Přejít na obsah


Fotka

Message centrum


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#1 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 15:25

Všimli jste si, jak přibývá listingů keší, kde se hned v úvodu píše, aby lovci případně ownera kontaktovali přes mail a ne přes message centrum, že tyto zprávy bude ingorovat a nebude odpovídat? Proč? Co je to za módu? Když si té zprávy všimnu, tak si ji přeci přečtu.


  • 1

#2 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 15:32

No ja si ji taky prectu. Ale nerad, sere me to, nevidim duvod proc bych mel komunikovat nejakym nablblym proprietarnim systemem kdyz mam normalni e-mail, se kterym jsem v pohode, kde mam rozumny moznosti archivace, vyhledavani atd. Kdyby mi kazdy dodavatel nejakych sluzeb podstrkoval vlastni mail tak se zblaznim. Takze ze to lidi odmitaji naprosto chapu a maji moji plnou podporu. Nejsem daleko od toho zacit to sabotovat taky. Zatim jsem ve fazi ze na to sice nerad, ale odpovidam. Sam od sebe pokud nekomu chci napsat, udelat to vzdy postaru mailem.

 

Je to jedna z tech naprosto zbytecnejch kravin do kterejch GS investuje usili naprosto zbytecne, misto aby delal poradne ty podstatne veci. Viz sousedni vlakno o placenem clenstvi.


  • 20

#3 La Elefant

La Elefant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 15:34

Mi hlavne vadi ta nefunkcnost message centra - hlavne notifikace na nove zpravy funguji jak se jim zachce, na mobilu to neni moc user friendly, ...


  • 2

#4 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 16:00

Je v tom blbá orientace, ale když mi někdo něco napíše, tak ho přece nebudu ingorovat, to je normální slušnost. Ale mnozí to rovnou píšou do listingů kešek :-)


  • 3

#5 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 16:23

Je v tom blbá orientace, ale když mi někdo něco napíše, tak ho přece nebudu ingorovat, to je normální slušnost. Ale mnozí to rovnou píšou do listingů kešek :-)

Ano, slusnost. to je presne to jediny proc na to odpovidam, prestoze mi to vadi.

 

Ale nakonec vsechna slusnost ma svoje meze a musim rict, ze spoustu jinejch komunikacnich kanalu ktere mi okoli podstrkuje naprosto ignoruju, slusnost neslusnost. Tim myslim vseljaky ty facebooky, google kruhy a desitky jinejch pitomosti. Je otazka kde ta slusnost konci. Komukoliv jsem dostupny na mailu. Je vubec slusnost aby me ostatni kontaktovali desitkami jinych komunikacnich kanalu, kdyz existuje jeden standartni a pohodlny pro vsechno? Neni nahodou spravny postup prave tyhle duplicitni kanaly ignorovat? Telefon mam taky jen jeden a nebudu si porizovat pet dalsich, pouzivajici ruzna telefonni cisla, ruzne technologie a ruzne koncove pristroje, jen proto aby me kdokoliv mohl kontaktovat jakymkoliv nablblym kanalem ktery si nekdo dalsi vymysli. Kdyz si se mnou bude nekdo chtit dopisovat pres mrtvou schranku na hrbitove, taky nevidim duvod proc bych na to mel pristoupit, nebo proc by bylo neslusne takovou kravinu odmitnout a zpravy z mrtve schranky nevyzvedavat :-)

 

Takze nezbyva nez zopakovat ze kdokoliv citi potrebu podobny system sabotovat ma moje pochopeni, ba dokonce az podporu. A nic neslusneho na tom nevidim, zejmena kdyz me predem jasne upozorni v profilu nebo v listingu at pouzivam standartni metodu komunikace, na kterou mi asi take normalne odpovi.


  • 8

#6 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 16:32

Další věc je,že když dostanu zprávu přes message centrum,hned mě přijde mail a po rozkliknutí mám okamžitě možnost si zprávu přečíst.Proto v tom nevidím problém.Pokud chce někdo tyto zprávy ignorovat a napíše to v listingu tak je to jeho boj i když to nechápu.

Nezbývá pak než to respektovat !!!


  • 1

#7 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 16:40

Další věc je,že když dostanu zprávu přes message centrum,hned mě přijde mail a po rozkliknutí mám okamžitě možnost si zprávu přečíst.Proto v tom nevidím problém.Pokud chce někdo tyto zprávy ignorovat a napíše to v listingu tak je to jeho boj i když to nechápu.

Nezbývá pak než to respektovat !!!

No a to je prave ono. Dostanu mail a muzu si to precist. Ale odpovedet uz nemuzu, to se musim prihlasit na gc.com a tam neco psat do formulare kam ani poradne psat nejde. Misto aby mi prisel normalni mail na kterej rovnou odpovim a je to vyrizeny. Navic vim s kym si mailuju, mam k tomu archiv odeslanejch odpovedi atd. Pokud bys ty zpravy jenom cetl, pak mas pravdu a vyjde to nastejno. Ale pokud jsem vlakno dobre pochopil, bavime se o kompletni komunikaci, tedy i o odpovidani. A tam uz to jedno neni. To je jako kdyby u ty mrtvy schranky na hrbitove byla pridelana notifikace do mailu ze mi tam neco prislo, ale s odpovedi bych musel stejne na ten hrbitov.


  • 9

#8 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 17:00

Souhlasím s Modrákem, Message Center je naprosto zbytečný, duplicitní komunikační kanál.


  • 8

#9 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 18:53

Osobně také posílám vše přes osobní zprávy na email a pokud mi někdo odpoví na message centrum, odpovídám soukromou zprávou postaru, abych měl email ve svém emailu. Bohužel na tento email už někteří odpovídají přes message centrum, i když píšu, že nechci odpovědi přes message centrum.

Na druhou stranu mi přijde neslušné neodpovědět. Odkaz na message centrum je jako první, nabízí se všude, takže se nedivím, že spousta lidí si může myslet, že je to jediný způsob. 

 

Na druhou stranu už jsem si ověřil, že skutečně jde přímo z mailu i poslat odpověď... Ovšem nejde přímo na mail dotyčného, ale na message centrum přes jakousi xyz emailovou adresu Groundspeaku, ne přímo na mail dotyčného. Zpráva se zobrazí i v historii na message centru na GS.

 

Ale stejně si myslím, že pokud chtěli vylepšit zasílání zpráv, měli vylepšit staré zasílání zpráv a naprogramovat posílání obrázků a odkazů v původních zprávách...


  • 3

#10 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 21:13

Message centrum je hloupost jako další nesmyslné poslední kroky GS: nové vyhledávání, kterým se mi špatně hledá a nic se nedá najít, labcache, challenge cache atd. Ownerům earthcache komplikuje kontrolu, proto píší, že nebudou reagovat. Já těm lidem odpovídám, poněvadž si dali tu práci mi napsat...ale neskutečně mě to štve, jak trefně poznamenal Modrák. Bohužel vůbec nic s tím nenaděláte....

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 07 listopad 2015 - 11:16

  • 3

#11 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 21:22

...kdyby to alespoň šlo vypnout v nastavení!
  • 4

#12 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 21:26

Message centrum je zbytečná funkce, protože se pouze mizerně snaží dělat to, co jde lépe v mailu. Úplně by stačilo, aby se ke klasickému systému zpráv daly dávat přílohy. U EC by se to hodilo. Taky ale máme v listingu EC prosbu, aby odpovědi byly zaslány mailem a ne přes Message centrum. Ale pokud to někdo i přesto udělá, je to v souladu s pravidly a ignorovat tu zprávu je neslušné, protože pravidla zaslání přes MC umožňují. A třeba MC někomu opravdu vyhovuje.

 

Jinak ostatní věci, jako třeba challenge keše, mi nepřijdou špatné. Ale nesmí to být nesmysl ze strany ownera.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 06 listopad 2015 - 21:29

  • 0

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 21:50

Odkaz na MC je na místě, kde byl odkaz na mail a vysloveně se vnucuje. Taky jsem párkrát kliknul na MC a s nadáváním jsem to vracel nazpět, abych odpověděl mailem. Není to tak špatné, ale mám radši všechno na svém místě, abych případně že chci na konverzaci navázat, to nemusel hledat po všech čertech. Je to na zvyku, možná že někdo to tak chtěl.


  • 0

#14 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2015 - 13:55

Ja jsem jeden z tech, co to v tech listingach mam. A docela to funguje. V MC sice vzdy nakonec taky odpovim, ale pres mobil mi to nejde a vetsinou mi to ani neupozorni. Proc mi MC priapada jako volovina, tu uz napsal Modrak, bejcci, Roman_Jaromer aj. phkrt se omlouvam, zmackl jsem spatny palec :-(
  • 0

#15 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2015 - 14:13

Další věc je,že když dostanu zprávu přes message centrum,hned mě přijde mail a po rozkliknutí mám okamžitě možnost si zprávu přečíst.Proto v tom nevidím problém.Pokud chce někdo tyto zprávy ignorovat a napíše to v listingu tak je to jeho boj i když to nechápu.

Nezbývá pak než to respektovat !!!

Co přijde hned? :D Humoristo, některé maily různých služeb maj na určitých serverech zpoždění nebo nedojdou vůbec. Navíc bez rozkliknutí nevíš od koho je ta zpráva... Navíc na ně nejdou nastavit filtry, protože to pořád mění...

No třeba posílání odpovědí na EC. U mě přes msg centrum poslaná odpověď = jestli je tam malá chybka v odpovědi? = buzerace a trvání na úplně přesné odpovědi.


  • 1

#16 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2015 - 15:11

Ja jsem MC naopak uvital. Vidim tam jasne a prehledne s kym jsem komunikoval ohledne GC. Samozrejme by slo jeste vylepsit, ale za me palec nahoru.
Stejne tak EC. Kdyz pisu ohledne EC, tak mam o jedno kliknuti mene, a jako owneri taky vidite, ze vam píšu ohledne te ktere EC.
Vyvoj nezastavite a meli by jste ho akceptovat a ne ignorovat.

Ja se s podobnym listingem jeste nesetkal. Nebo zeby moje podvedomi takovy text ignorovalo a ja ho nevidel? :-)
  • 3

#17 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2015 - 17:36

Poznámka na okraj - owner si podle oficiálního výkladu pravidel nesmí určovat, jestli se má na odpovědi používat email nebo MC.

 

Jinak ale za sebe musím říct, že vývoj Message Centra byl jeden z nezbytečnějších projektů, který od Grounspeaku pamatuju. Příznivcům sebetrýznění doporučuju pohledat, jak velký humbuk kolem toho nadělali, kolik vývojářů tím zaměstnali krát kolik tím strávili času (rovná se, jaké náklady s tím měli)...  :blink:


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 07 listopad 2015 - 17:39

  • 3

#18 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2015 - 19:04

Poznámka na okraj - owner si podle oficiálního výkladu pravidel nesmí určovat, jestli se má na odpovědi používat email nebo MC.

No tak i na tohle existuje alternativni pohled. Panem kese je totiz owner a ne GS. GS sice muze urcovat pravidla, ale pokud to prezenou, owner kes zaarchivuje a nazdar. Treba na Novym Zelandu takhle zanikla pomerne velka cast challengi kdyz zavedli nove pravidlo ze owner musi uznavat WN  a nasledne FI pri dodatecnem splneni podminky. GS si myslel ze musi, ale realne se ukazalo ze owner nemusi vubec nic, ze posledni instance v rozhodovani o kesi je on. Nikdo nemuze donutit ownera provozovat kes podle pravidel se kterymi nesouhlasi. Totez se muze stat s MC na EC, kdyz to pro nejakyho ownera bude neprekousnutelny.

 

Na muj vkus jsou owneri pravidlama prilis svazani


  • 4

#19 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2015 - 19:07

MC mi taky nevyhovuje.
Hlavně mi vadí, ze mi nechodí emaily o nových zpravach. První zprávu mi to oznamu, ale když odpovím a dotyčný pak zpátky reaguje, tak už mu email nepřijde a pokud se na MC nepodivam, tak netuším, ze tam mam zprávu. Uz párkrát jsem takhle náhodou zjistila, ze tam mam odpovedi a vůbec o nich nevím.
Osobně nepouzivam, pouze tam odpovidam, když někdo napíše mne.
Pro mne zbytecnost a uzivatelsky nic moc přátelská sluzba.
  • 1

#20 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2015 - 21:00

Jinak ale za sebe musím říct, že vývoj Message Centra byl jeden z nezbytečnějších projektů, který od Grounspeaku pamatuju...

Jo, ještě spolu s vývojem nových smajlíků na mapě keší :D.

 

Já teda vůbec nepovažuju za neslušné neodpovědět, když mi někdo napíše. Kdybych odpovídala vždycky na všechny maily, vzkazy a zprávy, co dostanu, například na všechny různý pozvánky na komunitní servery nebo nabídky "přátelství" někde na netu, tak nedělám nic jinýho. Každej člověk má právo si zvolit, jakým kanálem a jak často chce nebo nechce se světem komunikovat. Jasně, že u  earthky, pokud tuto chce dále provozovat, by měl owner asi odpovědi přijmout i přes ten přiblblej vzkazník. Ale nic jinýho nemusí. Neni neslušný neodpovědět, kdykoli mu tam někdo píše, a neni neslušný se tam vůbec nekoukat, když žádnou earthku nemám. Spíš je neslušný někoho otravovat touto cestou, pokud má v profilu výslovně napsáno (obvykle hned pod odkazem na vzkazník), že si to nepřeje.

 

Osobně taky nechápu, na co tu kravinu vůbec vymysleli. Naprosto by stačilo umožnit vkládání obrázků do mailu, ale ani to neni nutný, kdo obrázek fakt chce, pošle si obratem mailovou adresu. No, asoň vidíte, jak se nakládá s prostředky z vašich PM plateb :D


  • -3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama