Přejít na obsah


Fotka

Stator - Tvorba statistiky


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
248 odpovědí na toto téma

#161 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2018 - 15:36

Jeste maly dotaz k suvenyrum. Nedavno pribyl suvenyr za GeoTour (https://www.geocachi...d2-be70ea69c049). Jeho ikona se mi zobrazuje ve vetsi velikosti ( v mem profilu pod zalozkou Statoru Souveniers/Others). Nemuze za to treba ta dvojtecka v titulu suvenyru? Napadlo mi to proto, ze treba carku v titulu nema DrakMrak take vyresenu (ale moc to nevadi, protoze to jde, dle jeho rady, obejit mimo API primym HTML). Diky za rady.

no pokud to děláš přes ty funkce tak dvojtečka i čárka jsou problém :) pokud to děláš HTML tak je to pohoda...
fakt je, že tyhle znaky nemám řešené a budu na to muset kouknout....


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#162 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2018 - 7:56

Při generování statistiky - mapy zemí, se nevygeneruje mapa Maroka, kde jsem teď nalezl několik keší. Také se vygenerují 2 mapy pro ČR Czech republic a Czechia. Kde dělám chybu? Viz veřejná statistika na mém profilu. Díky za pomoc  DANDU1


  • 0
DANDU1

#163 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2018 - 8:08

Generator map neumi vsechny staty. Viz seznam statu v manualu.

 

Mapy mas zdvojene proto, ze jsi nespustil opravny script FixCzechia tak, jak bylo doporuceno po instalaci nove verze GG. Proto mas v adatabazi kese s puvodnim statem Czech republic i novym Czechia, na ktere gc.com presel koncem cervna.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#164 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2018 - 9:51

Již vše funguje. Díky prosím jakým způsobem mohu změnit barvy na vybarvovacích mapách? Našel jsem že to lze změnit značkami

Značka chf, Značka chco.. ale netuším kam to zapsat. Díky
  • 0
DANDU1

#165 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2018 - 10:02

Co se podivat do nastaveni Statoru? :) Ma to tam celou vlastni zalozku.


  • 2

#166 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2018 - 11:46

No hledal jsem a našel. Díky


  • 1
DANDU1

#167 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 3:12

Lze nějak vygenerovat statistiku s počtem písmen v lozích? Logátor počítá pouze slova. Případně jak by se dal upravit? Se scripty to neumím.


  • 0

#168 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 6:58

No Logátor by uměl spočítat cokoliv :) musel by se na to upravit ale osobně fakt netuším na co počítat písmena a i to počítání slov je dost záležitost co je na hraně (včetě navázaného odznaku v badge genu) - vede to k tomu, že lidi pak píšou do logů trotloviny...

defakto se logování dá shrnout do tří kategorii:
---------------------------------------------------
- buď do logů nepíšou nic nebo pár písmen... (osobně přežiju - a někdy ani není co napsat)
- zlatý střed dvě tři věty nebo když už tak příhodu co se vztahuje ke keši tak by to mělo být (takto se snažím logovat)
- nebo pohádky o tom co kde kdy jak, nač proč, zač - málem na stránku a o keši tam není nic možná dvě slova... (osobně nesnáším)
 

Logátor má taky integrovanou logiku která vyhazuje různé nešvary z logů a nepočítá je takže ani logátor defakto není přesný, záměrně (i na project-gc to eliminují)


  • 2

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#169 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 7:03

Na své logy mám třeba zajímavou statistiku ve svých statistikách: ZDE
Kvalita logování (délka logů)
 


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#170 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 8:57

No Logátor by uměl spočítat cokoliv :) musel by se na to upravit ale osobně fakt netuším na co počítat písmena a i to počítání slov je dost záležitost co je na hraně (včetě navázaného odznaku v badge genu) - vede to k tomu, že lidi pak píšou do logů trotloviny...

defakto se logování dá shrnout do tří kategorii:
---------------------------------------------------
- buď do logů nepíšou nic nebo pár písmen... (osobně přežiju - a někdy ani není co napsat)
- zlatý střed dvě tři věty nebo když už tak příhodu co se vztahuje ke keši tak by to mělo být (takto se snažím logovat)
- nebo pohádky o tom co kde kdy jak, nač proč, zač - málem na stránku a o keši tam není nic možná dvě slova... (osobně nesnáším)
 

Logátor má taky integrovanou logiku která vyhazuje různé nešvary z logů a nepočítá je takže ani logátor defakto není přesný, záměrně (i na project-gc to eliminují)

 

Mě ale zajímá "jak" počítat písmena (přesněji všechny znaky logu). Bez rozepisování důvodů "proč" a hledání toho, jak by se mělo "jedině správně" logovat. ;-)


  • 0

#171 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 9:05

Jelikoz nehodlas psat duvod, tak neni proc to mit ve statistikach a proc to delat prave Statorem. Takze nejjednodussi je samostatny plugin, ktery logy precte a nejjednodussim moznym zpusobem (Length()) zjisti pocet znaku.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#172 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 9:05

Jde ti jen o písmena nebo o všechny znaky včetně číslic, teček, otazníků, #%()....atp?

Mě ale zajímá "jak" počítat písmena (přesněji všechny znaky logu). Bez rozepisování důvodů "proč" a hledání toho, jak by se mělo "jedině správně" logovat. ;-)


  • 0

#173 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 9:25

Jelikoz nehodlas psat duvod, tak neni proc to mit ve statistikach a proc to delat prave Statorem. Takze nejjednodussi je samostatny plugin, ktery logy precte a nejjednodussim moznym zpusobem (Length()) zjisti pocet znaku.

 

Gorde, proč bych nemohl mít ve statistikách cokoliv, co považuji za důležité? Nehodlám je nikde zveřejňovat, takže důvod, proč to chci, je vůči mému původnímu dotazu nepodstatný. Možná by se dal upravit plugin Logator. Vypadá to na Pascal. Zkusím nastudovat zdroják.


  • 0

#174 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 9:37

Trochu OT: Libi se mi, jak uzivatel nemusi nic, ale autori se maji rozkrajet, aby mu pomohli.

 

Nepsal jsem, ze nemuzes mit ve statistikach generovanych Statorem cokoli, co uznas za vhodne. Ostatne Stator je udelany tak, aby si kdokoli moho udelat svuj vlastni soukromy modul. Jelikoz jsi ale nenapsal duvod, proc to chces, nevidel jsem potrebu si komplikovat zivot a davat to do Statoru. Na jednoduchy prehled poctu znaku je daleko jednodussi a rychlejsi (jak generovanim tak vyrobou pluginu) vytvorit jednoucelovy plugin, ktery takovy prehled udela. Jde v podstate o nacteni logu, jeho rozbaleni a zavolani funkce Length. A to vse pro kese, ktere mas zobrazene/vybrane/v cele databazi - to ostatne je jako priznak, ktery akceptuje GG pri startu pluginu a rovnou sam dava pluginu prislusny seznam kesi.

 

EDIT: Ostatne, ja mam takovy plugin treba k tomu, ze mi pocita prehled kilometru. Take jej nemam ve Statotu ackoli se vlastne jedna o statistiku.

Přiložené miniatury

  • Kilometry.jpg

Tento příspěvek byl upraven od gord: 20 říjen 2018 - 9:42

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#175 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 9:44

Gorde, dlužím ti omluvu. Nepochopil jsem přesně smysl toho "proč". Jde mi o to, abych dokázal spočítat průměrnou délku logů (na znaky, v podstatě počet úhozů do klávesnice) stejně tak, jako se děje v případě logátoru se slovy. Tedy pokud smysl Logátoru chápu správně, jakože je jen přípravou statistiky pro Stator.


  • 0

#176 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 10:01

OK, beru. Ono to neni presne tak, jako u Logatoru, protoze, jak Drak vysvetlil, tak Logator zdaleka vsechna slova nepocita.

 

S prihledutim ke zduvodneni tedy presne jako logator - samostatny plugin, ktery to spocte a ulozi jako tag. Jestli to pouzije Stator (nejaky jeho modul) nebo neco jineho, je pak uplne jedno. Opravdu bych to nedaval do Statoru, neni duvod k tomu, aby se takova vec pocitala pokazde znovu. (Ostatne to je take duvod, proc je logator take samostatne, i kdyz jeho vysledek zatim pokud vim nic jineho nez Sttaor nepouziva.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#177 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2018 - 10:17

Klidně to můžu přidat do Logátoru jako další údaj, tag... není to nic složitého... (on logátor už těch tagů generuje stejně víc třeba počítá i MDCaching body)

Když už se logátor pustí a počítá to co počítá tak spočítat kolik je tam znaků v logu není problém

Teď jen jestli znaky myslíš všechny nebo bez mezer nebo jak přesně...

Vejš jsem jen napsal co a jak a proč počítá Logátor :D a jaký na to mám názor...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#178 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2018 - 5:52

Klidně to můžu přidat do Logátoru jako další údaj, tag... není to nic složitého... (on logátor už těch tagů generuje stejně víc třeba počítá i MDCaching body)

Když už se logátor pustí a počítá to co počítá tak spočítat kolik je tam znaků v logu není problém

Teď jen jestli znaky myslíš všechny nebo bez mezer nebo jak přesně...

Vejš jsem jen napsal co a jak a proč počítá Logátor :D a jaký na to mám názor...

 

Trošku mne ten názor v první chvíli rozhodil. :D Jsem z těch tvořících "únavně" dlouhé logy (ale snad až zase tak dlouhé nejsou). :rolleyes: A taky mně je u jiných baví číst. Beru to tak, že odlov není jen samotná krabička, ale i všechno kolem toho - od první oslovení publikací, přes domácí přípravu, po zážitky, dojmy, nálady, počasí, krabičku a někdy ještě i vzpomínky. To jen tak na okraj... Statistika by mne zajímala na všechny napsané znaky, mezery, oddělovače, jakýkoliv ascii znak prostého textu logu. Formátování nepoužívám, tak nevím, jestli by spočítání nějak neovlivnily např. emotikony, pokud by to mělo být univerzálnější. Statisticky asi min, max a průměr. Tak jako se to děje se slovy. Mám na to asi takovouto teorii - slova nejsou moc vypovídající, protože mohou být dlouhá či krátká. Ale znak je prostě znak, takže pokud by se počítalo s nimi, bude statistika "přesnější".


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 21 říjen 2018 - 5:53

  • 0

#179 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2018 - 6:52

Mozna pro tebe na tvych logach je to zajimave. ale kdyz se podivas, co spusta autoru dela, aby logy umele natahli, dojde ti, ze je to udaj naprosto k nicemu.


  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#180 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2018 - 9:56

Mozna pro tebe na tvych logach je to zajimave. ale kdyz se podivas, co spusta autoru dela, aby logy umele natahli, dojde ti, ze je to udaj naprosto k nicemu.

 

Dělají to, vím to a vídám to, vím kteří kačeři v mém okolí takoví jsou. A další jsou zase jiní, jen TFTC a někdy ani to ne. Ale je to jejich hra, tak jako já mám asi taky jiný přístup k logování, než je průměr - ten mne nezajímá, jsem sám sebou. Proto nikoho nesoudím ani se s nikým neporovnávám. Je to jejich přístup ke hře, je to jejich věc... Prostě jen v diskusi prosím o pomoc/radu ke konkrétnímu požadavku.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka