Přejít na obsah


Fotka

SD karta zasekla v notebooku Lenovo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Onybazmek

Onybazmek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2015 - 13:19

Při zatlačeni dovnitř k "odemknutí" nebo "eject" to cvakne jak by mělo, karta vyskočí cca 5 mm ven a dal s ní nejde hnout.

 

Pro jistotu jsem ji zatlačil zpět dovnitř a normálně se připojí. (take pro jistotu jsem vše z SD stáhnul na PC)

Zkusil jsem ji opatrně vyviklat, ale ani se nehne. O to horší je to že ji už zítra budu potřebovat takže PC opravna nepřipadá v úvahu a za druhé není moje

 

Nápady?!


  • 0


Garmin Dakota 10, Gigabyte akta a4


#2 Onybazmek

Onybazmek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2015 - 13:29

Aaa tak v poradku, jinemu "ceskemu" clenu rodiny se to povedlo. a bez ujmy na SD karte ani PC. To jsou ty "zlate ceske rucicky". (Kanadske asi SD karta nema rada)

 

Pokud nevadi za chvili dam zamek. :)


  • 0


Garmin Dakota 10, Gigabyte akta a4


#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2015 - 13:30

Koupit novou kartu a přehrát vše na ní. Pokud nejde o kartu k navigaci s mapou, zamčenou na tento kus karty. Jinak to zřejmě jistí šroubovák a šikovné ruce.

PC opravna by za poptání stála, možná by se tam našel technik, co se s něčím podobným už potkal a uměl by ji vyndat, nebo by alespoň věděl, jak se to rozebírá.

Obávám se ale, že víc půjde o opravu toho PC, aby tam nebyl blokovaný sokl, a že cena bude podstatně větší než cena nové karty.

EDIT:Než jsem dopsal, je hotovo.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 17 srpen 2015 - 13:30

  • 0

#4 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2015 - 13:32

Když už jsme u těch SD karet - na Lenovu se mi stalo, že SD kartu z foťáku to normálně bralo, ale už asi rok mi ji prostě nepřečte - karta se nepřipojí. Jiné karty normálně ano. Nevíte, čím by to mohlo být?


  • 0

#5 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2015 - 13:40

Jestli to jinde přečte, tak honem překopírovat, přeformátovat a zkusit opatrně používat. Pokud ani to nepomůže, tak zahodit. Je to spotřební zboží.


  • 0

#6 deepeyes

deepeyes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2015 - 13:57

Zlatá gramodeska, tu si pustíte i po 50 letech. Dnešní sd karty jsou fakt nespolehlivé médium, flash disky jakbysmet, cd a dvd není k přečtení po roce skladování.


  • 0

#7 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2015 - 18:40

Právě, že jinde (nejen na foťáku, i na jiných PC) to v pohodě přečte - už rok... A fotím na foťáku hodně...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 17 srpen 2015 - 18:40

  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2015 - 19:15

Gramofonová deska přečká staletí - ale bohužel najít u někoho funkční gramofon začíná být těžké. A to jsou desky na 78 otáček s jinou přenoskou, atd.

Ale souhlasím, CD na která jsem zálohoval, nepřečtu. Problém digitálního archivování je nejen čitelnost dat, ale také formátu - musí přežít několik obměn hardwaru a je nutno je neustále konvertovat do nových formátů. T602 se ještě přečte (byl to prakticky holý text s trochou tagování), ale prvním verzím Wordu nebo Wordstaru bych už moc nevěřil.


  • 0

#9 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2015 - 20:05

Je to už hodně OT, ale musím reagovat na

 

Ale souhlasím, CD na která jsem zálohoval, nepřečtu.

Donutil jsi mne vložit do notebooku moje úplně první vypalované CD, poštvat na něj AVAST, aby se pokusil přečíst veškerý obsah. Přečetl to bez problémů, ačkoli to CD je z roku 1996, tedy 19 let staré, značka Traxdata.

 

Problém digitálního archivování je nejen čitelnost dat, ale také formátu - musí přežít několik obměn hardwaru a je nutno je neustále konvertovat do nových formátů. T602 se ještě přečte (byl to prakticky holý text s trochou tagování), ale prvním verzím Wordu nebo Wordstaru bych už moc nevěřil.

S tímto ovšem souhlasím. Ale nějaký ten konvertor by se asi našel. http://www.wordstar.org/,...

</OffTopic>


  • 0

#10 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2015 - 21:38

Je zvláštní, že mi kleklo hafo SD karet, na jedné se uštípnul kousek plastu a tak mi nejde zastrčit do zrcadlovky, ale moje původní CF jsou stále fit. Že by přeci jen ty skryté kontakty k něčemu byly? Ale dneska není spotřební foťák, co by na něm měl slot.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#11 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2015 - 5:18

ONo je to dost casto tak, ze kdyz se z veci stane masovka tak jde kvalita do...pryc.    Taky nemam problem cist 18 let stary vypaleniny, ale CD z roku 2011 zlobi. Nedavno sem objevil zasobu dulezitych programu na disketach 3,5 a vadna byla 1 z 20. Oproti tomu diskety kupovany nekdy kolem roku 2003  sem vzdy musel nejprve z formatovat a to neprezilo 8 z 10. U Flashek to mam podobne - stale tu mam funkcni 32MB, ale 4 a 8 GB litaj jedna za druhou


  • 3
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka