Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 3 Hlasů

a:Drake 5.00


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
363 odpovědí na toto téma

#101 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2015 - 7:24

Další problém, včera (2.9.2015) jsem našel novou, právě publikovanou kešku, napsal a hned odeslal log. Dnes jsem si chtěl naimportovat kešku do geogetu, dal jsem tedy vyfiltrovat "podle naposledy upraveno" s datem 1.9.2015 a seznam vyexportoval jako GPX. Ten jsem naimportoval do Geogetu a zde jsem měl nález s datem 1.9.2015 0:00, ačkoliv měl být 2.9.2015 18:25. Koukám do vyexportovaného GPX souboru  a zde je u logu tato položka:

<groundspeak:date>2015-09-01T22:00Z</groundspeak:date>

Navíc v textu logu zde není uveden automaticky vkládaný čas (v šabloně logu mám [T][L]). Ten se tedy asi objeví až po zpětné aktualizaci z webu po odeslání logu....


  • 0

#102 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 20:51

Pokud problém se "zaseknutím" GPS skutečně nastával pouze v případě, že v nastavení bylo aktivováno její vypínání, pokud není potřeba, tak jsem chybu našel a (snad) odstranil. Verze 5.02 odchází na Google Play.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#103 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 22:59

Omyl. Já (Nexus 5) ani Naty* (Sony M2) nastavené vypínání nemáme a zasekává se to každou chvíli.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#104 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 6:30

Pokud problém se "zaseknutím" GPS skutečně nastával pouze v případě, že v nastavení bylo aktivováno její vypínání, pokud není potřeba, tak jsem chybu našel a (snad) odstranil. Verze 5.02 odchází na Google Play.

 

nevim, zda to je duvod zasekavani, ale me se od te doby poloha nezaseka. Co me vis stve (no spis uz dost sere a vytaci) je neustaly pad aD kdyz se chci podivat na neodeslane logy ajelikoz nevyskoci moznost odeslat chybu tak to nemam ani jak dat vedet, co to zpusobuje. Opravdujen snad poslat ukazkove video, ale to ti asi prd rekne.


  • 0

#105 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 17:50

Včera jsem udělal update na 5.0.1 a za pár hodin na 5.0.2.

Při každém uložení logu se vztekal, že se nemůže spojit s API Groundspekau. Nechápu, proč to k uložení logu chce, nikdy se mi to takhle nechovalo.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 13 září 2015 - 17:51

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#106 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 17:54

Dnes se mi pozice nezasekla ani jednou, takze nechci zakriknout, ze zasekavani gps je ostraneno:) aplikace mi nicmene padla 2x. Log nemam, ale jsem si jist, ze jednou padla kvuli prepnuti z horizontalu do vertikalu. CatLog jsem udelal k minule verzi, ale to asi nema smysl posilat, ne?
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#107 lusk665

lusk665

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 21:49

Nevim jestli se to jiz neresilo v souvislosti s nefunkcim hledanim v ADplus. Ale pravdepodobne se zmenila funkcnost tlacitka Hledani (databaze) na hlavni obrazovce. Drive ve verzi 4 po stisku Hledani probehlo opravdu hledani podle zadaneho Filtru. Pokud bylo ve Filtru zadan parametr Nenalezeno, tak se po nalezu kese a navratu do seznamu v Hledani kes jiz neobjevila. Nyni se v Hledani po opetovne stisku seznam vyfiltrovaných kesi neaktualiuzeje. Musim jit do Filtru znovu vyfiltrovat....docela opruz.

 

Dalsi poznatek s nahodnou chybou: spustim Filtr vyjede seznam kesi, prejdu na kes., nasledne se vratim do filltru dam znovu vyhledat a vyjede seznam treba jen dvou kesi aniz bych menil podminky filtru. Vsiml jsem si, že se toto deje vetsinou, kdyz nemenim polohu. Pri zmene polohy GPS nebo zmene referencniho bodu se filtr provede spravne.

 

Pouzivam AD Plus 5.02 na androidu 5.0.2, Sony Xperia Z1 Compact


  • 0

62st - Sony Xperia X- a.Drake - GeoGet


#108 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 23:30

Jo, jedna chyba, ktera nema na funkci vliv, teda dve. Kdyz dam vyhledavat kese live a zapne se odpocitavani pri stahovani dalsi trictky, tak kdyz sjedu uplne dolu, tak se grafika odpocitavani zasekne. A druha chyba je, ze se mi tam stackujou ty okna odpocitavani.. stahoval jsem cca 100 kesi a mel jsem tam ty odpocitavaci okna dve a pak tri. Ale vzdy jen jedno aktivne odpocitavaci. Snad me chapete :)
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#109 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 22:15

Jen takový dotaz. Před nedávnem tu proběhla stížnost, že když neodesíláme chybová hlášení po pádu adrake, tak se Ludek nemůže podívat, kde je chyba. Začal jsem je tedy důsledně odesílat včetně systémových protokolů (někdy jde i o desítky hlášení denně). Ptám se tedy: má opravdu smysl to posílat, nebo to jde rovnou do \dev\null ?


  • 0

#110 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 7:08

Předpokládám, že máš na mysli systémem nabízené odeslání hlášení. To se sbírá na Google Play, kontroluju to tam, ale desítky hlášení denně tam nemám. Jsou tam jen jednotky týdně. Tak nevím, buď to od tebe neodchází nebo mají soudruzi z USA někde chybu.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#111 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 9:19

Předpokládám, že máš na mysli systémem nabízené odeslání hlášení. To se sbírá na Google Play, kontroluju to tam, ale desítky hlášení denně tam nemám. Jsou tam jen jednotky týdně. Tak nevím, buď to od tebe neodchází nebo mají soudruzi z USA někde chybu.

 

Měly by tam být maily z gmailů mikeant62 a bubua76. O víkendu jsme lovili zubatou žábu a padalo to jako švestky. Nevím co se děje se systémovým hlášením, když nejsou mobilní data - zda čeká až budou nebo se zahodí...

 

Každopádně jsou ti ta hlášení k něčemu? Dá se z toho něco vyčíst (proč aplikace spadla)?


  • 0

#112 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 9:22

Hlášení o pádech jsou anonymní, žádný mail odesílatele Google neposílá. Pokud nejsi online, tak se ani nic nepošle. Nevím o tom, že by v systému měli nějakou frontu a čekali na připojení.

 

Pokud hlášení dorazí, tak se s něj něco vyčíst dá. Jinak by se to nedělalo, že.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#113 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 10:24

Hlášení o pádech jsou anonymní, žádný mail odesílatele Google neposílá. Pokud nejsi online, tak se ani nic nepošle. Nevím o tom, že by v systému měli nějakou frontu a čekali na připojení.

 

Pokud hlášení dorazí, tak se s něj něco vyčíst dá. Jinak by se to nedělalo, že.

 

Aha, to jsem netušil. Ono se to hlášení totiž ptá, ze kterého účtu se má odeslat.

OK, budu tedy zásobovat dalšími hlášeními, snad to ve vývoji pomůže. Díky za info.


  • 0

#114 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2015 - 11:32

aha, tak to ode mne nic nečekej, jsem online akorát pod WiFi, a to zase většinou v terénu není

 

 

mimochodem, co je s tím ukládáním FN ?


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#115 324katchka

324katchka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2015 - 7:29

můžete mi někdo doporučit 7" tablet, případně jeho parametry, tak aby mi na  něm jel v pohodě a:drake?

Fakt už na tu malou obrazovku Oregonu 300 bez brýlí moc nevidím.

 

Díky


  • 0

#116 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2015 - 7:45

já mám tenhle https://www.alza.cz/...ny-d2121052.htm
je tedy 8" a možná nevýhoda, že má Android 4.4, takže je tam problém, že SD karta je jen pro čtení
  • 0

#117 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2015 - 7:49

To je torchu zkreslujici pohled...  na Adnroid 4.4 je SD karta i pro zapis, jen si nemuzes bezhlave zapisovat kamkoliv, ale jen do k tomu urcenych mist. Neni problem provozovat cely adrake na karte!


  • 0

#118 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2015 - 7:51

K tomu tabletu ještě jeden dotaz. Objevuje se tam jako trvalá lišta na okraji základní nabídka, která je na mobilu pouze na úvodní obrazovce (filtr, hledat, mapa, poslední keše, atd.). Jde to nějak vypnout, aby se to tvářilo jako na mobilu?


  • 0

#119 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2015 - 7:54

K tomu tabletu ještě jeden dotaz. Objevuje se tam jako trvalá lišta na okraji základní nabídka, která je na mobilu pouze na úvodní obrazovce (filtr, hledat, mapa, poslední keše, atd.). Jde to nějak vypnout, aby se to tvářilo jako na mobilu?

 

Nejde, ale menu jde zastrcit doprava, že z něj zbudou jen ikonky. Jsem si vědom, že to není úplně dokonalé, reaguje to trochu ztěžka, ale jde to.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#120 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2015 - 8:08

To je torchu zkreslujici pohled...  na Adnroid 4.4 je SD karta i pro zapis, jen si nemuzes bezhlave zapisovat kamkoliv, ale jen do k tomu urcenych mist. Neni problem provozovat cely adrake na karte!

A kde tedy musí být ten adresář a:Drake na té SD kartě, aby byl i pro zápis?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama