Přejít na obsah


Fotka

Aplikace na mobil


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#21 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2019 - 21:46

GPS Averaging změnila majitele (vývojáře) a ten s novou aktualizací nasadil do aplikace dost otravný adware. Aplikace běžela neustále na pozadí telefonu a náhodně zobrazovala reklamy (i video) přes celý displej. Jen tak. Než jsem objevil, že za to může GPS Averaging, zabralo mi to několik hodin. Následovala okamžitá odinstalace, upravení hodnocení a recenze na Google Play a samozřejmě nahlášení aplikace, že obsahuje adware. Google ji tedy odstranil a zřejmě už nikdy nevrátí.

 

Mimochodem, díky za tip na Mobile Topographer Free, vypadá dobře, takže vyzkouším.


  • 0

#22 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2019 - 22:10

Tak to je škoda, jinak je to skvělá aplikace pro zakládání keší.


  • 0

#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2019 - 8:19

Byli lidi, co průměrovali ručně ze dvou navigací. Myslím, že se průměrování dost přeceňuje. Pokud je chyba systematická (odrazy, momentální situace), průměrování ji nezlepší. Hlavně to chce chvilku počkat, ne klikat bod za běhu nebo hned po zastavení, navigace (a nevím jak telefony) polohu odhaduje, předpovídá a pak zpřesňuje (tzv. vodí za nos). Při dnešní přesnosti navigací bych prostě změřil několikrát, ideálně několik hodin nebo dní po sobě, pokud na to mám čas, a pak vzal nějaký prostředek z těch bodů. Nebo alespoň při přiblížení z různých směrů. Průměrovací aplikace jsou dobré, ale i tak je třeba používat rozum a odhad, když to při průměrování moc skáče, radši zrušit a měřit znovu.

Ale stejně většina lidí 10 metrů od keše už hledá podle hintu.


  • 3

#24 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2019 - 10:08

Taky mi mobil začal žrát hodně baterku a až po nějaké době jsem zjistil, že ta známá aplikace na průměrování se nechce uspat, no a pak ty vyskakující reklamy, jsem si říkal, že snad Xiaomi dalo do MIUI reklamy.
Chtělo by to trochu ošetřit, když se změní majitel, tak to nějak dát vědět v notifikaci, alespoň.
Teď používám toto https://play.google.....jcl.GPSAverage

Tento příspěvek byl upraven od Doggy_TeamLost: 26 září 2019 - 10:10

  • 0

#25 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2019 - 15:01

Zkusím porovnat s minulou doporučenou appkou. Tam se mi na první vyzkoušení nelíbil tvar souřadnic a jejich přepočítávání. Zatím jsem nehledala, jestli jdou někde přepnout.

Měla bych na tebe dotaz ke Xiaomi - mám ho pár dní a zatím jsem nezjistila, jak přeskočit jeho prohlížeč. Třeba při otevření keše v poště si ji přes doplněk chci otevřít v prohlížeči, který mi vyhovuje víc a on mi dovolí jen stažení do Locusu a svůj prohlížeč, který nejde přepsat. Zkoušela jsem i být ve svém prohlížeči a něco otvírat - samozřejmě všude cpe svůj, který nechcí. Zatím jsem nenašla, kde přenastavit výchozí prohlížeč - umožňuje to vůbec  nebo to blokuje nadstavba Androidu?


  • 0

#26 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2019 - 15:19

Umožňuje, bez problému. Přesný způsob se asi bude lišit model od modelu, ale když tak zkus vlízt do nastavení-aplikace, najdi ten prohlížeč, co ho nechceš, a podívej se, jestli je tam volba "vymazat výchozí nastavení". Takhle to mám já.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 26 září 2019 - 15:20

  • 2

#27 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2019 - 16:51

Štve mě, udělala jsem, co jsi poradila a resetovala mobil - při dalším otevření mi stále cpe svůj prohlížeč! 


  • 0

#28 medsc

medsc

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2019 - 18:57

K průměrování - pokud souřadnice "odpíchnu" z mapy (křižovatka lesních cest, stavidlo rybníka...), nikdo si na přesnost nestěžuje. Při snaze o co nejpřesnější zaměření se brzy objeví log, který přesnost kritizuje nebo chválí. Zvláštní, že?


  • 0

#29 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2019 - 19:27

Štve mě, udělala jsem, co jsi poradila a resetovala mobil - při dalším otevření mi stále cpe svůj prohlížeč! 

A odinstalovat ho nejde?


  • 0

#30 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2019 - 2:43

K průměrování - pokud souřadnice "odpíchnu" z mapy (křižovatka lesních cest, stavidlo rybníka...), nikdo si na přesnost nestěžuje. Při snaze o co nejpřesnější zaměření se brzy objeví log, který přesnost kritizuje nebo chválí. Zvláštní, že?

Můj první náhled na souřadnice je podle mapy. A podle toho zpočátku jdu. Takže, když takto najdu, víc neřeším. Tam kde jsou výrazné orientační body v mapě, je rozpor souřadnic s mapou v mých očích spíše na škodu. A proto se o tom zmiňuji i v logu. Nakolik je to zvláštní, nevím. Ale jsem typickým případem tohoto. :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama