Přejít na obsah


Fotka

GPS v notebooku - paměť satelitů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 kvasnicovy

kvasnicovy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2015 - 21:06

V notebooku Lenovo Helix s Win 8.1 mám GPS. Vadí mi 2 věci:

zdá se že , jako by neuměl teplý start, tedy něco jako do 10 vteřin po předchozím zapnutí po např. hodině.

Za druhé, jak zprovoznit A-GPS? I když zapnu ve devmgr Zjišťování polohy Windows (které určuje podle IP), nijak to nepomůže  k rychlejšímu zjištění  Přesné(dle gps) polohy, pouze to určí s nižší přesností, což nechci.

 

Zařízení - Ericsson C5621gw


  • 0

#2 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2015 - 22:21

Pro A-GPS je nutná podmínka být připojen k netu. Zjišťování polohy dle IP s tím nesouvisí.
  • 0

#3 kvasnicovy

kvasnicovy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2015 - 9:56

Ano, to vím. Myslel jsem to tak, že i když jsem připojen k internetu, tak zjevně nedojde k k použití A-GPS.

Jen tak mimochodem, ono to funguje trochu jinak: Například začnu tím, že mám wifi  vypnuto (přes správce zařízení nebo přepínačem). Zjišťování polohy vypnuté.

Zapnu prográmek na zjištění GPS souřadnic. Stav: Initializing. GPS se nedočkávám (je to strašně pomalé). Zapnu wifi adaptér a nepřipojím se k žádné wifi. V tu chvíli mi to zahlásí souřadnice. (asi windows mají nějakou lokální databázi wifi, otázka jakym způsobem zjistí souřadnice wifi, jestli se například někam odesílá gps souřadnice wifi sítí, když GPS je zafixované a zda se vypočítává souřadnice podle wifi ze všech wifi v okolí) Ovšem nechápu jednu věc PO připojení k wifi síti: střídá se  2 gps souřadnice  (po delším intervalu než 1s, ale třeba po minutě), jednou to hlásí relativně správnou souřadnici s přesností 100m, ale střídá se to s hodně vzdálenou souřadnicí podle s přesností 70km. Nejspíš jedno je podle wifi a druhé podle IP . Když se  zase odpojím, zustane ta "přesnější" se 100m odchylkou.

 

Také by se mi hodil nějaký program,utilita, která umí analyzovat GPS , z jakých zdrojů získává data.

 

Bohužel jsem zjistil další věc: nezávisle na nastavení vlasnosti desiredAcurracy u objektu třídy LocationDisp.LatLongReportFactory nemá vliv na přesnost.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama