Přejít na obsah


Fotka

Kešky na mapy.cz

groundspeak mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
585 odpovědí na toto téma

#481 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 11:21

Já si myslím že je to škoda. S 99% si výlety plánuji na mapách cz. A bylo by fajn vidět jestli tam nějaká keš je a nebo ne. A argument že je to moc veřejné : Kde kdo se muže zaregistrovat, nic to nikoho nestojí. Tak když bude chtít škodit tak to udělá. Než někdo do toho začal šít, mělo se v komunitě udělat hlasování. Za mě tedy je to škoda Na slovenských mapách to už jede dlouho a bez problémů.

Pokud plánuješ výlety na mapy.cz, vím jen já o třech způsobech jak to dělat: přes odkaz v listingu a baťůžek, přes script přímo na mapě gc.com a nebo pomocí geogetu.

Co se týká škodění, za prvé jde hlavně o neúmyslné škody a pak je způsob přes mapy.cz výrazně nejsnadnější (sám to přiznáváš, když horuješ pro mapy.cz).

Na slovenské mapy jsem se kdysi koukal a měli tam snad přes půl roku neaktualizovaná data. Než něco takového tak to radši nic.


  • 0

#482 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 11:21

KaMo_cz

 

Víš moc dobře, proč se ti post ztratil. A "ztratil" se ti i ten druhý. V podstatě s tebou souhlasím, ale zkus vynechat některá slova o kterých jsme spolu již debatovali a nechci je tady vidět. Pokud ne, víš co bude následovat. Zařiď se jak chceš.


  • 1

#483 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 11:39

"označování "hardcore" kačerů se mi taky nelíbilo už od začátku, ... Vyznívalo bohužel dost pejorativně a arogantně"

Jsem rad, ze nejsem sam na koho to udelalo takovy dojem.
  • 3

#484 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 11:45

Necetl jsem vse tak se omlouvam jestli to zde jiz zaznelo, ale neznamena doufam vypovezeni smlouvy a "hru nebudeme dale NIJAK podporovat" i to ze zmizi moznost rozkliknout si mapy.cz z listingu kese.....to by pak bylo Pyrhovo vitezstvi, panove....
  • 1

#485 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 11:53

Četl jsem jen konec a souhlas s A+T, že hru nebudeme nijak podporovat je pro budoucí jednání možná špatně.


Tento příspěvek byl upraven od Skywalker: 15 září 2015 - 11:53

  • 2

*


#486 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 11:56

Necetl jsem vse tak se omlouvam jestli to zde jiz zaznelo, ale neznamena doufam vypovezeni smlouvy a "hru nebudeme dale NIJAK podporovat" i to ze zmizi moznost rozkliknout si mapy.cz z listingu kese.....to by pak bylo Pyrhovo vitezstvi, panove....


Vysvetleni tohoto tu nikde nezaznelo, i kdyz to zajima vice kolegu.. Tak snad se dockame, nebo uvidime casem jak to dopadne.
  • 0

#487 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 12:05

pansy1: zakládající člen ČAGEO ? Hmmm, a jak jste se angažovali ? Pozicí mrtvého brouka ?

Možná by ses, příteli, divil. Jsou i lidé, kteří jen neplkají, ale jednají. Nemám důvod se Ti zde zpovídat, vypadalo by to jako nějaké chlubení se či co, což by mnoho dalších servítů zde nemuselo pochopit..
Pokud Tě to opravdu zajímá, kontaktuj mě přes profil.
Za tím, že jste dokázali, že to dokážete si stojím a je mi z vás smutno...
  • -2

#488 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 12:05

Pokud plánuješ výlety na mapy.cz, vím jen já o třech způsobech jak to dělat: přes odkaz v listingu a baťůžek, přes script přímo na mapě gc.com a nebo pomocí geogetu.

Pokud plánuju primárně podle turistických cílů, nemám ještě daný cíl a tahám po mapě cílové a průjezdní body plánovače a hledám kam a kudy a používám poi, tak by další vrstva s keškama pomohla a mám dojem, že ani jeden z těch tří způsobů co zmiňuješ to nenabízí.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#489 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 12:09

Takže zkrátka a dobře.
Doku....i jste to, někteří, všem.
Rozhodnutí seznamu plně chápu, a je mi to líto. Toto fórum není vox populi, přesto se vám povedlo seznam uštěkat.
Nějaké svědomí? Asi ne..
HOWGH!

Ve vedlejším vlákně se lze dočíst, že do PM režimu bylo během víkendu převedeno asi 1000 keší. Takže těch některých asi nebylo zas tak málo...


  • 2

#490 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 12:10

Necetl jsem vse tak se omlouvam jestli to zde jiz zaznelo, ale neznamena doufam vypovezeni smlouvy a "hru nebudeme dale NIJAK podporovat" i to ze zmizi moznost rozkliknout si mapy.cz z listingu kese.....to by pak bylo Pyrhovo vitezstvi, panove....

 

Řešilo se to tu ani ne před čtrnácti dny v tomto vlákně: http://www.geocachin...ycz-v-listingu/. Počínání Seznamu bylo označeno za lapsus a blbnutí. Ovšem na základě upozornění (nebo žádosti?) byla podpora starého formátu odkazu vrácena.

 

Myslím, že po současné masáži, které se jim od kačerů dostalo, pokud to nevypnou okamžitě, až se zase na mapy.cz změní něco natolik, že ten starý formát přestane fungovat, tak už to bude definitivní. A vůbec bych se jim nedivil.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#491 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 12:11

Mě trochu zaráží, že Seznam prvně svou akci a její rozsah nekonzultoval s Groundspeakem. Aspoň mi to ze zde zveřejněných příspěvků vyplývá. Obzvlášť, pokud smlouva o spolupráci byla několik let stará.

Přinejmenším to tak vypadá, že to Seznam s Groundspeakem opravdu nekonzultoval.

Seznam to nekonzultoval ani pokud vím tady (geocaching.cz, česká komunita, prostě nějaký trochu oficiálnější nebo uznávaný zástupce geocachingu u nás), přišel s tím až po nasazení pan Fuks někdy v pátek (a pak se v tom musel bez podpory plácat do pondělí).

Seznam nasadil ostrou verzi na základě 50:1 pozitivních ohlasů někde uvnitř týmu Mapy.cz (kdo ví, co je za tímhle číslem pravdy a kolik kačerů).

Ale to už si musí manažeři srovnatve svých hlavách sami.

 

A pardon za další "opakování". Pana Fuksu jsem nešetřil, ale u mě je to v tuhle chvíli jediný chlap ze Seznamu (dobře, ze samostatných Map), se kterým bych šel i na pivo, byť sám asi v tomhle projektu udělal kupu bot, za které si bude sypat popel na hlavu.

 

P.S. Nejsem v tom zběhlý, ale zasloužil by si pan Fuks pozvat na nějaký event udělaný pro Mapy.cz (samozřejmě pod míň komerčním názvem), co říkáte? Ujme se toho některý z kačerů? Je to blbý nápad? Třeba dva eventy v Praze a Brně.


  • 0

#492 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 12:11

Necetl jsem vse tak se omlouvam jestli to zde jiz zaznelo, ale neznamena doufam vypovezeni smlouvy a "hru nebudeme dale NIJAK podporovat" i to ze zmizi moznost rozkliknout si mapy.cz z listingu kese.....to by pak bylo Pyrhovo vitezstvi, panove....

 

Seznam by to na GS mohl požadovat, ale tím by se připravili o velké množství návštěv lidí, kteří krom pozice kešky si na mapě rozkliknou informace o nedaleké restauraci, kde by si mohli dát oběd (odtud je přímý link na firmy.cz), atd. Proč by to dělali?


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 15 září 2015 - 12:13

  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#493 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 12:14

Protoze jsme jim dali dost duvodu k tomu byt urazeni a mapy.cz pro ne stejne nejsou vydelecne?
  • 0

#494 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 12:17

No proto jsem zmínil ty firmy.cz a ty už výdělečné budou.


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#495 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 12:18

Seznam by to na GS mohl požadovat, ale tím by se připravili o velké množství návštěv lidí, kteří krom pozice kešky si na mapě rozkliknou informace o nedaleké restauraci, kde by si mohli dát oběd (odtud je přímý link na firmy.cz), atd. Proč by to dělali?

Pokud si spočítají, že si lidi otevřou mapy.cz i bez odkazu, nebo že to třeba není finančně efektivní, tak to udělají jenom z principu, že jim Groundspeak vypověděl smlouvu bez předchozího jednání (zřejmě) a že tedy nejsou žádní partneři.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#496 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 12:20

zasloužil by si pan Fuks pozvat na nějaký event udělaný pro Mapy.cz (samozřejmě pod míň komerčním názvem), co říkáte? Ujme se toho některý z kačerů? Je to blbý nápad? Třeba dva eventy v Praze a Brně.

 

Stokorunu za fór dne získává worksheet. Já být panem Fuksem, tak už sedám na vlak.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#497 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 12:21

Jak jsem psal otevřít mapy.cz s 

 

Řešilo se to tu ani ne před čtrnácti dny v tomto vlákně: http://www.geocachin...ycz-v-listingu/. Počínání Seznamu bylo označeno za lapsus a blbnutí. Ovšem na základě upozornění (nebo žádosti?) byla podpora starého formátu odkazu vrácena.

 

Myslím, že po současné masáži, které se jim od kačerů dostalo, pokud to nevypnou okamžitě, až se zase na mapy.cz změní něco natolik, že ten starý formát přestane fungovat, tak už to bude definitivní. A vůbec bych se jim nedivil.

Jo, to vlákno jsem založil já a na mapy.cz jsem to taky nahlásil já. Bylo opraveno prompně, ale do mailu mě přišlo mimo jiné tohle:
Dobrý den, 
ze strany serveru geocaching.com došlo k úpravě formátu používaných odkazů a nyní jsou opět plně funkční.
S přáním pěkného dne
atd...

Takže to vypadá, že úpraven byl nakonec link na gc.com. 

Jako myslím, že odkaz na "vlastní bod" bude snad mapy.cz podporovat pořád.


  • 1

#498 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 12:23

Protoze jsme jim dali dost duvodu k tomu byt urazeni a mapy.cz pro ne stejne nejsou vydelecne?

Ano? Jake duvody, napriklad?
To, ze se nam nelibilo ze zverejnili souradnice a napovedy ke kesim? Tedy dve veci, ktere (spolecne - aby nekdo neargumentoval tim, ze samotny gc.com poskytuje mapy s keskami a hinty) maji byt SIROKE VEREJNOSTI utajeny?
Mit ke keskam pristup jen kaceri, nikdo by nerekl ani slovo. Ba prave naopak, nekterym by tako moznost (kesky v Mapach) vyhovovala..

Tento příspěvek byl upraven od J.K.M.: 15 září 2015 - 12:33

  • 0

#499 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 12:26

Takže to vypadá, že úpraven byl nakonec link na gc.com. 

Jako myslím, že odkaz na "vlastní bod" bude snad mapy.cz podporovat pořád.

 

Pokud to bylo upraveno na straně gc.com na nový formát, tím líp. V takovém případě to jen tak fungovat nepřestane.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#500 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 12:28

Pokud plánuju primárně podle turistických cílů, nemám ještě daný cíl a tahám po mapě cílové a průjezdní body plánovače a hledám kam a kudy a používám poi, tak by další vrstva s keškama pomohla a mám dojem, že ani jeden z těch tří způsobů co zmiňuješ to nenabízí.

Tak když chceš používat a kombinovat veřejné poi zároveň s neveřejnými údaji tak to je těžké. Ale NEDÁ se to řešit tak jak předvedly mapy.cz. Navíc mě připadá, že ani řešení na mapy.cz toto tvé zadání nesplňuje. Schválně si zkus naplánovat trasu a mít zaplé hledání keší. Nejde to.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama