Přejít na obsah


Fotka

Úpadek geocachingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
283 odpovědí na toto téma

#201 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 14:05

Tak to je, event musí být přístupný pro všechny, nemůžeš rozhodovat, koho tam pustíš. Asi to má logiku, aby si někdo nevybíral na základě sympatií. Ale bohužel se to vztahuje na všechny případy, včetně těch, kdy daný kačer dělá problémy.


  • 1

#202 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 14:50

Mám tomu rozumět tak, že když mi řekněme někdo na eventu udělá bordel, tak ho při příštím nemůžu oficiálně odmítnout?.

No ono to oficiálně ani nejde. Smazání WA logu má nulový dopad, pokud se ten darebák dostaví v určený čas na určené misto :-0
To bys ho před vstupem do hospody musel majznout palicí ;-)
  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#203 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 15:01

Jakožto pořadatel nějakých eventů s bezohlednými jedinci občas mívám co do činění. Jenže když má event omezenou kapacitu a dotyčný bez omluvy nepřijde, zablokuje tím místo jinému zájemci. Na začátku léta mi to jeden udělal dvakrát po sobě a už zase se hlásí. Bohužel mi pravidla nedovolují ho vykázat, a protože hraju fér vůči všem, tedy i takovýmhle, musím ho zase zapsat do tabulky, pokud se přihlásí včas.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#204 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 15:06

No ono to oficiálně ani nejde. Smazání WA logu má nulový dopad, pokud se ten darebák dostaví v určený čas na určené misto :-0
To bys ho před vstupem do hospody musel majznout palicí ;-)

No ono to neni az tak jednoduchy. Event je principielne verejny a tezko nekomu zakazovat ucast. Na druhou stranu jsou eventy pro omezeny pocet ucastniku a tam de facto bezne owner omezuje ucast a vybere kdo ma narok a kdo ne. Obvykly postup je samozrejme delat to ferove podle poradi WA logu, kdo driv prijde ten driv mele. Ale nevim o zadnem pravidle ktere by ownera zavazovalo postupovat s rezervacemi sekvencne (pokud na to neco existuje tak reknete kde). Skoro by mi prislo ze kdyz v pripade limitovanyho eventu owner smazne nekomu WA log, tak ze to teda dopad ma. Kdyz by doslo na krev, tak by bylo asi tezky to rozsoudit, ale ja bych zastaval nazor ze owner rozhoduje.

 

Nicmene mam dojem ze tenkrat slo o regulerni verejny event bez omezeni kapacity.


  • 1

#205 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 15:08

Mám tomu rozumět tak, že když mi řekněme někdo na eventu udělá bordel, tak ho při příštím nemůžu oficiálně odmítnout?

 

To jsme to tedy dopracovali. To má stejnou logiku, jako bych usvědčeného zloděje musel příště opět pustit do bytu.

 

(Samozřejmě netvrdím, že je to tvůj případ).

 

To bys tvrdit mohl dost těžko. Dotyčného jsem do té doby nikdy v životě neviděl, dokonce jsem ani neviděl jeho zápisy v logbooku u logovaných keší. Proto jsem chtěl poznat, jestli to není jen chiméra.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#206 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 15:29

.... Proto jsem chtěl poznat, jestli to není jen chiméra.

No a on ti obratem dokazal ze to chimera neni :D Takze jsi vlastne zjistil co jsi potreboval a na ten event uz jsi ani chodit nemusel. Vlastne ti usetril cestu ;)


  • 2

#207 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2017 - 15:31

No vždyť jsem tam taky už pak nešel, že... ;-)


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#208 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2017 - 18:03

Mě nevadí, že to lidi logujou, ale jsou toho neuvěřitelná kvanta :-)  Já auta taky loguju, ale ty, co potkám někde venku, ne naparkovišti gigaeventu. :-) 

Tak na Gigaeventy choď pěšky, nebo si kód zakryj, ale nejlepší by bylo si jej sundat úplně a pak nebudeš mít důvod si stěžovat.


  • 8

#209 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2017 - 8:14

Tohle snad ani není úpadek geocachingu, ale zaujal mě následující log na Giga a Maze od kačera registrovaného 15.9.2017, na obou akcích Attended 15.9. a hlavně ten obsah logu  :lol:


  • 3

#210 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2017 - 8:35

Tohle snad ani není úpadek geocachingu, ale zaujal mě následující log na Giga a Maze od kačera registrovaného 15.9.2017, na obou akcích Attended 15.9. a hlavně ten obsah logu  :lol:

Už chlapec umí i univerzální logy.. :-))). Jedno se mu musí nechat, svým logem pobavil.


  • 0

#211 mdenergo

mdenergo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2017 - 15:49

To asi není kačer, ale b.b, který někde slyšel o "giga" akci  geocachingu a založil si profil jenom proto, aby se chvíli pobavil.

 

Takový log by měli owneři smazat, myslím, že na eventu vůbec nebyl...


  • -1

#212 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2017 - 16:16

To bych netvrdil. Spíš to bude dítě, které tam bylo s rodiči. Mě pobavil ten log a zaujalo kdy logoval a kdy se registroval.
  • 2

#213 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2017 - 19:49

Tak druhý nick, s kterým tam podle logu byl nemá vůbec žádný nález, ale třetí jich má několik tisíc, tak se toho dotyčného můžete zeptat :-).


  • 0

#214 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2017 - 8:26

Pro mne je úpadek geocachingu toto:
GC7C7XZ
Šestnáct stejných listingů plných chybné interpunkce a hrubek a šestnáct zbytečných krabiček.
Když se podívám na mapu, tak vidím spoustu kešek, ale nepoznám zajímavá místa. Jeden z hlavních smyslů geocachingu se tím pro mne vytratil. Věřím, že jiní si v tom najdou svou hru, ale pro mne už to není.


  • 2

#215 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2017 - 8:45

Tohle je i do určité míry obraz práce revírníka. Pamatuju, kdy jsem dělal event (ve statistikách ho nemám, dělal jsem jej pod jiným profilem z důvodu recese). V té době mi Skupec oprávněně řekl, tohle ne. Oprava ti zabere chvilku, tak se snaž.


  • 1

#216 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2017 - 8:53

To je rozdrobená multina. Kdysi tady kdosi tvrdil, že by na powertrail šel, kdyby byl jen za bod. Tak mu ho udělali. GC57FQD. A připadá mi to, že si tam nezašel. Já to taky nestihl.


  • 0

#217 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2017 - 11:01

To je rozdrobená multina. Kdysi tady kdosi tvrdil, že by na powertrail šel, kdyby byl jen za bod. Tak mu ho udělali. GC57FQD. A připadá mi to, že si tam nezašel. Já to taky nestihl.

Tu bych si rád prošel.
V létě jsme se ženou dali tuto GC72VYR. 26 stage na 240 km :-)


  • 0

#218 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2017 - 14:46

Pro mne je úpadek geocachingu toto:
GC7C7XZ
Šestnáct stejných listingů plných chybné interpunkce a hrubek a šestnáct zbytečných krabiček.
Když se podívám na mapu, tak vidím spoustu kešek, ale nepoznám zajímavá místa. Jeden z hlavních smyslů geocachingu se tím pro mne vytratil. Věřím, že jiní si v tom najdou svou hru, ale pro mne už to není.

 

Bohužel to, že vznikají čím dál více série, kde nasbírá jak autor, tak kačer hodně bodů rychle, to je už záležitost posledních několika let. Dokud bylo těch sérií pár, tak to ještě šlo, ale poslední dobou jich vzniká opravdu hodně.

U nás taky vzniklo něco podobného (ale alespoň tam neměl hrubky). I když taky - o místech, kolem které série jde max. 1 slovo - název zajímavosti, ve stejném listingu. Jen tak blokuje místa pro pěkné kešky. Zajímavé je, že když čteš logy, tak se většinou série líbí, na bonus přistane pár FP bodu a o tom, že je keš poškozená, se nikdo třeba měsíc nezmíní.

Bohužel asi daň dnešnímu konzumnímu životu. Když bylo keší pár, byla škoda jimi plýtvat někde jen tak po lese. Dnes to ale dost přerostlo v hon za body. Takže zakládání sérií je prostě módní. Je event - vznikne k němu série, ať mají kačeři kde lovit...

Bohužel se s tím asi musíme smířit, protože z mého pohledu většině se tyto jednoduché série u cesty prostě líbí.


  • -1

#219 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2017 - 15:04

Já si říkám žij a nech žít... Já si taky občas takle na nějakou serii vypadnu. Třeba jednou ročně, na 30 kousků, a jsem spokojenej. Jestli mám ty keše nabrat někde ve městě nebo stejnej počet při procházce v přírodě... Nevím, jestli bych to nazýval úpadkem, pěkné keše vznikají stále, na zajímavých či pěkných místech také. Mě stačí ke spokojenosti málo. Chápu teda ale, že místním to může vadit, mě když tenkrát obtočili pár mých keší serií blbých 14 tradiček (blbých ve smyslu pouhých, nechci serii nijak hanit), tak mě to taky strašně rozčílilo. A kdyby mi teda u baráku vznikla ta šílenost, co vznikla ve Francii, tak okamžitě archivuju veškré své keše v okolí. 

Ale ty serie můžou kolikrát vyzvat k pěkné procházce, já si říkám, proč ne. Jo, jazykovou korekturou to teda owner prohodit mohl, to je fakt.

 

PWT pro Kapsu v archivu? Škoda, to jsem netušil.


  • 2

#220 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2017 - 15:06

Ono je to těžké. Když owner udělá delší multinu nebo těžkou mysterku, tak si vlastně postavil hospodu na mýtince, odloví jí pár lidí z okolí a to ještě většina z nich počká, až se profláknou souřadnice a jde rovnou pro krabičku. Tak co ownerovi zbývá - pohodí sérii dvaceti keší a kačeři se jen hrnou. To je prostě zákon nabídky a poptávky. 

Z hlediska kačerů je to taky pochopitelné - jet třeba padesát kilometrů kvůli jedné keši se jim "nevyplatí".

 

To, že by listing měl mít nějakou úroveň, to už je jiná kapitola...


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama