Přejít na obsah


Fotka

Cache jakou svet nevidel.


Nejlepší odpověď alfaBetaGamma , 13 srpen 2015 - 16:29

Tak jak to s ni je?

Je tam podle nalady ownera?

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
49 odpovědí na toto téma

#21 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 13:56

Dovolím si mírně nesouhlasit s některými tvrzeními o to, že stačí jen stát a dívat se. Ta keš má v atributech recommended at night. To v důsledku  znamená, že bez nápadného svícení baterkama prakticky není na co koukat. Souřadnice ukazují na strom, takže je nutno potmě objímat a rukama laskat strom... O nějakém pozorování by tedy neměla být vůbec řeč.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 12 srpen 2015 - 14:04

  • -1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#22 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 14:02

Aha už vím o co autorovi tohoto vlákna jde :D Krabku nenašel a dal Alešovi na keš NA a teď chce poplácat po ramenou zde na fóru jak mu to natřel.... bravo

Tady je někdo chytrej, takže jsi ji našel a takto se tím chlubíš ? Ovšem pokud jsi ji našel někdy před rokem, tak je to stejně irelevantní jako kdybys ji nikdy nehledal, podle logů tahle keš silně metamorfuje. A vzhledem k tomu že ji dosud nikdo nenašel tak je to jasné...
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#23 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 14:04

Dovolím si mírně nesouhlasit s některými tvrzeními o to, že stačí jen stát a dívat se. Ta keš má v atributech "recommended at night". To v důsledku  znamená, že bez nápadného svícení baterkama prakticky není na co koukat. Souřadnice ukazují na strom, takže je nutno potmě objímat a rukama laskat strom... O nějakém pozorování by tedy neměla být vůbec řeč. 

Opět si dovolím nesouhlasit. Být to v lese, tak svítit určitě je potřeba, ale tady na náměstí se keš dá odlovit i v noci a bez baterky. Pouliční osvětlení je naprosto dostačující.


  • 1
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#24 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 14:12

recommended at night - doporučená v noci - z toho důvodu, že není přemudleno, ne že nutně potřebuje člověk baterku

 

Viz. listing: Mějte prosím na paměti, že jste uprostřed města, a tak na celém odlovu je nejnáročnější, aby Vás nikdo neviděl. Historie cache v Berouně pamatuje např. cache u Morové sloupu, ale vzala za své. Rádi bychom, aby tato cache měla delší život. Ideální doba odlovu je noc.


Tento příspěvek byl upraven od Alf Gang: 12 srpen 2015 - 14:14

  • 2
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#25 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 15:01

Přiznám, že jsem to v noci nezkoušel. Jen navečer když byl vlastně ještě den.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#26 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 15:08

Nechlubim, nenašel a ani nehledal. Psal jsem o příspěvek výše, že na trávě tehdy konzumovali krabicáky. Přijde mi uhozený dávat NA na keš, kterou nemohu nalézt a ještě o tom založit vlákno zde na fóru. Toť vše.
  • 3

#27 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 16:52

Myslím, že kdyby se autor tohoto vlákna zeptal na nápovědu ownera, či soukromně někoho z nálezců, udělal by líp. Svinčík, který v okolí keše je v drtivé většině nedělají kačeři. Proto mi rozhodně tato keš nevadí. Naopak je vtipná a kdo má rád hledání, tady si zahledá:-).Co mně vadí spíš to jsou rozhrabané pařezy, poškozené stromy, rozebrané zdi, zkrátka devastace přírody a památek, která na vrub kačerstva mnohdy opravdu jde...
  • 2

#28 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 17:53

pansy1: Nálezci ale nejsou ! Tos ještě nepochopil ?


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#29 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 18:17

Arne1: Nepochopil jsem toto vlákno, ale budiž.. Myslím, že tam ta keš někde je ;-).
"Život je hledání"- tos ještě nepochopil? :-D
  • 1

#30 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 18:55

Když přijdu někam do vesnice nebo města na exponované místo a necítím se tam dobře (a to je často), tak jdu prostě pryč. Pokud mi nějaká keš pije krev, můžu ji dát do ignorelistu a je klid. Mám dojem, že řada lovců musí keš najít na každou cenu, čemuž při obrovských číslech v jejich nálezech moc nerozumím, vždyť je to jen jeden "bod", či "nález", a všude okolo jsou jich k dispozici další tisíce..... A pokud zrovna tuhle jednu keš chci a musím mít, a je to pro mne výzva, tak se zaryju a vytrvám, ale rozhodně nemusím kvůli tomu nadávat ownerovi, urážet ho, somrovat rady či finálky, dávat NA logy, či v zápalu boje či vzteky obrátit místo uložení keše v ruiny.


  • 12

#31 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 19:35

Svata pravda, razitko a podpis, kolego gygant...


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#32 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 19:40

Tuším že někde v USA keš čekala na found it řadu let..myslím, že to bylo i v jakémsi oběžníku pana zeměmluva. Jak jsem to pročetl, tak tady je asi i zajímavé to pozadí za oponkou, viz poslední log turbošneka.

 

giphy-facebook_s.jpg


Tento příspěvek byl upraven od Skywalker: 12 srpen 2015 - 19:40

  • 0

*


#33 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 20:03

Takze jadro pudla je v tom, ze kdyz dotycni nenalezli kes, tak je pro ne jednodussi rict, ze tam neni a alke je lhar. Uz to chapu.. a dostavame se z tohohle vlakna k jinemu, kde je uvedeno, ze si kaceri navzajem neveri:)
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#34 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 20:11

No, dneska ji někdo našel!
  • 0

#35 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 20:27

Dotyční, kteří keš nenalezli, si jí prostě nezaslouží TEČKA
  • 0

#36 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 20:33

Keš jsem zkoušel najít dvakrát a dvakrát neúspěšně. Podle mě je to prostě hodně dobře schovaná nanokeš, kterou není snadné najít. Jen si myslím, že takhle obtížná keš na takové místo nepatří. Kačer asi potřebuje opravdu hodně času na hledání a zevlovat hodinu na jednom místě a oblejzat to tam, moc nenápadně nejde.


  • 6

#37 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 20:39

Jak jsem to pročetl, tak tady je asi i zajímavé to pozadí za oponkou, viz poslední log turbošneka.

Pozadí za oponkou je tady myslím úplně zbytečné zkoumat. "Poněkud" postižení jsme v téhle komunitě všichni, protože schovávat, případně hledat plastové pixly a jezdit kvůli tomu na vlastní náklady desítky a stovky kilometrů se tak jako tak vymyká zdravému rozumu. Osobně jsem ale za tuhle úchylku rád a i za to, že v tom nejedu sám :) .


  • 1

#38 Onybazmek

Onybazmek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 20:43

No to je zase kontroverzní vlákno... :D
  • 0


Garmin Dakota 10, Gigabyte akta a4


#39 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 20:53

Podle mě je to prostě hodně dobře schovaná nanokeš, kterou není snadné najít.

 

Nano nebude, to by ji Alke označil jako micro (přijde mi dosti zkušený na to, aby ji špatně zařadil) . Jestli to nebude specialitka, s jakou jsem se svého času poprvé setkal u weselkovic keší ve Zlíně... taky byly "other" a sedělo to, do jiných kategorií se zařadit nedaly. ;-)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#40 SikoCZ

SikoCZ

    SikoCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 244 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 21:23

Krabku nenašel a dal Alešovi na keš NA a teď chce poplácat po ramenou zde na fóru jak mu to natřel.... bravo 

Krabku jsem ani nehledal.Ty hledas neco, o cem vis ze tam neni? Ja ne. 

A ze jsem mu to natrel ?To je k  smichu.

Jinak by muj log smazal jako bambilion ostatnich logu ktere se mu nelibi.

PS : To je nahodicka , skoro rok od podivneho otevirani pokladu, kdy cache cacherum ukazal sam owner bylo ticho po pesine , spousta DNF a najednou se po NA a diskuzi zde cache objevi..

Proboha...Snad neveris na tak neprustrelnou cache ktera se nahodou objevi po takove dobe, zrovna dnes..

Vlakno v nejblizsi dobe zamknu.




 


Tento příspěvek byl upraven od SikoCZ: 12 srpen 2015 - 21:27

  • -1

Garmin Oregon 600+450 + iPhone 5S  32GB + GSAK 8.7.0.0





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama