Přejít na obsah


Fotka

Úpadek geocachingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
283 odpovědí na toto téma

#261 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 23:42

Ano, betatest by ty nepřesné souřadnice odhalil, napíšu mu to do logu k jeho nové keši.
Reakce na smazaný příspěvek.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 12 prosinec 2019 - 23:45

  • 0

#262 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2019 - 6:33

Tady asi těch smazaných příspěvků bylo víc, když to najednou poskočilo o 2 roky a není zřejmé, jak k tomu došlo. Ale tahle diskuse je věčná. On často člověk už něco nalezl, ale hledá především sám, na eventy nechodí a moc lidí osobně nezná. Pak je těžké někomu říkat o betatest. Ale dá se jako první zakládat nějaká keš na jasném místě, které si betatestuju sám podle map na webu. Případně řešení mysterky může ověřit i mudla.


  • 0

#263 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2019 - 8:09

Pro mě osobně trocha nejistoty do hledání pokladů i patří. Asi jsem romantik ;)


  • 1

#264 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2019 - 8:15

Až to bude na centimetry, budeme to dělat jako Japonci. "Dali jste si do podmínky zmetkovitost max. 1%. Nechápeme to, ale 1% vadných jsme vám do zásilky přidali."


  • 2

#265 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2019 - 8:34

Dal jsem si tedka tu praci a prosel jsem moje prvni nalezene kesky, prvnich 100. Docela me prekvapilo, ze si je jeste vybavuji :-) A hodne z nich nebylo zrovna zadny zazrak! Casto filmovky s kouskem papiru! Naopak mych poslednich 100 kesi obsahuje hodne peknych krabek na peknych mistech! Takze si rozhodne nemyslim, ze se hra zmenila vyrazne k horsimu! 


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#266 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2019 - 10:28

Taky jsem zakládal kešku napodruhé a ještě s chybou. Při publikaci bylo potřeba keškou hnout, kvůli kolizi. Nové umístění jsem zaměřil sice správně, ale offset jsme měřil od finále ke stage a už byla chyba na světě. Metry v pořádku ale stupně blbě. FTF lovci nic nenašli a druzí FTF lovci mi zavolali a na místě jsme to opravili. Do logu jsem se omluvil a hotovo. 


  • 2

#267 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2019 - 12:34

To hlavsic : Také si nemyslím, že by gc nějak upadal - úroveň keší u nás mi přijde vyrovnaná. Jen si možná v průběhu času člověk začne víc vybírat, přece jen už má po letech nějakou zkušenost a ví, že je určitý owner záruka kvality a tak dá jeho keším při výběru přednost. Naopak určitým se pro změnu vyhne.

Úpadek vidím spíš jinde, je to jako v celé společnosti, takže občas nad některými kačery kroutím hlavou. Není to jen známý tým - na druhou stranu je dobré vědět, komu je lepší se radši vyhnout. Rozčilovat se považuji za zbytečné, jde o hru a ta by měla přinášet především radost.
  • 0

#268 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2019 - 12:47

Až to bude na centimetry, budeme to dělat jako Japonci. "Dali jste si do podmínky zmetkovitost max. 1%. Nechápeme to, ale 1% vadných jsme vám do zásilky přidali."

... a neřekneme, které to jsou!!


  • 2
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#269 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2019 - 12:52

To hlavsic : Také si nemyslím, že by gc nějak upadal - úroveň keší u nás mi přijde vyrovnaná. Jen si možná v průběhu času člověk začne víc vybírat, přece jen už má po letech nějakou zkušenost a ví, že je určitý owner záruka kvality a tak dá jeho keším při výběru přednost. Naopak určitým se pro změnu vyhne.

Úpadek vidím spíš jinde, je to jako v celé společnosti, takže občas nad některými kačery kroutím hlavou. Není to jen známý tým - na druhou stranu je dobré vědět, komu je lepší se radši vyhnout. Rozčilovat se považuji za zbytečné, jde o hru a ta by měla přinášet především radost.

Geocaching dělám už 13 let a je to pořád +- stejné. Pořád je spousta pěkných krabiček, stejně jako je a byla spousta krabiček, které za moc nestojí. Co mi proti prvním letům vadí je jednak to, že na trackables narážím už jenom zřídka, jednak to, že tužka v cachi začíná být nadstandardní výbavou, která leckdy není ani v regulárkách.

 

A že se mezi cachery vyskytnou všelijací divní lidé? A co jste čekali, že zrovna téhle komunitě se budou vyhýbat?


  • 4
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#270 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2021 - 8:06

Tak keš je blbě zaměřená o pouhého 3/4 kilometru.
Taky dobrej borec - asi opisoval souřadnice vteřinu po zapnutí GPSky. 

 

https://www.geocachi...eocache/GC9K2MN


  • 0

#271 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2021 - 8:50

Třeba se překlepl při vytváření listingu. Taky se mi to jednou stalo. :mellow:


  • 0

#272 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2021 - 10:15

Jsem jen zvědav, jak se owner postaví ke změně souřadnic o 670 metrů. To by měl řešit revírník, je to velký posun.

A pokud by owner nechvátal při vytváření "listingu", viděl by na mapě ve formuláři, kam ty souřadnice plácnul. Honem nasekat hodně keší a nepřemýšelt nad tím, to je poslední dobou dost normální. Pak můžeš psát NM logy, můžeš psát maily, zprávy... pro ownera to končí tím, že pohodil krabičku. Nezjistí ani, že mu ji revírník po několika NA archivoval. Pak čteme, že skoro nová keeš byla archivovaná pro nezájem ownera.

Je to možná i tím, že se kačer zaregistruje na webové stránce GC, ale potom už jede jen v aplikaci a na web se víc nepodívá. A taky tím, že i kolem mě má plno lidí tzv. "registrační" maily, které sice existují, ale jejich majitel je používá jen jako adresu při registraci na různá fóra, ale nikdy nekontroluje jejich obsah.

Ano, je to úpadek, jsme ve správném vlákně.


  • 1

#273 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2021 - 10:49

Třeba se překlepl při vytváření listingu. Taky se mi to jednou stalo. :mellow:

No u dalších min. dvou ze série se sekl o 40 a 70m.
Spíš vůbec nic nekontroloval, ani na místě a už vůbec ne podle letecké mapy. 


  • 0

#274 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2021 - 11:26

Proč úpadek? Že se občas někde vyskytne owner bez zkušeností, zato s nadměrným elánem, to ještě není známka úpadku. A ber to tak, že je tam nová mysterka se zelenou ikonkou  :D .


  • 0

#275 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2021 - 11:52

Začátečnické keše je třeba hledat hned. Velmi často se stává, že brzy zmizí. Ale ne zase úplně hned, až FTF lovci ověří, že tam vůbec je a kde. Ale taky se mi povedlo, že jsem se spletl o minutu, přesto FTF lovci našli.


  • 0

#276 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2021 - 11:53

Přesně tak, jen víc nadšení, než schopností. Buď se s dalšími kešemi srovná nebo už mu revírník příště nic nepustí. Ale spíše odhaduji, že keše skončí brzo v archivu a nadšenec skončí se hrou.


  • 0

#277 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2021 - 12:05

Tož stane se, já hledal kdysi cache co byla 1km blbě zaměřená a našel jsem a autorovi jsem odepsal, že mu správné souřednice prozradím až za týden :P .

Každý musí nějak začít, tak to chce spíš pomoci, než hned kritizovat

Dřív bylo možné do logu zapsat přesné souřadnice cache a taky to občas někdo dělal a autor to pak mohl použít pro opravu souřadnic.


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#278 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2021 - 15:46

Proč úpadek? Že se občas někde vyskytne owner bez zkušeností, zato s nadměrným elánem, to ještě není známka úpadku. A ber to tak, že je tam nová mysterka se zelenou ikonkou  :D .

 

Nějak jsem nenašel to správné téma o keších s velkými chybami hned při publikaci. Pardon. 


  • 2

#279 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2021 - 15:52

Nějak jsem nenašel to správné téma o keších s velkými chybami hned při publikaci. Pardon. 

Omluva za palec dolu! Kliknul jsem omylem vedle!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#280 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2021 - 19:24

...

Dřív bylo možné do logu zapsat přesné souřadnice cache a taky to občas někdo dělal a autor to pak mohl použít pro opravu souřadnic.

ale to jde pořád


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama