Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 2 Hlasů

Mám si logovat kešku kterou jsem pomáhal dělat?

pravidla doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
85 odpovědí na toto téma

#81 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2017 - 7:52

Představuji si, jak by mělo xTF správně vypadat, když by se žádné co-xTF neuznávalo (otázku, KDO to má jako uznávat pomíjím).
Na místě se sejde skupina hledačů, hledají až konečně jeden najde. Nález ohlásí hlasitým: "Mám!". Ostatní se nyní musí vzdálit alespoň 50 metrů od aktuální pozice nálezce a zavřít oči. Nálezce se zapíše, uschová krabičku a hlásí: "Pokračujeme!" Nevím přesně, jak to zařídit, aby se v čase logování nemohl přiblížit někdo, kdo netuší, že teď je hledací timeout.
Přijde mi to ještě absurdnější, než všechny ty ABC hony, vyplňování nejrůznějších tabulek, čištění map...
  • 4

#82 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2017 - 8:44

Chtěl-li by někdo být FTF lovcem, musel by nutně být osamělým lovcem. Nemohl by nikdy lovit s kamarády, protože tím by vznikalo velké riziko, že kamarád šáhne na krabici první a on kýženej metál nezíská. Trochu na hlavu, ne...?!?

 

Takhle argumentují ti, kteří logují FTF, kdykoliv mají pocit, že tam byli dostatečně brzo (přijel jsem na parkoviště, když ten první ještě neodjel? šup tam FTF). Když čisté FTF v některých situacích nedává smysl, tak si mohu zalogovat co-FTF kdykoliv a kdekoliv. To mi přijde na hlavu daleko víc.


  • 0

#83 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2017 - 8:50

Takhle argumentují ti, kteří logují FTF, kdykoliv mají pocit, že tam byli dostatečně brzo (přijel jsem na parkoviště, když ten první ještě neodjel? šup tam FTF). Když čisté FTF v některých situacích nedává smysl, tak si mohu zalogovat co-FTF kdykoliv a kdekoliv. To mi přijde na hlavu daleko víc.

Spíš takhle argumentují ti, kdo se zaměřují hlavně na keše, které z principu věci vyžadují týmovou spolupráci.


  • 2

#84 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2017 - 8:53

Hezká diskuse FTF-teoretiků, ale je to už hodně OT, takže se přesuňte diskutovat o nesmrtelnosti chrousta někam jinam. Je to pořád dokola a dokola a dokola...


  • 2

#85 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2017 - 15:06


Bohužel se mi taky už jednou s nějakým Němcem stalo, že jsme hledali spolu, pak keš oba uviděli, pokývali hlavou, ale vtom on udělal dva rychlý kroky a vyndal logbook jako první. Pořád mi to přišlo normální. Jenže pak do logu napsal, že už se bál, že mu to FTF vyfouknu, ale naštěstí, že teda ON má to čistý FTF. Koukal jsem jak blázen. Teda myslel jsem si něco dost významnýho o bláznech... :ph34r:

 

Chtěl-li by někdo být FTF lovcem, musel by nutně být osamělým lovcem. Nemohl by nikdy lovit s kamarády, protože tím by vznikalo velké riziko, že kamarád šáhne na krabici první a on kýženej metál nezíská. Trochu na hlavu, ne...?!?

Mels v klidu pockat az zaloguje a odejde, pak prvni stranku z logbooku vytrhnout a napsat do logu " jeste ze ten nemec tu kes nenasel" ;)

 

Jinak ale solo FTF ma nesrovnatene vetsi hodnotu nez ty teamovy. A i kdyz si na tom casto nabiju hubu, tak stejne do toho nejradsi jdu sam, pokud to aspon trochu jde.


  • 3

#86 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2017 - 16:04

Mels v klidu pockat az zaloguje a odejde, pak prvni stranku z logbooku vytrhnout a napsat do logu " jeste ze ten nemec tu kes nenasel" ;)
 
Jinak ale solo FTF ma nesrovnatene vetsi hodnotu nez ty teamovy. A i kdyz si na tom casto nabiju hubu, tak stejne do toho nejradsi jdu sam, pokud to aspon trochu jde.

Že má větší hodnotu to souhlasím. Jenomže u běžných keší se do deseti minut po publikaci spontánně vytvoří mini-event.
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:pravidla, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama