Přejít na obsah


Fotka

Kešky na mapy.cz

groundspeak mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
585 odpovědí na toto téma

#561 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 19:15

..mezitím v plánovací kanceláři mapy.cz:

 

pan fuksa: hmmm...s keška nám to moc nevyšlo, co vytáhneme z jiného hrníčku ?

pan X:...můžeme zkusit na mapy zanést jako POI všechny trampské osady a campy

pan fusakla: výborný nápad ! S těmi trempíky přece nebude problém se domluvit.

 

:)


Tento příspěvek byl upraven od Skywalker: 15 září 2015 - 19:16

  • 9

*


#562 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 19:20

..mezitím v plánovací kanceláři mapy.cz:

 

pan fuksa: hmmm...s keška nám to moc nevyšlo, co vytáhneme z jiného hrníčku ?

pan X:...můžeme zkusit na mapy zanést jako POI všechny trampské osady a campy

pan fusakla: výborný nápad ! S těmi trempíky přece nebude problém se domluvit.

 

:)

 

Nebuď troškař, já bych to viděl na poi smírčí kříže a hraniční kameny, to přece musí být přínosné pro všechny....


  • 0
Jsme svéprávní a svobodní lidé a nepotrebujeme aby za nás jednala jakákoliv asociace, aliance ani jiný bordel podnik.

#563 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 19:22

smíčí kříže už tam jsou....


  • 0

*


#564 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 19:25

smíčí kříže už tam jsou....

 

Tak to potěš koště... já mapy.cz moc nepoužívám tak by mě to nenapadlo ani že tam jsou. Vím, že se smirčími kříži byl/je problém, celkem se ztrácely, tak ale asi seznam ví co dělá....


  • 0
Jsme svéprávní a svobodní lidé a nepotrebujeme aby za nás jednala jakákoliv asociace, aliance ani jiný bordel podnik.

#565 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 19:27

studánky taky (ale ty snad nikdo neničí)


  • 0

#566 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 15 září 2015 - 19:35

Ne neničí, já je přímo pyju.

 

Jinak by mě docela zajímalo, kolik lidí od nás apelovalo na GS či se dožadovalo nějakého vysvětlení proč. Jinak by to asi nezatrhli. Tímto děkuji všem, kteří se zapojili do lobbingu za undergroundový geocaching.


Tento příspěvek byl upraven od homole: 15 září 2015 - 19:37

  • 2

#567 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 19:42

Tak jeste osvezime pamet... vy si nepamatujete, ze mapa s kesemi nesmela byt ani na tomto nasem komunitnim serveru? A to je, v porovnani se zcela verejnym mapovym serverem, trochu jine kafe.


  • 3

#568 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 19:58

Tak jeste osvezime pamet... vy si nepamatujete, ze mapa s kesemi nesmela byt ani na tomto nasem komunitnim serveru? A to je, v porovnani se zcela verejnym mapovym serverem, trochu jine kafe.

 

Já si to pamatuji. Pak tu mapu sežrali nějaký potvory a ještě vybuchla.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#569 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 19:59

Tak jeste osvezime pamet... vy si nepamatujete, ze mapa s kesemi nesmela byt ani na tomto nasem komunitnim serveru? A to je, v porovnani se zcela verejnym mapovym serverem, trochu jine kafe.

A jak mě vysvětlíš mapu na http://www.geocaching.pl/map.php

 

Ono celkově, když kouknu na jejich web a ten náš... (.de, .at. .sk mutaci nehodnotím, tam to mám daleko)


  • -1

#570 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 20:05

Ne neničí, já je přímo pyju.

Cože to s nima děláš ? :-)))))
  • 5

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#571 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 20:19

Občas mi přijde, že nejsme schopní v klidu diskutovat.

Z mého pohledu Kulhal poslal docela konstruktivní příspěvek na GS, který vycházel z názorů spousty lidí tady. Řekl bych, že to byl nějaký kompromis, žádné "hardcore" jádro. To, že nakonec GS spolupráci úplně zrušil bylo rozhodnutí GS. Kdyby se GS a Seznam zachovali podle Kulhalova dopisu, nejspíše z toho mohl být životaschopný projekt.

Jenže - tu nebyla ani z jedné strany ochota jednat. A to je nejdůležitější!!!

 

A ty diskuze tady, kdo za to může? Docela mi hlava nebere, jak se obviňujeme navzájem. Ano, každý máme jiný názor, ale proč nemůžete diskutovat v klidu... Proč to sklouzává k osobním útokům... Proč neumíme přiznat, že názory ostatních mohou být také dobré a že pravda je prostě někde uprostřed - v kompromisu! Jako v každé komunitě jsou zde názory z jedné strany, z druhé strany a je prostě potřeba se domluvit.

 

Nechápu třeba jednání některých, například zde:

A je to tady!!!
Najednou jsou mapy.cz super.
Čech se prostě nezapře...
Vážení "hardcore kačeři". To co jste zde někteří předvedli je na blití.
Z rozhodnutí seznamu je mi smutno, ale plně ho chápu. Nemá cenu házet perly.....
Drazí "hardcoři". Svými nenávistnými plky jste možná promarnili novou šanci, minimálně jste obrali o spoustu času lidi, kteří mají "naší" hru možná raději než vy!

 

 

Trochu tě nechápu. Pokud nesneseš, že jiní mají opačný názor tak nediskutuj.

 

Osobně se mi nelíbil způsob, jakým na mapy.cz minulý víkend keše SEZNAM prezentoval. Nevadilo by mi nějaké zobrazení na mapy.cz, ale v určitých mezích. Např. navázané buď na přihlášení přes live.api, nebo bez přihlášení bez souřadnic, nápovědy, jen se základními informacemi (název, typ, hodně přibližná poloha - min. 50 metrů).

 

To, že spolupráce byla úplně na obou stranách ukončena nepovažuji za dobré řešení, ale určitě se mi líbí víc, než současný stav - tj. zobrazení na mapy.cz se skoro úplně přesnými souřadnicemi v řádu metrů, s nápovědami a podrobnými základními informacemi..

 

...
Útoky na pansy1 jsou mimo moje chápání. Z toho čiší nějaká osobní nevraživost.
...

 

Vážení a milí.
Než se uzamkne toto vlákno, pár větami si dovolím shrnout své účinkování zde.
Z počtu mých příspěvků jasně vyplývá, že nejsem žádný diskutér. Na toto vlákno jsem narazil náhodou a nemohl pochopit o co vám tu vlastně jde. Seznam nám nabídl jedinečnou možnost spolupráce, ti kluci to dělali zadarmo a o svoje volno z pouhého nadšení. Za to ale patří na hranici!
Pochopil jsem. Lež a nenávist v našich končinách prostě musí zvítězit nad pravdou a láskou...
Pošetilé názory některých z vás chápu, ale nerozumím tomu, co vás k nim vede. Jistě, z některých příspěvků zcela jasně vyplývá zamindrákovanost, to se dá pochopit, ale nerozumím tomu, proč si jako "komunita" jak se hrdě nazýváte, pod sebou řežete větev...
Tak seznam jste otrávili, mě a spoustu ostatních také, takže kam příště namíříte svou pozornost? Že by do Seattlu či rovnou na hrad?
Je mi vás líto..
Honza

Honzo, proč napíšeš útočný příspěvek, kde ostatní napadáš a pak se divíš, že lidé s tebou nesouhlasí?

 

A to platí i pro spoustu ostatních. Kteří po chvíli začnou sklouzávat k osobním útokům. Lidi, zkuste se nad sebou trochu zamyslet.

Např. ty výlevy na téma ČAGeo, když Kulhal, který hlavně psal myslím moc dobrou výzvu, a i někteří další co tu diskutují jsou v této organizaci, nebo výlevy zesměšňující druhé kvůli jinému názoru ohledně plánování tras v Mapách.cz. Sice si taky myslím, že to, jak to nyní chtěli na mapy.cz zavést mělo k užitečnému plánování daleko, ale kvůli tomu nebudu urážet ty, co si to nemyslí.


  • 17

#572 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 20:41

Jj, argumenty ad hominem mi vadí jako Romanovi.

Slovy klasika: "Chytrý člověk napadne názor, hloupý jeho autora."


  • 7

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#573 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 20:42

Několik poznámek nebo spíše otázek k tomuto vláknu.

Proč mám takový nepříjemný dojem, že téměř každá diskuze zde skončí hádkou? Jsme schopni se na něčem skutečně dohodnout? Jak velké procento z kačerů se zúčastnilo této diskuze? Má hlas hráčů skutečně nějakou váhu a je na něj brán zřetel? 

 

S výrazy jako tvrdé jádro či hardcore hráči jsem se seznámil poprvé v tomto vláknu. Jistě, jsou tu rozdíly v času či peněz který ten či onen kačer tomuto koníčku věnuje, ale nikdy jsem se za osm let nesetkal s někým či s názorem někoho, že patří k tvrdému jádru či že je hardcore hráč. Mimochodem tento výraz působí poněkud směšně.

Tyto výrazy či tato pojmenování hráčů se objevilo taktéž v článku Kešky se na Mapy.cz moc neohřály na lupa.cz a tam bych čekal větší profesionalitu. Článek ovšem na mě působí velmi špatným dojmem. Vůbec zde není např. vyjádření další strany tohoto "sporu". 

 

Co říci závěrem? Bylo to zajímavých pár dní. Opět se zde vášnivě diskutovalo. Možná toto vlákno vypovídá více o naší schopnosti domluvit se či se nedomluvit. Dělat kompromisy, respektovat názor druhého atd. Snad až toto dokážeme, bude svět a nejen ten geocachingu o něco lepší. :)


  • 1

#574 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 21:00

A jak mě vysvětlíš mapu na http://www.geocaching.pl/map.php

 

Nevysvetlim, proc bych mel? Neprovozuji ten server, nejsem ani Groundspeak, ani bonzak. Jen jsem pripomnel, ze nam nasi mapu zakazali. Preci nebudu zavidet sousedovi, ze ma lepsi kozu.


  • 5

#575 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 21:01

Několik poznámek nebo spíše otázek k tomuto vláknu.

Proč mám takový nepříjemný dojem, že téměř každá diskuze zde skončí hádkou? Jsme schopni se na něčem skutečně dohodnout? Jak velké procento z kačerů se zúčastnilo této diskuze? Má hlas hráčů skutečně nějakou váhu a je na něj brán zřetel? 

 

S výrazy jako tvrdé jádro či hardcore hráči jsem se seznámil poprvé v tomto vláknu. Jistě, jsou tu rozdíly v času či peněz který ten či onen kačer tomuto koníčku věnuje, ale nikdy jsem se za osm let nesetkal s někým či s názorem někoho, že patří k tvrdému jádru či že je hardcore hráč. Mimochodem tento výraz působí poněkud směšně.

Tyto výrazy či tato pojmenování hráčů se objevilo taktéž v článku Kešky se na Mapy.cz moc neohřály na lupa.cz a tam bych čekal větší profesionalitu. Článek ovšem na mě působí velmi špatným dojmem. Vůbec zde není např. vyjádření další strany tohoto "sporu". 

 

Co říci závěrem? Bylo to zajímavých pár dní. Opět se zde vášnivě diskutovalo. Možná toto vlákno vypovídá více o naší schopnosti domluvit se či se nedomluvit. Dělat kompromisy, respektovat názor druhého atd. Snad až toto dokážeme, bude svět a nejen ten geocachingu o něco lepší. :)

Jen vecna poznamka. S terminem hardcore kaceri jsi se nemohl za predchozich 8 let setkat. Nadefinoval ho zde az pan Fuks v sobotu rano. Je to jeho oznaceni, ne nase.


  • 3

#576 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 21:10

Jen vecna poznamka. S terminem hardcore kaceri jsi se nemohl za predchozich 8 let setkat. Nadefinoval ho zde az pan Fuks v sobotu rano. Je to jeho oznaceni, ne nase.

 

Zajímalo by mě jestli tento termín upadne v zapomnění nebo se ujme a bude si zde žít dál svým životem a třeba přejde i do slovníku samotných kačerů. Ale toto je poznámka hodně pod čarou :)


  • 0

#577 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 21:11

Jen vecna poznamka. S terminem hardcore kaceri jsi se nemohl za predchozich 8 let setkat. Nadefinoval ho zde az pan Fuks v sobotu rano. Je to jeho oznaceni, ne nase.

 

 

 

To bych netvrdil. :)

 

 

 

 

Ahoj

Bohužel mi uvíznul TB v keši s vysokou obtížností a já sám bohužel na tenhle odlov nemám. Už se tam chudák válí skoro 3 měsíce a přitom je to jeho teprve první zastávka :(

Keška je v nádherné krajině českého středohoří u Ústí nad Labem a většina místních hardcore kačerů už tu má odloveno... nemá někdo ze vzdálenějších chuť dát si luxusní 4/5 a krásného, nyní smutného brouka posunout?

Keš: http://coord.info/GC2H79X
TB: http://coord.info/TB4D47X

Díky


  • 0

#578 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 21:18

Tak to se omlouvam, to jsi nejak lepe searchoval :)


  • 1

#579 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 21:42

Tak to se omlouvam, to jsi nejak lepe searchoval :)

 

 

Vůbec nic se neděje. ;)


  • 0

#580 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 21:44

Mapy nelení...

http://www.zive.cz/b...95/default.aspx

 

Jen moc nechápu, proč to představuje Zima...


Tento příspěvek byl upraven od worksheet: 15 září 2015 - 21:48

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama