Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Prémiové členství


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
99 odpovědí na toto téma

#81 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2018 - 16:41

Když něco zaplatíš Groundspeaku do USA, tak tam si z toho zaplatí daně. Když to platíš jako fyzická osoba, tak tě nějaká DPH nezajímá. GS taky nezajímá nějaká DPH.
Jiná věc je, pokud to členství platí právnická osoba z Česka.
Nevidím jediný morální důvod, proč je cena v jedné měně skoro o čtvrtinu dražší. I ti případné DPH je menší. To radši, jak tu někdo psal, pozvu autora GeoGetu na pivo ;-)
  • 0

#82 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2018 - 18:10

A nezapomnely ceske shopy upravit cenu podle aktualniho kurzu? Vzdyt 800 byla cena kdyz byl dolar za 25-26kc.
  • 0

#83 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2018 - 19:33

Tak když šel dolar nahoru, tak obchody měly "staré zásoby" a nabízely výhodnější nabídky. Dnes je to naopak... Plně je chápu, chtějí prodat staré zásoby a určitě se najdou tací, kteří to koupí (pro jednoduchost).

 

Jen tak z legrace jsem si našel nabídky... Nejlevnější za 799 Kč po slevě :-).

Ale našly se i jiné perly. Na Heurece jediné 2 nabídky - 890 Kč a 1100 Kč! A to se podržte, ta s 1100 Kč si účtuje 100 Kč za dopravu :-). Viz. příloha.

PM-1100.jpg


  • 1

#84 pekres

pekres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2018 - 9:15

Tak když šel dolar nahoru, tak obchody měly "staré zásoby" a nabízely výhodnější nabídky. Dnes je to naopak... Plně je chápu, chtějí prodat staré zásoby a určitě se najdou tací, kteří to koupí (pro jednoduchost).

 

Jen tak z legrace jsem si našel nabídky... Nejlevnější za 799 Kč po slevě :-).

Ale našly se i jiné perly. Na Heurece jediné 2 nabídky - 890 Kč a 1100 Kč! A to se podržte, ta s 1100 Kč si účtuje 100 Kč za dopravu :-). Viz. příloha.

attachicon.gifPM-1100.jpg

 

 

Ten screenshot je tedy opravdu síla....


Tento příspěvek byl upraven od pekres: 08 únor 2018 - 9:16

  • 0

#85 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2018 - 10:57

Když něco zaplatíš Groundspeaku do USA, tak tam si z toho zaplatí daně. Když to platíš jako fyzická osoba, tak tě nějaká DPH nezajímá. GS taky nezajímá nějaká DPH.
Jiná věc je, pokud to členství platí právnická osoba z Česka.
Nevidím jediný morální důvod, proč je cena v jedné měně skoro o čtvrtinu dražší. I ti případné DPH je menší. To radši, jak tu někdo psal, pozvu autora GeoGetu na pivo ;-)

To není pravda, správně viz např:

http://www.money.cz/...2015-ke-zmenam/


  • 0
Vložený obrázek

#86 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2018 - 11:54

To není pravda, správně viz např:

http://www.money.cz/...2015-ke-zmenam/

 

Hezky sepsaný souhrn, potvrzuje to, co jsem psal o povinnosti Groundspeaku platit DPH v každém státě EU podle místa spotřebitele. Daň z mnou zaplaceného PM tedy putuje českému berňáku.

 

Protože mě téma zajímá i z ne-geo důvodů, zkusil jsem přečíst si o tom víc, a zdá se, že v USA se za on-line služby neplatí žádná prodejní daň (viz např. zde). To by znamenalo, že v USA zaplacených $30 (= 614 Kč) jde komplet do kapsy GS. Totéž zřejmě platí i pro většinu států mimo USA a EU.

 

V EU je však situace jiná, od roku 2015 musí poskytovatelé on-line služeb platit DPH podle místa spotřebitele. Z 30 € (= 757 Kč) zaplacených u nás (21% DPH) získá GS 625 Kč, a např. v Maďarsku (27% DPH) jen 596 Kč.

 

To by vysvětlovalo i to, proč GS nijak nepostihuje průhledné podvůdky s falešnou deklarací státní příslušnosti: Dostanou svých $30 bez nutnosti odvádět evropskou DPH a jsou z obliga - podvodu se nedopouští oni, ale uživatel, který uvedl nesprávnou státní příslušnost. Jediný, kdo ostrouhá, je státní pokladna.


  • 2

#87 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2018 - 13:55

V tom případě jsem právě odbal stát na daních... jsem hrdina! :) Od letoška buslím na Ukrajině... stejně je pro amíky celá střední evropa rusko, tak co...


  • 0

#88 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2018 - 13:58

Nicméně ješte zbývá nějak vyřešit problém s převodem Kč na USD, PayPall mi nabídl 22Kč a MBank 22,50 zhruba... prevíti, berou si provizi, když CNB uvádí 20,12... tohle nijak obejít nejde, ne? Jedině mít účet v dolarech...


  • 0

#89 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2018 - 14:01

Btw tohle je spíše do depresivního koutku, dneska se víc vyplatí vzít si na lyře do rakous hotovost nakoupenou za výhodnější kurz tady než tam platit kartou... neměla by EU tohle nějak srovnat? Aby byl kurz určený CNB závazný nartvrdo pro všechny? Nebo je to na EU moc konkrétní věc a radši se soustředí na handrkování?


  • 0

#90 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2018 - 14:07

Aha, tak jsem se mýlil.  :unsure:

 

Jestli to tedy chápu správně, tak US firma poskytující služby do zahraničí mimo EU DPH neplatí. V případě je služba poskytována do EU, tak si firma může zvolit jednu se zemí EU a v té podá elektronicky daňové přiznání, pošle peníze a Evropani už si je nějak přerozdělí. 

To už mi docela dává smysl.

 

Paradoxní je, že pokud by PM nebylo služba, ale zboží, tak by při ceně 30 USD bylo jakožto zboží nepatrné hodnoty od DPH osvobozeno.


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#91 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2018 - 14:19

Nicméně ješte zbývá nějak vyřešit problém s převodem Kč na USD, PayPall mi nabídl 22Kč a MBank 22,50 zhruba... prevíti, berou si provizi, když CNB uvádí 20,12... tohle nijak obejít nejde, ne? Jedině mít účet v dolarech...

 

Mít kartu u banky s lepším kursem - což bude libovolná jiná než mBank.


  • 0

#92 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2018 - 15:38

http://tyinternety.c...ta-cestovatele/
Nebo zkuste tohle, funguje v pohode. Zdarma si tam muzete udelat i virtualni kartu. Mam to asi mesic, ted jsem s tim kupoval neco z mexica a v pohode.
Jinak clenstvi jsem vzdy platil levneji v usd a platil paypalem, nebo kartou, ted uz ani nevim.

Edit:
Pisou tam, ze virtualni karta stoji 6€, ale me nic nestala. Jen jsem si musel ucet nabit alespon 10, nebo 20€. Mozna je to tim, ze je to starsi clanek.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 08 únor 2018 - 15:44

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#93 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2018 - 17:46

No, mysakf má pravdu. Situace se změnila za 10 let. Zajímal by mne mechanismus či princip toho, co motivuje US firmu sledovat, odkud jsou zákazníci a jaké tam platí daňové zákony. Když nikomu nic nepřiznají, tak se nikdo nemůže nic dozvědět.
Mohl by se nějaký europlatič napsat DIČ, které má na dokladu? Pokud tedy neplatil skrz prostředníka. Jsem se díval do registru, Groudspeak to nezná. Ale je možné, že je registrován v jiné zemi.
  • 0

#94 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2018 - 17:46

Hezky sepsaný souhrn, potvrzuje to, co jsem psal o povinnosti Groundspeaku platit DPH v každém státě EU podle místa spotřebitele. Daň z mnou zaplaceného PM tedy putuje českému berňáku.

 

Protože mě téma zajímá i z ne-geo důvodů, zkusil jsem přečíst si o tom víc, a zdá se, že v USA se za on-line služby neplatí žádná prodejní daň (viz např. zde). To by znamenalo, že v USA zaplacených $30 (= 614 Kč) jde komplet do kapsy GS. Totéž zřejmě platí i pro většinu států mimo USA a EU.

 

V EU je však situace jiná, od roku 2015 musí poskytovatelé on-line služeb platit DPH podle místa spotřebitele. Z 30 € (= 757 Kč) zaplacených u nás (21% DPH) získá GS 625 Kč, a např. v Maďarsku (27% DPH) jen 596 Kč.

 

To by vysvětlovalo i to, proč GS nijak nepostihuje průhledné podvůdky s falešnou deklarací státní příslušnosti: Dostanou svých $30 bez nutnosti odvádět evropskou DPH a jsou z obliga - podvodu se nedopouští oni, ale uživatel, který uvedl nesprávnou státní příslušnost. Jediný, kdo ostrouhá, je státní pokladna.

Je pravda, že to změnili (platba USD->EUR) v roce 2015.

Psala jsem dotaz na "centrálu" a zatím mi odpověděli, že to převedli z důvodu, abych s tím neměla vyšší výdaje za poplatky. Jejich vyjádření si trochu odporuje, tak uvidím, jestli se doberu nějaké rozumné odpovědi. 

Ty peníze navíc neřeším, jen nevím, proč mi měnu změnili, když stejně platím přes PayPal.


  • 0

#95 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2018 - 17:52

No, mysakf má pravdu. Situace se změnila za 10 let. Zajímal by mne mechanismus či princip toho, co motivuje US firmu sledovat, odkud jsou zákazníci a jaké tam platí daňové zákony. Když nikomu nic nepřiznají, tak se nikdo nemůže nic dozvědět.
Mohl by se nějaký europlatič napsat DIČ, které má na dokladu? Pokud tedy neplatil skrz prostředníka. Jsem se díval do registru, Groudspeak to nezná. Ale je možné, že je registrován v jiné zemi.

Kromě nějakého Invoice number jsem ve výpisech nic (kromě částky) nenašla, čím by se dalo vyhledat, kde mají založený účet. A to Invoice number je mi k ničemu, když mi nepošlou tu Invoice.


  • 0

#96 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2018 - 19:57

Nicméně ješte zbývá nějak vyřešit problém s převodem Kč na USD, PayPall mi nabídl 22Kč a MBank 22,50 zhruba... prevíti, berou si provizi, když CNB uvádí 20,12... tohle nijak obejít nejde, ne? Jedině mít účet v dolarech...


Kreditka od Hello bank (byvaly Cetelem). Kurz blizko stredu. Navic vraceji 1% z utracene castky. Jak to maji s debetkou nevim.
  • 0

#97 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2018 - 22:04

... Zajímal by mne mechanismus či princip toho, co motivuje US firmu sledovat, odkud jsou zákazníci a jaké tam platí daňové zákony. Když nikomu nic nepřiznají, tak se nikdo nemůže nic dozvědět....


Cítí povinnost respektovat zákony zemí, ve kterých působí? Já vím, absurdní představa...

 

Psala jsem dotaz na "centrálu" a zatím mi odpověděli, že to převedli z důvodu, abych s tím neměla vyšší výdaje za poplatky. Jejich vyjádření si trochu odporuje, tak uvidím, jestli se doberu nějaké rozumné odpovědi.


Schopnost GS vysvětlit tuhle změnu byla tragická už v roce 2015.


  • 4

#98 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 6:47

Oni působí v USA. Divná je povinnost respektovat zákony země, kde působí jejich zákazníci. Někdo zaplatí z Tanzanie, jiný za Zimbabwe a oni hned musí studovat zákony těchto zemí a posílat tam daně. ;-)
  • 0

#99 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 9:07

Nicméně ješte zbývá nějak vyřešit problém s převodem Kč na USD, PayPall mi nabídl 22Kč a MBank 22,50 zhruba... prevíti, berou si provizi, když CNB uvádí 20,12... tohle nijak obejít nejde, ne? Jedině mít účet v dolarech...

 

S tím PayPal - standartně je nastavený jejich kurz. Ale jde nastavit kurz vlastní banky pokud platíš z účtu. Třeba Airbank má ten kurz lepší než oni. Popis nastavení není složitý a na netu jsou i videa. Při velkém, nebo častých nákupech se to vyplatí.


  • 1
když vidím díru, musím do ni.

#100 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2018 - 16:02

... neměla by EU tohle nějak srovnat? Aby byl kurz určený CNB závazný nartvrdo pro všechny? Nebo je to na EU moc konkrétní věc a radši se soustředí na handrkování?


Uff, to snad ne ;-o. A co takhle srovnat cenu rohlíků, mlíka a výši platů, aby všichni měli stejně.... To už tu jednou bylo a dekuju nechci.
Prachy jsou zboží stejně jako ty rohlíky......
  • 3

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama