Přejít na obsah


Fotka

Úpadek geocachingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
283 odpovědí na toto téma

#81 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2015 - 20:36

Jak se tu resila ta navstevnost, je to jednak o miste, jednak o typu kese, jednak o obtiznosti. Ale je to logicke... Mam kese v Praze a na tradickach mam prumerne tri kacery denne, mysterky a multiny se pohybuji okolo prumeru 1 kacer za 1-2 dny. Tedmi u nich vznikla jeste serie a navstevnost se minimalne zjedenapulnasobila, coz je na poctu logu uz znat, kdyz tam tech krabek ma clovek 7. Pak mam kesky v malem meste. Tradicka u hlavniho tahu na Pribram ma v prumeru kacera na den. U dvoustageove mysterky se ctyrma otazkama z listngu uzje to mnohem horsi... A pak jsou kesky ruzne po lesich a malych vesnickach, kde vychazi prumer treba jeden kacer na 4-8 dnu. Taky je moznost uelat multinu, co ma 10 stages, asi 5 km po mestysu a okoli a navstevnost cini jeden kacer na 16 dnu. A to je na tahu Praha-Plzen... Kdyby byla kdesi v lesich, tak na ni chodi asi jen lesni zviratka. A jeste jedna analyza. T4kova jednostageova multinka naproti presBerounku u Krivoklatu. Je tam necely mesic a ma 3 nalezy plus betatest. K obsahu kesi asi jen to, ze ho vubec neresim. Za svych 1500 nalezu si vybavuji asi tak dve veci, ktere mohly mit nejake vyuziti, prins nebo vetsi hodnotu. A narovinu priznavam, ze sve kese zakladam prazdne. Mam jenjednu, kterou jsem vybavil a hodlam ji udrzovat v nadstandartnim stavu.
  • 0

#82 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2015 - 8:40

A nejméně navštěvovaná je lehká googlicí mysterka, umístěná u přírodní památky cca 1 km od silnice, kam se sice dá dostat po polní cestě, ale jen pěšky. Možná je to taky i tím, že ještě nejsou její souřadnice na nějakých "finálkách". Letos měla zatím jen 3 návštěvy (další geodeprese), to možná do "Hospody na mýtince" by zavítalo hostů více. A to tam vždycky nechávám nějakého cestovatele jako návnadu.

Nojo, vždycky když jedu kolem z chalupy, tak si říkám, že "příště" se pro ni musím vypravit.
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#83 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2017 - 12:49

Kam ten geocaching spěje. Během letošního roku mi kačeři přidali již třetí krabičku na místo, kde si myslili, že má být keš. Připadá mi, že DNF nebo nenajít krabku se prostě už nenosí. Naprosto pravidelně své keše kontroluji aby bylo vše OK, reaguju nejpozději do týdne, ale stejně je to na hov.... Ano nemám problém opravit krabičku, kterou nějakej ňouma vylomil ze zamrzlé schovky, byť v listingu jasně píšu, za mrazu nepůjde odlovit. S čím mám ale fakt problém jsou zmrdi. Na jedné své keši mám (tedy měl jsem) ve vykotlané díře přitlučený měděný štítek s nápovědou jak dál. Několik let v pohodě, byť byl přímo na očích, tak se opravdu špatně hledal. Teď najednou při kontrole zjistím, že se někomu nechtělo na kolena a tak ho nožem vypáčil, aby na něj bylo lépe vidět. Tady jsem to neudejchal a keš šla okamžitě do archivu. A byla to taky ta poslední kapka do poháru mé trpělivosti. Do všech listingů vložím informaci o mém záměru. Náhradní krabičky a zápisy v nich beru jako odpad v lese a budu je okamžitě vyhazovat a samozřejmě vymažu všechny FI, které nebudou v origo logbooku. Pokud se keška objeví na finálkách, pošlu ji do archivu. Samozřejmě v rámci pravidel 3 měsíce po publikaci, bude li to dřív přesunu jinam. A co ostatní poctiví kačeři? Tak ti budou mít prostě smůlu. Keše dělám převážně pro své kamarády, známé a třeba i pro sebe. Opravdu rád čtu, že se keška líbila. Když se ale dozvím, že "Tři v jednom" měl být hlavním nálezem dne, ale je to plesnivej kus hadru a tedy zklamání. Nejdřív zklamání kačerky, potom moje a pak už jenom zlost, protože zjistím, že se lidi zapisovali do sračkové krabičky na kus plesnivého papíru a origo keš je dva metry vedle. Prostě ne, pokud si o tom budeme jenom kecat tady na foru, nic se nestane. Holt tedy udělám ten první krok a na pláních u Tisé přitvrdím. 


  • 15

#84 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2017 - 17:09

Jedna z mých cachí je v dutém stromě, zavěšená na kovovém řetízku, na jaký se připevňuje špunt u vany. Našel se někdo, komu stálo za to ten řetízek ukradnout ... (pravda, nevím jestli cacher)


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#85 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2017 - 17:29

Prostě ne, pokud si o tom budeme jenom kecat tady na foru, nic se nestane. Holt tedy udělám ten první krok a na pláních u Tisé přitvrdím. 

 

Už se to tu řešilo několikrát a dělej si s vlastní keškou, co uznáš za vhodné. Ale co by se jako mělo stát? Zmrdům je to jedno, těm archivace neublíží, a ostatní, kteří přijdou o hezké kešky, s tím zase nic neudělají.


  • 12

#86 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2017 - 17:55

Mám to chápat tak, že mám rychle naklusat do Modřan na tvoje wigo a multi (a radši i EC), abych se nemusel bát, že ho archivuješ??

Já tě na jednu stranu chápu, ale na druhou stranu tyhle archivace fakt nemám rád. 


  • 3

#87 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2017 - 19:44

Já lubbeze taky na jednu stranu chápu, stojí to čas a peníze, človek se snaží a pár ( možná docela hodně) blbců mu tu jeho snahu ničí. Na stranu druhou odskáčou to ti slušní, kteří se snaží poctivě vyluštit nebo odehrát a třeba se zrovna nedaří nebo se na finálku z různých důvodů nedostanou. Tohle mi připomíná kolektivní vinu ve třetí třídě ... nikdo se nepřizná ? Po škole budete všichni. Tam by se člověk mohl postavit a na toho hajzlíka ukázat prstem, ale odhalit, kdo dal někam krabičku, která tam nepatří nemám šanci.
  • 2
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#88 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2017 - 19:56

Včera jsem na eventu slyšel, že prej je dobrej vtip semtam změnit souřadnice na finálkářském webu. Autor tohoto výroku říkal, že pak dost dlouho čte DNF logy, než to zas někdo vybleje. A zas změní...
Funguje to prý tak dobře, že mu ji pár památkářů chtělo navrhnout na archiv. Ani se neobtěžovali jednoduchou D2 mysterku zkusit vyluštit. A perlička je, že tam má ověřovač.
  • 3

#89 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2017 - 20:00

Z mobilu mi to nenabízí úpravy, tak opravuji:
"památkářů" čti "finálkářů"
  • 0

#90 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 737 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2017 - 22:06

. Ani se neobtěžovali jednoduchou D2 mysterku zkusit vyluštit. A perlička je, že tam má ověřovač.

Nojo, když holt někoho bolí myšlení víc než nohy...


  • 0

#91 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2017 - 7:09

Mám to chápat tak, že mám rychle naklusat do Modřan na tvoje wigo a multi (a radši i EC), abych se nemusel bát, že ho archivuješ??

Já tě na jednu stranu chápu, ale na druhou stranu tyhle archivace fakt nemám rád. 

Ne určitě nemusíš, neznamená to, že bych teď hned šel likvidovat svou práci. Můj příspěvek by primárně o tom, že míra mé nasranosti překročila určitou mez a já už nebudu ten Mirek Dušín kterej s úsměvem nakluše, opraví, vymění, udělá ..... Tak jako já dodržuju pravidla této hry, budu to vyžadovat od ostatních. Co se týká finálkařů, mám pár nápadů, jak jim znepříjemnit život.


  • 7

#92 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2017 - 7:16

Nojo, když holt někoho bolí myšlení víc než nohy...

 

Byla by to trefná poznámka, ovšem kdyby se finálkařily jenom luštící mysterky. Bohužel se finálkaří úplně všechno, i multiny, letterboxy a wheriga, tedy typy keší, které se většinou u počítače neluští, ale odehrávají se celé venku. Takže oblíbený argument finálkářů, že nechtějí sedět u počítače („a luštit nějakou blbou šifru“), ale být venku, se ukazuje jako nepravdivý.

Dalším „zajímavým“ pseudoargumentem (typickým lhaním si do kapsy), na který jsem narazil, je tvrzení, že to slouží k ověření správnosti výpočtů finálky, tedy vlastně jako takový ověřovač. Problém je v tom, že většina tam uvedených keší svůj ověřovač má, a problém s multinami, letterboxy a wherigy zůstává stejný.

 

Prostě: „nekradu, jenom přemísťuju věci“, „kdyby majitel nechtěl, aby mu tam lidi lezli, tak by si to líp zabezpečil, každému přece musí být jasné, že obyčejný zámek nestačí“ apod.

 

... dělej si s vlastní keškou, co uznáš za vhodné. Ale co by se jako mělo stát? Zmrdům je to jedno, těm archivace neublíží, a ostatní, kteří přijdou o hezké kešky, s tím zase nic neudělají.

 

Vycházíš z mylné představy, že zájem kačerů-lovců a kačerů-ownerů je stejný, tj. hromadit počet odlovů. U velké části lovců (bojím se označit ji za většinu) tomu tak je a zajímá je opravdu pouze číslo v jejich profilu (nejsou takoví ovšem zaplaťpánbů všichni a určitá část dává přednost zážitku před množstvím, měl jsem nedávno možnost osobně poznat). Ovšem ne každý owner má radost JENOM z toho, jak se mu „točí“ počítadlo nálezů na jeho keších. Samozřejmě, že návštěvnost těší každého (normálního) ownera, ovšem NIKOLIV ZA KAŽDOU CENU. A to je příčina toho nepochopení. Měl bych i docela hezké přirovnání pro pochopení rozdílu, ale myslím, že to nemá cenu.

 

Za sebe řeknu jenom tolik, že k tomu, abych keš udržoval, potřebuji mít z její existence radost. A tu mi nepřináší pouhé zvyšování počtu návštěv, ale dobrý pocit z toho, že si ji někdo užil tak, jak jsem ji připravil (u mě konkrétně, že si někdo to wigo odehrál). Je pro mě rozhodně lepší situace, když někdo wigo odehraje a následně zkritizuje, než když naoko pochválí, ale z kontextu zjistím, že ho vlastně vůbec nehrál. Takže pokud míra radosti z keše klesne pod nějakou únosnou mez, půjde ta keš do archivu. Ne jako trest někomu, ale prostě proto, že pro mě osobně její existence ztratila smysl. A to je, podle mého názoru, i podstata Lubošova prohlášení (protože jsem s ním o tom asi před týdnem mluvil).


  • 10
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#93 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2017 - 7:56

Za sebe řeknu jenom tolik, že k tomu, abych keš udržoval, potřebuji mít z její existence radost. A tu mi nepřináší pouhé zvyšování počtu návštěv, ale dobrý pocit z toho, že si ji někdo užil tak, jak jsem ji připravil

Přesné, to samé u mě. Ale nedávno jsem narazil u jedné keše na ownera, kterému tu radost asi kazí právě nízký počet návštěv (přitom jich má víc než já na jedné multině v Chřibech :) ). No, každý je jiný...


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#94 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2017 - 8:02

Těch věcí na rozepsání ze života ownera je hodně...Někdo není schopen vrátit T4, kterou ale byl schopen shodit, na své místo; dalším 10 za ním není divné, že na T4 dosáhnou ze země a nechají to tak, ještě to píšou do logů. Nebo....dobytek dá do keše hovn*. Čekal bych, že další kačeři to vyhoděj jako normální člověk....ne, oni se k hovn* zalogují a zavřou to zpět do krabičky, do logu popisují, jak to bylo hrozné to hovn*. Následující lovci činí totéž atd.atd., hovn* se víc a víc rozmazává, o svůj "zážitek " se podělí všichni do logu. Co si myslí?, že po nich snad budu číst ještě v logbooku??? :D Nemohu uvěřit, kdo tu hru vlastně hraje, to je "kultura"....Nějaký finálkaři mě už nechávaj úplně v klidu. Tak se dá psát a pokračovat dál a dál, toť jen střípky ze hry.

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 18 červenec 2017 - 8:15

  • 4

#95 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2017 - 8:18

... nedávno jsem narazil u jedné keše na ownera, kterému tu radost asi kazí právě nízký počet návštěv ... No, každý je jiný...

 

Ale jo, já ho chápu, to plně podporuje tu moji větu: „musím mít z existence keše radost“. Samozřejmě i extrémně nízký počet návštěv může být příčinou, že mě ta keš přestane bavit. Ono to všechno musí být vyvážené. Extrémy jsou špatné. Celý náš svět je postaven na rovnováze, resp. na snaze systému se do rovnovážného stavu dostat. A každý z nás má tu hranici rovnováhy posazenou trochu jinde.


  • 6
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#96 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2017 - 9:52

Vycházíš z mylné představy, že zájem kačerů-lovců a kačerů-ownerů je stejný, tj. hromadit počet odlovů.

 

Ale ne, nevycházím, a chápu, že to někoho přestane bavit.

Jenom jsem reagoval na "Prostě ne, pokud si o tom budeme jenom kecat tady na foru, nic se nestane." Co by se mělo stát? Nic se totiž nestane ani v případě, že se začnou houfně rušit zfinálkařené kešky.


  • 0

#97 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2017 - 10:44

Vláčku, úplně bych si s tebou netroufl souhlasit, resp. souhlasil bych s tebou, pokud bys nepoužil slovo „houfně“. Pokud se totiž zaarchivuje pár keší, jak správně píšeš, těch finálkářů se to nijak nedotkne, protože jim zbyde ještě spousta dalších keší k zprznění, ostatní si zažbrblají, ale v zásadě jim taky zbyde ještě dost dalších pěkných keší, tak se s tím nějak smíří a psi štěkají a karavana táhne dál.

 

Pokud by se ale archivovalo „houfně“, neboli těch archivovaných keší by byl CITELNÝ POČET, pak už si myslím, že by se něco stalo. Finálkářům by to možná bylo opět jedno, ale už by to nemuselo být jedno těm ostatním. A mohli by začít vytvářet na ty finálkáře nějaký tlak*, protože by i další pěkné keše byly v ohrožení. Ale ono by to nemuselo být jedno ani finálkářům, protože by jim začaly ubývat kombinace do různých matrixů, challengí apod. To už by mohli i finálkáři znervóznět. Ale muselo by to opravdu být HOUFNÉ archivování, k čemuž ale nikdy nedojde, takže je to jenom teoretizování.

_______________________

* Jak tak pozoruji místní mentalitu, ona by se nejspíš negativní reakce v první chvíli obrátila proti těm ownerům. Jenže brzy by se přišlo na to, že u ownerů se nepochodí. Jakmile se jednou rozhodne, zaarchivuje keš, odnese krabičku z terénu (nutný předpoklad!) a game over. Pro méně chápavé pak požádá reviewera o zámek a je vymalováno. A pak už by na řadě byli ti finálkáři, kteří by byli prvotní příčinou archivací těch keší.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#98 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2017 - 12:58

Vláčku, úplně bych si s tebou netroufl souhlasit, resp. souhlasil bych s tebou, pokud bys nepoužil slovo „houfně“. Pokud se totiž zaarchivuje pár keší, jak správně píšeš, těch finálkářů se to nijak nedotkne, protože jim zbyde ještě spousta dalších keší k zprznění, ostatní si zažbrblají, ale v zásadě jim taky zbyde ještě dost dalších pěkných keší, tak se s tím nějak smíří a psi štěkají a karavana táhne dál.

 

Pokud by se ale archivovalo „houfně“, neboli těch archivovaných keší by byl CITELNÝ POČET, pak už si myslím, že by se něco stalo. Finálkářům by to možná bylo opět jedno, ale už by to nemuselo být jedno těm ostatním. A mohli by začít vytvářet na ty finálkáře nějaký tlak*, protože by i další pěkné keše byly v ohrožení. Ale ono by to nemuselo být jedno ani finálkářům, protože by jim začaly ubývat kombinace do různých matrixů, challengí apod. To už by mohli i finálkáři znervóznět. Ale muselo by to opravdu být HOUFNÉ archivování, k čemuž ale nikdy nedojde, takže je to jenom teoretizování.

_______________________

* Jak tak pozoruji místní mentalitu, ona by se nejspíš negativní reakce v první chvíli obrátila proti těm ownerům. Jenže brzy by se přišlo na to, že u ownerů se nepochodí. Jakmile se jednou rozhodne, zaarchivuje keš, odnese krabičku z terénu (nutný předpoklad!) a game over. Pro méně chápavé pak požádá reviewera o zámek a je vymalováno. A pak už by na řadě byli ti finálkáři, kteří by byli prvotní příčinou archivací těch keší.

 

A není to právě přesně důvod, proč archivace nemá cenu? Finálkáře to nepostihne, zamrzí to max. ty poctivé, co to mají vyhlídnuté buď kvůli pěknému zážitku, nebo mají keš už vyluštěnou?

Chápu - už nemáš radost z vlastní keše...

Ale není to pak lepší se těšit z těch pěkných logů? 

 

 

Měl jsem keše, které mi kradly několikrát ročně, obnovoval jsem je celkem 20x a neměl jsem je hned za barákem, než jsem je předělal na mysterku. Ale stále je udržuji. Protože se těším z toho, že i těch pár lidí, co navštíví, potěší pěkné místo, případně provedení keše...

 

Není lepší se potěšit z poloplné sklenice, než nadávat na poloprázdnou?

Protože někdo mě naštval tím, že ji našel jen díky finálkám, tak ji rovnou zruším, aby ji neměl ani nikdo z těch poctivých, i když vím, že tento postup je naprosto zbytečný v boji proti finálkářům, protože podobný postup určitě nebudou mít většina ostatních? Není lepší bojovat proti těm finálkářům třeba tím, že finálkaření budeme odsuzovat a házet klacky pod nohy přímo finálkářům???


  • 2

#99 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2017 - 13:29

Chápu - už nemáš radost z vlastní keše...

Ale není to pak lepší se těšit z těch pěkných logů? 

 

 

Měl jsem keše, které mi kradly několikrát ročně, obnovoval jsem je celkem 20x ... Ale stále je udržuji. Protože se těším z toho, že i těch pár lidí, co navštíví, potěší pěkné místo, případně provedení keše...

 

Ano, rozumím tvému postoji, Romane, ač jej nesdílím. Máš tu laťku holt posunutou jinam než třeba já, proto tohle ustojíš.

 

A není to právě přesně důvod, proč archivace nemá cenu? Finálkáře to nepostihne, zamrzí to max. ty poctivé, co to mají vyhlídnuté buď kvůli pěknému zážitku, nebo mají keš už vyluštěnou?

...

Protože někdo mě naštval tím, že ji našel jen díky finálkám, tak ji rovnou zruším, aby ji neměl ani nikdo z těch poctivých, i když vím, že tento postup je naprosto zbytečný v boji proti finálkářům, ...

 

Archivace má vždycky smysl, minimálně uvolní místo pro novou keš, která může být klidně lepší než ta moje a její owner ji třeba bude ochoten udržovat i za horších podmínek. Rozhodně to není boj PROTI někomu, tím méně proti finálkářům. Je to pouze moje psychická očista, zbavení se něčeho, co mi nepřináší dostatečnou radost.

 

Vezmi si to z druhé strany: Uděláš keš (nemyslím tradičku, o těch se tu nebavíme — buď mysterku nebo letterbox nebo wherigo). Věnoval jsi tomu nějaký čas i peníze, ta keš má nějaký smysl (u mysterky třeba šifra, u wheriga příběh, u letterboxu či multiny vlastní procházka určitými místy). Po nějaké době zjistíš, že třeba z padesáti posledních logů je jich více než 50% podvodných (tj. takových, kdy neluštili, neprocházeli, nehráli, ale šli rovnou na finálku). Upřímně — podle mého názoru ta keš ztratila svůj smysl. Protože víc jak polovina lidí na to kašle. A když ta keš nemá smysl, tak proč by tam měla být? Hospodský taky zavře hospodu, když si spočítá, že se mu nerentuje. A těžko ho někdo přesvědčí, aby v tom pokračoval, že možná jednou, dvakrát za rok půjde kolem někdo, kdo se tam rád občerství.

Podle mého názoru má keš smysl, když procento nepoctivých nálezů za posledních 50 logů je tak maximálně 1/3 (33%). Pokud je to víc, je to na pováženou a nad 50% podle mě nemá vůbec smysl keš udržovat.

 

Není lepší bojovat proti těm finálkářům třeba tím, že finálkaření budeme odsuzovat a házet klacky pod nohy přímo finálkářům???

 

Rozhodně je to dobré dělat, ale ne jako jedinou činnost. Archivace v případech, kdy keš neplní svůj smysl a víc mi bere než dává, má smysl.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#100 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 18 červenec 2017 - 13:31

Otázky pre všetkých bojovníkov proti finálkárom:

 

1. Podľa čoho vlastne spoznáte, že keška je na finálkárskom serveri? Žeby podľa toho, že sami máte zriadený účet?

2. Podľa čoho vlastne spoznáte, že kešku našiel finálkár? Ja to na svojich keškách (myslím tým 2x multina a 1x mysterka) nedokážem spoznať. Žeby to písali nejakým zvláštnym fontom?

 

:) :) :)


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama