Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Aplikace na Windows Phone


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 carlosbomber

carlosbomber

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2015 - 1:12

Zdravím chci se zeptat jaké aplikace použivate na hledáni kešek.

Ja mam ted momentálně Geocahing Live a stále po mě vyžaduje Premium členství.

tak na hledání si vždy musím napsat souřadnice na papír z internetu a zadat do map ručně.Budu rád za vaše tipy co použivate nebo co použivat :) Díky


  • 0

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2015 - 6:47

Nějaký přehled je na GeoWiki, zkus napřed pohledat tam.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#3 mskopek

mskopek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2015 - 7:05

Ahoj, už dlouho používám maaloo geocaching (m:geo) a spokojenost, může fungovat off-line a můžeš tam naimportovat kesky z geogetu (nejlepší je to vyexportovat jako PQ). Jinak na store je ještě pár dalších aplikací.

Tento příspěvek byl upraven od mskopek: 05 září 2015 - 7:14

  • 0

#4 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2015 - 7:57

Geocaching Pro, již zmíněné maaloo, xatcher a pár dalších, zmínil jsem ty, se kterými lze slušně pracovat - nicméně jsou placené.


  • 0

Taddeo.png


#5 carlosbomber

carlosbomber

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2015 - 12:00

Kdybych chtěl tak se na wiki podívam sám. Nic ve zlém. Ale chci znát vaše názory atd.a to na wiki není. zatím díky


  • 0

#6 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2015 - 12:12

Ok. Jsem PM, oblíbil jsem se maaloo , má offline mapy (Here/OSM/mapy.cz) offline GPX listingy, offline logovani, psaní poznámek, které se nechají upliadovat na GC.com. Napojení na OneDrive, Dropbox..., tvůj profil, pratele (jejich logy a proklik z ligu na kes..). Jede oficiálně přes GCLive.
Pro Wherigo pak jediná aplikace pro WP a to GeoWigo od mangatome.

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 06 září 2015 - 12:21

  • 0

#7 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2015 - 12:23

Taky se mi nejlépe používá asi maaloo. Jsem PM. Ale domnívám se, že u všech aplikací narazíš kvůli BM...např.si stáhneš jen 3 listingy keší/den a podobně. Za to ale nemůže vývojář, který pouze respektuje omezení daná GS...
  • 0

#8 mskopek

mskopek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2015 - 14:41

Jak do maaloo dostaneš mapy z mapy.cz? Já ho pouzivam teda s mapami here jsem s nim spokojený teď jsem sice taky PM tak si stahuji kese v PQ ale používal jsem ho i jak BM a to jsem si kese připravil v geogetu, exportoval jako PQ a pak jsem to tam stáhnul přes onedrive nebo dropbox.
  • 0

#9 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2015 - 17:06

Asi bych měl připravit malý článek o Geocaching na WindowsPhone. Z pruncipu jsem líný to sepisovat, ale dotazy se množí a opakují. Poříd doufám, že to napíše někdo jiný. :-)
 
Následující 3 obrazovky řeknou asi více než 3 odstavce popisného textu:
 
mg01.png

mg02.png

mg03.png

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 06 září 2015 - 17:15

  • 3

#10 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2015 - 17:22

Za ty mapy.cz díky!


  • 0

Taddeo.png


#11 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2015 - 18:18

Pokud mám čas a znám odpověď, rad pomohu...
  • 1

#12 mskopek

mskopek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2015 - 5:41

Také děkuji, Mapy.cz jsou super :) Nevíš jestli existuje nějaká možnost jejich stažení (celé republiky) na sd kartu a používat je offline, mám stažený jen kousek z blízkého okolí co mi maaloo dovolilo. Ještě jednou díky a pokud uděláš nějaký o geocachingu na WP tak spousta nováčků a lidí co používají tento systém ocení.


  • 0

#13 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2015 - 7:16

Také děkuji, Mapy.cz jsou super :) Nevíš jestli existuje nějaká možnost jejich stažení (celé republiky) na sd kartu a používat je offline, mám stažený jen kousek z blízkého okolí co mi maaloo dovolilo. Ještě jednou díky a pokud uděláš nějaký o geocachingu na WP tak spousta nováčků a lidí co používají tento systém ocení.


Na Mapy cz je ve storu aplikace. V ní je možnost stáhnout si celou ČR offline do telefonu - velikost asi 430MB. Zda to jde stáhnout na SD kartu netušim, můj mobil pracuje pouze s vnitřní pamětí. Zda to bude chodit s m:geo se musí vyzkoušet - nejlépe dejwy :) neboť on tomu viditelně rozumí nejvíce z nás....
  • 0

#14 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2015 - 7:36

Ahoj,

nerozumím tomu o nic víc než vy, pánové ;) . Spíše jsem si ty věci nějak vydedukoval či našel. Vývojář nejsem. Některé body nemusí být 100% správné.

 

S mapami to u WindowsPhone docela složité. Jediné sdílené mapové podklady jsou HERE od Nokie. Od 1.4.2015 je ale nelze přesouvat na SD kartu, protože MS odstavil ze Store jedinou aplikaci, která tento přesun umožňovala a to Lumia Storage Check (beta). Od té doby jsou tyto mapy provozovatelné pouze z interní paměti.

Ostatní aplikace (jakož i mapová aplikace mapy.cz) si na WP data stahují vždy k sobě do chráněného prostoru aplikace (pro představu - jakoby do složky aplikace k níž patří), kam ale ostatní aplikace nemají přístup (proto je těžší si na WP něco v systému podělat). Aplikace mapy.cz sice umožňuje stáhnout offline data republiky, nicméně tato offline data jsou přístupná jen a pouze aplikaci mapy.cz.

Vzhledem k tomu, že existují sdílené systémové mapy (výše zmíněné HERE, které je dostupné i v maaloo geocaching app), tak by měl existovat i způsob jak udělat sdílené i jiné mapové podklady. Jak na to a zda je to reálné (existuje pro to na WP příslušné API), to bohužel zatím nevím, tak daleko jsem se nedostal.

Jak píšu, jsem maximálně jen o půl chodidla před Vámi :)


  • 0

#15 kryshtof

kryshtof

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 8:13

do maaloo geocaching jde dostat vlastní mapa jak v bitmapovém formátu (GEMF - jde vytvořit např. v MOBAC) tak vektorovém (MAP)


  • 0
Motorola MB526 Defy+ (Locus) + Qstarz BT-Q1000X a geopesa Naru

#16 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 9:19

do maaloo geocaching jde dostat vlastní mapa jak v bitmapovém formátu (GEMF - jde vytvořit např. v MOBAC) tak vektorovém (MAP)


Vektorové vím, ze jdou, jen jsem se k tomu ještě nedostal. Na blogu maaloo psali, že některé zoomy jsou u vektorů ukrutně pomalé.
  • 0

#17 geo.luki

geo.luki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2015 - 22:46

Mohu se zeptat jak do Maaloo dostat mapy pro offline použití například z http://garmin.openstreetmap.nl/
Nebo by šlo nějakým způsobem importovat vlastní soubor *.img mapy? Například upload souboru na vlastní ftp a následné stažení v aplikaci? 
Jsem v tomhle nezasvěcený, tak mě omluvte za případné blbé otázky :D


  • 0

#18 mskopek

mskopek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2015 - 7:42

Pokud máš v telefonu stažené mapy Here (Nastavení - aplikace - mapy - stáhnout mapy) Taky ty lze provozovat offline :) u těch co ti maaloo ukazuje jen pro online použití je možnost přímo v aplikaci si část stáhnout do mobilu a provozovat to také offline.


Tento příspěvek byl upraven od mskopek: 17 prosinec 2015 - 7:46

  • 0

#19 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2015 - 14:25

Jeden předběžný dotaz: Dostanu služební mobil s W10 a koukal jsem, že není aplikace zdarma na geocaching, která by pracovala s offline mapami. Nebo jsem něco překoukl?

Zatím nechci aplikace kupovat, nevím jak si na to zvyknu.


  • 0

#20 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2015 - 17:35

Ahoj. S W10M zatím zkušenost nemám, ale obávám se , že budeš mít pravdu.
Otázkou je, zda těch 80Kč za maaloo geocaching je nepřekonatelný problém.
Z mého pohledu to je částka rozumná.Ale to už je na tvém uvážení.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama