Přejít na obsah


Fotka

Jak vybrat foťák, když se v nich nevyznám?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
90 odpovědí na toto téma

#81 ClarissaMaryse

ClarissaMaryse

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationDomažlice a Plzeň

Publikováno 16 říjen 2015 - 15:42

Napadá mě: uspořádej event na téma "Kačeři, přineste svoje foťáky, porovnáme co který umí" a před vánoci budeš vědět co si přát najít pod stromečkem :) .

 

A myslíte že by přišlo alespoň 50 foťáků? :D


  • -1

#82 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 17:48

Já ti nevím. Tahle fotka je bez  úprav, focena z ruky, jen zmenšena a převedena z rawu do jpg. Foceno na cca 20metrů. Žádný PS, Zoner a jiné. Dokážeš to s kompaktem? Já se přiznám, že nevím a proto se ptám. ;)

http://images.megaup...cz/DSC_7487.jpg

 

   tomy.22, plně s tebou souhlasím, že takový bokeh, jaký je na tvé fotce orla bělohlavého s kompaktem nedosáhneš! Perfektní kresba, skoro se nechce věřit, že to bylo D5100 s třístovkou při cloně 5,6 a bez postprodukce. Kde si takový zajímavý objekt fotil?

 

zpátky k tématu výběru fotoaparátu  pro ClarissaMaryse - já kloubím fotografování s geocachingem, vše je o prioritách a možnostech, já do přírody tahám velkého(odolného) Nikona D7100 a jako fotograf vyrůstal(70.léta) na analog. zrcadlovkách, ale jestli to chceš někam ve focení dotáhnout a máš vysoké ambice, tak stejně skončíš u (bez)zrcadlovky...

Při fotografování se řeší více technika, ale u dobré fotky se musí sejít více aspektů, které rozhodují o výsledku.

 

 

Dobré světlo :) přeje - hkstaripraha


  • 3

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#83 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 18:05

K výkladu pojmu "ISO" doporučuji článek na MilujemeFotografii, kde se taky dovíš, že není ISO jako ISO - stejná hodnota u různých snímačů vlastně znamená jinou citlovost.

Doporučuji přečíst i další články: ...Jaký chci fotoaparát?, Skutečně potřebuji zrcadlovku? a spoustu dalších.

Pokud chceš vidět, jak fotí Panasonic FZ200, tak třeba moje fotky jsou na ZONERAMA. Ale ty fotky, kde fotka vypadá jak impresionistická olejomalba (trochu přeháním) tam nejsou.


  • 0

#84 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 18:24

Přesně tak to dělám :D , ale vytočit nikoho nechci. Ale když 99,9% nafocených snímků zůstane navždy jen v podobě uložených dat na médiu, ze kterého se stejně brzy vypaří, tak mi to rozlišení full HD na ukazování v TV nebo na monitoru stačí. A když to chci publikovat na webu, tak se to někde degraduje ještě víc.

Někdo naopak tvrdí, že je nutno mít všechno v rawu. Ale tak velký disk nemám. Na menší než nativní rozlišení jsem fotil jen když jsem kartu zapměl v PC a musel jsem si vystačit s vnitřní pamětí. Neznám algoritmus na menší rozlišení. Vynechávají se pixely? To by způsobilo strašné interference na kontrastních rastrech (např. tašková střecha). Nebo se to dopočítává, průměruje? Mám zkušenosti ze skeneru, který evidentně pixely vynechává. Při skenování z tištěné předlohy se rastry skeneru a tiskárny pohádají a výsledek je strašlivý. Tam je nutno skenovat na nativní rozlišení a pak rozmazat a zmenšit v PC, jedině tak dostanu koukatelný obrázek.


  • 0

#85 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 19:50

Neznám algoritmus na menší rozlišení. Vynechávají se pixely?

http://www.digimanie...megapixely/4582


  • 2

#86 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 20:06

Jen pro zajímavost: Do zhoršených světelných podmínek je dobrý Sony Alfa 7s

Defakto přístroj pro noční vidění :)

Jj, můj vysněný stroj. Ale krapet přes limit…  :angry:


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#87 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 22:22

   tomy.22, plně s tebou souhlasím, že takový bokeh, jaký je na tvé fotce orla bělohlavého s kompaktem nedosáhneš! Perfektní kresba, skoro se nechce věřit, že to bylo D5100 s třístovkou při cloně 5,6 a bez postprodukce. Kde si takový zajímavý objekt fotil?

 

zpátky k tématu výběru fotoaparátu  pro ClarissaMaryse - já kloubím fotografování s geocachingem, vše je o prioritách a možnostech, já do přírody tahám velkého(odolného) Nikona D7100 a jako fotograf vyrůstal(70.léta) na analog. zrcadlovkách, ale jestli to chceš někam ve focení dotáhnout a máš vysoké ambice, tak stejně skončíš u (bez)zrcadlovky...

Při fotografování se řeší více technika, ale u dobré fotky se musí sejít více aspektů, které rozhodují o výsledku.

 

 

Dobré světlo :) přeje - hkstaripraha

 

Ahoj,

 

Díky za tvá slova. Rozumím tomu co jsi napsal a souhlasím s tím. Jedním dechem však dodám, že tímhle si asi každý musí projít sám. Taky jsem nevěřil a utratil pěkných pár tisíc za různé kompakty, než jsem pochopil, že zrcadlovce se pokud se s ní člověk naučí a baví ho to, žádný kompromis v podobě ultrazoomu atd nevyplatí. Ale jak jsem již psal, každý k tomu musí dojít sám. Samozřejmě, má to i své nevýhody. Tahám na zádech nějakou tu váhu navíc, ale mě osobně to nevadí. Tahám jí i na keše a zatím zrcadlovka všechno vydržela. Chce to jen nějakou tu péči a netahat to přeneseně řečeno v igelitce. Ale to je na dlouhé psaní. Podobně jako hádky Canon vs Nikon. 

 

K tvému dotazu. Je to foceno v Lednickém parku, při letových ukázkách jedné společnosti, která je podle mého v tomhle oboru bezkonkurenčně nejlepší. Všem kdo Lednický park navštíví, vřele doporučuji. A opravdu krom zmenšení a převedení do jpg jsem nic neupravoval.


  • 0

#88 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 22:43

   tomy.22, plně s tebou souhlasím, že takový bokeh, jaký je na tvé fotce orla bělohlavého s kompaktem nedosáhneš! Perfektní kresba, skoro se nechce věřit, že to bylo D5100 s třístovkou při cloně 5,6 a bez postprodukce.

 

Koupil jsem nedávno Olympus SH-60. Za necelých 5 tisíc, protože kdyby se mu mou neopatrností něco stalo, tak aby mi to nebylo tak líto. Zkoušel jsem si trochu hrát s bokehem a jednu fotku posílám. Já vím, že je to ode mne drzost, s kompaktem a navíc s čipem pouhých 1/2,3". Foťák nemá manuální ostření, sám bych ostřil trochu blíž (nebo dál?) Ale líbí se mi ten bokeh. Překvapilo mne, že to nejsou žádné ovály, n-úhelníky apod. Tím chci říci, že když si člověk trochu pohraje s kompozicí, tak nemusí být výsledek tak hrozný i přes omezené možnosti poměrně levného kompaktu. Fotka má parametry: clona 1:5,8, čas 1/250 s, ISO 125 a ekvival. ohnisková vzdál. 185 mm. Takže prosím, posuzujte na té fotce pozadí a ne neostrost popředí.

Kliknutím na náhled. obrázek se zobrazí ve velikosti 800x600.

Přiložené miniatury

  • P9262129c.JPG

Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 17 říjen 2015 - 11:15

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#89 ClarissaMaryse

ClarissaMaryse

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)
  • LocationDomažlice a Plzeň

Publikováno 31 prosinec 2015 - 10:43

Tak Pannasonic FZ72 je již doma a jsem nadšená :). Jen se s tím ještě krapet naučit ...


  • 1

#90 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2017 - 16:03

Koho by to zajímalo, tak jsem k sobě na web nedávno přidal dvě recenze nejnovějších zrcadlovek a pár objektivů, více zde:

 

Kapsovo recenze

 

Další se pomalu chystají. ;)


  • 2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#91 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2017 - 11:51

s Pentaxem nekamarádíš?

 

Jinak ta Sigma 8-16mm vypadá dost dobře.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama