Přejít na obsah


Fotka

Kešky na mapy.cz

groundspeak mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
585 odpovědí na toto téma

#81 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 21:18

Nepotřebují náhodou pro zveřejnění souhlas autora/všech autorů? Myslím, že jsme jim souhlas nedali.

 
Obávám se, Tome, že dali. Podle mého je to bod 3.D „Terms of Uses“:

 

The Rights You Grant Us to Your Content. By submitting content to our services, you grant Groundspeak a worldwide, non-exclusive, royalty-free, perpetual, irrevocable, and fully transferable and sublicensable right to use, reproduce, modify, adapt, publish, translate, create derivative works from, distribute, and display such content in any media now known or created in the future. You agree that we have no obligation to monitor or protect your rights in any content that you may submit to us, but in the event that someone else takes content you have submitted through our services without either of our permission, you give us the right to request that they take the content off of their website or otherwise stop using it.

 
Nejsem sice právník a ani angličtinou nevládnu dostatečně, ale myslím, že tohle se právě na to vztahuje.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#82 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 21:19

No to je teda síla.

Teď už jen k dokonání díla zkázy stačí, aby nějakej blbec udělal reportáž na Nově s dodatkem, že všechny keše můžete už nyní najít na TN.CZ

A Žemlík ze Seznamu nám popřeje hezký den :(

Je to hnus velebnosti.....

 

Obavam se, ze to nebude daleko od pravdy a ze co nevidet se toho nejakej reporterskej pologramot chyti.
 

Jakozto platici zakaznik jsem silne pohorsen a premyslim, proc si vlastne platim. Kdzy jsem si jako BM na mobilnim zarizeni mohl legalne zobrazit tri kesky za den a ted budu moci pres legalni aplikaci mapy.cz si jich zobrazit kolik chci a i bez registrace?!

 

Dale se na to taky lze divat i z nasledujiciho uhlu: Zaplatil jsem si PM, abych si mohl pohodlne lovit kesky bez omezeni. Nyni, jak je kazdemu jasne, jich bude mnohem vice vymudlenych, poskozenych, ztracenych. GS mi tedy zkazil hru, za jejiz zprostredkovani jsem si zaplatil. Znehodnotil tedy to za co jim platim.

 

Myslim, ze by bylo dobre, jim ze strany PM toto napsat.


  • 1

#83 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 21:20

Dopadne to tak, že PM kačeři převedou keše jen pro PM, klesne počet kačerů, klesne počet keší, klesne počet všeho. Bude to chvíli trvat, ale asi bude vývoj takový.


  • 0

#84 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 21:21

1. likvidace trackables

2. ano, ale je to zacarovany kruh...

nejsou hraci -> neni obsah -> nejsou hraci

...navic pochybuju o shode na alternativnim systemu a s nekolika systemama vznikne sileny stav kolizi/nekolizi


  • 1

#85 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 21:24

Jinak pristup ke BM kesim byl uz pred nejakou dobu v google earth, ale uz nevim zda vcetne listingu a hintu. Kazdopadne to je system v cechach radove mene vyuzivany...


  • 0

#86 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 21:24

Dopadne to tak, že PM kačeři převedou keše jen pro PM, klesne počet kačerů, klesne počet keší, klesne počet všeho. Bude to chvíli trvat, ale asi bude vývoj takový.

 

Smrku, troufám si předpovídat, že se nestane vůbec nic. Možná že pár jedinců převede zlomek keší z celkového počtu do režimu PM, možná že se najde někdo, kdo ještě menší zlomek svých keší zaarchivuje a tím to skončí. Žádnou revoluci ani revoltu neočekávám.

 

 

Jo, akorát na Groundspeak přijde pár mailů od prudičů z České republiky, přičemž Groundspeak nebude chápat, o co těm Čechům zase jde.


  • 9
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#87 Masa_cz

Masa_cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 21:48

Neblaznete, podle me se tim, ze to bude v mapach.cz skoro vubec nic nezmeni, maximalne pribudou dalsi lidi, kteri ty kesky zacnou lovit... Ale ze by to znamenalo, ze je nekdo zacne hromadne nicit, vykradat, nebo kdo vi co, to si opravdu nemyslim  ;)  Pokud nejaky takovy pako je a cilene se tim bavi, tak pro nej neni problem si ten ucet na GC zalozit. Vetsine beznych uzivatelu tech map to bude uplne putna, nejaky kesky v ni  :)


  • 7

#88 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 21:48

Smrku, troufám si předpovídat, že se nestane vůbec nic. Možná že pár jedinců převede zlomek keší z celkového počtu do režimu PM, možná že se najde někdo, kdo ještě menší zlomek svých keší zaarchivuje a tím to skončí. Žádnou revoluci ani revoltu neočekávám.

 

 

Jo, akorát na Groundspeak přijde pár mailů od prudičů z České republiky, přičemž Groundspeak nebude chápat, o co těm Čechům zase jde.

 

Pozoruhodné! Pakliže se někdo zeptá GS, proč se jeho kešky začaly objevovat na mapy.cz je prudič? Vyplývá z toho snad, že mám tuto změnu přijmout mlčky, pokorně a nezajímat se o okolnosti současné situace? Myslím, že GS již v minulosti prokázal, že občas nechápe nejen Čechy, ale i kolegy z celého světa. Např. zmizení data nálezu v lozích, změna názvu velikosti na medium a podobně. Překvapivě měli odezvy i odjinud.

Inu, ať si dává třeba GS souřadnice keší na spodek víčka od piva (V každé páte lahvi najdete multinu!) Je to přeci GS a ta přeci musí vědět co dělá a ty kačer KUŠ! Na své případné námitky a dotazy si najdu někde vrbu za městem!


  • 2

#89 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 22:09

Já bych měl na vás rozhořčené pár otázek:

1. Co přesně se vám na tom nelíbí (kromě toho, že se vám to nelíbí)? Respektive, co negativního tato možnost podle vás přinese?
2. Byli byste ochotni přejít na nějaký alternativní systém, který by lépe vyhovoval vašim představám?


1) Rozhodnuti "o nas bez nas" - jako owner danych kesi jsme nebyl vyrozumen o tom, ze defacto muj majetek (vlastnictvi) - listing+fyzicka schranka je bez meho vedomi a svoleni pristupna komukoliv. (Ano, jiste, ucet na gc.com si take muze zalozit kdokoliv, ale...)
Obava z degradace kavality jak kesi, tak obsahu.
Obava z jeste vetsich ztrat putovnich predmetu (ktere v nekterych pripadech nestoji male castky)
Nevsiml jsem si, ze by Seznam nekde uvadel byt ten nejzakladnejsi vytah z pravidel (zejmena fair trade, pobechat kes v takovem stavu, jak bych ji chtel najit - maskovani apod., nenapadne cbovani. Vysvetleni, jak zachazet s trackables .
Takto si, v soucasne dobe, kazdy muze najit na Seznam mapach kesku, kde se - bez dalsiho pouceni o pravidlech hry - dovi souradnice+napovedu a muze vyrazit na lov. Aniz by vedel ze to nenu "jen tak", ze si napr. nemuze nechat co se mu zalibi apod. .. to nemuze dopadnout dobre.

2) ANO.
  • 0

#90 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 22:10

Inu, ať si dává třeba GS souřadnice keší na spodek víčka od piva (V každé páte lahvi najdete multinu!) Je to přeci GS a ta přeci musí vědět co dělá a ty kačer KUŠ! Na své případné námitky a dotazy si najdu někde vrbu za městem!

 

Milý kolego, je to prostší, než se zdá. GS si samozřejmě může dávat souřadnice keší třeba na spodek víčka od piva, protože na to má právo, které jsme mu my všichni odsouhlasili - viz můj příspěvek výše. Kdo s tím nesouhlasí, má možnost se zachovat různými způsoby. Jedním z nich, krajním, je přestat služby GS používat (a případně i platit PM). Obě strany mají na své chování právo. Pokud počet těch, kteří přestanou GS platit PM, bude natolik citelný, určitě na to GS nějak zareaguje. Pokud však újma bude v součtu rovna ekvivalentu bodnutí blechy, pak nelze očekávat, že by ho to donutilo nějak zásadně změnit názor.

 

 

Pozoruhodné! Pakliže se někdo zeptá GS, proč se jeho kešky začaly objevovat na mapy.cz je prudič? Vyplývá z toho snad, že mám tuto změnu přijmout mlčky, pokorně a nezajímat se o okolnosti současné situace?

 

To samozřejmě nikoliv. Hodně ovšem záleží na formě položení dotazu. Dotaz se dá položit slušně, anebo třeba útočně, konfrontačně. Ty slušné tazatele jsem za prudiče nepovažoval.


Tento příspěvek byl upraven od mh.mail: 10 září 2015 - 22:32

  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#91 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 22:15

Tak mě napadlo, asi je to tou pozdní hodinou, že GS si jednou může koupit nějaká finanční skupina a to pak bude jízda po toboganu! Možná ještě se slzou v oku budeme vzpomínat na tuto dobu ;) Takže použiji otřepané: Počkáme a uvidíme! :ph34r:


  • 0

#92 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 22:28

1) Rozhodnuti "o nas bez nas" - jako owner danych kesi jsme nebyl vyrozumen o tom, ze defacto muj majetek (vlastnictvi) - listing+fyzicka schranka je bez meho vedomi a svoleni pristupna komukoliv. (Ano, jiste, ucet na gc.com si take muze zalozit kdokoliv, ale...)

 

viz

 

 

Nevsiml jsem si, ze by Seznam nekde uvadel byt ten nejzakladnejsi vytah z pravidel (zejmena fair trade, pobechat kes v takovem stavu, jak bych ji chtel najit - maskovani apod., nenapadne cbovani. Vysvetleni, jak zachazet s trackables .

 

Myslím, že tohle není naše starost, to je opravdu věc Groundspeaku. A jen tak mimochodem - to zaklínání pravidly: Kolik lidí, kteří se registrovali na gc.com, ta pravidla znají? Znal jsi bod 3.D ToU, která jsi při registraci odsouhlasil? Asi ne, jinak bys těžko mohl tvrdit, že se tě GS nezeptal na tvůj souhlas se zveřejněním souřadnic. Takže tuhle připomínku beru jako irelevantní.

 

1. likvidace trackables

 

Obava z jeste vetsich ztrat putovnich predmetu (ktere v nekterych pripadech nestoji male castky)

 

Toto vypadá jako pádnější argument, ale myslím si, že obava je přehnaná. Putovní předměty se ztrácely odjakživa. Nedávno tu někdo vypočítával, kolik procent trasantů, které vypustil do světa, se ztratilo. Bylo to extrémně vysoké číslo. A to se prakticky všichni museli registrovat na gc.com. Takže si myslím, že zvýšení ztrátovosti bude v souvislosti se zobrazením keší na mapy.cz marginální.

 

Trochu mi to připomíná doby minulé, kdy téměř v každé samoobsluze visela cedulka ve znění: „1 osoba = 1 nákupní košík“. Jako kdyby fakt, že nemám košík, automaticky znamenal, že budu krást, nebo to, že košík mám, automaticky znamenalo, že krást nebudu.


Tento příspěvek byl upraven od mh.mail: 10 září 2015 - 22:33

  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#93 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 22:51

Já tedy za této situace, kdy ty pravidla už nemusejí lidi nikde ani odkliknout, čímž je pravděpodobnost že je budou znát v podstatě nulová, rozhodně další cestovatele pouštět nehodlám.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 10 září 2015 - 22:51

  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#94 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 22:58

Mám takový dojem, jako by se tahle situace projevila už i jinde. Poslední měsíce se docela divím, jak velké množství nových keší v Rakousku je PMO.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#95 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 0:07

K teto zmene mam neutralni postoj - nepohorsuje me (ano, kamenujte), ani nad ni nejasam.

<OT>
Spis je mi smutno z toho, co vsichni vyvadi kvuli TB, nebo spis GC. Z puvodne docela mile myslenky putovniho predmetu tak vzniklo neco, co je fetis (ano, jsem take vinen, mam svou sbirku) a jejich ochranou se zaklina kazdy druhy hrac. Pritom ruku na srdce - jak casto je dnes potkavame? Vyjimecne. Mozna jeste tak v T5 nebo v extremne hezkych cachich, ale v tradicce ve meste? Eee, uz si ani nepamatuji...
Pritom by stacilo kdyby hrac dodrzoval proste pravidlo uvedene na kazdem z nich: "Trackable at www.geocaching.com". Ale uz zase prestavame premyslet a na vsechno nutne potrebujeme pravidla, ktera nam reknou i jestli jej mame pri logovani mit pred sebou nebo vedle sebe.
</OT>
  • 0

#96 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 5:29

Znám několik lidí, kteří chodí na výlety tak, že mají neustále puštěné mapy.cz překliknuté na turistickou mapu. A když tu kešku na mapě uvidí, dost z nich se podle mě na ni půjde podívat. A že se geocoiny ztrácely vždy? To je pravda, mě se taky ztralilo pětadvacet coinů ze třiceti, ale většině to nějakou dobu trvalo. Teď by jen byla větší pravděpodobnost, že se ztratí mnohem rychleji. Nebo, v lepším případě, nebude přesně sledovat svou trasu. Logovat ho budou jen registrovaní hráči, "seznamáci" ho budou přenášet jen tak.


  • 1

#97 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 5:50

Znám několik lidí, kteří chodí na výlety tak, že mají neustále puštěné mapy.cz překliknuté na turistickou mapu. A když tu kešku na mapě uvidí, dost z nich se podle mě na ni půjde podívat.

Ale ony ty keše nejsou snad (zatím) vidět jen tak na mapě, pouze se zobrazí ve vyhledávání, když si dáváš vyhledat slovo, které je součástí jejich názvu, ne? Což je nebezpečné hlavně pro keše, navazující na název místa, kde se nacházejí.


  • -1

#98 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 5:51

No pořád doufám, že v ostrém provozu se na data o keškách člověk dostane až po autorizaci na gc.com. Tím by to bylo na stejné úrovni jako gc-project. A že možnost jen tak vyhledat kešku je vlastně chyba implementace nové vlastnosti map.

Tento příspěvek byl upraven od LudaL: 11 září 2015 - 5:54

  • 0

#99 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 5:56

Já tomu taky moc nerozumím a proto jsem poslal dotaz do Groundspeaku. Až dorazí nějaká odpověď tak dám vědět.


Pracovní den v Seattlu skončil, odpověď zatím žádná.
  • 1

#100 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 5:57

No pořád doufám, že v ostrém provozu se na data o keškách člověk dostane až po autorizaci na gc.com. Tím by to bylo na stejné úrovni jako gc-project. A že možnost jen tak vyhledat kešku je vlastně chyba implementace nové vlastnosti map.

Nedělala bych si iluze


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama