Přejít na obsah


Fotka

Luxace ramene - zkušenosti, rady


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2015 - 9:28

Před cca 3-mi týdny se mi při pádu na roller skates, podařilo vyhodit si rameno. Bolest to byla slušná, nepamatuju se, že by mě kdy co, tolik bolelo (a to mám za sebou i 3-denní "rozcházení" zlomenýho kotníku, ale možná jsem jen od mládí "změkl").  Poté co mě to v celkové anestezii nahodili, jsem dostal ortézu s tím, že ji mám nosit 3 týdny. Za týden, při kontrole byl v nemocnici jinej doktor a ten mě řekl, že 3 týdny jsou určitě málo a že s tím nesouhlasí a že mám mít tu ortézu minimálně 6 týdnů, podotýkám, že tohle rozhodl od stolu aniž by viděl jediněj rentgen nebo cokoliv jinýho. Jen se mě ptal jestli to bolí a jak se cítím. Když jsem se ho ptal na rotátorovou manžetu, tak mě jen odpověděl co řeším tak brzy, že mám počkat až opadne otok a zmizí hematomy.

 

Prohledával jsem internet a vůbec z toho nejsem moudrej. Většinou se píše ortézu 3 týdny a pak začít pomalu rozcvičovat, někde 3 týdny a závěs na šátku, ale našel jsem i těch 6 týdnů klidu. 

Mě 6 týdnů připadá strašně dlouhá doba a mám dost velký obavy jak a jestli vůbec to potom půjde rozhýbat. Teď poctivě nosím ve dne v noci ortézu už 3 týdny a kousek a už mě to moc nebaví...

Zajímalo by mě jestli je tady nějakej doktor, rehabilitační pracovník nebo fyzioterapeut, který by mě k tomu mohl napsat svůj názor. Samozřejmě uvítám i jakýkoliv příspěvek od v minulosti podobně "postižených jedinců"

 

Předem díky za reakce.


  • 0

#2 hofic

hofic

    hofic

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2015 - 9:35

Z vlastní zkušenosti bych to neuspěchal.Já to udělat a pak rameno vypadáválo čím dál častěji až jsem musel na kudlu.
  • 0

#3 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2015 - 9:39

Taky jsem musel pod noze a ted uz dobry. U me to po prvnim vyhozeni taky vypadavalo celkem pravidelne, ale nasledne mi vysvetlil doktor, ze jsme mel "volne" ty ramenni jamky, takze prvni vyhozeni to zhorsilo tak, ze by ani rok s ortezou nepomohl!  Vlastne mi rekl, ze bych mel jit na operaci i s druhym ramenem - preventivne! Jinak to operovane rameno ztratilo tak 20 hybnosti, ale nejak mi to nevadi.


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#4 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2015 - 10:55

A co teda zkusi zajít za tím prvním doktorem, co ti to ošetřoval?


  • 0

#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2015 - 12:06

Co se rohybani tyka, tak ja mel nohu v sadre 7 tydnu a rozhejbalo se to. Trvalo to dlouho, jeste dyl jsem se pak bal tu nohu "normalne" zatezovat - vyuzivat, ale pokud se bojis jen toho rozhybani, tak bych rekl, ze to nebude tak velky problem.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2015 - 21:34

Neprohledávej internet!
Tam totiž v lepším případě zjistíš, že Ti ta ruka upadne, v tom horším se dozvíš, že jsi už dávno po smrti...
Až Tě to nebude tak bolet, tak to prostě rozhýbej.
Dr. House® :-)
  • 0

#7 Millanu

Millanu

    Millanu

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2015 - 21:53

Ničemu z toho nerozumím ale přeju ti brzké uzdravení


  • 2

#8 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2015 - 4:31

Dík za téma! Určitě se vybodni na internet a dělej, co řeknou doktoři...

Vy, co jste už byli na operaci: jak dlouho jste kvůli ní byli v nemocnici a za jak dlouho po ní se dá jít do sedavého zaměstnání? A jak dlouho trvala rehabilitace? Díky za odpovědi!

V mládí jsem si totiž taky vykloubila rameno, kamarádi mi ho nahodili zpátky a k doktorovi jsem nešla. Po pár letech mi rameno začalo vypadávat při určitých pohybech nebo při únavě, a to se děje čím dál častěji, v současné době tak průměrně jednou za čtrnáct dní ;(! Tak začínám přemýšlet o operaci...
  • 0

#9 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2015 - 5:42

Jessie: nojo, nemáš se prát!

 

Já jsem před pár lety spadla z kola na odlehlý lesní cestě a vykloubila si kotník + tříštivá zlomenina lýtkový kosti. (mobil jsem žádnej neměla samozřejmě :D) Nahodila jsem si to sama hned, jak jsem se probrala, a pak dojela s tou nohou ještě asi 3 km na kole do civilizace. U doktora jsem teda byla :D a pak tejden v nemocnici a následně ještě dvě další operace na vyndavání těch želez, co mi tam napoprve narvali :D. Ale proč to píšu: Kdyby to bejval byl jen ten kotník, asi bych taky byla v pokušení po nahození chvíli posedět a pak dokončit výlet. Jenomže u doktora se ukázalo, že při tom vykloubení taky popraskaly ňáký vazy a museli to sešívat. 3 měsíce jsem na to nesměla stoupnout a další tři měsíce jen lehce - ty vazy se ukázaly bejt daleko vážnějším zraněním než ňáká blbá zlomená kost. Takže bych doporučovala to radši nepodceňovat, ale, jak už jsem psala, jestli ti ten druhej doktor nesed, tak zajdi znovu za tím prvním. To, že se ani nepodívá, jak se léčení zranění vyvíjí, a hned je chytřejší než kolega, to je dle mě opravdu divný a důvěru to nebudí


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 08 srpen 2015 - 5:42

  • 0

#10 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 10:08

A co teda zkusi zajít za tím prvním doktorem, co ti to ošetřoval?

 

To bych možná irág, jenže jsem byl asi v největší nemocnici v Brně (protože to bylo nejblíž) a tam sehnat toho konkrétního doktora bude asi celkem voptuz. Navíc mám teda obavy že se mezi sebou navzájem ani neznají.

 

...  a vykloubila si kotník + tříštivá zlomenina lýtkový kosti. (mobil jsem žádnej neměla samozřejmě :D) Nahodila jsem si to sama hned, jak jsem se probrala, a pak dojela s tou nohou ještě asi 3 km na kole do civilizace...

 

Noo, tak to byl velmi slušnej výkon, by mě i celkem zajímalo, co ti na to tenkrát v nemocnici řekli.

 

Jenomže u doktora se ukázalo, že při tom vykloubení taky popraskaly ňáký vazy a museli to sešívat. 3 měsíce jsem na to nesměla stoupnout a další tři měsíce jen lehce - ty vazy se ukázaly bejt daleko vážnějším zraněním 

 

Přesně tohle jsem chtěl vědět - jak moc často se to stane, že máš poškozený i vazy, ale to jsem se bohužel nikde nedočetl. Zlomený kosti mě nezajímají (pokud jsou teda zlomený normálně) to sroste, ale vazy a svaly jsou daleko větší pakárna...

 

BTW už jsem se rozhodl jak budu pokračovat s léčbou - v úterý končí 4-tej týden co mám ortézu, takže si skočím koupit závěs a dál to budu nosit jen na závěsu.


  • 0

#11 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 12:18

vykloubila si kotník + tříštivá zlomenina lýtkový kosti. (mobil jsem žádnej neměla samozřejmě :D) Nahodila jsem si to sama hned, jak jsese probrala, a pak dojela s tou nohou ještě asi 3 km na kole do civilizace.

 

:o Axe Wielding Nuns?

 

http://www.songlyric...ng-nuns-lyrics/


  • 0

#12 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 13:44

no, co rict, ... dam svoji zkusenost
pred 25 lety jsem se na bramborove brigade popral se spoluzakem, v situaci, kdy jsem upadl na zada, musel jsem uhnout hlavou do prava, bo mi jinak rozslapnul tezkou botou oblicej. po dopadu jeho nohy mi leve rameno odpochodovalo smerem dozadu. to je opravdu, ale opravdu o hodne bolestnejsi, nez kdyz vypadava dopredu,
od te doby mi ruka z ramene vypadavala pomerne casto, pri volejbale, pri skoku do vody na sipku.
jedine reseni, jak to dostat do kupy bylo a je sednout si prislapnout si nohou prsty u ruky, natahnout se a volnou rukou dat ramenni kloub do spravne polohy. potom je to cca 14 dni na satku bez pohybu.
celkem mi ruka z ramene vypadla 12 krat, naucil jsem se s tim zit. lezu pro kese na stromy, atd, ale vzdy mam na pameti, ze leva ruka me muze zradit.
ps. pokud bych se setkal znovu s byvalym spoluzakem, ...
  • 0

#13 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 18:36

Noo, tak to byl velmi slušnej výkon, by mě i celkem zajímalo, co ti na to tenkrát v nemocnici řekli.

 

Tak tim to ještě nekončilo, ta civilizace byla Stará Boleslav, tam jsem si pučeným telefonem přivolala kamaráda, bydlícího v okolí, aby se mi postaral o kolo, a v jeho doprovodu jsem vlakem dojela z Brandejsa do Prahy a z nádraží metrem a autobusem domů, a odtamtud mě teprve odvezly sestry do nemocnice - do TÉ nemocnice, kterou jsem sama chtěla, a ne tam, kam by se zamanulo nějakýmu sanitkářovi, že jo :D! V nemocnici na to řekli, že to mam zlomený :D.


  • 0

#14 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 20:54

Jacko, Jacko. To je přesná ukázka toho, co nikdy nedělat, se zlomenou nohou nebo i jenom přetrhanýma vazama  v kotníku: hlavně nechodit a nehýbat s tím. Jinak se to tam všechno dotrhá a domasakruje a pak se to hojí déle a s komplikacema .Kdyby sis zavolala do toho lesa záchranku, oni by Ti to zafixovali, zrentgenovali  a pak bys mohla začít smlouvat, kdeže se chceš léčit a jak. Ještě štěstí, že sis při tom běhání s tříštivou zlomeninou nepropíchla tepnu nebo nepřetrhla nerv.


  • 0

#15 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 20:59

Hele, kdybych byla v tom lese dělala Hůůůůůůůůůůůůůůůůůůů, tak jsem tam ještě dneska :D! Nevíš jak jsem si měla asi tu záchranku zavolat? Navíc jsem fakt nevěděla, že to mam zlomený, myslela jsem si, že to je jen vymknutý. a to jsem krááááááásně spravila, za to mi pochválili.


  • 0

#16 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 21:07

Nojo, ty máš andělskou ochranu. :) Já mluvím ze zkušenosti našeho souseda, kterej taky statečně z lesa dobelhal a natržený vazy si úplně urval.


  • 0

#17 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 21:12

Lepší urvaný vazy než bídně zahynout hladem a žízní uprostřed lesa. BTW, ta noha je víceméně v pořádku, jen se bojim na ní doskočit z vejšky. Což je od operace kolena na tý druhý noze kapku problém, páč teďko abych doskakovala leda rovnou na hubu :D.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka