Přejít na obsah


Fotka

Kešky na mapy.cz

groundspeak mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
585 odpovědí na toto téma

#541 3 plus 1

3 plus 1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 17:04

Tak tohle je v diskuzi na zive/lupe k článku Kešky na Mapách.cz zmizí....

 

cituji uživatele Dr.No64 v diskuzi:

 

"Tak sem jich pár ve svym okolí taky rozdupal, aspoň se ajtáci zapotěj při hledání"

 

Tak jsem asi rád, že to zařízli.......


  • 1

#542 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 17:05

A kde ho jako BM získám?


No a to je právě ta podstata věci. Získáš ho když zaplatíš PM. Kdyby Seznam zadarmo stahoval data od GS a dával je v použitelný nebo dokonce v luxusní formě k dispozici lidem, přišel by GS o zdroj příjmů a mohl by to zabalit a my vsichni s nim. Ti platící, i ti neplatici. Proto mají ty data smluvne chranena a proto reagovali okamžitým vypovězením smlouvy. Tohle právě je ta podstata věci proc Seznam narazil. Ne to jestli nám se to líbi nebo ne.

Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 15 září 2015 - 17:08

  • 2

#543 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 17:15

Tak tohle je v diskuzi na zive/lupe k článku Kešky na Mapách.cz zmizí....

 

cituji uživatele Dr.No64 v diskuzi:

 

"Tak sem jich pár ve svym okolí taky rozdupal, aspoň se ajtáci zapotěj při hledání"

 

Tak jsem asi rád, že to zařízli.......

Toho muzes s klidem ignorovat, to je tamni troll.


  • 0

#544 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 17:49

Vážení a milí.
Než se uzamkne toto vlákno, pár větami si dovolím shrnout své účinkování zde.
Z počtu mých příspěvků jasně vyplývá, že nejsem žádný diskutér. Na toto vlákno jsem narazil náhodou a nemohl pochopit o co vám tu vlastně jde. Seznam nám nabídl jedinečnou možnost spolupráce, ti kluci to dělali zadarmo a o svoje volno z pouhého nadšení. Za to ale patří na hranici!
Pochopil jsem. Lež a nenávist v našich končinách prostě musí zvítězit nad pravdou a láskou...
Pošetilé názory některých z vás chápu, ale nerozumím tomu, co vás k nim vede. Jistě, z některých příspěvků zcela jasně vyplývá zamindrákovanost, to se dá pochopit, ale nerozumím tomu, proč si jako "komunita" jak se hrdě nazýváte, pod sebou řežete větev...
Tak seznam jste otrávili, mě a spoustu ostatních také, takže kam příště namíříte svou pozornost? Že by do Seattlu či rovnou na hrad?
Je mi vás líto..
Honza
  • -8

#545 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 17:50

No a to je právě ta podstata věci. Získáš ho když zaplatíš PM. Kdyby Seznam zadarmo stahoval data od GS a dával je v použitelný nebo dokonce v luxusní formě k dispozici lidem, přišel by GS o zdroj příjmů a mohl by to zabalit a my vsichni s nim. Ti platící, i ti neplatici. Proto mají ty data smluvne chranena a proto reagovali okamžitým vypovězením smlouvy. Tohle právě je ta podstata věci proc Seznam narazil. Ne to jestli nám se to líbi nebo ne.

Když použiješ GeoGet, tak i jako BM smíš každý den legálně stáhnout 10 000 plnách listingů, budou chybět pouze atributy. Zdá se ti to málo ? Stažená data si můžeš hnedka zobrazit i na seznamáckých mapách (pro zahraničí třebas na výborných map1.eu) a potřebnou část vyexportuješ do PQ pro nahrání do navigace.

Možnosti jsou, a to nemluvím o těch nelegálních které jistě znáš.
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#546 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 17:54

pansy1: Honzo, už jednou jsem tě rejpnul v souvislosti s ČAGEO. Dělám to znovu - alespoň já osobně jsem totiž čekal, že ČAGEO které nás má zastupovat vyplodí nějaké stanovisko. Dodnes se za ČAGEO nikdo neozval (tebe nepočítám).
  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#547 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 18:06

"Seznam nám nabídl jedinečnou možnost spolupráce, ti kluci to dělali zadarmo a o svoje volno z pouhého nadšení."

 

To, že je společnost možná prodělečná, ještě neznamená, že v ní zaměstnanci pracují zadarmo. A jestli si vypěstujete modré brambory, tak to ještě neznamená, že vám je na tržnici někdo ráno koupí.


  • 0

#548 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 18:06

Pansy1 - bylo to tu vysvětleno několikrát, jestli to pořád nechápeš, tak nejspíš překrucuješ schválně realitu. Nejsi schopen pochopit, že prostě existují lidé s jiným názorem?

Odkud bereš tu drzost vydávat svůj názor za pravdu a můj za lež!!!

 

NEMÁME TĚ ZAČÍT TITULOVAT PANE VELKOMOŽNÝ?!


  • 1

#549 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 18:09

pansy1: Honzo, už jednou jsem tě rejpnul v souvislosti s ČAGEO. Dělám to znovu - alespoň já osobně jsem totiž čekal, že ČAGEO které nás má zastupovat vyplodí nějaké stanovisko. Dodnes se za ČAGEO nikdo neozval (tebe nepočítám).

Mě ani nepočítej ;-).
Jak už jsem napsal, pokud Tě bude zajímat víc napiš mi přes profil..
A příště, než zase vypustíš nějaké "moudro"- platí i pro ostatní, si ho nejdříve ověř.
  • -2

#550 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 18:09

pansy1: Honzo, už jednou jsem tě rejpnul v souvislosti s ČAGEO. Dělám to znovu - alespoň já osobně jsem totiž čekal, že ČAGEO které nás má zastupovat vyplodí nějaké stanovisko. Dodnes se za ČAGEO nikdo neozval (tebe nepočítám).

že se členové nepodepisují tady s razítkem ČAGEO, to ještě neznamená, že nic nedělali


  • 1

#551 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 18:15

 Seznam nám nabídl jedinečnou možnost spolupráce, ti kluci to dělali zadarmo a o svoje volno z pouhého nadšení. Za to ale patří na hranici!
Pochopil jsem. Lež a nenávist v našich končinách prostě musí zvítězit nad pravdou a láskou...
 

 

Zatimco my vsichni to nedelame zadarmo a z pouheho nadseni? Co se nam tu snazis namluvit? Ze lide na Seznamu nejsou placeni za vylepsovani jejich produktu? Ze to delali jen pro nase modre oci a my jsme nevdecni lhari? Proc sem vubec tahas ty srdceryvne vylevy o pravde a lzi? Komu tim prospejes?

 

Hele, Seznam na zacatku tvrdil, ze to pripravil ve spolupraci s Groundspeakem. Ten ale, kdyz to uvidel, vypovedel smlouvu. Neco nam tu nehraje, ze?


  • 10

#552 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 18:16

Pansy1 - bylo to tu vysvětleno několikrát, jestli to pořád nechápeš, tak nejspíš překrucuješ schválně realitu. Nejsi schopen pochopit, že prostě existují lidé s jiným názorem?
Odkud bereš tu drzost vydávat svůj názor za pravdu a můj za lež!!!
 
NEMÁME TĚ ZAČÍT TITULOVAT PANE VELKOMOŽNÝ?!


Nemusíte. Stačí, když se nad sebou zamyslíte.
Sebereflexe, či nějak tak se to zve po anglosasku..
  • -8

#553 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 18:28

Nemusíte. Stačí, když se nad sebou zamyslíte.
Sebereflexe, či nějak tak se to zve po anglosasku..

Když rozeberu tvůj "závěrečný" příspěvek tak:
"Seznam nám nabídl jedinečnou možnost spolupráce" lež, seznam nás postavil před hotovou věc

"ale nerozumím tomu, proč si jako "komunita" jak se hrdě nazýváte, pod sebou řežete větev..." jasně, doteď tu geocaching živořil a počinem mapy.cz by tu nastal rozkvět

Mě z toho vychází, že tu lžeš hlavně ty. Takže tu sebereflexi si strč za klobouk a zamysli se nad sebou.
Pořád nevím z jaké pozice si dovoluješ kritizovat naši morálku, občas to tu vypadá, jako by polovinu keší v ČR jsi udržoval osobně, dle mého by jsi měl trochu zredukovat svoji pýchu.


  • 2

#554 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 18:28

pansy1: Honzo, už jednou jsem tě rejpnul v souvislosti s ČAGEO. Dělám to znovu - alespoň já osobně jsem totiž čekal, že ČAGEO které nás má zastupovat vyplodí nějaké stanovisko. Dodnes se za ČAGEO nikdo neozval (tebe nepočítám).

 

Kecáš :-)

 

Kulhal je z ČAGEO.

 

http://www.cageo.cz/...-seznam-cz-a-s/


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#555 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 18:34

Zatimco my vsichni to nedelame zadarmo a z pouheho nadseni? Co se nam tu snazis namluvit? Ze lide na Seznamu nejsou placeni za vylepsovani jejich produktu? Ze to delali jen pro nase modre oci a my jsme nevdecni lhari? Proc sem vubec tahas ty srdceryvne vylevy o pravde a lzi? Komu tim prospejes?
 
Hele, Seznam na zacatku tvrdil, ze to pripravil ve spolupraci s Groundspeakem. Ten ale, kdyz to uvidel, vypovedel smlouvu. Neco nam tu nehraje, ze?


Vytrhnout pár vět z kontextu umí jen mistrní manipulátoři a tím, s prominutím, Ty nejsi. Spíš zde napiš co Tě vede k té "nenávisti" proti čemukoliv novému. Spravedlnost?
Zvlášť od Tebe bych takový názor nečekal..

 

tomy.22: trošku oleduplnosti k sobě by neškodilo ;)


  • -9

#556 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 18:43

Zááááááámééééék !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#557 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 18:46

Když rozeberu tvůj "závěrečný" příspěvek tak:
"Seznam nám nabídl jedinečnou možnost spolupráce" lež, seznam nás postavil před hotovou věc
"ale nerozumím tomu, proč si jako "komunita" jak se hrdě nazýváte, pod sebou řežete větev..." jasně, doteď tu geocaching živořil a počinem mapy.cz by tu nastal rozkvět
Mě z toho vychází, že tu lžeš hlavně ty. Takže tu sebereflexi si strč za klobouk a zamysli se nad sebou.
Pořád nevím z jaké pozice si dovoluješ kritizovat naši morálku, občas to tu vypadá, jako by polovinu keší v ČR jsi udržoval osobně, dle mého by jsi měl trochu zredukovat svoji pýchu.

Vaší morálku? Přečtěte si, co jste vyplodili a jaké to má důsledky.
Ano, pyšný jsem a mám být na co. Uznávám, že bylo poněkud nešťastné sem vstupovat. Sebralo mně to jen spoustu času..
  • -3

#558 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 18:48

Moje nenavist? Aha... zavrit pod zamek je zjevne nejlepsi reseni.


  • 1

#559 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 18:49

Podstatou tohoto threadu bylo domluvit se na podmínkách za jakých mapy.cz poskytnou informace o keších. Všichni víme jak to dopadlo.

 

Dávám možnost vyjádřit se k této věci do dnešní půlnoci. Poté téma zamknu protože podstata problému je myslím vyřešena.

 

Pokud do této doby sklouzne tenhle thread k urážkám, zamknu ho ihned. I možná  nějaké to ocenění bude.


  • 1

#560 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2015 - 19:11

Asi takhle... jak se ve skutecnosti chtela zdejsi komunita konstruktivne dohodnout s mapy.cz, i jak to dopadlo ze strany Groundspeaku, vsechno je popsano na http://www.cageo.cz.

 

A ja jim dekuji, ze vyvratili moji pocatecni skepsi.
 


  • 4





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama