Přejít na obsah


Fotka

Pytlík na keš - jak vyrobit aby vydržel počasí


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 ClarissaMaryse

ClarissaMaryse

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationDomažlice a Plzeň

Publikováno 31 srpen 2015 - 18:08

Ahoj, mám na vás prosbu - právě jsem ve vyráběcí fázi mé kešky. Bude v pytlíku - takový materiál co se dává pod kůru, někde jsem četla, že je na to celkem vhodný. 


Nyní mi jde ale o sešití, či vyšití nějakého motivu na něj - jak je to s výdrží nití ve venkovním počasí? Děšť, sníh, horko... Bude přímo na ráně, tedy nikde schovaná pod větvemi či podobně.

Secvakání sešívačkou, jak jsem někde četla, jsem zkusila a již se několikrát škrábla, takže toto prosím ne Emotikona grin.

 

Proto už jsem to začala přešívat, ale napadlo mě zda to nezplesnivý a zda to vydrží. Popřípadě zda existují nějaké extra umělé nitě pro venkovní použití.

 

Předem všem děkuji za odpovědi a pomoc :).


  • 0

#2 deepeyes

deepeyes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2015 - 19:09

Jsem "textilní analfabet", ale napadlo mě což třeba navléknout do cívky šicího stroje tenký vlasec? Aspoň na to sešití k sobě, ten by nepovolil.


  • 0

#3 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2015 - 19:52

Jsem také totální šicí analfabet, ale myslím, že pytlík dřív někdo roztrhne než stačí shnít nitě. Zeptala bych se v galanterii, jestli něco neporadí a pokud ne, sešila obyčejnou nití. Nitě pro outdoorové použití určitě existují.


Tento příspěvek byl upraven od Zverinec: 31 srpen 2015 - 19:53

  • 1

#4 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2015 - 19:57

Co klasická umělá režná nit


  • 2

#5 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2015 - 20:32

Jsem "textilní analfabet", ale napadlo mě což třeba navléknout do cívky šicího stroje tenký vlasec? Aspoň na to sešití k sobě, ten by nepovolil.

Pro sešívání, tj. spojování na místech, kde to bude namáháno, používám vlasec bežně, šiji to ale v ruce, což by u malého pytlíku nevadilo. A pro vyšívání bych řekl, že je to celkem fuk. Teď jsem se díval, že se ještě dá sehnat chemlonová příze, ta určitě vydrží.


  • 0

#6 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2015 - 21:31

Neobjevujte kolo. Běžně se dají koupit nitě z umělých vláken, polyesterové a polyamidové.

Myslím, že polyamidové ten pytlík přežijou...  B)


  • 2

#7 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2015 - 22:16

Taky nechápu, co tu furt řešíte. Obyčejná polyesterová nit do šicího stroje z galanterie a kus nějakýho pevnějšího hadru, a vydží to zaručeně víc než je průměrná životnost keše od pubikace k archivu. Hadr doporučuju spíš umělej než bavlněnej, ten (přírodní) totiž ztratí pevnost rychleji. A hlavně ne nepromokavej, často nacházím keš na stromě plavat v maskáčovým pytli plným vody. Osobně bych si šla ten hadr vybrat do řemeslnickejch potřeb, polyesterová plachtovina nebo něco takovýho, ale bez nepromokavý úpravy. A nebo aspoň díru do dna, aby to, co naprší, mělo kudy vytejkat. Jo, a ještě něco. Nitě i látku připraví o pevnost mnohem rychleji slunce než voda.


  • 6

#8 ClarissaMaryse

ClarissaMaryse

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationDomažlice a Plzeň

Publikováno 01 září 2015 - 14:05

Tak mám umělou nit. :). pytlík je promokavej a umělej - netkaná textilie. Děkuji za rady a jdu šít :D


  • 1

#9 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2015 - 10:35

Mám takových pytlíků z černé netkanky asi deset a ani jeden nevydržel pohromadě ani rok. Možná špatné sešítí, nezkoumal jsem to tak důkladně, ale šití nikdy nevydrželo. 

Teď zkousím maskáčový (kupovaný) tak uvidím jestli vydrží.


  • 0

#10 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2015 - 17:57

Já moc nechápu, proč to vyrábět z netkaný textilie, pokud je to ta, co myslim, tak tu člověk roztrhá i rukou. Normální kus polyesterovýho hadru vydrží mnohem víc.


  • 0

#11 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2015 - 20:34

Ja bych hlavne doporucil dat pozor na velikost pytliku. Naprosta vetsina pytliku na kese je tak nejak o cislo mensi nez by mely bejt. Takze ve vysledku chte nechte kaceri pytlik roztrhaj, at je usityej jakkoliv.


  • 1

#12 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2015 - 7:26

Já moc nechápu, proč to vyrábět z netkaný textilie, pokud je to ta, co myslim, tak tu člověk roztrhá i rukou. Normální kus polyesterovýho hadru vydrží mnohem víc.

Protože je levná a poměrně pevná.

Netkaných textílií se vyrábí spousta druhů. Garantuji ti, že tu, kterou používám na pytlíky bys neroztrhala.

Ale kdybych neměl k dispozici celou roli kvalitní netkané textílie, tak bych asi používal vyřazené oblečení.


  • 1

#13 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2015 - 8:37

No co jsem zatim videl v terenu pytliky z netkane textilie, tak byly vetsinou roztrhane, tak te netkane textilii neduveruji. Ja osobne vyrabim pytliky z nepropustne plastove maskovaci latky. Obdelnik latky, z rubu sesity plastovou niti, pak otoceny a v rozich zhavym hrebikem udelane otvory pro odtok vody. Zatim mne to drzi cca 5 let. Jen jeden pytlik jsem musel presivat, protoze jsem ho udelal natesno. Takze nejdulezitejsi je asi udelat pytlik o 2 cisla vetsi, aby i ti nejvetsi spechalisti nemeli problem vratit cache a nekolikrat prosit horni roh pytliku, aby se nerozparalo siti.

Docela zajimavy material je pletenina na podsivky, je cerna, ma oka cca 3mm velike a je mirne pruzna. Delaji se z ni kapsy na batohy a podsivky do bund. Mam z ni nekolik pytliku na ruzne drobnosti, co nosim sebou a vypada, ze vyrdzi vse.

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 07 září 2015 - 8:43

  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#14 sarkahaa

sarkahaa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2015 - 20:48

A že jsem tak smělá, kam se na takovou plastovou maskovací látku chodí? Do galanterie asi těžko. Je to nějaká plachta?


  • 0

#15 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2015 - 21:10

A že jsem tak smělá, kam se na takovou plastovou maskovací látku chodí? Do galanterie asi těžko. Je to nějaká plachta?

zkusilas google? Třeba armyshop


  • 1

#16 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2015 - 21:50

A že jsem tak smělá, kam se na takovou plastovou maskovací látku chodí? Do galanterie asi těžko. Je to nějaká plachta?

Treba sem Potřeby pro kutily prodáva se z cca metrove role.A toto je ta tkanina. Najdes tu popruhy, sponky, nite provazy, druky, magnety, kuze ....  Nejlepsi je nejakou tu prodejnu navstivit a chvili tam chodit, koukat, osahavat, ocuchavat. Urcite si vyberes. Pak se to chce trochu kamaradit s sicim strojem a muzes zacit zkouset sve plany. Jen je dobre koupit trochu vic, neb ten vyrobeny pytlik ti urcite nekdo ukradne a pak se musi fofrem vyrabet druhy.

 

Dalsi prodejnu najdes tady. Urcite i v jinych mestech je podobna prodejna.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#17 sarkahaa

sarkahaa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2015 - 21:42

Mockrát děkuju za vyčerpávající rady. Vše prohlédnuto, uloženo.


  • 0

#18 ptychozoon

ptychozoon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 4:10

Mate, prosim, nekdo zkusenosti s materialem Tyvek? I kdyz jeho pouziti neni zrejme az tak universalni jako netkana textilie, na nektere aplikace mi prijde jako velice vhodny, pro sve vlastnosti. Jen s jeho sehnanim je to u nas "na vesnici" horsi.
  • 0

#19 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 8:30

Mate, prosim, nekdo zkusenosti s materialem Tyvek? I kdyz jeho pouziti neni zrejme az tak universalni jako netkana textilie, na nektere aplikace mi prijde jako velice vhodny, pro sve vlastnosti. Jen s jeho sehnanim je to u nas "na vesnici" horsi.

Predpokladam, ze mas na mysli Tyvek, asi to nebude to prave orechove. Neco podobneho jsme pokladali na strechu, material to je pekny, ale asi dlouhodobe nesnese kacerske zachazeni, to jest ohybani, soupani, namaceni, zabahneni a stale dokola. Myslim, ze to je spis material na klidne misto, kde se s nim nehybe.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#20 ptychozoon

ptychozoon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2015 - 8:51

Ano, presne tento Tyvek mam na mysli. Naopak, zda se, ze je to material s velikym potencialem a znacne odolny, pokud se podivas(te) na ruzne zkusenosti s timto materialem, da se najit spousta neuveritelnych pouziti, od bivaku, po obleceni. Sam v soucasne dobe pouzivam pro ziskani zkusenosti penezenku z tohoto materialu a musim potvrdit ze prozatim odolava jakemukoliv poskozeni vyborne, neni prosoupana, nepodarilo se mi ji roztrhnout, je porad pevna. Nosim ji v predni kapse kalhot, kde dostava zahul od klicu, je ohybana pri sezeni a podobne. Navyse je tento material paropropustny, voda mu necini problemy, ale samozrejme pokud je pozadovan odtok vody, bylo by nutne udelat k tomu vhodne technologicke otvory. Myslim ze rozhodne stoji za pozornost, je to zajimavy material a spoustu veci vam o nem napovi vyhledavac...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama