Přejít na obsah


Fotka

Kešky na mapy.cz

groundspeak mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
585 odpovědí na toto téma

#501 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 12:37

teď to třeba nejde, ale technicky to realizovatelné je. Mapy.cz sami deklarovali, že to je první rychlá verze a dál se uvidí. A místo toho, aby se to vyřešilo v klidu a nějak se to posunulo do stavu, který by mohl vyhovovat všem (což imo technicky řešitelné je, pokud by se přidala autorizace přes api), tak se to rovnou zařízlo, vypověděla se smlouva a konečná, nikdy to zřejmě nebude.


  • 3

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#502 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 12:48

Pokud plánuješ výlety na mapy.cz, vím jen já o třech způsobech jak to dělat: přes odkaz v listingu a baťůžek, přes script přímo na mapě gc.com a nebo pomocí geogetu.

 

Když plánuji výlet, položím zelený balónek na začátek trasy, červený na konec a oranžové doprostřed a posouvám s nimi tak dlouho, dokud nedostanu trasu, která se mi líbí (včetně restaurací cestou apod.). Průběžně koukám do vedlejšího panelu na mapu s keškami a koukám, co bych případně odlovil. Kdyby byly kešky na mapy.cz, mohu to všechno dělat bez přepínámí panelů.


  • 0

#503 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 12:52

Pepa: To ovšem není chyba naše, ale mapy.cz. Prostě nelze pustit něco takového co vypustili oni, bez toho aby byla spousta řevu.

Jinak už dle vyjádření p. Fuksy měli tu smlouvu uzavřenou několik let a nic nedělali. Z toho a z náhlosti vypovězení vyplývá, že:

- Finanční stránka spolupráce byla výrazně pod rozlišující schopnosti obou společností. Vsadil bych se (kdyby se šlo dohrabat k relevantním číslům), že víc zaplatí PM třeba z Liberce.

- Celá tahle věc pro mapy.cz zase tolik neznamená, řešení bylo nasazeno co nejlevnější, bez zásadních zásahů do celého webu. Aby to dělalo to co ty máš namysli, museli by investovat daleko více a je otázka, zda by se jim chtělo, když by z toho moc nekoukalo. Vždyť třeba doteď nemůžeš naplánovat trasu přes body ve svém baťůžku.


  • 1

#504 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 12:53

Koukam, ze finalni reseni je dost radikalni, ale po vypovezeni smlouvy asi ani jina moznost nebyla (a ne, ze by mi to vadilo). Panu Fuksovi dekuji za spolupraci.
  • 0

#505 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 12:53

Když plánuji výlet, položím zelený balónek na začátek trasy, červený na konec a oranžové doprostřed a posouvám s nimi tak dlouho, dokud nedostanu trasu, která se mi líbí (včetně restaurací cestou apod.). Průběžně koukám do vedlejšího panelu na mapu s keškami a koukám, co bych případně odlovil. Kdyby byly kešky na mapy.cz, mohu to všechno dělat bez přepínámí panelů.

Což právě nejde. A nejde to třeba ani s body co máš v baťůžku.


  • 0

#506 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 13:12

Což právě nejde. A nejde to třeba ani s body co máš v baťůžku.

 

Ano, v současném stavu realizace to nejde. (Ono vůbec poslední změna, kdy se staly nezávislými složky a podsložky "Hledání", "Plánování", "Body", "Měření", práci s mapami velmi zkomplikovala.)


  • 0

#507 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 13:22

Ano, v současném stavu realizace to nejde. (Ono vůbec poslední změna, kdy se staly nezávislými složky a podsložky "Hledání", "Plánování", "Body", "Měření", práci s mapami velmi zkomplikovala.)

No vidíš a co tě vede k tomu, že by to vůbec někdy fungovalo, když by seznam musel výrazně více investovat do podružné funkce prodělečné služby?


  • 0

#508 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 13:32

Pokud plánuju primárně podle turistických cílů, nemám ještě daný cíl a tahám po mapě cílové a průjezdní body plánovače a hledám kam a kudy a používám poi, tak by další vrstva s keškama pomohla a mám dojem, že ani jeden z těch tří způsobů co zmiňuješ to nenabízí.

Do okna mapy.cz přece bylo možný přetáhnout GPX soubor s kešema. To už nefunguje?


  • 1
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#509 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 13:36

Jistě že to Smogeo funguje.


  • 0

#510 ZVEMDA

ZVEMDA

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 13:53

Ahoj,

 

možná tady teď objevím Ameriku, ale napadá mě, že SEZNAM s podporou geocachingu má zkušenosti nemalé. Kešky hledám relativně krátce a nijak extrémně intenzivně, a tak jsem se při výběru mobilní aplikace spokojil s produktem SMARTMAPS (je zde všechno v češtině a funguje to docela jednoduše, byť jsem díky tomu dlouho netušil, co znamená výraz "jít za šipkou"   :) ). Princip je takový, že si otevřu tuto mapovou aplikaci v mobilu a přes záložku "geocaching" se přihlásím na server gc.com pod svým nickem a heslem. Pak už si jednoduše najdu oblast na mapě, do které si stáhnu kešky ve volitelném okruhu (tahá to přímo z gc.com, takže aktuální) včetně listingu a všeho podstatného. Takto stažené kešky pak vidím na jakémkoli dostupném mapovém podkladu SMARTMAPS.

       Proč to píšu? Tak nějak mi to bylo dříve jedno, ale po přečtení této náročné diskuze jsem se podíval na domovskou stránku SMARTMAPS - a ejhle: jedná se o obchodní značku map a software SEZNAMU. Tudíž jistá zkušenost s geocachingem by zde byla - a pokud "pod jednou střechou" vyvinuli aplikaci, která jednak geocaching podporuje a zároveň je opatrná k jeho slabinám a šetrná k jeho principům, nerozumím, proč se stejnou cestou nevydali v případě aplikace MAPY.CZ. Na SMARTMAPS kešky uvidí jen hráči registrovaní na GC.com, ti neregistrovaní se zase díky nepřehlédnutelnému odkazu dozvědí, že něco jako geocaching existuje a můžou ho po registraci mít i přímo v mapě. To mě dává smysl, narozdíl od hurá akce zde prezentované. 

      Výlety se podle toho dají plánovat taky a docela dobře, ale jak píšu: jestli jsem objevil dávno objevené, tak se omlouvám za OT.

 


  • 2

#511 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 14:00

Tak ještě něco z médií:

 

http://www.lupa.cz/c...z-hledat-kesky/

http://www.zive.cz/b...ampaign=RSSfeed


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#512 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 14:12

Na jednom serveru zase píšou o tvrdém jádru kačerů, kvůli kterým se bohužel kešky vypnou, a na druhém o zkušených hráčích geocachingu. Jak ten článek hned jinak vyzní, to by byl materiál na výuku slohu. :-)


  • 0

#513 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 14:14

Stokorunu za fór dne získává worksheet. Já být panem Fuksem, tak už sedám na vlak.

Jenže on to fór není. Mapy.cz používáme troufám si říct i pro keškování všichni (offline v chytrém telefonu). Jistě, pro c.geo, Locus atp. máme mapy jiné, ale přesto se mapy.cz hodí (zastávky, já nevím popisná čisla, objekty, docela slušně zpracované stezky, vrstevnice, ..) a dostali jsme je "za nic". To, že jsme pana Fukse rázně zpucovaly za kešky na mapách a měl odvahu přijít (před funusem) by možná chtělo prostě gesto... Slavíme suvenýry různá výročí a je pravda, že za Mapy.cz jsme neřekli ani "bú". Jestli by měl odvahu přijít bych nechal na něm.


Tento příspěvek byl upraven od worksheet: 15 září 2015 - 14:15

  • 2

#514 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 14:49

OK, tak já to napíšu jinak. Tahle kauza je přesně to, co posílá český GC ke dnu a moderátor mě musí mazat, jelikož já pro to tady nemám slušných slov.
O co jde? Že Seznam ukázal keše na mapě? Vždyť to bylo v betaverzi, dalo se jim říct - udělějte to jako Google, který tuto funkci má již několik let.
Nadáváme na nefunkční mapu GS - mohli jsme mít solidní plánovací alternativu (silně pochybuju, že budeme mít komunitní mapu, jako mají třeba Poláci). Takhle to budeme zas pastit přes různé udělátka a programy, které paradoxně jedou na Seznamu.
 
A o co zde virtuálním kačerům šlo? Že se prý budou ničit keše! Přestaňte teoretizovat a vyražte do terénu lovit a zakládat, abyste se měli o co strachoavt. Víte jak se ničí keše?
1) Majitel pozemku si ji tam nepřeje. Ten nepotřebuje žádnou mapu. (Viz víkend na Vořechovic trailu v části okolo letiště.)
2) Zlý výrostek Hugo najde keš a než ji žničí, tak se podívá dovnitř a tam najde návod, jak postupovat dál - mudlokartu. Ne ten na Seznam nečeká.
Dnes lidi (mudlové) okolo keší o nich vědí a povětšinou jim to je šumák - pokud to není v kolizi jako bod 1. A představa, že turista plánujicí si výlet na Kokořín přehodnotí své plány, když náhodou narazí na mapě na keš. Tak to snad nemyslíte vážně.

  • -5

#515 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 14:51

Na jednom serveru zase píšou o tvrdém jádru kačerů, kvůli kterým se bohužel kešky vypnou, a na druhém o zkušených hráčích geocachingu. Jak ten článek hned jinak vyzní, to by byl materiál na výuku slohu. :-)

Jo, je to o interpretaci. Já tvrdím že to je pár v terénu bezvýznamných teoretiků.

 

Mimo tuto platformu bych použil trefnější slovník ;)


  • 0

#516 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 14:56

Vždyť by se na tom stejně plánovat nedalo. Proč? Protože například:

1) vidíš všechny keše bez ohledu na to, jestli ji máš/nemáš odlovenou, nebo je tvoje

2) nevidíš PMO

3) nevidíš stage a svoje finálky u multin a mysterek, mnohokrát jsou o kilometry jinde

 

(to je zase to nepochopení fungování geocachingu)


  • 3

#517 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 14:58

Dr.voto, dr.voto. Že ty neumíš naplánovat nad mapou od seznamu ještě neznamená, že to jiný nesvede.


  • -5

#518 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 14:59

 

OK, tak já to napíšu jinak. Tahle kauza je přesně to, co posílá český GC ke dnu a moderátor mě musí mazat, jelikož já pro to tady nemám slušných slov.

 

 

 

Ne, nemusím tě mazat, od nikoho to nařízené nemám. A ani ti tvé příspěvky nemažu kvůli tomu, že se ti třeba nelíbí tahle kauza. Sám víš nejlépe proč jsem je smazal a můj postoj k této věci se nezměnil a nezmění. Počítej s tím. Pokud chceš toto fórum hanit, nevím proč sem chodíš. Ale jinak díky, že jsi si uvědomil, proč jsem tvé příspěvky smazal.


  • 0

#519 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 15:05

KaMo_cz: nemyslím, že by ta část kačerů, která se zveřejněním keší na mapy.cz nesouhlasila, měla "pěknou" vizitku. Každý může svůj názor vyjádřit, a zvlášť tady na diskusním fóru, když je to slušné (když ne, tak se o něj tomy postará :) ).

 

Podstatný je fakt, že Seznam hloupě porušil smluvní podmínky, následkem čehož GS smlouvu vypověděl. Case closed.


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#520 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 15:13

Po precteni dalsich a dalsich prispevku mi prijde, ze se vaha zdejsiho nazoru precenuje. Asi nejlepe to vyjadril Modrak. To GS vypovedel smlouvu a vypovedel ji po shlednuti produktu mapy.cz. Jiste v tom hralo roli upozorneni na tuto situaci, ale opravdu si myslite, ze GS cetl tohle forum a ten flame zde? To, ze mistni komunita projekt zavrhla je jedna vec a to, ze GS vypovedel smlouvu je vec druha. GS k tomu mel sve duvody. A zde si myslim, ze prave Modrak je nejblize pravde. Ale klidne se tu ted muzeme hadat dal, kdo komu rozdupal babovicky:)


  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama