Přejít na obsah


Fotka

Kešky na mapy.cz

groundspeak mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
585 odpovědí na toto téma

#101 ptychozoon

ptychozoon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 6:29

Osobne si myslim, ze tato situace zrejme povede k dalsimu upadku geocachingu, prave tim, ze dalsi a dalsi mudlove, bez jakekoliv znalosti zakladnich pravidel budou mit snadnejsi moznost zjisteni souradnic kesi i s napovedou. Coz povede logicky k vymudleni, niceni krabek, z neznalosti veci ke kradezim gc a tb a v neposledni rade k vyssi umrtnosti mezi kaceri i mudly, z duvodu popraskani cevek, padu ze skal a stromu a pod :-)
Uz predesle zkusenosti s kesema ktere jsem adoptoval, me vedli proti memu presvedceni a dve z nich jsem musel dat PM. Neustale niceni kesi a jejich udrzba (vyroba) prekracovali rozumnou mez. A asi nejvetsi sok byl, kdyz jsem takto stal a kochal se pred koncem skolniho roku u sve kese, na ktere jsem zrovna provedl udrzbu a nejake to doplneni a v tom se tam prihrnula tlupa skolaku a kes vymudlili, protoze jim nekdo ve skole zrovna rekl o geocachingu a pote s nima udelal tuhle "bojovku". Snazil jsem se nejak na ne v tom okamihu nejak pedagogicky zapusobit, ale po par vterinach jsem od toho upustil, jednalo se doslova o najezd kobylek! A bylo jim uplne sumafuk, ze u kese zevluje nejaknejaka
...cizi osoba. Takze vyhlidky nevidim zrovnzrovna
  • 2

#102 martin.fuks

martin.fuks

    Martin Fuks

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 6:29

Zdravím, moc nerozumím histerii, která tu propukla. Data kešek jsou dávno veřejně přístupná bez loginu přímo zde - https://www.geocachi...7,14.62315&z=12


  • 1

#103 ptychozoon

ptychozoon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 6:31

Sakris, nejak to z mobilu zblblo, omlouvam se za useknuty prispevek. Zrejme to ani nepujde v mobilu editovat. Ale asi bylo to hlavni napsano
  • 0

#104 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 7:17

No, podíval jsem se. Pokud dalším krokem nebude přímo zobrazení všech keší na mapě, neviděl bych to tak zle. Multiny to ukáže na výchozích souřadnicích.

A na Groundseaku může taky člověk být bez registrace. A vidí i mapu se všemi kešemi, může je rozkliknout, jen neuvidí souřadnice. Takže kdo chce, i bez registrace se k mapě keší dostane. Důležité ale je, že KDO CHCE. ASeznam to bude asi vnucovat i těm, kdo nechtějí.

A prozatím je dobré, že GS vyžaduje nepoužívat v názvech diakritiku. Málokdo používá vyhledávání bez diakritiky. I když nevím, na dotykáčích možná jo.


  • 1

#105 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 7:27

A co ty nepresne souradnice? Mozna se nekdo raduje, ze s takto nepresnymi souradnicemi alespon zrovna jeho kes nikdo nenajde, protoze je o 40m jinde, ale dovedete si predstavit, jak budou vypadat ty parezy a stare zidky kolem? Na to neni potreba zadny masovy najezd, na to staci par intenzivnich hledacu, "protoze to tady prece nekde musi bejt, kdyz to ukazaly mapy!"


  • 3

#106 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 7:34

Já jsem si teď zkusil v Androidovské aplikaci Mapy.cz zobrazit klasické turistické mapy - normálně, tj. tak, jak to bude mít typický turista zapnuté, se na nich keše nezobrazují. Když dám do vyhledávání slovo "kes", tak už tam začnou být vidět. Takže tohle snad velké ohrožení nebude.

 

Zatím mám k tomu neutrální vztah a uvidíme, jestli owneři tradiček začnou pozorovat zhoršení stavu. V tomhle mám osobně štěstí - vlastním čtyři multiny a jednu tradičku, ovšem ta je už několik let PMO.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#107 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 7:41

A prozatím je dobré, že GS vyžaduje nepoužívat v názvech diakritiku. Málokdo používá vyhledávání bez diakritiky. I když nevím, na dotykáčích možná jo.

A tos vzal kde ? S tou diakritikou je to jen interní dohoda česko-slovenských rev. V jiných zemích diakritiku (a nelatinková písma) normálně používají.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#108 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 7:47

Nedělala bych si iluze

Jelikož kešky nejsou vidět na mapě, tak předpokládám, že toto není konečný stav. Prostě to mají zatím v databázi a dělají na tom, jen si neuvědomili, že při vyhledávání se objeví. Nevěřím tomu, že by ten vztah s GS byl jiný než má GS s gc-projectem.


  • 1

#109 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 8:45

Také se mi zveřejnění na mapách nelíbí, ještě víc se budu obávat o své tradičky.


  • 0

#110 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 9:06

Mám tady reakci od Christy, která je zodpovědná za spolupráci s obchodními partnery Groundspeaku. Evidentně o tom moc neví, ale zjistí víc. V minulosti jsme s ní spolupracovali na dvou úspěšných projektech a proto věřím, že se brzy ozve.
 

Hi Jiri,

Nice to hear from you, thanks for bringing this to our attention. We will look into the issue.

Thanks,

Christy


Hi,

I have a question related to the new functionality that allows to search and display geocaches on the Czech mapping portal mapy.cz (owned by Seznam.cz). The search engine can now display any basic member geocache directly on the map incl. coordinates, short description, decrypted hint and more. This is very concerning for the geocaching community as it provides sensitive geocache information to anyone without registration at geocaching.com. As a result it puts all geocaches in the Czech Republic at risk.

The technical support of mapy.cz claims that it is a result of a joint project with Groundspeak. Can you please confirm it? If true, can you please disclose what was the reason for implementing this feature? As explained above, it is perceived as a major threat for the game.

Thank you!
Jiri aka kulhal
Czech Geocaching Association


  • 12

#111 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 9:13

Pěkně napsáno, jsem zvědav na další informace. :)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 11 září 2015 - 9:14

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#112 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 9:50

No nevidim to jako velkou hrozbu.

Kouknul jsem se na mapy.cz jak na pocitaci, tak v mobilu a bez aktivniho vyhledavani tam nic videt neni. Jak znam bezne turisty, tak se uz na nejakou tu cache v terenu podivali a vetsinou je to nezaujalo a tak se o geocaching ani dale nezajimaji. A tak si myslim, ze v te zaplave bodů co ma seznam se ty cache ztrati. Navic mnoho cache tam je zaznamenano v dost podstatnou chybou zamereni a neni tam na prvni pohled jasne zda jde o tradicku ci multinu. Takze stejne kazdy koho by to zaujalo by skoncil na strankach geocachingu a ne seznamu. No je to dalsi akce typu Beda Travnicek, ale asi s podstane mensim efektem.


  • 4

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#113 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 9:56

Solime, na tech mapach to neni finalni stav! Zatim nedoslo k oficialnimu uvolneni, sami rikaji, ze to maji zatim rozdelane. Takze s tim hodnocenim toho, jak to uzivatele uvidi, bych byl dosti zdrzenlivy.


  • 3

#114 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 10:41

Všechny moje tradičky jsou tam naprosto přesně. Multiny také - a jestli je to na úvodkách nebo ne zjistí každý prostým klinutím a zobrazením detailů. Navíc jsou tam hinty, které si dokonce ani registrovaní BM nemohou ze stránek geocaching.com stáhnout do navigace. Už se moc a moc těším na logy tohoto typu:

 

http://www.geocachin...d1-1d8df2407b24

http://www.geocachin...49-839d26faa29c

http://www.geocachin...a3-6bc20383c03b

 

a další nekontaktovatelné účastníky hry.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#115 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 10:52

Už se moc a moc těším na logy tohoto typu:

 

a další nekontaktovatelné účastníky hry.

a to jde

žádná znalost pravidel, žádná registrace, žádná možnost kontaktu :angry:


  • 1

#116 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 11:03

Jistě, že to jde. Zkus si dát "Najít jiného hráče" a zadej "hugocak". Že ho to nenajde? Nenajde. Ale tady: http://www.geocachin...6c-c8bc2007ca34

je. Nevím, odkud se přihlásil, ale přes web to nebylo (včera jsem pomáhal s registrací kolegovi z práce a potvrzení přes mail bylo vyžadováno.)


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#117 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 11:10

Ale ony ty keše nejsou snad (zatím) vidět jen tak na mapě, pouze se zobrazí ve vyhledávání, když si dáváš vyhledat slovo, které je součástí jejich názvu, ne? Což je nebezpečné hlavně pro keše, navazující na název místa, kde se nacházejí.

 

Sice vidět nejsou, ale z odpovědi ze Seznamu, která visí nahoře, očekávám, že vidět budou. Že vznikne něco jako další podklad, kde se překlikává mezi fotomapou, turistickou mapou, historickou mapou. Obávám se, že tam bude další mapa s keškami. Jinak nevím, které detaily ještě nemají dotažené, že to ještě nezveřejnili.


  • 0

#118 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 11:14

Už se moc a moc těším na logy tohoto typu:
 
http://www.geocachin...d1-1d8df2407b24
http://www.geocachin...49-839d26faa29c
http://www.geocachin...a3-6bc20383c03b
 
a další nekontaktovatelné účastníky hry.

 
Taxofte, ale aby mohl zalogovat takovýhle log, tak musí být zaregistrován na gc.com, ne? (Tipoval bych, že se zaregistroval z mobilní aplikace „Geocaching Intro“ nebo přímo „Geocaching“.)
 
Já bych si v situaci, kdy po internetu mezi zaregistrovanými hráči kolují databáze s finálkami mysterek, multinek a podobných keší, z možnosti nalézt souřadnice tradiček a startovní souřadnice pár dalších keší na mapy.cz těžkou hlavu nedělal.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#119 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 11:26

To je úhel pohledu - mám docela dost krabiček velmi dobře dostupných, takzvaně v širším centru Prahy, už takhle s velkou návštěvností. Vlastně v intencích Groundspeaku "nízkoprahové", pro začátečníky. Jenže těm občas něco píšu v rámci osvěty. To se existencí nekontaktovatelných hráčů stává nemožným - a nemůžeš je upozornit třeba na to, že bonusové číslo se na fotce nezveřejňuje, nebo že zalogování EC je podmíněno odesláním odpovědí. Jediný nástroj, který mi pak zbývá, je smazání logu nebo obrázku, což není ideální.

 

O finálkářských podvodnících tato debata není, i když zrovna nedávno jeden takový z Německa proběhl Prahou.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#120 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 11:38

Dobrý den,

děkujeme, že pomáháte vylepšit Mapy.cz.

Naše myšlenka opravdu není zničit geocaching v Čechách. Keše budou zobrazeny pouze po zahledání, niklov tedy viditělně všem. Navíc souřadnice budou záměrně znepřesněny. Toto se brzy objeví i jako informace v popisu keše. Všechny ostatní ifnormace jsou shodné s tím co nabízí komukoliv samotná stránka geocaching.com. Jedná se o oficiální spolupráci s vlastníkem Geocachingu a opravdu ani jedna strana nepředpokládá zhoršení či případně ničení keší ve vetší míře, než se děje dnes.

Za tým Mapy.cz přeji hezký den.
Jakub Faifer
Mapy.cz

obchod@smartmaps.cz
http://www.seznam.cz/

Seznam.cz, a.s.,Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka