Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Prémiové členství


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
99 odpovědí na toto téma

#41 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2017 - 14:07

Ale dokáže si po ukončení PM období BM zobrazit jejich listing? Já myslím, že ne, ale nemám jak ověřit...

 

Na stránkách GC ne, ale když si listingy stáhne, tak je má navždycky. Jenom je nedokáže zaktualizovat.


  • 0

#42 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2017 - 16:02

Poprvé ti určitě naskáčou body i za odlovy předtím, ale co vím, tak poté, co ti vyprší PM členství ti už přestanou nabíhat. Nebo to už opravili? Ptám se z vlastní potřeby. V současnosti mi PM vypršelo a vzhledem k malému počtu nálezů ani neloguji, že zaloguji najednou až si ho zase pořídím, abych mohl FP i dávat...

Asi ne. Měl jsem zkušební a body naskočily od začátku, a asi po roce a něco jsem pořídil plný PM a body se uz nesrovnaly (v poměru 1:10)
  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#43 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 15:02

Ahoj všem, za pár dní mi končí PM a chci prodlužovat, loni jsem to celé nějak zblbnul a protože jsem platil kartou naházel jsem vše podle skutečnosti, tudíž platba v eurech atd. pak mi ale někdo říkal, že když zadám region USA (nebo jiný kde se platí USD) tak vzhledem k tomu jaký je kurz dané měny na tom jde "vydělat" resp. zaplatit za roční PM méně. Funguje to tak pořád a není s tímto postupem nějaký problém?? :-) děkuji předem za odpovědi ;-)


  • -1

#44 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 18:55

Ahoj všem, za pár dní mi končí PM a chci prodlužovat, loni jsem to celé nějak zblbnul a protože jsem platil kartou naházel jsem vše podle skutečnosti, tudíž platba v eurech atd. pak mi ale někdo říkal, že když zadám region USA (nebo jiný kde se platí USD) tak vzhledem k tomu jaký je kurz dané měny na tom jde "vydělat" resp. zaplatit za roční PM méně. Funguje to tak pořád a není s tímto postupem nějaký problém?? :-) děkuji předem za odpovědi ;-)


30 Eur x 25,50 Kč = 765 ,-Kč
30 USD x 21 Kč = 630,- Kč
Ušetříš 135,-Kč za ROK, tedy necelé dvě krabičky cigaret, nebo (možná) 4 piva za ROK……..stojí Ti to za to ????????
Docela by mne zajímalo, jestli takto přemýšlí i jiné národy nebo jen Češi ????? …..a není to trochu ostuda ??????
  • -1

#45 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 19:07

1) ano, přemýšlí tak.

2) Ono nejde o ty peníze ale o fakt, že Groundspeak takto fakticky diskriminuje Evropu. Zkus třeba požadovat po cizinci cenu vyšší, než po Čechovi. To bude řevu, pokuta tě nemine. A Američanům to má projít? Jen proto, že oni jsou Američani? A vlastně jsme hned zpět u bodu 1.Ano, cizinci nejen, že budou takto uvažovat, budou dávat velmi hlasitě najevo. Ostatně, to už tu kdysi bylo a ceny pro cizince se násleně musely rovnat cenám pro Čechy.


  • 2

#46 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 19:47

Ahoj všem, za pár dní mi končí PM a chci prodlužovat, loni jsem to celé nějak zblbnul a protože jsem platil kartou naházel jsem vše podle skutečnosti, tudíž platba v eurech atd. pak mi ale někdo říkal, že když zadám region USA (nebo jiný kde se platí USD) tak vzhledem k tomu jaký je kurz dané měny na tom jde "vydělat" resp. zaplatit za roční PM méně. Funguje to tak pořád a není s tímto postupem nějaký problém?? :-) děkuji předem za odpovědi ;-)

 

 

Na stránce https://payments.geo...bership/payment vyplň všechno jak má být a jenom položky country a state (úplně dole) dej USA a nějaký jejich stát


  • 0

#47 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 19:50

1) ano, přemýšlí tak.
2) Ono nejde o ty peníze ale o fakt, že Groundspeak takto fakticky diskriminuje Evropu. Zkus třeba požadovat po cizinci cenu vyšší, než po Čechovi. To bude řevu, pokuta tě nemine. A Američanům to má projít? Jen proto, že oni jsou Američani? A vlastně jsme hned zpět u bodu 1.Ano, cizinci nejen, že budou takto uvažovat, budou dávat velmi hlasitě najevo. Ostatně, to už tu kdysi bylo a ceny pro cizince se násleně musely rovnat cenám pro Čechy.


Ta rozdílná cena není úplně jen tak z plezíru, jsou tam nějaké rozdíly týkající se platby DPH pro ne-U.S. zakazniky....
Ale jak moc to GS bolí, že zavedli, je druhá věc.

https://forums.geoca...comment=5616511

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 14 leden 2018 - 19:54

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#48 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 19:53

Docela by mne zajímalo, jestli takto přemýšlí i jiné národy nebo jen Češi ????? …..a není to trochu ostuda ??????

 

Jak uz psal ProKesTom neni to o tech par korunach. Neni to specialita Groundspeaku. Nektere veci, v mem oboru ruzne merici pristroje, neni mozne v USA koupit a nechat si je poslat do Evropy (nejen do CR ale skutecne cele Evropy, zbytek sveta nevim). Vzdy je odkaz na mistniho distributora. A tam jsou ceny VYRAZNE vyssi, podle vseho on sam uz dostane vyssi cenu. :(  A neni v tom jen doprava a clo. Jedine jine reseni je mit nekoho v USA, ten to koupi na sebe a uz bez problemu posle sem. Vsechny naklady plus jeho zisk (velky podle znamosti nebo cisteho byznysu) stale znamenaji usporu. No a protoze casto jde o pristroje v cene noveho auta tak uspora je vyrazna. A uvazuji tak vsichni, nejen cesi. Jenze to znamena mit nekoho kdo to koupi (jsou taci co z toho maji byznys), nekdy je problem se zarukou a servisem a v neposledni rade je to potreba dat nejak do ucetnictvi. Takze nakonec to vetsinou skonci nakupem nekde v EU. Otazka jak by to dopadlo, kdyby se takto nakupovalo vyrazne vice...

 

BTW: stylovejsi by zde bylo prirovnani tech 135kc k cca 50km vlakem nebo 4 litrum benzinu na vylet za keskama :)


  • 1

#49 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 20:10

...ale jo, máte pravdu že správná a spravedlivá by byla jednotná cena pro všechny.
Ale pak začneme srovnávat výši příjmů a koupěschopnost jednotlivých národů (nebo států??), začneme řešit proč někteří výrobci třeba telefonů vyrábí stejný tip ale s jinými parametry pro různé státy (a náhodou zrovna pro ČR jsou o něco horší), proč tel. operátoři mají jiné ceny pro ČR a jiné pro ostatní státy, proč třeba Němci vyrábí potraviny ve stejném obalu ale s jiným (horším) složením pro ČR a východ Evropy, proč ještě není jednotná cena za dálnice v Evropě atd., atd.
Jen si prostě myslím, že když něco nejsem schopen změnit tak se tomu holt přizpůsobím. ....a abych se kvůli 135,-Kč hlásil do jiného státu......na to jsem asi línej (a třeba s tím američani počítají...)
  • 1

#50 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 20:11

Ta rozdílná cena není úplně jen tak z plezíru, jsou tam nějaké rozdíly týkající se platby DPH pro ne-U.S. zakazniky....

 

Jasně. A čistě náhodou se DPH v zemích EU řídí kursem eura, zatímco ve zbytku světa kursem dolaru. Jiná pohádka by nebyla?


  • 3

#51 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 22:32

Platíš za službu v USA, na to přece DPH v Evropě nemá žádný vliv. Když platíš dolarech, nema na to vliv ani euro.
1) nevidím důvod, proč do formuláře vyplnit Amíkům relevantní údaje, vyplňuji první hodnotu, takže nějakou Alabamu, či co. Zemi, kde bydlím si můžou zjistit z karty, ale k čemu?
2) nevidím důvod, proč platit zbytečně o pětinu víc. Já si radši vypiju ty 4 piva nebo dám dobrý oběd.
  • 5

#52 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 22:43

Ahoj všem, za pár dní mi končí PM a chci prodlužovat,

 

Pokud chceš ušetřit ještě více a vydržíš žít a lovit nějakou dobu bez PM, tak počkej do jara, to mívá Groundspeak akci - PM za poloviční cenu. To už myslím stojí za počkání. Já už jsem to takhle využil dvakrát po sobě. Díval jsem se, PM mi končí 14.3. takže ta akce byla v tomto období a trvala asi měsíc. Někde ve foru najdeš myslím i vlákno k tématu. Výše zmiňovanou úsporu s platbou v dolarech jsem samozřejmě využil také.

Jo, a akci může využít jen ten, kdo nemá platné PM.


  • 1

#53 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 23:58

Jasně. A čistě náhodou se DPH v zemích EU řídí kursem eura, zatímco ve zbytku světa kursem dolaru. Jiná pohádka by nebyla?

Platíš za službu v USA, na to přece DPH v Evropě nemá žádný vliv. Když platíš dolarech, nema na to vliv ani euro

Uź to tady jednou řešilo, tak doporucuju napřed prostudovat, jestli se chcete dohadovat:
http://www.geocachin...e-2#entry447539

A musím zase ocenit, ze při té změně ceny na EUR tehdy řekli, ze pro stávající PM se cena měnit nebude a od té doby ponekolikate obnovuji za 30 USD, aniž bych musel měnit zemi...

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 15 leden 2018 - 0:06

  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#54 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2018 - 7:02

Taky jsem využil loňskou akci a čekám, jestli se bude opakovat. Ale vidím, že jsem v této sezóně našel zatím nejméně, co hledám, takže mi PM nepomohlo. Je to hlavně vyloveností okolí, necestuju daleko výhradně za keškami, spíš když někde jsem, koukám, co je tam. A na tom PM nic nezměnilo. Využívám ho prakticky jen k rychlému a legálnímu stahování keší do geogetu.


  • 0

#55 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2018 - 13:43

Mě na tom štve to, že to není jen pro USA, ale v eurech to účtujou jen státům EU - a to ještě jen některým. logické by bylo, kdyby to účtovali těm, kdo eurem platí, nevím, proč tam přidali i nás. Když tam dáte třeba Ukrajinu, máte to v USD. Já tam vyplnila adresu apartmánu kde jsme byli na dovolené v Chorvatsku (a to už Chorvatsko bylo členem EU), a mám to taky v USD.


  • 1

#56 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2018 - 14:22

No já jsem taky posledních pár let ubytovaný v Kyjevě.... <_<


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#57 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2018 - 13:43

To jsou ale prevíti. Celá léta si platím PM v EUR v CR, ale odteď už mně to naštvalo a dám si tam Ukrajinu... kurz je 25Kč/Eur a 20Kč/USD, tj 150Kč rozdílu... a za co? Prevíti...


  • 0

#58 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2018 - 14:07

To si představ, že jsem se bavil s jedním kačerem, který mi říkal, že mu nabízeli někde na webu "úžasně zvýhodněné" PM členství o 30% - za 800 Kč :-).

 

PS.: Nevím kdo přesně, nevím, jestli nečetl cenu před slevou, je to jedna paní povídala :-).

Já osobně teď chvíli PM nemám a čekám, co se z toho vyvine...


  • 0

#59 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2018 - 15:02

kurz je 25Kč/Eur a 20Kč/USD, tj 150Kč rozdílu... a za co? Prevíti...

 

Někde se to tu už probíralo. Detaily už si nepamatuji, ale s platbou v EUR narozdíl od USD jsou prý pro GS spojeny nějaké vícenáklady, tak tím se to snaží kompenzovat. Určitě se to dá dohledat. A 150 Kč je dnes už skoro cena jednoho oběda v ne moc nóbl restauraci, takže bych to tak nehrotil, když jde o roční poplatek (12,5 Kč rozdílu měsíčně).


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#60 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2018 - 15:23

A 150 Kč je dnes už skoro cena jednoho oběda v ne moc nóbl restauraci, takže bych to tak nehrotil,

 

Kdybych dal 150 Kč každému, kdo si o ně řekne, a nic za to nedá, tak umřu hlady.


  • 6




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama