějaký ichtyl udělal T5.

Myslím, že tohle zakladatel vlákna neměl na mysli. Ale když už jsi se zmínil, já nemám rád keše na těch odpočívadlech, bývají zbytečně dost na očích. A ta tvoje T5, jestli je to ta co myslím, tak ta patří k tomu lepšímu, co se odpočívadel týká.


  • -2

P%C5%88ov.png


#7 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 11:35

Mě se úplně nelíbily dvě kešky, které byly doplněny sudoku GC143YZ_rokole, kde sudoku je řešitelné i bez zjišťování čísel u jednotlivých zastavení křížové cesty a GCY90K_broumovska-skupina-kostelu-bonus, kde mě navíc nenadchlo ani umístění finálky (přišlo mě to spíš jako hromada odpadků a dlouho mě rodina přesvědčovala, abych kešku hledal tam).
  • 0

#8 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 733 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 12:09

Tak z druhé strany:

 

A/ Je to opravdu zajímavé místo, takže už tam ta tradička přece je. Že není? Tak je to místo prostě volné...

 

B/ Owner udělá pěknou mysterku a pamětliv, že finále může být kdekoliv, dá keš někam, kde nebude na očích. Obratem obdrží do logů világoš, proč není finále na pěkném místě, že se tam kačerům nelíbilo, že tam není žádný výhled a že si zamazali boty o něco ošklivého, co tam při instalaci keše nebylo.

 

Co udělá dotyčný owner příště? Obsadí to pěkné volné místo.

 

Že se vám to nelíbí? Kdokoli z vás tam přece mohl včas dát tu tradičku...


  • 14

#9 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 12:50

Tak z druhé strany:
 
A/ Je to opravdu zajímavé místo, takže už tam ta tradička přece je. Že není? Tak je to místo prostě volné...
 
B/ Owner udělá pěknou mysterku a pamětliv, že finále může být kdekoliv, dá keš někam, kde nebude na očích. Obratem obdrží do logů világoš, proč není finále na pěkném místě, že se tam kačerům nelíbilo, že tam není žádný výhled a že si zamazali boty o něco ošklivého, co tam při instalaci keše nebylo.
 
Co udělá dotyčný owner příště? Obsadí to pěkné volné místo.
 
Že se vám to nelíbí? Kdokoli z vás tam přece mohl včas dát tu tradičku...

Tohle téma ale vůbec není o mysterkách, tradičku s názvem např."Matematické rovnice" lze u hezkého kostela založit také...je to geocachingové "neadrtálství". A máš pravdu...nelíbí se mi to.
  • 2

#10 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 733 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 13:01

Dobře, nejsem neandrtálec a protože chci, aby si kačeři o tom kostele něco přečetli, udělám o něm pěkný listing a mysterku, kde se půlka indicií bude hledat v něm a druhá půlka na kostele.

A zas tady budou kačeři, co budou řvát proč musí číst listing a kdesi cosi, že chtějí jenom zalogovat a jít.

Za odlov keše se neplatí, tak si nikdo nemůže nárokovat, aby owneři dělali keše jen a pouze podle jeho gusta.

 

A jestli se to někomu nelíbí tak znovu:

 

Kdokoli z vás tam přece mohl včas dát tu tradičku...


  • 5

#11 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 13:17

Tak ty nejproflaklejsi mista stejne uz davno tradicku maj. Pokud ne, asi nejsou az tak zajimavy. T5 na dalnicnim odpocivadle je parada. Furt lepsi nez magnet na odpadkovym kosi nebo neudrzovana locklock v odpadcich kolem nebo jeste v necem horsim. Paradni drive-in T5 nedavno vznikla na D1 a nechapu proc by to nekomu melo vadit, me se libila. Abych pravdu rekl vadej mi agresivni lidi co si myslej ze maj existovat jen ty kese co oni sami lovej a jiny se nemaj zakladat. Kdyz ji nechci, jedu dal. Ja zas jedu dal kdyz je u pumpy ta zaplivana 1.5/1.5 mikro a presto nerikam ze ji tam owner nema davat.

 

No a co se tyka tech zajimavejch mist, tak uz jsem se dokonce setkal i s nazorem, ze je dobre kdyz zajimavy misto je obsazene nejakou silenou multinou nebo mysterkou. Pac jinak (kdyz tam bude tradicka) by tam chodil kazdej jouda, misto by se proflaklo a zlikvidovalo. Tim samozrejme byly myslene prirodni zajimavosti mimo civilizaci, ne Karluv Most kam stejne prijde kazdej. A musim rict ze i tenhle nazor ma taky neco do sebe. Proste kazdy soudruh to vidi trochu jinak, proto je kazda kes jina.

 

Ja kese delim spis na dobry a spatny, nez ze bych resil ktera by mela bejt kde.

 

Jinak ale samozrejme kdyz na sebe tema kese a umisteni finalky (ale i stagi) pasuje, je to samozrejme velke plus.


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 27 červenec 2015 - 13:19

  • 9

#12 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 13:44

No mě na těch dvou uváděných vadilo, že když si venku zjistím indicie, že pak musím domů, řešit složité sudoku a pak se tam musím vracet pro odlov krabičky.
  • 2

#13 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 733 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 13:49

Tak třeba tady:http://www.lidovky.c...44_ln-video_mev


  • 0

#14 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 13:57

No mě na těch dvou uváděných vadilo, že když si venku zjistím indicie, že pak musím domů, řešit složité sudoku a pak se tam musím vracet pro odlov krabičky.

To jsem nejak nepochopil. Napred pises ze ti vadi ze to jde resit z domova a pak zas vadi ze by ses mel z terenu vracet domu resit sudoku. Tak nejak nevim co teda vadi vic.

 

Kes mam odlovenou a je resitelna od stolu, nikam se vracet nemusis. Je to mysterka a ne multina. V terenu si to projdes stejne, tak v cem je problem? Pokud tam nechces jit 2x nebo nechces resit tu silenost v terenu (coz bych asi nechtel), mas v pohode moznost pripravit to na gauci. Owner v listingu ani nenaznacuje ze bys mel indicie zjistovat v terenu. A dokonce to ma checker. Me to prijde hodne friendly a navic zajimavejsi nez jen samotny sudoku nebo samotne zjistovani indicii. I s touhle kesi jsem v pohode.


  • 1

#15 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 14:23

No to že to jde řešit i bez těch zjištěných čísel jsem zjistil až poté, co jsme si to prošli a dal jsem se do řešení toho sudoku a začal jsem to řešit bez doplnění číslic a čekal jsem, kdy si nebudu vědět rady a budu muset si těmito číslicemi pomoct. No zjistil jsem, že jsem to vyřešil i bez nich a tak další rok jsme pak kešku odlovili, když jsme se tam zase objevili na dovolený.
  • 0

#16 lasyma

lasyma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 14:37

No to že to jde řešit i bez těch zjištěných čísel jsem zjistil až poté, co jsme si to prošli a dal jsem se do řešení toho sudoku a začal jsem to řešit bez doplnění číslic a čekal jsem, kdy si nebudu vědět rady a budu muset si těmito číslicemi pomoct. No zjistil jsem, že jsem to vyřešil i bez nich a tak další rok jsme pak kešku odlovili, když jsme se tam zase objevili na dovolený.

Tak to jste dobří, já se o tuto keš pokouším asi tak tři roky, sudoku jsem zatím nevyluštila, ani s pomocnými indiciemi a zatím ani nenašla nikoho kdo by to svedl :-) Do její blízkosti ale jezdíme každý rok na sraz velorexů, letos už byl, tak si zase slibuju - do příštího roku ji musím vyluštit:-).

Ale i když ji nemám, na toto místo mám hezké vzpomínky, a jaká byla legrace při focení jednotlivých zastavení. Při prvním jsem si pěkně naaranžovala pejsana aby byl v záběru a ona se potom automaticky posazovala ke každému zastavení a bez fota neodešla :-)

A jinak - velké díky za váš skvělý program pro turistické známky, používám ho už roky :-)


  • 0

#17 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 15:23

Tohle téma ale vůbec není o mysterkách, tradičku s názvem např."Matematické rovnice" lze u hezkého kostela založit také...je to geocachingové "neadrtálství". A máš pravdu...nelíbí se mi to.

 

No jo, ale jsou lidi, kteri treba vubec nemaji radi kostely a nenapadne je, proc by u kostela mela byt keska venovana kostelu a ne matematicka. Pro ne je matematika treba zajimvejsi a kostel je pekne misto. Rozumim duvodu, proc se ti to nelibi, ale mne podobne pripady vestinou nechavaji klidnym.


  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#18 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 19:13

Jinak ale nektery umisteni jsou fakt trochu na povazenou. V Nemecku treba davat T5 normalne do mesta. Na stromy v parku, nebo proste na ulici, na silnicni mosty a podobny mista ktery by u nas nemely sanci projit. Tuhle jsem byl docela v rozpacich kdyz jsme dosli na finalku 5/5 multiny a zjistili ze je asi 15m vysoko na strome v parciku par kroku od krizovatky a kazdej na to vidi. Navic lockpickingova kes. Trochu jsem zavahal, kdyz jsem si predstavil jak nekdo zavola policajty a ja budu vysvetlovat co tam delam a navic proc mam tu sadu sperhaku na otevirani zamku. Tak takovyhle umisteni povazuju za diskutabilni. Jestli je to u kostela mi je fakt jedno, dokud to neni na spicce kostelni veze.


  • 4

#19 Atomic Chinchilla

Atomic Chinchilla

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 20:02

Tak třeba v Londýně na tě všude čumí nějaká kamera. Znervózňuje mě to. Tam je podle mně nevhodně umístěná každá druhá keš.

V ČR je spousta kešek "vtipně" uprostřed návsi, kačer je tam nenápadný jako nahý chlap na dámských záchodcích. O takové keši musí časem vědět půlka domorodců. Takovým se prostě vyhýbám, a o ownerovi si myslím svoje. 


  • 10

#20 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2015 - 20:11

Modrak: Tak ty asi hlavně lezeš a vyhledáváš rád kešule, které jsou jistou teréní výzvou. Takže asi je to pro Tebe zejména hlavně o tom výkonu, potažmo rád jsi za hezkou krabku na konci? Zrovna T5 mi nijak nevadí, přestože sám je nelezu. Ale co jsem měl možnost si všimnout, bývají často slušně a s rozmyslem postavené včetně listingu, mají většinou vztah k místu a v terénu nijak "nezaclánějí"...takže tohle zrovna není to, o cěm jsem psal, a co bych kritizoval. T5 na dálničním odpočívadle mi přijde jako dobrý nápad, pokud je vhodně umístěna a nepředstavuje bezpečnostní rizika pro lovce a ostatní....Zároveň ať si klidně je T5 vedle onoho kostela pokud bude mít vztah k tomu místu, i když se mi to jeví poněkud nezvyklé....
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama