Přejít na obsah


Fotka

Kešky na mapy.cz

groundspeak mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
585 odpovědí na toto téma

#521 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 15:14

KaMo_cz: Case closed.


Ano, take bych rekl ze je to vyreseno a dalsi diskuze je zbytecna.
Primlouvam se za LOCK.
  • 0

#522 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 15:21

Vždyť by se na tom stejně plánovat nedalo. Proč? Protože například:

1) vidíš všechny keše bez ohledu na to, jestli ji máš/nemáš odlovenou, nebo je tvoje

2) nevidíš PMO

3) nevidíš stage a svoje finálky u multin a mysterek, mnohokrát jsou o kilometry jinde

 

(to je zase to nepochopení fungování geocachingu)

 

Ano, popsal jsi fungování hardcore jádra geocachingu, ti se opravdu bez různých vychytávek a speciálního software neobejdou. Naprostá většina obyčejných kačerů ale funguje jinak.


  • 1

#523 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 15:24

 

OK, tak já to napíšu jinak. Tahle kauza je přesně to, co posílá český GC ke dnu a moderátor mě musí mazat, jelikož já pro to tady nemám slušných slov.
O co jde? Že Seznam ukázal keše na mapě? Vždyť to bylo v betaverzi, dalo se jim říct - udělějte to jako Google, který tuto funkci má již několik let.
Nadáváme na nefunkční mapu GS - mohli jsme mít solidní plánovací alternativu (silně pochybuju, že budeme mít komunitní mapu, jako mají třeba Poláci). Takhle to budeme zas pastit přes různé udělátka a programy, které paradoxně jedou na Seznamu.
 
A o co zde virtuálním kačerům šlo? Že se prý budou ničit keše! Přestaňte teoretizovat a vyražte do terénu lovit a zakládat, abyste se měli o co strachoavt. Víte jak se ničí keše?
1) Majitel pozemku si ji tam nepřeje. Ten nepotřebuje žádnou mapu. (Viz víkend na Vořechovic trailu v části okolo letiště.)
2) Zlý výrostek Hugo najde keš a než ji žničí, tak se podívá dovnitř a tam najde návod, jak postupovat dál - mudlokartu. Ne ten na Seznam nečeká.
Dnes lidi (mudlové) okolo keší o nich vědí a povětšinou jim to je šumák - pokud to není v kolizi jako bod 1. A představa, že turista plánujicí si výlet na Kokořín přehodnotí své plány, když náhodou narazí na mapě na keš. Tak to snad nemyslíte vážně.
 
PS:  Je zajímavé kouknout na názor z venku. Vizitku máme(máte) pěknou.

 

V oficiálním vyjádření není nic o tom, že se jedná o betaverzi. To, že jsme se p. Fuksovi snažili vysvětlit, že takto to nejde a navrhovali jiná řešení je zde snadno dohledatelné. Byli tu snahy o kompromis - viz Kulhal. To, že to Seznam zařízl má úplně jiné důvody - dle mého názoru je podstatné to, že aby vyhověl nám a GS, musel by vice investovat, než chtěl do podružné funkce prodělečné služby.
Takže to, že by někdy funkce geocachingu byly na mapy.cz vyhovující je pouze neopodstatněná chiméra.

Co se týká škod, patrně největší obava byla ze škod neúmyslných, způsobenými nepoučenými mudly.

"Já tvrdím že to je pár v terénu bezvýznamných teoretiků." to už prostě lžeš.


  • 7

#524 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 15:31

Dr.voto, dr.voto. Že ty neumíš naplánovat nad mapou od seznamu ještě neznamená, že to jiný nesvede.

Další kec. To přeci Vota netvrdí. Vůbec nereaguješ na podstatu, že tak jak to mapy.cz implementovali, tak to bylo nepoužitelné, jen to přinášelo riziko ownerům keší. Ale kačerům v hledání keší to vůbec nepomohlo. Důvody jsou tu v diskuzi uvedeny.


  • 1

#525 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 15:36

Pro mne to třeba použitelné bylo. Rozhodně minimálně o řád až dva lépe než na GC.com.


  • 1

#526 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 15:42

Kulhale, prosim, bylo by možné poslat další mail na GS, že jsme to tak vlastně nemysleli, dohadovali jsme se tady a tvořili vetšinový názor jen tak z pleziru a poprosil ho, zda by své rozhodnuti neprehodnotil a zveřejněni keši na Seznamu zase povolil? Diky
  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#527 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 15:44

LudaL

Tak pokud to ladili a byli ochotni se bavit o úpravách, tak bych to za betaverzi považoval. Ono to dokonce od nich v jednom článku padlo.

GS to zařízl na teplý bonz, to si tady zpětně najdeš. Jak kdosi kdesi psal, že GS pomalu ani neví kde ČR je, tak je na omylu - vědí o nás až moc :(

Škody od mudlů - k tomu jsem se vyjádřil, mapy by na to neměly vliv.

Když myslíš, že lžu. OK, dokaž mě opak.

 

Pro mě by to třeba použitelné bylo a jak vidím, nejsem sám. A jako owner se o svoje pixly nebojím.


  • -4

#528 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 15:47

Dan-Sam: Tak se na to koukni - nevidíš jestli máš keš odlovenou nebo ne, nevidíš současný stav (o tom jak často budou aktualizovat data nepadlo jediné slovo, jen je vidět, že ta současná jsou 14 dní stará), na mapě nevidíš, co je to za typ keše a hlavně tam NEJSOU VIDĚT VŠECHNY CO TAM MAJÍ BÝT! Nemůžeš použít funkci trasy, když máš vyhledané keše. Maj to prostě blbě.

Pokud fakt chceš používat mapy.cz, tak je lepší si do nich přetáhnout svůj gpx soubor, než to jak to udělali oni.


  • 3

#529 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 15:51

Jenže já nepotřebuji plánovat podle mapy.cz tam, kde to znám, ale tam, kde to neznám (a nemám vyloveno). Ve svém milém okresním městě a jeho okolí se chytnu bez problémů i podle Googlemaps, případně Esri World Topo Map. Když ale jedu na výlet (dejme tomu do Českého Švýcarska, jako minulý víkend), mapy.cz byly při plánování trasy i v betaverzi se všemi jejími nedostatky mnohem pohodlnější než GC.com. Trasu jsem měl naplánovanou za 5 minut a k následné plné spokojenosti.


  • 1

#530 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 15:53

LudaL

Tak pokud to ladili a byli ochotni se bavit o úpravách, tak bych to za betaverzi považoval. Ono to dokonce od nich v jednom článku padlo.

GS to zařízl na teplý bonz, to si tady zpětně najdeš. Jak kdosi kdesi psal, že GS pomalu ani neví kde ČR je, tak je na omylu - vědí o nás až moc :(

Škody od mudlů - k tomu jsem se vyjádřil, mapy by na to neměly vliv.

Když myslíš, že lžu. OK, dokaž mě opak.

 

Pro mě by to třeba použitelné bylo a jak vidím, nejsem sám. A jako owner se o svoje pixly nebojím.

No o drobných úpravách se byli ochotni bavit, ale jaksi až poté co s tím velkou slávou vyšli a narazili. O betaverzi se nikdy nikde nebavilo.

GS to zařízlo poté, co  si vyzkoušeli co vlastně mapy.cz dělají.

Škody mám jiný názor - jde o to, že se jednoduše dostali k informacím lidé, co vůbec netuší jak se ke keši chovat.

Lež - během víkendu bylo překlopeno do PMO 1000 keší, takže nejde o teoretiky.

Použitelné to nebylo, viz odpověď Dan-Sam.


  • 1

#531 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 15:55

Jenže já nepotřebuji plánovat podle mapy.cz tam, kde to znám, ale tam, kde to neznám (a nemám vyloveno). Ve svém milém okresním městě a jeho okolí se chytnu bez problémů i podle Googlemaps, případně Esri World Topo Map. Když ale jedu na výlet (dejme tomu do Českého Švýcarska, jako minulý víkend), mapy.cz byly při plánování trasy i v betaverzi se všemi jejími nedostatky mnohem pohodlnější než GC.com. Trasu jsem měl naplánovanou za 5 minut a k následné plné spokojenosti.

A co ti brání poslat si do okna mapy.cz gpx s keškama českého Švýcarska? Zkus si to a zjistíš, že je to lepší než ta jejich funkce.


  • 0

#532 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 15:57

To, že si je musím nejdřív vygenerovat.


  • 1

#533 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 16:02

A co ti brání poslat si do okna mapy.cz gpx s keškama českého Švýcarska? Zkus si to a zjistíš, že je to lepší než ta jejich funkce.

 

A kde ho jako BM získám?


  • 0

#534 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 16:13

Pánové Dan-Sam a Vláček: na blbosti fakt odpovídat nebudu, jestli vám sudičky předpověděli nad kolébkou, že život je snadný a bezproblémový a nebudete muset v něm hnout tlapkou, tak to prosím reklamujte u příslušné sudičky. Ale prostě nemůžete chtít po ostatních, aby se vám ustoupili, protože tou svojí ručičkou fakt nechcete hnout.


Tento příspěvek byl upraven od LudaL: 15 září 2015 - 16:15

  • 1

#535 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 16:20

Kulhale, prosim, bylo by možné poslat další mail na GS, že jsme to tak vlastně nemysleli, dohadovali jsme se tady a tvořili vetšinový názor jen tak z pleziru a poprosil ho, zda by své rozhodnuti neprehodnotil a zveřejněni keši na Seznamu zase povolil? Diky


Ahoj,
jenž pak by článek na idnes/lupa/zive s názvem, "Tvrdé jádro keškařů vůbec neví, co chce" byl krutě pravdivý. Svůj požadavek snad nemyslíš vážně?
Koukám se sem po čase a to je bitva. Něco se stalo, mapy.cz ale aktivitu zrušily (resp. ji zruší, co nevidět), je tedy čas nechat to vychladnout, ne? Hodně se tu točíte v kruhu.
Útoky na pansy1 jsou mimo moje chápání. Z toho čiší nějaká osobní nevraživost.
Raději budu opět sledovat jen technická témata, tam to bývá věcnější.

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 15 září 2015 - 16:24

  • 2

#536 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 16:21

Pánové Dan-Sam a Vláček: na blbosti fakt odpovídat nebudu, jestli vám sudičky předpověděli nad kolébkou, že život je snadný a bezproblémový a nebudete muset v něm hnout tlapkou, tak to prosím reklamujte u příslušné sudičky. Ale prostě nemůžete chtít po ostatních, aby se vám ustoupili, protože tou svojí ručičkou fakt nechcete hnout.

Dosly argumenty, co? Vsimni si, ze celou dobu jsem psal jen o svem pohledu, nikomu nic nevnucoval a po nikom nich nechtel. Tolikrat se tu sklonovalo "Zij a nech zit.", ale ocividne jen kdyz se to nekomu hodi.

Tento příspěvek byl upraven od Dan-Sam: 15 září 2015 - 16:22

  • 0

#537 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 16:29

Jak to že nechtěl - chceš abychom souhlasili bez řečí s tím seznamáckým paskvilem.

To nám chceš říct že sis opravdu nedělal PQ? Pokud ne, tak si zkontroluj, jestli jsi neprošel 100m od keše, co nebyla vidět na mapy.cz. Já když se kouknu třeba na Ještěd, tak tam tak 1/3 keší chybí, zajímavé je, že pokaždé jiná.


  • 0

#538 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 16:33

Ale kdeze. Kdosi tu napsal, ze to bylo nepouzitelne, citil jsem potrebu se ohradit, protoze jsem to vyzkousel a pouzitelne to pro mne bylo. Dal ses ptal a ja ti odpovidal, takze o vnucovani nemuze byt rec.
Jinak ano, PQ si samozrejme generuji, ale az jako posledni krok pro pohodli zobrazeni v Oregonu. Takze si jej generuji jen 1x, namisto n-krat kvuli n-zvazovanym lokalitam.
Nic, dal se neposuneme, uzavreme nasi minidiskusi v ramci sirsiho plena.
  • 0

#539 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 16:49

Pro někoho to použitelné bylo, ale k souřadnicím se dostala spousta lidí-mudlů, kterým popis na seznamu stačil a tak netuší, že třeba žlutá kostička znamená multi a hledají urputně na úvodních souřadnicích. Bydlím kousek od ohrazeného památného stromu a mudlíci tam dnes asi mají nějakou  překopávací akci. Ale už mne nebaví tam zastavovat a vysvětlovat, že ta krabička je někde jinde a vysvětlovat jim, jak se tam dostanou, protože samozřejmě nemají listing.


  • 7

#540 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 17:02

Ahoj,jenž pak by článek na idnes/lupa/zive s názvem, "Tvrdé jádro keškařů vůbec neví, co chce" byl krutě pravdivý. Svůj požadavek snad nemyslíš vážně?

Samozřejmě že ne, ale mám z vývoje téhle diskuze ten pocit. Byl jsem dost potěšený tím, že se nám povedlo při zdejším názorovém složení dat dohromady většinový, jasný a konstruktivní navrh, co si od tom zdejší komunita myslí. A je úplně jedno, kolik procent kačerů sem chodí.
Že to GS vyřešil tak, jak to vyřešil, je druhá věc a osobně si myslím, že Modrak byl hodně blízko s tím šlápnutím na kuří oko.
Ale misto aby tím to vlákno skončilo - je vyřešeno - točí se to pořad dokola včetně osobních útoků a urážek (co se týká pansy1, přečti si to dejwy celé....). Tomy prosim zamkni to tady, už je to teď o ničem..
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama