Přejít na obsah


Fotka

Kešky na mapy.cz

groundspeak mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
585 odpovědí na toto téma

#461 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 9:46

Výhrou nad seznamem a obodováním mého příspěvku jste se, někteří, svlékli do naha ;-).
Gratuluji.

Trochu tě nechápu. Pokud nesneseš, že jiní mají opačný názor tak nediskutuj.

 

Osobně se mi nelíbil způsob, jakým na mapy.cz minulý víkend keše SEZNAM prezentoval. Nevadilo by mi nějaké zobrazení na mapy.cz, ale v určitých mezích. Např. navázané buď na přihlášení přes live.api, nebo bez přihlášení bez souřadnic, nápovědy, jen se základními informacemi (název, typ, hodně přibližná poloha - min. 50 metrů).

 

To, že spolupráce byla úplně na obou stranách ukončena nepovažuji za dobré řešení, ale určitě se mi líbí víc, než současný stav - tj. zobrazení na mapy.cz se skoro úplně přesnými souřadnicemi v řádu metrů, s nápovědami a podrobnými základními informacemi..


  • 2

#462 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 9:50

Ono by to přece jenom chtělo oficiální vyjádření od GS k této věci. Tím myslím vyjádření přímo od nich , třeba
na jejich stránkách. Protože mi nejdou dohromady dvě věci.

První je ta, co píše pan Fuks. Tím myslím tu větu,že seznam.cz se rozhodl nijak nepodporovat geocaching.

A druhá věc je informace od kulhala, podle které GS vypověděl seznamu smlouvu.
  • 0

#463 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 9:53

 

 

K vypnutí dojde v průběhu týdne, hru nebudeme dále jakkoliv podporovat.

 

 

Díky, to mi uniklo.


  • 0

#464 ptychozoon

ptychozoon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 9:54

Pro mne je to vyhra/nevyhra, Seznam, jako firma mel situaci probrat dopredu s geokomunitou, mohla tim vzniknout oboustranne prospesna spoluprace. "najdu tam co neznam" - musel prece vedet, ze existuji urcite zvyklosti, pravidla hry, CAGEO, lokalni spolky, mam pocit, jako by to usili moc horkou jehlou.
Navzdory vsemu, pan martin.fuks, at uz dobrovolne/nedobrovolne byl predhozen, aby vzal kost psovi ktereho nezna, ocenuji to ze se s tim statecne popral, komunikoval a snazil se spolecne s nama najit nejake reseni. Takze ja bych mu dal klidne FP, nemel to lehke!
Nenazrala jeste ta spravna doba, dokazu si takoveto spojeni predstavit jako velice prospesnou spolupraci, ale chce to svuj cas a podporit takovy projekt zejmena osvetovou cinnosti, protoze to predevsim geocaching v Cechach v teto dobe potrebuje.
Nakonec, ta osveta je i na kazdem z nas. Tak se snazme,at to priste dopadne treba lepe!
  • 2

#465 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 9:57

Ono by to přece jenom chtělo oficiální vyjádření od GS k této věci. Tím myslím vyjádření přímo od nich , třeba
na jejich stránkách. Protože mi nejdou dohromady dvě věci.

První je ta, co píše pan Fuks. Tím myslím tu větu,že seznam.cz se rozhodl nijak nepodporovat geocaching.

A druhá věc je informace od kulhala, podle které GS vypověděl seznamu smlouvu.

 

Na FB píšou:

 

Mapy.cz Ano, debaty byly vášnivé a provozovatel na základě připomínek "hardcore" kačerů vypověděl [myšleno GS] smlouvu v původním znění. Tato smlouva má výpovědní dobu půl roku a mohli jsme jednat o jiném znění, přesto jsme se rozhodli další jednání ukončit a kešky vypnout již v průběhu tohoto týdne.

 

Takže byl prostor pro úpravu smlouvy, ale Seznam se nejspíš nakrknul a utnul to úplně.


  • 2

#466 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 10:01

Hele pamsy1 trochu se uklidni.
1) Díky těm takzvaným "hardcore" kačerům (=ownerům) můžeš tuto hru hrát. A rozhodně nešlo o nějaké plky, ale o vyjádřené hluboké nevole, pro kterou byl dle mého názoru důvod. Nehledě k tomu, že stejná nevole se tu objevila, když se tu podobný nápad probíral už před dvěma lety. Nelze se tedy divit, že situace dopadla jak dopadla.
2) Pokud chceš využívat mapové podklady mapy.cz pro plánování výletu, nic ti nebrání. Stačí kliknout v listingu na odkaz na mapy.cz a daný bod si dát do batůžku. To opakovat pro všechny keše, co chceš během výletu navštívit. Dle mého názoru naprosto dostačující podpora. Pane Fuks doufám, že přes současné nepříjemnosti, bude tato stávající funkce odkaz na dané souřadnice zachována.
3) Dle mého názoru byla stejně implementace keší do mapy.cz nějaká divná. Nejde jen o aktuálnost dat, ale i to, že když jsem dal hledat "keš", tak se rozhodně všechny keše neobjevily. Nikdy bych si nebyl jistý zda se objevily na mapě všechny keše. Dle mého názoru by bylo skvělé, kdyby mapy.cz fungovali na principu http://project-gc.com/ , tedy přes live API a autorizaci, ale na to by musel seznam věnovat větší programátorské úsilí a je otázka, zda by se jim to vyplatilo.
 
A závěrem - v současné situaci nepotřebuje geocaching v ČR popularizaci, ale osvětu a vzdělávání. A tomu prostě akce mapy.cz vůbec nepomohla.


1) Doporučuji Ti omrknout náš profil...
2) Děkuji za poučení, viz bod 1)
Po tom, co jste zde někteří předvedli bych se ani nedivil, kdyby tu funkci seznam zrušil.
3) Povedlo se vám to zastavit už v "betaverzi" tak se nediv.

A jen tak mimochodem. Jsme spoluzakládající členové Čageo a pro tu hru a osvětu jsme něco udělali.. Vzpomínám na tu bouři nevole zde a právě proto mě mrzí to co se tu děje, když někdo přijde s něčím novým..
  • 0

#467 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 10:07

1) Doporučuji Ti omrknout náš profil...
2) Děkuji za poučení, viz bod 1)
Po tom, co jste zde někteří předvedli bych se ani nedivil, kdyby tu funkci seznam zrušil.
3) Povedlo se vám to zastavit už v "betaverzi" tak se nediv.

A jen tak mimochodem. Jsme spoluzakládající členové Čageo a pro tu hru a osvětu jsme něco udělali.. Vzpomínám na tu bouři nevole zde a právě proto mě mrzí to co se tu děje, když někdo přijde s něčím novým..

Vis ono jde i o to, jak s tim prijde. A to je ten problem...

...kdyby seznam resil namitky a pak teprve publikoval/nasadil reseni, bylo by to nekde jinde.

 

Kdyz vzpomenu na dobu zakladani cageo...

..."zastupujeme vsechny kacery", je to tak a tecka. Nebo... "K cemu je ten clensky prispevek?" a odpoved "Co je ti po tom...". Vse je to o zpusobu komunikace. Stejna chyba...


  • 6

#468 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 10:09

Na FB píšou:
 
Mapy.cz Ano, debaty byly vášnivé a provozovatel na základě připomínek "hardcore" kačerů vypověděl [myšleno GS] smlouvu v původním znění. Tato smlouva má výpovědní dobu půl roku a mohli jsme jednat o jiném znění, přesto jsme se rozhodli další jednání ukončit a kešky vypnout již v průběhu tohoto týdne.
 
Takže byl prostor pro úpravu smlouvy, ale Seznam se nejspíš nakrknul a utnul to úplně.


Díky za vyjasnění. Podle toho, na co si hodil odkaz, je šance i když asi hodně malá, že by mohl seznam s GS v budoucnu nějak spolupracovat.
  • 0

#469 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 10:11

"Navzdory vsemu, pan martin.fuks, at uz dobrovolne/nedobrovolne byl predhozen, aby vzal kost psovi ktereho nezna, ocenuji to ze se s tim statecne popral, komunikoval a snazil se spolecne s nama najit nejake reseni. Takze ja bych mu dal klidne FP, nemel to lehke!"
_____

Suhlasim a podepisuji v plnem rozsahu.
Jak uz jsem psal v jinem postu, +1 pro p.Fukse.


Btw, jsem sam, komu se nelibi, ba primo je neprijemne oznaceni "hardcore kacer"?
Vzdyt nam slo jen o zachovani zakladniho principu hry, tj. o ochranu kesi prrd sirokou verejnosti - mudly.

Netlacili jsme, ani nepozadovali, zruseni kesek na Mapach... jen jsme chteli, aby se nezobrazovali siroke verejnosti (ktera nema zadne poneti o pravidlech), tj.kdyby se podarilo implementovat do Map funkci prihlasen na gc.com a nasledne zobrazeni plnych detailu kesi, mohlo to byt (aspon nekomu) ku prospechu veci.
Ale takto, ponekud nestastne vyresene zobrazovani kesi vsem (coz bylo i v rozporu se smlouvou s GS), Seznamu zlomilo vaz.
  • 1

#470 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 10:28

1) Doporučuji Ti omrknout náš profil...
2) Děkuji za poučení, viz bod 1)
Po tom, co jste zde někteří předvedli bych se ani nedivil, kdyby tu funkci seznam zrušil.
3) Povedlo se vám to zastavit už v "betaverzi" tak se nediv.

A jen tak mimochodem. Jsme spoluzakládající členové Čageo a pro tu hru a osvětu jsme něco udělali.. Vzpomínám na tu bouři nevole zde a právě proto mě mrzí to co se tu děje, když někdo přijde s něčím novým..

1) Jaký profil? Žádný nevidím...

2) Docela bych se divil, kdyby se nešlo odkázat na mapy.cz s přímou adresou souřadnice, tady nejde jen o geocaching. Maximálně by mohli zrušit ten formát co využívá gc.com, pak by se to muselo ošetřit přímo v gc.com.

3) Opakuji, že tento nápad se tu probíral už před 2-3 lety. Nevím jestli to byla tehdy iniciativa od mapy.cz nebo někoho jiného, ale odezva byla stejná jako teď. Nikdo nebrání přijít Seznamu s něčím novým, ale musí to mít hlavu a patu a ne takovýto výstřel do tmy.

Co se týká osvěty bylo to namířeno na mapy.cz, které se zaštiťovali hlavním cílem popularizací hry. Fakt nevím kdo jsi, nemáš prolinkovaný seznam a nehodlám porovnávat co kdo dělá. Vyjadřuji se v tomto pouze na mapy.cz a jejich akci.


  • 1

#471 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 10:32

Takže zkrátka a dobře.
Doku....i jste to, někteří, všem.
Rozhodnutí seznamu plně chápu, a je mi to líto. Toto fórum není vox populi, přesto se vám povedlo seznam uštěkat.
Nějaké svědomí? Asi ne..
HOWGH!
  • -18

#472 Entita

Entita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 10:33

Dočítám o vývoji situace.

Jako obyčejný hráč oceňuju, že stav velkého napětí končí, i když způsob řešení mě taky mírně překvapil.

Děkuju Kulhalovi, že se aktivně angažoval na možnosti komunikovat vzniklou situaci a najít nějaké kompromisní řešení.  Oceňuju i přístup ke komunikaci a otevřenost pana Fukse.  Víc se nějak necítím schopná komentovat, většina už byla řečena někým jiným.


  • 0

#473 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 10:46

Vzdyt nam slo jen o zachovani zakladniho principu hry, tj. o ochranu kesi prrd sirokou verejnosti - mudly.

Vždycky je důležité rozdělit lidstvo na "my" a "oni". Je potřeba hrát PROTI někomu, jinak by to nikoho nebavilo.


  • 0

#474 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 10:46

Na FB píšou:

 

Mapy.cz Ano, debaty byly vášnivé a provozovatel na základě připomínek "hardcore" kačerů vypověděl [myšleno GS] smlouvu v původním znění. Tato smlouva má výpovědní dobu půl roku a mohli jsme jednat o jiném znění, přesto jsme se rozhodli další jednání ukončit a kešky vypnout již v průběhu tohoto týdne.

 

Takže byl prostor pro úpravu smlouvy, ale Seznam se nejspíš nakrknul a utnul to úplně.

Utnout úplně to musí, nic jiného mu nezbývá, proč to tak je tu snad Kulhal jasně napsal http://www.geocachin...-23#entry511600

To o nakrknutí je už pouhá spekulace, další debata je zbytečná, smlouva se Seznamem je vypovězená. Tečka


  • 1

#475 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 10:54

Takže zkrátka a dobře.
Doku....i jste to, někteří, všem.
Rozhodnutí seznamu plně chápu, a je mi to líto. Toto fórum není vox populi, přesto se vám povedlo seznam uštěkat.
Nějaké svědomí? Asi ne..
HOWGH!


Puvodne jsem tu uz o tom nechtel diskutovat, ALE:
Co jsme zkazili vsem? Kacerum? Co, jako kacerovi, ti Mapy prinesly navic oproti gc.cz? Nepresne souradnice?
...
Nebo jsme to zkazili mudlum, ze si nemohou jen tak - bez znalosti pravidel - prilezitostne odlovit krabicku?
Ad svedomi: Ano (hodnotom sam za sebe), prave ze svedomi mam, ozval jsme se protoze mi nebyla lhostejna situace, kdy kdokoliv - bez zakladni znalosti pravidel - mohl mit plny pristup k tomu, co ma byt Z PRINCIPU HRY utajeno. Tim hure, ze souradnice byly zamerne znepresnene, coz by mohlo znamenat neprimerenou zatez pro okoli takovych kesi, kdyz by je mudlove hledali BFkem.

NIKDO NEPOZADOVAL uplne odstraneni kesi z Map, dokonce nekterym by se toto hodilo, ale TEMER VSICHNI jsme se shodli na tom, ze je nestastne, ba primo neprijatelne aby byly informace vc.souradnic fostupne siroke verejnosti. Toto by melo byt (z principu hry) dostupbe pouze kacerum, tj.osobam poucenym a souhlasejicim s pravidly.
  • 9

#476 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 10:56

pansy1: zakládající člen ČAGEO ? Hmmm, a jak jste se angažovali ? Pozicí mrtvého brouka ?


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#477 cz7pka

cz7pka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 10:57

Já si myslím že je to škoda. S 99% si výlety plánuji na mapách cz. A bylo by fajn vidět jestli tam nějaká keš je a nebo ne. A argument že je to moc veřejné : Kde kdo se muže zaregistrovat, nic to nikoho nestojí. Tak když bude chtít škodit tak to udělá. Než někdo do toho začal šít, mělo se v komunitě udělat hlasování. Za mě tedy je to škoda Na slovenských mapách to už jede dlouho a bez problémů.


  • 4

#478 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 11:14

Btw, jsem sam, komu se nelibi, ba primo je neprijemne oznaceni "hardcore kacer"?

 

Přijde mi, že hledali zdůvodnění proč to hned vypínají a těžko se teď budeme dohadovat o tom, jak nazavali nesouhlasící komunitu.

 

Koneckonců, to označení tohoto serveru, které se nesmí používat, někdy docela sedí ....


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#479 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 11:19

Takže zkrátka a dobře.
Doku....i jste to, někteří, všem.
Rozhodnutí seznamu plně chápu, a je mi to líto. Toto fórum není vox populi, přesto se vám povedlo seznam uštěkat.
Nějaké svědomí? Asi ne..
HOWGH!

Nebuď demagog.

Celou hurá akci ukončil Groundspeak, protože podle všeho došlo k porušení smlouvy.

Na straně Seznamu došlo (patrně neúmyslně) k naprostému nepochopení geocachingu, na který se snažili napasovat zcela nevhodné postupy, které používali jinde, a nenechali si poradit. Nasadili to bez testování a bez konzultací jak s komunitou, tak se smluvním partnerem.

A to neustálé označování "hardcore" kačerů se mi taky nelíbilo už od začátku, což jsem se snažil jemně naznačit už dávno (marně). Vyznívalo bohužel dost pejorativně a arogantně.


  • 15

#480 Reithe

Reithe

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 11:19

Dovolte ještě jeden příspěvek (byť v tuto chvíli je to už stejně jedno) od nikoli „hardcore“ kačera (tedy ve smyslu kačerem něco málo přes rok, bez jediné založené keše), navíc bez PM. Podívám-li se bez přihlášení na stránky GC, mohu na mapě vidět všechny keše až do maximálního přiblížení na přesných souřadnicích, což zvláště ve městě znamená, že keše lze najít i bez těchto souřadnic. Listing keše, nápověda i posledních pět logů se po rozkliknutí keše zobrazí, čili jsou přístupné komukoli. V tomto tedy Seznam vlastně nedělal nic, co by nedělal GS. Nicméně, (a zde se domnívám, že leží onen příslovečný zakopaný pes), na mapy.cz byly informace o keších přístupné i těm, kteří se k nim dostali čistě náhodou přes vyhledávání. Ti, kteří se dostanou až na stránky GC, pravděpodobně mají větší zájem o hru jako takovou, než ti, kteří se k zobrazení keší dostanou jaksi mimochodem. V tom plně chápu vlastníky keší a souhlasím s jejich rozhořčením, mě by to taky naštvalo. Zabránit záškodníkům, aby nevyužívali mapu na GC.com a nechodili keše ničit, dost dobře nejde (tedy, jde, stačí nezobrazovat přesné umístění keší, ale to je otázka pro GS), ale nevidím důvod, proč jim to dále usnadňovat zveřejněním informací na široce využívaném portálu mapy.cz. Takže ne, pansy1, já si nemyslím, že by ti, kteří zde akci Seznamu kritizovali, něco někomu "doku...li".


  • 15





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama