Přejít na obsah


Fotka

Jakou celtu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#21 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2018 - 9:23

Úplně stejnou službu udělá obyčejná krycí plachta s očky. Já koupil ve velkoobchodě 3x5m za 75,- Kč. Vyspíme se pod tím dva a ještě máme spoustu místa. Nevýhodou je o něco vyšší hmotnost. Máte na výběr modrou lehčí 75g/m2 nebo zelenou těžší 130g/m2. Koupil jsem modrou , protože v tu chvíli jinou neměli... vydržela mi 5 let. Ke konci životnosti se ta jednotlivá vlákna trošku rozdělávají a tak to po dešti nasákalo vodu... tak jsem ji vyhodil a příště si koupím zelenou.

 

Do všech rohů jsem přivázal náhradní šňůry co jsem měl ke stanu a v terénu s úspěchem využívám trekingové hůlky, místo stanových tyčí ;-)


  • 0
www.povetrnik.cz

#22 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2018 - 20:21

Ještě taky pamatuju dobu klasických celt, ale už bych se k nim nevrátila.

Nejvíc se nám osvědčila krycí pevná plachta z OBI (nebo odkud to bylo), levná, s okama.
Byl to rozměr tak 3x4 metry, v pohodě jsme se pod ni vešli ve dvou se vší bagáží.
Vždy jsme buď natáhli provázek mezi stromy a přes to jen plachtu přehodili.
Na cyklovýpravě jsme to vždy hodili přes dvě kola a byl domeček jak vyšitej:) My si lehli mezi ty dvě kola.
Zelená působí i v přírodě naprosto v pohodě.

Nikdy nám nepromokla a mnohem líp se suší než celty. Ideál je hodit ji přes plot (pokud někde nějakej je:)


myšleno přes plot ji hodit, když ji chci vysušit, ne na spaní!


  • 0

#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2018 - 22:07

Předpokládám, že ta krycí plachta je v podstatě igelit, neprodyšná. Takže jako přístřešek jo, zabalit se do ní ne. Tedy, když bude pršet a k tomu vichřice, tak jo, pak už nějaká kapka vody nevadí. Takovéto plachty, s oky, vel. 4x6m používáme na táborech, ale stavíme pod ně dřevěnou konstrukci. Výborný přístřešek na kuchyni i na přespání kdo chce spát pod širákem a začne mu pršet. A za větru nám jednou spadlo teepee, ale tento přístřešek nikdy.

Přiložené miniatury

  • P7300030-1.JPG

  • 1

#24 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2018 - 22:58

My jsme z téhle plachty (modrý rozžehlený PE) ušili tee-pee na duralovou teleskopickou konstrukci, Inčučůna by se obrátil v hrobě, ale fungovalo epesně! Když se v něm rozdělal oheň (ano, i toho jsme se odvážili), vypadalo uprostřed indiánského tábora jako lampión. Nebo kosmická loď…  :D


Tento příspěvek byl upraven od Trhac: 22 listopad 2018 - 23:01

  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#25 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2018 - 23:30

Pošli fotku, Trhači, to mohlo vypadat zajímavě:)


  • 0

#26 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2018 - 23:32

Jinak v nouzi jsme v tý plachtě byli chvíli i zabalený(pár hodin), když na horách začalo příšerně foukat a nebylo se kde schovat. Ale jen co se to uklidnilo, vylezli jsme ven a honem pokračovali v cestě do bezpečí.


  • 0

#27 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2018 - 3:11

Tohle je prý taky super, ale neměl jsem dosud příležitost vyzkoušet: http://www.nalehko.c...vek_velky_eshop


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#28 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2018 - 8:12

Zajímavý. 44g/m2, to je poloviční váha, než kancelářský papír. Chtěl bych to vidět, určitě toho na nějaké stavbě kousek zbyde.


  • 0

#29 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2018 - 9:24

Když už jsme u těch ultralehkých věcí, tak třeba taky tohle.

Myslím, že recenze od Viktorky Hlaváčkové, která to použila už stovky nocí, je docela hodnověrná...

Sám s tím zkušenost nemám, ale možná to bude přírůstek do mé výbavy (zatím jsem z ultralehkých věcí podobného ražení kupoval jen žďárák, který je možná opravdu jediný, ve kterém se člověk nezapaří).


  • 0

#30 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2018 - 15:24

Tohle je prý taky super, ale neměl jsem dosud příležitost vyzkoušet: http://www.nalehko.c...vek_velky_eshop

 

Tyvek používám jako plachtu pod karimatku nebo pod stan - a na to je výborný. Je levný, lehký, odpuzuje vodu, relativně pevný - ale ne tak, abych si z něj stavěl přístřešek. Myslím, že v silnějším větru by se z něj vytrhly kotvící šňůry - ale vyzkoušeno nemám.


  • 0

#31 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2018 - 15:45

Přesně tak, nezaměňovat plachtu pod sebe a nad sebe. Pod sebe (resp. pod karimatku) používám jakousi zákopovou plachtu (velikost asi 1 x 2,5 m), kterou jsem zahlédl někde v armyshopu, ale kdyby se ten materiál použil i jako 3 x 3 plachta pro přístřešek, tak by to zaplnilo třetinu batohu. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#32 bobabobek210

bobabobek210

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2018 - 22:37

Když už jsme u těch ultralehkých věcí, tak třeba taky tohle.

Myslím, že recenze od Viktorky Hlaváčkové, která to použila už stovky nocí, je docela hodnověrná...

Sám s tím zkušenost nemám, ale možná to bude přírůstek do mé výbavy (zatím jsem z ultralehkých věcí podobného ražení kupoval jen žďárák, který je možná opravdu jediný, ve kterém se člověk nezapaří).

Pokud Viktorka Hlaváčková píše, že s tím má dobré zkušennosti, tak to asi fungovat bude. A váha 184g taky vypadá úžasně. Na druhou stranu, já bych se tohodle rozměru lekl, přijde mi malý. Mám plachtu 3x3m, spal jsem pod ní 30 dní v kuse, měl jsem pod ní jen karimatku-ostatní věci byly v kajaku a přišlo mi to úplně akorát. Jakože kolem jsem měl spoustu místa, to na delší cestě není od věci.

https://www.natura-n...edy-dd-hammocks

Kdybych se musel krčit pod o polovinu užší plachtou, ne že by to nešlo ale já bych nechtěl. Jinak moje plachta váží 470g. To je skoro třikrát víc ale zase je na ní vidět, kde ty gramy jsou. 


  • 0

#33 bobabobek210

bobabobek210

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2018 - 22:42

Tohle je prý taky super, ale neměl jsem dosud příležitost vyzkoušet: http://www.nalehko.c...vek_velky_eshop

Moje holka má z tohodle materiálu dost pěknou peněženku. Vydrží, řekl bych standartně. Jakože já svou do dvou let prorvu mincemi, ona to má asi tak podobně. Už má druhou. 


  • 0

#34 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2018 - 11:27

Mimochodem, funguje teď ten web Nalehko.com? Já se tam chtěl na něco ještě podívat, ale hlásí to chybu přesměrování, i když jsem zkusil jiný prohlížeč. Nevadí, podívám se jindy nebo jinam.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama