Přejít na obsah


Fotka

Specifika geocachingu v různých zemích


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
143 odpovědí na toto téma

#101 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 16:02

K tomu geoacaching.pl, tam je pokud se dobře pamatuju povinné propojení účtu s gc.com, takře to může hrát roli v přístupu Zeměmluvu k nim.

 

Ovšem mapa i informace o keších, filtrování atp. jsou přístupné i bez přihlášení, takže bez účtu (jakéhokoliv).


  • 0

#102 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 18:32

K vyhledávání s diakritikou: Pokud vím, tak listing se překlápí do Unikódu až při editaci. Takže kdoví jestli ty keše co se nenajdou, nejsou starší a nikdy needitované. Vím, že komu se překládaly v navigaci české znaky do &blbostí;, měl listing otevřít pro editaci a uložit.


  • 0

#103 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 22:06

Ale vůbec ne. Prostě titulek, krátký popis, dlouhý popis a popis obrázku mají nastavená různá kódování v atributech databází.

A ty, co se nenajdou, jsou i velmi čerstvé. Chvíli experimentuj.

 

HTML entity jsou problém od posledního velkého upgrade webu - když napíšeš při první editaci listingu něco s diakritikou, vrazí to tam automaticky "nabodení&cscaron;ka" a jako délku řetězce to spočítá 25 znaků. Tedy nějaké překlápění při uložení je naprosto na ehm, protože ten text se tam prostě nevejde.

Když na začátku napíšeš jen "fuj" nebo něco podobného a listing s diakritikou vložíš až přes položku Edit v kompletně založeném listingu, k žádnému překlápění zaplaťsignál nedochází.


  • 3

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#104 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 22:29

Když na začátku napíšeš jen "fuj" nebo něco podobného a listing s diakritikou vložíš až přes položku Edit v kompletně založeném listingu, k žádnému překlápění zaplaťsignál nedochází.

Je to tedy postup, který doporučuješ?


  • -1

#105 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 22:50

Ano, tvořím tak všechny svoje listingy. Citoslovce "fuj" můžeš ovšem nahradit třeba méně expresivním "blabla". :-)


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#106 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2015 - 5:38

Vlastě jsem to u posledních listingů asi dělala taky tak, i když ne kvůli diakritice, ale rozčiluje mi ten jejich editor, tak to radši píšu v kódu, kde aspoň jakž takž vim, co dělam :D.


  • 1

#107 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2015 - 18:32

Tak jsem se díval na svůj poslední listing a mám tam v entitách jen Lock&lock, což asi jinak nejde, jinak je to v pořádku. Zakládal jsem ho na jaře a žádné blázniviny jsem nedělal.


  • 0

#108 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2015 - 18:46

Když jsem psal asi poslední dva listingy, vypozoroval jsem, že při prvním uložení prostého textu se do něj doplní tagy a zmrší text přes "nabodeníčka". Stačí pak listing znovu uložit a překóduje se zpět a do korektní češtiny.


  • 0

#109 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2015 - 19:41

Tak to jo, ukládám ho mnohokrát, než je definitivní.


  • 0

#110 Atomic Chinchilla

Atomic Chinchilla

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2015 - 23:44

V Dánsku a Švédsku mi přišlo, že keše zakládají děti. Několikrát byla krabka doslova hozená do křoví za lavičkou, divím se, že ji v rámci údržby parku někdo neuklidil. Když jsem našel krabku rozkopanou po lese, posbíral ji a napsal ownerovi, půl roku se nic nedělo. Na druhou stranu, keš skoro vždy má i anglický listing a úkryty jsou nezáludné.


  • 0

#111 slivmi

slivmi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2015 - 7:34

Taky hodím pár postřehů ze zahraničí

 

USA konkrétně kalifornie.

většinou tradičky, listingy opravdu krátké a stručné. V městěch hustota keší docela značná. V městěch převážně velikosti micro, v přírodě bývají pak větší plechové kontejnery často asi od nábojů :) v národních parcích bývají docela i virtuálky.

 

Litva

Množství kešek mě na tak malou zemi překvapilo. Keší bylo hodně všude. Zejména tradiček. Listingy mi přišly srovnatelné s ČR. Krabičky byly velmi rozmanité od klasických klip klap až po různé obaly od jídla. Celkově keše v litvě se mi lovily velice dobře.

 

Zbývající země co jsem lovil jsou zde mnohokráte zmiňované tak se nebudu opakovat 


  • 0

#112 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2015 - 20:39

Všiml jsem si teď jedné skutečnosti u Němců. U mysterek a multin se při změně umístění dost často netrápí tím, že by bylo zapotřebí nějak inovovat vzorce a úkoly. Prostě do ověřovače napíšou nové souřadnice a mají vystaráno.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#113 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 8:52

Toho jsem si nikdy nevšimnul. Mě na Německu zaujaly dvě jiné věci. Jednak množství kačerů, kteří se do logbooku logují razítkem ve tvaru TBčka s trackovacím kódem. A pak to, že v listingu mnoha keší jsou jako suvenýr tematické obrázky, které si pak kačeři dávají do profilů. A za ty hardcore jsou pak náležitě hrdí. Kdyby se totéž praktikovalo u nás, byla by tu další vlákna na podvodníky. :-)


  • 0

#114 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 10:46

Taky ale podle toho ty profily potom vypadají. Brr, zlaté české statistiky, byť je má mnoho hráčů až nesmyslně dlouhé.


  • 1

#115 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 12:02

Třeba já :-)


  • 0

#116 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2015 - 13:10

Taky ale podle toho ty profily potom vypadají. Brr, zlaté české statistiky, byť je má mnoho hráčů až nesmyslně dlouhé.

Proč nesmyslně? Statistiky si přece člověk dělá pro sebe a tedy si tam dá informace, které ho zajímají, a které si sám přeje sledovat.


  • 1

#117 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2015 - 15:18

Prave proto ze je dela pro sebe, tak jsou nesmyslne dlouhe. Pokud je chce jenom pro sebe, tak proc je mit ve verejnem profilu? A kratke statistiky uz v profilu tak jako tak jsou, i kdyz asi jenom pro PM.


  • 3
MaFa

#118 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2015 - 15:20

Zajímavý námět, díky za něj.

Pokud si je dělá pro sebe, proč jsou tedy na veřejném profilu? Chci říct: Pokud zajímají mě, proč do toho vkládám další mezikrok s umisťováním do profilu? Veřejný profil beru jako vizitku geocachera. Ano, také ujíždím na sledování všeho možného i nemožného (odznáčky, mapičky, sloupcové grafy,...), ale nemám potřebu uvádět to ve své "vizitce", nebo, chcete-li, navštívence. Kouknu na Project-GC, ale na profilu mám jen to, co bych rád sdělil ostatním. Kdo má zájem (a nedělám si iluze o počtu zájemců), může mě detailně prozkoumat právě na Project-GC.

Edit: MaFa mě předstihnul.


Tento příspěvek byl upraven od Dan-Sam: 01 prosinec 2015 - 15:20

  • 1

#119 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2015 - 15:53

Hodně lidí je úchylných na statistiky, tak se před nimi rád pochlubím. :-)


  • 1

#120 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2015 - 18:06

Ja jsem ziskal jeden dojem z kesi v Rakousku (hlavne v Alpach). Az na vyjimky jsem se u nich nesetkal s Hintem, ale meli vzdy FotoHint. Coz na miste uprostred sutoveho pole bez signalu docela zamrzi. Takze od jiste doby vzdy pouze domaci priprava a ulozeni obrazku.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama