Přejít na obsah


Fotka

Boty Vivobarefoot


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2015 - 7:41

Ahoj lidi, máte někdo zkušenosti s botami Vivobarefoot? Narazila jsem na ně na netu a docela mne zaujaly.


  • 0

#2 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2015 - 9:11

Docela by mně zajímala ta slibovaná ochrana proti propíchnutí. Tuhle jsem šlápnul na 3 cm vyčnívající armovací tyč z betonu a byl jsem sakra rád, že mám tlusté podrážky - zajela mi do boty jak po másle...


  • 0

#3 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2015 - 11:25

Zkušenost mám. I kolem sebe v rodině. Někdo je nosí pořád, protože skvěle masírují chodidla a pomáhají je prokrvovat. Pozor ale, jsou dva typy podrážek - do terénu a do města a navzájem to moc zaměnitelné není.

 

Já v nich jdu spíš jen na pohodovou desetikilometrovou procházku nenáročným lesním terénem, na náročnější trasy si beru těžší boty. Na začátku si musíš zvykat - zapojují se jiné skupiny svalů a nohy mohou bolet.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2015 - 12:12

Když vidím tu cenu, zkusím asi opravdu chodit bos. Vlastně - v létě to běžně dělám.


  • 1

#5 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2015 - 13:09

Věřím, že to budou dobrý boty, ale pro mě je jedním z parametrů při nákupu bot i to, aby se mi líbili. / samozřejmě, že to není nejdůležitější parametr /   A tady bych si nevybral.


  • 0

#6 simak.cz

simak.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 8:05

Já je mám a v jiných botách už skoro nemůžu chodit. Ten pocit, že člověk cítí po čem chodí je super. Dokonce jsem zjistil, že když jdu po ulici, tak schválně šlapu na různé hrbolky, spáry... abych do nohou dostával nějaké vjemy. Když si teď vezmu nějaké turistické boty s tlustou podrážkou, nebo Martensky, tak si připadám, jako kdybych měl kopýtka. :-)

Ze začátku si na ně člověk musí zvyknout. Je třeba trochu zkrátit krok a naučit se chodit přes střed chodidla a ne přes patu, což je nejčastější zlozvyk z normálních, tlumených bot. Potom ještě používám Fivefingers KSO EVO, kde je ten pocit z chůze naboso ještě intenzivnější. I na běhání teď používám méně tlumené boty a nemůžu si to vynachválit. Člověka to donutí zlepšit techniku běhu a kolena nedostávají tak zabrat.

Kdyby tě zajímalo něco konkrétního, tak se ptej.


  • 0

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 9:04

Jsou i takoví, co běhají maratóny bosi. Tam je asi pocit nejintenzivnější. A určitě nehrozí otlaky z bot. Asi bych nebyl schopen běžet bos po štěrku, ale po louce, v lese, je to v pohodě. Dřív kluci chodili bosi i po strništích a Habešani bosi i válčili. Sebelehčí bota už tím že chrání před přímým dotykem, bude ten pocit měnit a bude způsobovat jiné chování při chůzi. Já to vidím jako snahu zaplatit co nejvíc za pocit, že chodím (skoro) bos. Ale nikomu to neberu, kdo chce, ať to nosí. Já si je na zkoušku za tu cenu nekoupím.


  • 0

#8 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 10:04

Dřív kluci chodili bosi i po strništích

Mohu potvrdit, ale musí se to umět. Jinak snad kromě akátového lesíku jsme chodili bosky všude, akorát na silnici v létě se muselo dávat pozor, aby se nešláplo do rozteklého asfaltu, ten se pak blbě umýval, i solvínou to šlo těžko. Taky jsme nosili plátěné cvičky, něco podobného jako je toto, akorát s tenčí podrážkou (bylo to do tělocvičny), což je v podstatě obdoba těch dnešních hypersupersofistikovaných předražených "bosochodidel".


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama