Přejít na obsah


Fotka

Kešky na mapy.cz

groundspeak mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
585 odpovědí na toto téma

#441 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 23:40

A je to tady!!!
Najednou jsou mapy.cz super.
Čech se prostě nezapře...
Vážení "hardcore kačeři". To co jste zde někteří předvedli je na blití.
Z rozhodnutí seznamu je mi smutno, ale plně ho chápu. Nemá cenu házet perly.....
Drazí "hardcoři". Svými nenávistnými plky jste možná promarnili novou šanci, minimálně jste obrali o spoustu času lidi, kteří mají "naší" hru možná raději než vy!
  • -28

#442 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 0:15

A je to tady!!!
Najednou jsou mapy.cz super.
Čech se prostě nezapře...
Vážení "hardcore kačeři". To co jste zde někteří předvedli je na blití.
Z rozhodnutí seznamu je mi smutno, ale plně ho chápu. Nemá cenu házet perly.....
Drazí "hardcoři". Svými nenávistnými plky jste možná promarnili novou šanci, minimálně jste obrali o spoustu času lidi, kteří mají "naší" hru možná raději než vy!

Hele, asi takhle. Nevidim zadnej rozpor v tom pochvalit super loveckej nuz, ale zaroven kritizovat neprijemnej fakt ze ho mam bodnutej v zaludku. Veci nejsou cernobily, bud super, nebo uplne na prd. I dobra vec jde spatne pouzit. Dulezity je umet ruzne stranky jedne veci odlisit. A umet ve sporu priznat protistrane v cem ma pravdu nebo v cem je dobra. Nauc se to, bude se ti zit lip.


  • 16

#443 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 4:42

Hele pamsy1 trochu se uklidni.

1) Díky těm takzvaným "hardcore" kačerům (=ownerům) můžeš tuto hru hrát. A rozhodně nešlo o nějaké plky, ale o vyjádřené hluboké nevole, pro kterou byl dle mého názoru důvod. Nehledě k tomu, že stejná nevole se tu objevila, když se tu podobný nápad probíral už před dvěma lety. Nelze se tedy divit, že situace dopadla jak dopadla.

2) Pokud chceš využívat mapové podklady mapy.cz pro plánování výletu, nic ti nebrání. Stačí kliknout v listingu na odkaz na mapy.cz a daný bod si dát do batůžku. To opakovat pro všechny keše, co chceš během výletu navštívit. Dle mého názoru naprosto dostačující podpora. Pane Fuks doufám, že přes současné nepříjemnosti, bude tato stávající funkce odkaz na dané souřadnice zachována.

3) Dle mého názoru byla stejně implementace keší do mapy.cz nějaká divná. Nejde jen o aktuálnost dat, ale i to, že když jsem dal hledat "keš", tak se rozhodně všechny keše neobjevily. Nikdy bych si nebyl jistý zda se objevily na mapě všechny keše. Dle mého názoru by bylo skvělé, kdyby mapy.cz fungovali na principu http://project-gc.com/ , tedy přes live API a autorizaci, ale na to by musel seznam věnovat větší programátorské úsilí a je otázka, zda by se jim to vyplatilo.

 

A závěrem - v současné situaci nepotřebuje geocaching v ČR popularizaci, ale osvětu a vzdělávání. A tomu prostě akce mapy.cz vůbec nepomohla.


Tento příspěvek byl upraven od LudaL: 15 září 2015 - 5:39

  • 8

#444 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 5:24

Ještě dodám, že přestože vypadá na první pohled byznys postavený na dobrovolné práci zdarma jiných lidí jako skvělý byznys plán, má také své nevýhody. Jedna nevýhoda je ta, že přesto že ti všichni, co pro tebe pracují, schválili nějaká pravidla, tak ti to ve výsledku může být platné jako mrtvému zimník.

(To je myšleno na GS, jehož činnost a nečinnost mě stále více nakrkává)


Tento příspěvek byl upraven od LudaL: 15 září 2015 - 5:30

  • 1

#445 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 6:36

Dobrý večer,
 
po všech debatách, kterých jsem se poslední 3 dny účastnil, jsem se dnes odpoledne s kolegy dohodl, že nejlepší řešení pro spokojenost “hardcore” geocachingové scény bude úplně vypnutí kešek ze služby Mapy.cz. K vypnutí dojde v průběhu týdne, hru nebudeme dále jakkoliv podporovat.
 
Příjemný zbytek večera.
 
Martin Fuks
Produktový manažer Mapy.cz
 
E-mail: Martin.Fuks@firma.seznam.cz
Twitter: @FuksMartin


Dkuji za POMOC ceskemu geocachingu! Ne, vazne, bez ironie. Toto je opravdova pomoc. Caching je v nasich koncinach popularni uz dost (nejsme-li na spici, tam minimalne v TOP 5), takze dalsi popularizace, zvalste stavena na zpristupneni hry siroke verejnosti, je zbytecna.
Co se ale podarilo, je to, ze se vposlednch dnech o geocachingu velmi vazne debatovalo a to jak na socialnich sitich, tak v mediich. Tudiz, probehla na nej pomerne slusna reklama.
Kdo tedy bude mit skutecny zajem, muze si o tom zjistit vice a treba se stane budoucim kolegou.

Jisty pozitivni vliv to muze mit i pro Vas - ano, medii a soc.sitemi probehne zprava, ze jste "s velkou slavou" zavedli sluzbu, kterou vas po par dnech jejiho zivota pod natlakem donutili zrusit.., ale za par dalsich dnu uz si nikdo na tuto kauzu nevzpomene a naopak, cim vice se ted o vas (myslim tim splecnost, proto male "v") bude mluvit..je to jisty druh reklamy, ktery vam muze byt teoreticky k uzitku.

Za me tedy: Diky za vase rozhodnuti (ukoncit trapeni nas - kaceru - i vase [dokazu si predstavit, ze to i pro vas muselo byt narocne..]) zrusit pomerne nestastne reseni teoreticky pomerne zajimaveho projektu a tim znacne uklidnit situaci.
Pro nas, kacery, to znamena namisto sledovani diskuzi vice casu na rodinu a na lov, pro vas muze byt vice casu na zajimavejsi a lepsi projekty.
At se Vam, pane Fuks dari nejen v pracovnim, ale i osobnim zivote! A dekuji za Vasi "odvahu" (je-li to to spravne slovo) vystoupit z anonymity a pustit se s nami do diskuze - zvlaste na nasem "domacim hristi" (Vase registrace a aktivita zde, na foru). Diky!
  • 6

#446 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 6:49

Uz se tesim, az se budou vsichni mistni nespokojenci vyjadrovat k nejakemu hardcore ochranci prirody, ktery si bude myslet, ze chozeni do CHKO / NP je u nas dostatecne rozsirene a neni duvod jej nadale propagovat krabickami v nich umistenymi. To bude zase reci o tom kdo ma a nema na co pravo...
A ze to je uplne neco jineho nez popularizace geocachingu na mapy.cz? Inu, uvidime.
A ano, pocitam s tim, ze si ted uziju spoustu minusu.
  • 3

#447 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 7:01

Situace se vyvinula trochu nečekaně, ale myslím, že správným směrem. Do mozaiky událostí posledních dní zbývá doplnit ještě jeden střípek:

 

Jak jsem už psal, včera ráno jsem poslal do GS seznam našich návrhů. Bryan přišel v pondělí do práce, přečetl si to, ale hlavně si pohrál s geo funkcionalitou přímo na mapy.cz. Zřejmě to v něm vyvolalo potřebu rychlé reakce, protože bez jakýchkoliv dalších diskuzí a konzultací okamžitě vypověděl smlouvu o spolupráci se Seznamem. To se stalo někdy kolem 18:30 našeho času. Uvedl dva hlavní důvody: (i) Smlouvu podepisovali před třemi lety v jiné situaci a s jiným očekáváním, a (ii) podpora geocachingu na mapy.cz ve stávající podobě představuje neúměrné riziko pro celou hru. Zmínil i to, že celá záležitost vyvolala obavy v české geokomunitě.

 

Ráznost tohoto kroku mě překvapila, i proto, že jsme během dne s panem Fuksem konzultovali jednotlivé návrhy a směřovali jsme ke kompromisnímu řešení. S odstupem času ale musím říct, že považuju Bryanovo rozhodnutí za správné. Nejvýstižněji to vyjádřil Modrák: Keše nejsou veřejné body zájmu, a jako takové nemají na veřejné mapě co dělat.

 

Závěrem bych rád poděkoval panu Fuksovi za jeho vstřícný postoj a ochotu nastalou situaci řešit. 


  • 28

#448 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 7:14

To Kulhal: To s tím Bryanem mě docela překvapuje, protože když se podívám jako nepřihlášený na gc.com, tak musím dát p. Fuksovi zapravdu v tom, že neudělali nic, co není vidět na gc.com v nepřihlášeném stavu. Jen to prostě udělali ještě přístupnější než na gc.com.

Možná by jsme měli zatlačit na Bryana, že znepřesnění umístění na mapě +-5m je nedostatečné a ten hint by taky neměl být vidět.


Tento příspěvek byl upraven od LudaL: 15 září 2015 - 7:16

  • 0

#449 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 7:17

@LudaL: S O U R A D N I C E, to je to, oc tu bezi. Mapy daly k dispozici siroke verejnost komplet info o kesi - souradnice (tim hure, ze o par metru zkreslene - devastace okoli pri BF lovu) + hint..

2) "Jen to prostě udělali ještě přístupnější než na gc.com"
___
A to je take spatne. Kdyz se nekdo dostane az na gc.com, da se predpokladat ze ma zajem (alespon strucne si zjisti pravidla a tak), namisto toho, kdyz mudla vezme tel., zapne v nem Mapy a pujde si nahodne a bez jakekohokoliv povedomi o pravidlech najit krabicku...na problem je zadelano.

Tento příspěvek byl upraven od J.K.M.: 15 září 2015 - 7:23

  • 0

#450 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 7:20

Možná by jsme měli zatlačit na Bryana, že znepřesnění umístění na mapě +-5m je nedostatečné a ten hint by taky neměl být vidět.

S tímhle nemá Bryan nic společného, to by bylo rozhodnutí týmu mapy.cz. Bylo již dohodnuto, že hint zmizí a o míře znepřesnění souřadnic jsme jednali.


  • 0

#451 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 7:39

V koutku duše jsem si přál, aby Seznam našel dostatek rozumu a hlavně odvahy udělat tento krok, ve který jsem spíš nedoufal. Nezbývá než poděkovat p. Fuksovi a celému týmu, že to dokázali. Díky!


  • 0

#452 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 7:56

Chtěl jsem v reakci na rozhodnutí Seznamu původně napsat něco jiného, ale po Kulhalově příspěvku o vypovězení smlouvy ze strany GS to ztratilo smysl.
 
Tak mi dovolte se s touto „kauzou“ rozloučit těmito poznámkami:
  

2) Pokud chceš využívat mapové podklady mapy.cz pro plánování výletu, nic ti nebrání. Stačí kliknout v listingu na odkaz na mapy.cz a daný bod si dát do batůžku. ... Dle mého názoru naprosto dostačující podpora. Pane Fuks doufám, že přes současné nepříjemnosti, bude tato stávající funkce odkaz na dané souřadnice zachována.

(Zvýraznil mh.mail)

 

Aneb: Sezname, sice jsme ti nakopali prdel, ale doufáme, že nebudeš tak úzkoprsý a budeš pro nás mít dveře otevřené i nadále, protože v opačném případě by to od tebe nebylo fér, neboť zrovna tahle funkcionalita se nám líbí a chceme ji zachovat. A jen tak mimochodem: Nezačali jste přece jenom uvažovat o poskytnutí vašich jedinečných mapových podkladů k užití na geocaching.com? To by se nám totiž líbilo ještě víc a to bychom chrochtali blahem.

 

 

Co se ale podarilo, je to, ze se vposlednch dnech o geocachingu velmi vazne debatovalo a to jak na socialnich sitich, tak v mediich. Tudiz, probehla na nej pomerne slusna reklama.
Kdo tedy bude mit skutecny zajem, muze si o tom zjistit vice a treba se stane budoucim kolegou.

 

V nedávné době se v médiích hodně psalo o našich fotbalových rozhodčích v souvislosti s panem Berbrem. Nemyslím si, že to bylo k jejich prospěchu. Ale uznávám, že negativní reklama je taky reklama.

 

 

Jisty pozitivni vliv to muze mit i pro Vas (Seznam.cz, doplnil mh.mail) - ano, medii a soc.sitemi probehne zprava, ze jste "s velkou slavou" zavedli sluzbu, kterou vas po par dnech jejiho zivota pod natlakem donutili zrusit.., ale za par dalsich dnu uz si nikdo na tuto kauzu nevzpomene a naopak, cim vice se ted o vas (myslim tim splecnost, proto male "v") bude mluvit..je to jisty druh reklamy, ktery vam muze byt teoreticky k uzitku.

 

Takže jsme vám vlastně pomohli. Mohli byste nám za to aspoň nechat zahrát písničku v rádiu.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#453 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 7:58

Ja bych k tomu mel jeste jeden komentar. Je treba se na to podivat jeste z komercni roviny GS. A tim slovem komercni nemyslim tentokrat nic spatneho. Ale GS aby to cele udrzel v provozu proste musi drzet v chodu obchodni model ktery nese nejake penize. Jinak by to nefungovalo. A tady uz nejde ani tak o detaily jak se zobrazi hint a jak budou nepresne souradnice. Jde o to aby si GS udrzel nejakou formou uzivatele (optimalne platici uzivatele) na serveru geocaching.com a pouzivali ho, alespon pro zakladni funkce. Aby meli duvod jim neco zaplatit, kupovat coiny, pouzivat jejich aplikaci atd. Proto jsou dlouhodobe pomerne haklivi na to kdyz nekdo pusti ven vlastni aplikaci ktera nejak tento zakladni model obchazi a dava uzivatelum k dispozici data jinymi cestami, nez treba stazenim vygenerovaneho gpx a podobne. To dela leta a systematicky a musi to delat, jinak by jim za chvili zbyl jen databazovy engine ktery by za tezke penize drzeli v provozu, ale ktery by nikdo nevidel a na pridane hodnote by vydelaval akorat tvurci third-party aplikaci.

 

No a to co se pokusili udelat panove ze Seznamu slo presne natvrdo proti tomuto obchodnimu modelu. Sice asi neumyslne a jen nepochopenim o co vlastne jde, ale zato to byla rana primo na komoru. Predstava ze ke hledani kesi nebudu potrebovat vubec nic, nez obycejny telefon s internetovym pripojenim a web browserem, tedy vec kterou dnes ma v kapse uplne kazdy, jen rozkliknu mapu, napisu do vyhledavace kes a ono mi to vyskace na perfektnich mapach s nekolika podkladovymi mapami vcetne fotomapy, prectu si hint a muzu rovnou kes sebrat je pro nektere uzivatele jiste lakava. Pro obchodni model Groundspeaku (a tedy zprostredkovane i pro nas) je naprosto smrtelna.

 

Me tohle doslo na prvni pohled, proto take jsem si byl docela jisty ze az tohle uvidi v Seattlu, trefi je slak. Proto jsem take hned v prvnim prispevku panu Fuksovi doporucil at to hodne rychle vypne (u takovyhle prusvihu rychle znamena v radu minut) a zamysli se nad tim jak projekt uchopit aby to k necemu bylo. Seznam bohuzel situaci hrube podcenil a nechal to dojit az do stavu kdy se na to v Seattlu podivali a ten slak je trefil. A jak jsou v nekterych vecech vahavi, tak tady zafungovali presne jak je u americke firmy zvykem. Byznys si kazit nenechaj, to jde vsechno stranou a rozhoduje se raz na raz.

 

Budiz toto pouceni pro pristi podobne akce, ze proste veci se musi delat s citem a znalosti backgroundu. A pokud tyto nemam, je dobre naslouchat tem, co o veci vedi vic.


  • 26

#454 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 7:58

+1 a take se loucim.
  • 0

#455 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 8:03

Stávající funkcionalitu bylo třeba co nejdřív zastavit/odstranit. Zrušení služby a pravděpodobně nechuť cokoliv dalšího dělat, je rozhodnutí, které je potřeba respektovat. Mapy.cz jsou to jediné, co má ještě na Seznamu smysl. Jsem rád, že to tady pan Fuks ustál jako chlap a ano, ani já jsem se s ním "nemazlil", ale některé věci potřeboval slyšet na plná ústa. Pokud by měl ještě chuť, požádal bych ho o vyjádření, proč Mapy.cz nemohou být součástí filtru geocaching.com/map. To jediné (jistě, opakuju se), by mělo pro nás všechny smysl. Předpokládám, že je to víc byznys než technický problém (a bral bych to jako fakt).


  • 0

#456 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 8:59

Malý problém je, že to pořád funguje. Zkuste třeba napsat do hledání "keš klatovy"

Zobrazí se celá republika ...


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 15 září 2015 - 9:03

  • 0

#457 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 9:11

 

K vypnutí dojde v průběhu týdne, hru nebudeme dále jakkoliv podporovat.

 


  • 0

#458 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 9:28

Výhrou nad seznamem a obodováním mého příspěvku jste se, někteří, svlékli do naha ;-).
Gratuluji.
  • 0

#459 Novinha

Novinha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 9:37

Mě trochu zaráží, že Seznam prvně svou akci a její rozsah nekonzultoval s Groundspeakem. Aspoň mi to ze zde zveřejněných příspěvků vyplývá. Obzvlášť, pokud smlouva o spolupráci byla několik let stará.


  • 0

#460 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 9:39

S tímhle nemá Bryan nic společného, to by bylo rozhodnutí týmu mapy.cz. Bylo již dohodnuto, že hint zmizí a o míře znepřesnění souřadnic jsme jednali.

Snad je z mého příspěvku patrné že mluvím o mapě na gc.com v nepřihlášeném stavu. 

To J.K.M.. - ve městě souřadnice nepotřebuješ. A městské keše jsou v ohrožení nejvíc.


Tento příspěvek byl upraven od LudaL: 15 září 2015 - 9:41

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, mapa

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama