Přejít na obsah


Fotka

Kabel mini USB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2015 - 21:15

Nevím, jestli tohle nepatří do geodepresivního koutku.

Asi tak před rokem se mi začalo na PC neustále přihlašovat a odhlašovat Neznámé zařízení.

Nic proti tomu nepomáhalo.

Když už mě to moc štvalo, našel jsem to. Byl to mini USB kabel k navigaci. Zapojený do zadního USB (PC mám pod stolem) a na něm NIC nepřipojeno.

Prostě když přestal fungovat, navigace se přes něj jen externě napájela, zapoměl jsem ho vyhodit. A stalo se to přibližně v době, kdy jsem kupoval novou tiskárnu, tak jsem hledal chybu spíš v ní.

Po vyhození toho kabelu se najednou odstranily i jiné potíže. Třeba velká prodleva před bootováním (asi to chtělo bootovat z toho kabelu) a neustálé vytěžování procesoru.


  • -1

#2 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 8:39

Počítače si žijí svým vlastním nelogickým životem, to je známá věc.


  • 0

#3 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 8:58

VF rušení na nezapojených vodičích fungujících jak anténa není nic nelogického. Kablík je asi horší kvality, datové vodiče v něm by měly být zkroucené, aby rušení eliminovaly.


  • 0

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 9:52

Když jsem na zkoušku ustřihl ten konec s miniUSB a strčil ho zpátky, už se nepřihlašoval. Takže asi nějaký zkrat v konektoru. No, mám USB kabel s volnými konci na pokusy. A co si mohu dovolit, vím.

Mě jen překvapilo, že se volný kabel hlásil jako zařízení. Mám ještě USB prodlužovací kabel, zapojený taky napořád, přes něj připojuju flešku, navigaci, MP3, externí disk - a vše v pohodě.


  • 0

#5 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 10:33

Nejspíš zkrat nějakého datového vodiče na plus. Viz http://www.beyondlog...hell/usb2.shtml

Tím se indikuje připojení zařízení. No a další komunikace vázne, protože zkrat nevysílá ta správná data  :D


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka